+1 oy
470 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar dün eşimle konuştuk. Aras doğunca bidaha çocuk istemiyorum dedim o da aynen bı tane yeter dedi . Bende doğumdan sonra tüpleri bağlatmak istiyorum yada işte ne yapılması gerekiyorsa. 

Sorum şu ?

Çocuğa haksızlık yapmış olur muyum ?

Eşime haksızlık yapmış olur muyum ?

Çünkü ben artık çalışmak istiyorum. Mesleğini yapmak istiyorum. Hele şu devirde bari bu çocuğu düzgün yetiştirmek istiyorum.

Bencilce mi düşünüyorum sizce .help please.

34 Cevaplar

+1 oy
(731 puan) tarafından
Eşinle ortak kararın ve şöyle düşün çok fazla dünyaya çocuk getirmek değil marifet gelene sahip çıkıp güzel şartlarda okutmak bakmak allahın nasip ettiğine bakacak durumun olmaz kendine güvenemez isen neden yapasın kendi hayatını da onun hayatınıda perişan edesin 1 taneyi gözün kesmiş allahım ona sağlık versin ömrünü bol eylesin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşinle ortak kararinizsa bir haksızlık kalmıyor ortaya bence..
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Tüp bağlamaya karşıyım ben ilerde ne olacağını bilemezsin ama gidip 5-10 senelik spiral taktırabilirisn 
tarafından
Onu takinca da hamile kalan varmis .
tarafından
Ama hayatta ne olacağını bilemezsin
tarafından
Tabi öyle rabbim hayırlısını nasip etsin ❤️
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Allah korusun felaket tellalligi yapmak istemem ama ölümlü dunya bi kaza bela olurda bidaha istersen?? 

Yani iyi korunsaniz daha iyi sanki.
tarafından
Bende onu da düşünüyorum tabiki o yüzden eşime haksızlık mı yaparım acaba diyroum. Ama yaşam şartları beni zorluyor .
0 oy
tarafından
İlerde kardeş dusunmyosanz ikinzee hakszlik olmaz ama oğlun belki bi kardeşi olsun ister benm.kizm.iki yaşında kardeş diyor surkli 
tarafından
Yok düşünmüyoruz. Ama çocuk isteR mi bilmiyorum
0 oy
(2,593 puan) tarafından
tüplerini bağlatmak yerine spiral taktırabilirsiniz bağlatmanın dönüşü olmuyor çünkü
tarafından
Bakalım. Canım belki de vazgeçerim . Şuan belki hamile olduğum için öyle düşünüyorum ay herşey olabilir tabiki . Rabbbim evlatlarimizi bize bağışlasın.
(2,593 puan) tarafından
bende büyük konuşmuyorum ama ikinci istemiyorum es kaza olmazsa olursa da başım gözüm üzerine ama bağlatmak çok büyük bir olay çok çok iyi düşünülmeli amin inşallah canım
tarafından
Aynen katılıyorum zaten bağlatma kesin kararla alinmali
(2,593 puan) tarafından
hakkınız da hayırlısı ne ise o olsun inşallah..
tarafından
Amiin canım inşallah ❤️ Allah razı olsun
0 oy
(119,071 puan) tarafından

bende pyle diyodum suan 15w1 oldum :ermm: dogurup baglatcam biz karar verdik esimle bu bünye 3.kazayi kaldiramaz

ama hep derler yaa belki bebeginin kardese ihtiyaci olabilir ilerde bi hastalik vs gibi sen hemen baglatma 1 sene falan korunun
tarafından
Ya korunamazsak  :). İşte bun dan korkuyorum
(9,131 puan) tarafından
Sevda kuzey de mi kqza :D
kuzeyde adim kisira cikmisti ilk ay adet oldum diye esim istemiyodu evimiz bile hazir degil diye biraz kaza gibi oldu benim zorumla
(9,131 puan) tarafından
:D hayırlsı be gulum
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Ya dun yine boyle bir soru sorukmusti ve bir arkadasimjzin cevabi beni cok etkiledi baglatmak istiyorum dedim doktor bana dediki yasin com genc belli ilerde baska seyler olur evliligin yurumez baskasiula evlenirsin yasin ilerlediginde yaptir dedi ve gercekten ole oldu ilk esimle bosandik ikinci esim cocuk istedi yeni oglum oldu yazmisti Ben bu cevaptan com etkilenmistim zamanin ne getirecegi belli olmaz 
tarafından
Doğru diyorsun ama ne bilim canım kafam çok karışık
(1,763 puan) tarafından
Cnm nasibj varsa tup baglatinca da gebe kalirsin yeter ki onu Rabbim nasip etsin ever tup baglatmak en guvenli yontem ama tup baglatip gebe kalanda var yuz binde bir olsada var yank
tarafından
Eğer nasipte varsa dediğin gibi baglatsam da olur .
(1,763 puan) tarafından
Yani artik baglanan tuplerde geri aciliyor ama sonrasinda gebe kalmak cok zor oluyor ve baglanmis tupu com nadir doktorlar aciyor her bir suru eziyetini cekersin ve garanti vermiyorlar acariz ama gebe kalir misin emin degiliz diyorlar
tarafından
Himm . O zaman en iyisi korunmak başka yolu yok
0 oy
tarafından

Eşinizle ortak karar alın.. eğer kendi başınıza böyle bir karar verirseniz evet haksızlık yapmış olursunuz ve ben bir çocuğun tek kalmasından yana değilim her çocuğun bir kardeşi olmalı düştüğünde elini tutan, derdi olduğunda anlatabiliceği, iyi günde, kötü günde sarılabiliceği onunla beraber ağlayıp, onunla beraber güleceği bir kardeş. ... <3 

tarafından
E benim ablam abim var da ne oldu :). Beni kardeşlik ten red ettiler kaçtım diye halbuki ablam da kaçmıştı abim de bizim onaylamadigimjx biriyle evlendi . Yani anlasabileceklrrmi onu bile bilmiyorum
tarafından
Her kardeş  bir mi ?
Kardeşliğin ne olduğunu annesi olarak öğreteceksin her zaman kardeşin önemini anlatacaksın bence acele karar verme
0 oy
tarafından
Tek çocuğa birşey diyemem eşinle karar vermişsin Ama bağlatma bence imtihan dünyası burası baglatanlarinda olduğunu duymuşmuşum var bence başka bir korunma yolu bulun derim nacizanee
tarafından
Teşekkür ederim canım ❤️. Haklısın tabi sende
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşin de istiyorsa tabiki olur neden olmasın kardeşi olacak diye birşey yok bu devirde kardeşiz çok çocuk var kendini eksik hissedeceğini sanmıyorum 
tarafından
:)). Bir yanım öyle diyor . Bir yanım ya isterse ya da ben istersem diyor.  Ne olacak bende bilmiyorum
(13,202 puan) tarafından
Sonradan açılabilir kuzum illa istersen cayma hakkına sahipsin
tarafından
Arkadaş her doktor yapmıyor demiş de .
(13,202 puan) tarafından
O biraz yaşam tarzı meselesi doğru düzgün işine konsantre doktor yapar
tarafından
Aynen haklısın.
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm kesinlikle bağlatma spray taktir aynı zamanda eşimde korunsın gün gelir işlersin benim ni rkomsum vardı 

2 oğlu vardı oda daha istemiyorum dedi bağlattı 

Küçük oğlu trafik kazası geçirip öldü büyük oğlumun psikolojisi bozuld7 annesine her gün kardeşi m nerde desi ağladı kadın da 1 tane yapım bahtı dedi  ne yaptıysa olmadı tek çözüm yüp bebek oda tutarsa insanın başına ne gelecek belli olmuyor CNM 
tarafından
Haklısın canım çok sağol ❤️
0 oy
(800 puan) tarafından
Cnm dinen iyi değilmiy tüp bağlatmak 

Devlette 30 dan önce yapılmıyor özelde yaptırmak lazım

Tüp bağlatmak geri dönüşü olmayan bişy 1 tane evlâdın var allah bağışlasın

Ama her türlü kötü şeyi de düşün 1 yoktan say derler bizim burda 

Sprial taktrıp eşinde prezervatif kullanırsa gayet koruyucu olur 

İlerde belki fikrin değişip kardeş isticeksin çocuğuna belli olmaz 
tarafından
Haklısın :) . İyi ki sordum belki taktırıp pişman olucaktim
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Hayat ne getirir bilinmez canım Allah korusun evladına birşey olur bi da tüplerini bağlayınca nasıl çocuk sahibi olacaksın iyi düşün iyi karar ver derim
tarafından
Evet doğru
0 oy
(2,885 puan) tarafından
Tüp bağlamak günah canm dha sdce bir tane cocugn var ilerde ne olcgini bilemessin ve pişman olrsn
tarafından
Dinen hiç araştırmadım canım
0 oy
(3,911 puan) tarafından
Haksızlık yok lakin sağlık sorunun yoksa tüpleri baglatmak dinimiz açısından caiz degil
tarafından
Bilmiyordum
(3,911 puan) tarafından
Kordon Bağlatmak

Günümüz doğum kontrol metodlarından biri olan kordon bağlatmaya tıp dilinde ``tüp ligasyonu`` denilmektedir. Bu yöntem, spermi yumurtaya taşıyan tüplerin cerrahi işlemle bağlanmasıdır. Tüplerin bağlanması laparoskopik (kapalı ameliyatla) işlemle yapılabileceği gibi sezaryen sırasında da yapılabilmektedir. Ancak bu metod devamlı bir kısırlığa yol açtığından ve fıtrata (yaradılışa) müdahale olduğundan annenin hayatı ve sağlığı söz konusu olmadan yapılması caiz değildir.
tarafından
Sağol canım ❤️
0 oy
tarafından
Tuplerini bağlatip hamile kalan yengem 5 . Doğurdu 

Haksızlık mı bilmiyorum ama ilerde evladın kardeş isteyebilir bizde tek kalsin diyoruz ama baglatmayi hiç düşünmedim 
tarafından
Hadi canım cidden mi
tarafından
Ciddiyim geçen sene doğum yaptı
tarafından
Bende beşinci vay be
0 oy
tarafından
yumurtalıklarını dondurtabilirsin sanırım ilerde düşünürsen
tarafından
Alternatif çok da bakalım ya .
0 oy
(450 puan) tarafından
Canım şu anki düşünceleriniz böyle olabilir ama zamanın ne getireceğini bilemezsin sonradan yine hamile kalmak isteyebilirsin tüplerini bağlatırsan geri dönüşü de olmaz başka bir yöntem düşün bence. 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bnde bağlatmakta kararsızdm ama bağlatmıcam bi anne demişki akrabasının bebeğinde sorun çıkmış kardeşi olması gerekmiş hani bazen olr ya rabbim göstermesn ilik falan gerekir o yüzdn bağlatmamak en doğrusu hemde dini boyutu beni korkuttu
tarafından
Dini boyutunu  araştırmadım canım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 86 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,426 göst.
0 oy
11 cevap 423 göst.
29 Aralık 2020 Kültür-Sanat kategorisinde Zeyzeyyy (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 395 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu

377,990 soru

11,313,974 cevap

34,753 kullanıcı

...