0 oy
217 göst.
Aile kategorisinde (550 puan) tarafından
Kıs geldi ve 1 gun cikartmasam evde bana sariyor oynatiyorum ama yetmiyor yine mizmiz oyuncak arabalar aldim tekerlekli buyuk motor seklinde araba aldik hicbiriyle oynamiyor mutfaktaki firina ve bulasik makinasinin dugmeleriyle oynuyor calistryor kapatypr surekli frin hic kapanmiyor zaten kaşla goz arasi aciyo firini 

Kişin napcam kara kara dusunur oldum 1 dk durmuyor

Aktivite yapmak istemiyor sagi solu karstrmayi daha cok seviyor

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Top oynuyoruz bu ara benimki 2 ay küçük ama topa fena takti banyoya bile onunla giriyoruz 
(550 puan) tarafından
Bende oynuyorumda sklyor ya
-Reklam-
0 oy
(634 puan) tarafından
Bnmkide 19 aylık tamamen aynı durumdayiz
(550 puan) tarafından
Cok zor ya
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Kız anam ufacık bebeleri zapdetemiyosak ilerde büyüyünce nas zapdeticez :)
(550 puan) tarafından
Buyuynce tablet vs alirlar kendilerne laptop falan oynarlar onla
(2,444 puan) tarafından
Valla ben ağlarken hiç ellemiyorum. Bi ara benimki de takmıştı kafaya. Bikaç gün ağladı sonra pes etti. Şimdi gidersek gidiyoruz yoksa yok
(550 puan) tarafından
Yaa anladim kuzum bende biraz degslik olsun diye cikaryorum kimsem yok burda sklyor cocuk
(2,444 puan) tarafından
Doğrudur canım ama havalar soğudu ben de korkuyorum hasta etmekten. Bronşit benim kızım bide salgın var bu ara çocuklar arasında o yüzden pek çıkarmıyorum
0 oy
(119,065 puan) tarafından
ben ev bile aldim gene oynamiyo hep bahceyi istiyo hani su plastik oyun evleri varyaa ondan 
(550 puan) tarafından
Vay anam vay bende salincak dusunuyom eve
0 oy
(196 puan) tarafından
hareket olarak normal yaşıtların dışında mi hareketli acaba yazdıklarınızdsn  onu anladım otizm belirtileri biliyor musunuz duydunuz mu bi araştırın bence çocuğunuz odur demiyorum yanlış anlamayın lütfen ama saydıklarınız baya enerjili birşey o yüzden sordum
(550 puan) tarafından
Enerjili olmasi demek otizmmi demek anlamiyorum uyuşuk olsa neden uyuşuk derdiniz hareketli olsa hemen otizim diyosunuz olsa bile o benim evladim hersekilde kabulum rabbimden gelen bisey
(196 puan) tarafından
estağfurullah  ben o ima da bulunmadım benm kızımda williams sendromu  ve rehabilitasyon merkezinde gözlemlediğim  çocuklardan dolayı dedim sonuçta doğuştan olan birşey değil ileride olan birşey Allah hepsine şifa versin ben sizi kırmak anlamında demedim enerjisinden dolayı  dedim
(196 puan) tarafından
tabiki her enerjik çocuk otizim değil sizin yazdiklariniz dan sanırım psikolojik olarak öyle düşündüm pardon
(550 puan) tarafından
Hemsireye falan duzenli kontrole gidiyoruz hareketli cocuk iyidir diyor her gittigmde doktorada anlatiyorum oda kan idrar vs aliyor temiz diyor sukur rabbim her cocuga şifa versin
(196 puan) tarafından
amin amin
0 oy
(202 puan) tarafından
Canim firin dugmelerini cikar kullanicagin zaman tak cok tehlikeli ben oyle yapiyorum. Kisin zor evet ama ben yagmur camur olmadigi surece her gun cikariyorum kat kat giydirip 19 aylik oglum. Bizim bahce avantajimiz var kopeklerimiz var bahcede. Parka goturemedigim zaman o idare ediyo onu. Evin icinde de merdiven inip cikmayi cok seviyo onun odasi orta katta kendi odasina gidiyo ust kata yatak odasina gidiyo falan derken her katta yarim saat zaman gecirsek yetiyo. Ben bazen tencere tava falan veriyorum onund baya oyalaniyo. Muzik aciyorum ben dansedince o da aska gelip bi hareketler biseyler yapio sipa :). Oyle oyle idare ediyoruz. 
0 oy
(612 puan) tarafından
Ona uygun kıyafetler aldım, kışın da çıkarıcam dışarı. Yağmur tulumu aldım, kar için kalın montu var, bot aldım. Bakalım olabildiğince disardayiz. Yoksa zaman ikimiz için de gecmiyo:)
0 oy
(196 puan) tarafından
açıklama yapma isteği geldi ben sizin oğlunuz otizimli  demedim sadece enerjik olarak anlatısınızdan  dolayı dikkat li olun anlamında dedim rehabilitasyon merkezinde nice annelerle tanıştım bu şekilde enerjik çocukları var ve sırf sosyal olsun diye ve aktivite yapsın diye merkeze getirenler var ve nasıll desem hepsi Allahın bir lütfü güzelliği bizim için benm minnakımda williams sendromu  ve kızım her zaman kabulum size evladjnızı  kabuk etmeyinde  demedim ama sadece gözlem her zaman önemli insan başına gelmeyince bilemiyor malesef 
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Bnmki de 17 aylık aşırı haylaz bi bebek dışarıyı da seviyor ama çıkartmıyorum montunu alıp geliyor giydir gidelim diye hayır diyorum çok huysuzlanıyor ama çıkarmıyorum babası 3 günde bir alıp babaannesine götürüyor o kadar o paşa paşa durmak bende paşa paşa zaptetmek zorundayım çünkü köydeyim ve köpek korkusuna kendim bile çıkamıyorum kendisini hiç çıkaramam :)))

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 747 göst.
19 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Kedimekimm (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
4 Mart 2023 Diğer kategorisinde Eymen Alinin annesi (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
11 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 130 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Guldnz124 (159 puan) tarafından soruldu

377,824 soru

11,308,726 cevap

34,741 kullanıcı

...