0 oy
747 göst.
Diğer kategorisinde (604 puan) tarafından
Bebegimin zaten sorunu vardi bugun kontrole diye gitmistik ama bebegimizi kaybetmisiz 3 4 gun olmus ama bende hic belirti yok kese etrafimda kanama da yokmus.biz dogudayiz ve bebegimizi kendi memleketimize defnetmek istedik suan yoldayiz. Bu acinin tarifi yok sabahtan beri kendime gelemedim. Ama bebegim icinde dini durumlari en iyi sekilde yerine getirmek istiyorum. Bebegimin defin islemi nasil yapilmali ? İsim konmali mi cenaze namazi kilinmali mi bilenler yazarsa sevinirim ? 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hocaya sordunuzmu canlı dogmadigi için kılınmaz bnim bildiğim Allah sabır versin
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Rabbim bol bol sabır versin başın sağolsun Allah yardımcın olsun 

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun bu ayeti bolca oku canım 

Hanefiler’e göre yaşama alameti olmamışsa  yani ölü olarak doğmuşsa isim verilir yıkanır ve bir beze sarılarak cenaze namazı kılınmadan gömülür. 
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Allah yardımcı olsun bacım. Basın sagolsun. Bir hocaya sorsanız iyi olur dogru yerden bilgi almalısınız. Bende ikinci bebegimi kaybettim. Benim bebeğimi bile vermediler 
0 oy
tarafından
Hiç bir bilgim yok. Allah sabır versin sizlere... 
0 oy
(13,693 puan) tarafından
 Yüreğimi parça parça eden acı şuan seni ne hale koymuştur kim bilir..

Rabbim senin yardımcın olsun
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Bilgim yok canım. Rabbim yardımcın olsun Sabırlar versin inşallah 

0 oy
(578 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun rabbim sabır versin 
0 oy
tarafından

Normal büyük insan gibi oldu defin işlemleri  işimde koydum cenaze namazı da kılın dı 

0 oy
tarafından
Onun eli kolu suan belli cenza namazi kilinir diye okumustum kuzum. Basin saolsun. Muhakkak gidin bi imami alin yaniniza en dogrusunu o bilir arastirsin yakinindakiler ilmihalde cenza durumlari kisminda yaziyor hepsi 
0 oy
(392 puan) tarafından
Başınız sağolsun rabbim sabır versin ne kadar zor olduğunu yaşamadım ama tahmin edebiliyorum allahım yardımcınız olsun ben de 16+2 haftalığız ne gibi belirtilerin oldu canım varmıydı farklı bir durum? 
(604 puan) tarafından
Bebegim idrarini yapamiyordu ve genetik bi sorundan supheleniyorlardi amniyosentez yapildi sonucu daha cikmadan kaybettim bebegiki. Benim bu ikinci gebeligimde bu bebegimi 15 haftada hissetmeye baslamistim ve 4 gundur falan hic hareletlerini hissetmiyordum ama belki ben yakalayamamisimdir bana oyle geliyordur diye dusunuyordum cunku baska hic bir belirtim yoktu ne kasik agrisi ne kanama ne de suyumun gelemsi gibi hic bir beliryim yoktu. Normal haftalik kontrole diye gittik doktor ölmus kalp atisi yok dedi. Bu sekilde ogrendik
(392 puan) tarafından
Ahh kuzumm çok çokk üzüldüm rabbim bol sabırlar versin çok zordur eminim korkusu bile insanı öldürürüyor rabbimin vardır bir bildiği ama allahım acını hafifletsin inşallah canım benim :(
(604 puan) tarafından
Cok sagolasin rabbim dusmanimin bile basina vermesin. Sanada saglicakli vakitlice dogum nasip etsin allahim
(392 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim ❤️
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Başın sağolsun cnm bunu hoca daha iyi bilir burdan hareket etmeyin lütfen ciddi bir konu allah sabırlar versin 
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Rabbim sabir versin kuzum :(

İlgili sorular

+1 oy
47 cevap 821 göst.
15 Şubat 2022 Aile kategorisinde Defneee.. (294 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 664 göst.
29 Aralık 2021 Aile kategorisinde Bbg (1,737 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 753 göst.