0 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde (514 puan) tarafından
Kızlar merhaba Demin de bu posta açtım ama tam anlamı atamadım Sanırım benim eşim Dört Kardeş ben ilk gelelim benden sonra Eşimin abisi evlendi Eşimin abisi bizden 4 yaş büyük eşimin abisinin eşi eşim eşinden 8 yaş küçük Ben eşimle aynı yaştayım büyük büyük Gelin ilk evlenen mi oluyor abinin eşimi büyük gelin oluyor abinin eşi Bizden küçük eşime abi demiyor Ben de ondan büyüğüm Hadi bana abla demesini zaten istemiyorum Ama eşime abisi demesi gerekmiyor mu Bir de ortalıklarda Ben büyük gelinim büyük gelinim diye geziyor O mu büyük gelin oluyor

13 Cevaplar

0 oy
(119,139 puan) tarafından

kiz tek derdin bu olsun aamaaaaannnn abla abi dese nolur demese nolur 8-)

-Reklam-
0 oy
(3,446 puan) tarafından
He bacım aci ama gerçek bu o buyuuukkk gelin :) 

Aynı yastasnz sana abla demesini istemiyorsan neden eşine abi demesini istiyorsun
(3,446 puan) tarafından
Eşinle aynı yaşta degol Msn sen, bana abla demesin diyorsun ama.ayni yaştaki eşine abi desin istiyorsn neden
(514 puan) tarafından
Esim ondan 4 yas buyuk demesi gerekmiyorm ? Bende 4 yas buyugum hadi bana demiyo diyelim ama kayni o
(3,446 puan) tarafından
Benm anlamadığım şey o değil
Sensin .neden takiyorsn bu kadar
(514 puan) tarafından
Benim onun esine abi demem konusunda baski yapiyorlar cunku
(1,897 puan) tarafından
Madem sen abi demek istemiyorsun
Eltin senden dört yaş küçük diye neden abla dememesine bozuluyor sun
Oda demek istemiyor işte senin gibi
0 oy
(868 puan) tarafından
büyük oğlanın eşi büyük gelin oluyor
0 oy
(2,273 puan) tarafından

Kiz kusura bakma valla sesli güldüm bilmece gibi olmuş aynı :D:Dnolucak ne derse desin saygı göstersin yeter 

0 oy
(12,893 puan) tarafından
Benim babam ve annem büyük amcam ve yengemden ama önce onlar evlenmiş amcam anneme  yenge yengemde abi diyordu babama :)
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Canım erkeğin yaşı ile alakalı o büyük gelin oluyo yani millete tanıtırken direk daha kolaya kaçar diye öyle söylenir yani yada akla ilk abi gelir bide benim eşimin erkek kardeşi de benden 3 yaş büyük biri de 2 yaş büyük esim abi deme ben onların abisiyim dedi bu evlenince de böyle olacak yani onlar da benden büyük olduğu için yenge demiyo onlar bana ben onlara isim ile hitap ediyoruz zaten hoşgeldin hosbulduk en fazla muhabbetimiz bu eşimin abileri de benden oldukça büyük o yüzden abi derim takılma kız 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
İlk evlenen büyük gelin sayılır bizde

Zaten yaşça da senden küçükmüş.

Kaynanan büyük oğlanın eşi diyebilir ama büyük gelin sen oluyosun
0 oy
(249 puan) tarafından
Yolda büyük sensin yaşında büyükmüş büyük gelin sensin o desin dursun öyle abi deme konusuna gelince de saygısızlık yapmadığı sürece isteyen istediği şekilde hitap edebilir diye düşünüyorum 
0 oy
(305 puan) tarafından
Bende de öyle ilk evlenen benim sonra abisi evlendi abisinin esi benimle aynı yaşta ama kaynanamlar falan büyük gelin diye bana diyolar çünkü nikah büyüklüğü oluyomus ama genelde hitap ederken bunu kullanmazlar bu küçük oglumun esi bu büyük oğlumun eşi olarak soylerler ama burda nikah büyüklüğü olarak büyük gelin sen oluyosun
0 oy
(1,897 puan) tarafından

Arkadaşım istersen sen eşinin abisinden de büyük ol istersen eltinden otuz yaş sen büyük ol senin yaşının bı önemin yokkk yok yok 

Evin büyük erkeği kim ise onun karısı büyük gelin oluyor 

Nesini anlamıyor sun 

Ayrıca kimse kimseye abi abla.demek zorunda değil 
Bide zaten aranda dört yaş var neden desin  sana abla pardon 
0 oy
(612 puan) tarafından
Ne kadar gereksiz tartışma ya, ister abi desin ister amca ne olacak ki. Saygı bı kelimeyle olmaz ki tavırla davranışla olur. Ben de eşimin abisine hala hocam diyorum çünkü evlenmeden önce aynı okulda çalışıyorduk abiye dönemedim. Kimse de bana napıyon demiyor. Bırakın herkes nasıl rahatsa öyle davransın. Bu işlerin kuralı kaidesi olmaz ki 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Eşine abi sana ya abla yada yenge demesi gerekiyor bence 
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Yaşta o büyüktür yolda sen büyüksün 

İlgili sorular

+3 oy
7 cevap 361 göst.
12 Nisan 2024 Aile kategorisinde yetodiyorum (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde eylul_ (1,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 602 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde Prensimibekliyorum (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,033 göst.
18 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,309 soru

11,323,174 cevap

34,773 kullanıcı

...