+1 oy
471 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar dün eşimle konuştuk. Aras doğunca bidaha çocuk istemiyorum dedim o da aynen bı tane yeter dedi . Bende doğumdan sonra tüpleri bağlatmak istiyorum yada işte ne yapılması gerekiyorsa. 

Sorum şu ?

Çocuğa haksızlık yapmış olur muyum ?

Eşime haksızlık yapmış olur muyum ?

Çünkü ben artık çalışmak istiyorum. Mesleğini yapmak istiyorum. Hele şu devirde bari bu çocuğu düzgün yetiştirmek istiyorum.

Bencilce mi düşünüyorum sizce .help please.

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayat sana ne gösterir hiç belli olmaz tüp bağlatmak hem dinen uygun degil onu sana Allahu teala veriyor onu engellemek Allahın verdiği kanunu bozmak bize yakışmaz korunun ve günah iyi bir şekilde, ilerde isteye bilirisn yok çocuk istemiyorum kapatayım yok istedim açayım hepsi bir mudahale istiyor hakkında hayrılısı olsun canım 
tarafından
Sağol canım haklısın Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(10,497 puan) tarafından
Ileride ne olacağı belli değil cnm tüp bağlatmak dinen de caiz değil ileriyi düşün iki türlü.korun 
tarafından
Evet canım öyleymiş bilmiyordum
(10,497 puan) tarafından
Cnm ileride belki de bebeğin için kardeş olması lazım olacak ne bileyim ileriyi düşün sonra pişman olan çok insan gördüm gerçkten
tarafından
Haklsiin canım
0 oy
(128 puan) tarafından
Bence kesinlikle bağlatma hem günah  hem de heran herşey olabilir Allah korusun ya bişe olursa benimde iki kızm vardı  10 yıl artık çocuk düşünmem diyordum iki ay önce küçük kızımı kaybettim şimdi o kadar çok istiyorum Bi bebeğim olsun yerini doldursun. Rızkı veren Allahtır geçim sıkıntısı çekmeyelim diye böyle bişe yapmamalısın . 
tarafından
Ayy basın sağolsun canım ❤️ . Ahirette buluşun inşallah. Tamm çok sağol ❤️
(128 puan) tarafından
Amin cnm Allah razı olsun
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Canım emin ol bir kardeş lazım kuzenim tek çocuk ve yıllardır teyzeme laf sayar neden bana kardeş yapmadınız diye yarın öburgün size bişey olsa tek basıma napıcam avuncak destek olucak kimsem yok diye bence baglatma illaki kardeş ister 
tarafından
Haklısın canım
0 oy
(7,377 puan) tarafından
boyle bısey yapma kardeşsız buyumesın dıye sonra dusunursunuz ama tabı genede kendı kararınız
tarafından
İşte onda kararsız kaldım canim
(7,377 puan) tarafından
bence korun sonra dusunursunuz cocuk
tarafından
Evet haklısın bide bu doğunca o bebek kokusunu özlerim herlde
(7,377 puan) tarafından
evet evlat baska bence 3 sene olmadı suan hamıleyım 25 haftalık
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Yaşın çok genç olduğu için rahim kendini yeniler ve tekrar hamile kalabilirsin böyle bir ihtimal varken o günaha girmeye gerek yok bence 
tarafından
Haklısın canım
0 oy
tarafından
Dünyanın binbir türlü hali var cnm. Ornek verim diyelim boşandın yeniden evlendin yani herşeyi düşünmek lazım 
tarafından
Allah korusun kız nzjxnx .
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Kuzum bence bağlama derim bu dünyada ne olacağı hiç belli olmaz Allah korusun birşey oldu sonra çok pişman olursun  ileriki zamanlarda düşün 
tarafından
Pişman olmaktan korkuyorum gerçekten ❤️
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Ikiniz karar vermişsiniz eşine haksızlık olmaz . Ama bence tek çocuk olmaz ileride mutlaka kardeş ister onuda geçtim yarın bi gün hepimiz yaşlancaz hıc değilse bize baksan 2 3 hayırlı çocuklarımız olsun . Çok tanıdım etraf da  hıc çocuğu olmayan yada 1 tane çocuğu olup bakmayan yaşlı yaşlı köylerinde evlerinde tek başlarına vefat ettiler. Bunları da göz önünde getirmek gerek . En iyisi korunman bence yada spiral taktircan ama gene de dikkat edicen  hakkımızda hayırlısı canım 
tarafından
Amin canım haklısın Allah razı olsun ❤️
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Canım bağlatma başka bir yöntem bulun Allah korusun dünyanın bin türlü hali var ne olur ne olmaz
tarafından
Öyle tabiki canım çok sağol
0 oy
tarafından
Dünyanın ne getireceği belli olmaz sadece korunmak daha iyi değil mi? Eşlerin kararı tabi ama hem siz için hem çocuk için belki size birşey olur o cocuk tek kalıcak en kötü bir kardesi olmalı diye düşünüyorum. 
tarafından
Kararsız kalmıştım canım bağlatmam heralde
0 oy
(461 puan) tarafından
Yaşınız kaç ?
(461 puan) tarafından
Baglatilmaz canım takip ettiğim bu doktor var 30 yaş mı daha üstü mü ne sınırı var bugün soru cevap yapmış 24 yaşında biri sormuş sizin gibi yapmıyoruz demis
tarafından
Neden canım yaşla mi alakalı
(461 puan) tarafından
Evet canım erken yaşta baglamiyorlar araştırmak lazım sen doktoruna gittiğinde danış benim 2 yaşında kızım var 2.yi 1 senedir istiyordum pandemi falan derken yalnız büyüdü beraber buyusunler istedim eşim istemedi sürpriz biskilde hamileyim şimdi bunu düşünme sebebim ben babası bu dünyada göç etsek sırtını yaslayacagi bı kardeşi olması kardeş kadar güzel bişey yok bence sende düşünmüşsün dur bunları kardesinde vardır belki karar sizin canım Allah ağız tadinizi bozmasın
tarafından
Amiin canım Allah razı olsun ❤️
(461 puan) tarafından
Sizden de canım ❤️
0 oy
tarafından
Bir kardeşi daha olmalı diye düşünüyorum. Yıllar sonra düşün mesela . Çocuk kardeş ister akrabalık bağları da olur . Senin torununun bı tek babaannesi olarak ve dedesi olarak siz olacaksınız ne bı hala ne bı amca ne de bir kuzeni olacak 
tarafından
Uyrasirsin kız n'olacak . Napacan tek çocukla.
tarafından
Kaç yaş olmalı peki
tarafından
Ben mesela 4-5 yaş arayla 2. Çocuğu düşünüp kordonları bagaltmayi düşünüyorum
tarafından
Şimdi ben nasipse bunu 2.5 yaşına kadar yanında kalsam sonra ise girsem çocuk ilk okula başlarken düşünsem sjsjj
tarafından
Olur kız. Nolacak Allah kismmet ederse neden olmasın . Ben de anasinifina başlayınca düşünüyorum .
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Eşinle alacagin bir karar 

bence bağlatma korun  tüp baglatmak bile kesin çözüm değil. 

tarafından
Evet canım düşündüm ve bağlatmam

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 87 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,394 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,431 göst.
0 oy
11 cevap 423 göst.
29 Aralık 2020 Kültür-Sanat kategorisinde Zeyzeyyy (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 396 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...