+1 oy
792 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar eltim kaynımın cebinden habersiz para alıyor işimiz bir kaynım bişeylerini eksik etmez market giyim vb  durumları da iyi kaynım işi gereği üzerinde 5 binden fazla para bulundurur eltim 2 3 günde bi 300 400 alıyormuş bu para ihtiyacı dışında kalıyor kendisinde ben eşimin bana verdiği parayla artırabilirsem anca ekstradan birşey yapıyorum her hafta olmasada altın alıyor ama yanında altın falan yok, ailesinin durumu fazla yok onlara gönderiyor mudur sizce 

45 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Almam ya habersiz. Esim bile olsa, hirsizliktirrr
(2,291 puan) tarafından
Cubbeli ahmet hoca bunla ilgili aciklama yapmıştı kadın kocasının cebinden para çalar o haramdır harama helal der dini de tehlikeye girer diye
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır asla almam alsamda neden demez eşim ama yine de almam 
0 oy
(83 puan) tarafından
Ben almam almadimda babamın cebindende almadım eşimde benden almaz zaten pazar paramı marketimi görür ihtycimi görür bende param biterse isterim beş senelk evlym bir ker almadm
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Kimseyi ilgilendirmez 
(11 puan) tarafından
İşimiz bir canım o büyük olup parayla ilgilendiği için para onda oluyor kaynanamların bziim hakkımız yok mu? Kaynım hak yemez Allab var ona 5 lira fazla verse bizede aynısını verir ama o böyle davranarak hırsızlık yapmış olmuyorumu kaynanam kaynıma söyleyecekmiş
(7,654 puan) tarafından
Aaa ben esinin parasını sandım eğer ortak bir ise ait paraysa yaptığı düpedüz hırsızlık pess ya adamda bilmez mi cebindeki parayı
(11 puan) tarafından
Para az olmayınca anlamıyor 200 300 eksik farketmiyor kaynanam kaynıma söylemek istiyor ama ben izin vermiyorum ama hakkımızı izinsız almasıda zoruma gidiyor
(7,654 puan) tarafından
Söylerdim hak yemem yedirmem de
(7,189 puan) tarafından
Niye izin vermiyorsun
0 oy
(83 puan) tarafından
O  eltiler snradan görme oluyolar benm eltide para bol nereye harcicgni blmez bolluktan bebek emzikleri ble cocgun kiyaftnnn rengne gore bnde HC almadım almam esmde benden almaz
(758 puan) tarafından
Yuh yaa şaka mı
(83 puan) tarafından
Evet smdi çiftli emzk satilyor ya krmzi giyyosa.krmzi.emzk..mavi giyorsa mavi takıyor sarı giyyoss sarı kendim gördüm kaynnaam.soylemsti.inanmamstm harbidende oyle
(83 puan) tarafından
Allahtan kork beee ne olcak millet neler yapıyor
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Almam ihtiyaç olunca söylerim 
0 oy
tarafından

Almam asla ama sadece bikere aldım oda benim paramı aldı benden aldığını geri aldım sadece 

0 oy
(1,243 puan) tarafından
Bunu kendimi soledi kayninmi?
(11 puan) tarafından
Kaynımın haberi yok cebinde para çok oluyor 300 400 alınca farketmiyor kaynanamla beraber oturuyor kaynanam farketti
0 oy
(7,375 puan) tarafından
parlar bende durur zaten gerek yok almama :-)
0 oy
(328 puan) tarafından
Ben haberi olmadan asla almam

Maaşı yatınca zaten hesabıma yetecek kadar yollar 

Ara ara da paran var mı diye sorar 
0 oy
(67 puan) tarafından
Almam asla cüzdanı önüne koyar hadi sökül bakalım derim :)) şimdi bu konuda da bence sorman bile yanlış burdakiler dese ki almam yada alırım elinize ne geçecek acaba çok merak ettim buraya konuşana kadar size demisse en fazla onu uyarabilirsiniz buraya yazmak çok saçma 
(11 puan) tarafından
Haksız alınan para yapılan hırsızlığı başkasına nasıl anlatırsın ki bana anlatmadı sormam da ki amaç böyle gizli alıp ailesine yardım eden varmıdır çünkü biz iyi düşünüyoruz iyi ihtimallerden çıkıyoruz yola ama nasıl dğşünürsek düşünelim bir türlü sonu iyiye çıkmıyor haftada bi aileisne gidiyor 2 3 gün geçinde kuyumcuya gidip altın alıyor kaynanam sorunca ee annem para verdi bana altın almam için ee aynı semteyyiz annesi dışarı çıkan bir insan alamıyor mu? Ayrıca işimiz bir biizim hakkımıza girip böyle birşey yapması çok kötü kaynanam 2 ay oldu söyleyecek kaynıma ben söylememesi taraftarıyım
(67 puan) tarafından
Önce onu karşısına alıp konuşması daha doğru olur
(11 puan) tarafından
Yalan konuşuyor bence çünkü kaynamı tanıyorum çok iyidir bize karşı yemez bize yedirir gelinlerim iyi olsun der başka birşey istemez evden dışarı pek çıkmaz kaynanamla berbaer oturuyor kaynanam tesadüfen saklanmış para görmüş birşey dememiş 1 gün arayla bakmış o paranın üstüne 600 TL daha eklenmiş son 3 aydır durum böyle annesine gittiği zaman paradan 600 800 eksiliyor geri kalan parayıda annesinden gelince kuyumcuya gidip altın yapıyor bu parayı annem verdi ona altın almam için annesi ile aynı semtteyiz çarşı pazara çıkabilen biri kaynım deseniz hak yemez kendinden önce bizi düşünür kendine bir verirse bize 2 verir işimiz bir oldugu için
0 oy
(15,171 puan) tarafından
Asla alamam. Allah aldirtmasin da. Ne gerek var. Zaten ihtiyacım varsa eşim verir.esi mutlaka anliyodur onun aldığını. Ses etmiyodur. Her hafta her haftâ paranın eksildigini farkeder insan
0 oy
(1,363 puan) tarafından
8 yillik evliyim 1 gün boyle birsey yapmadim. Zaten paralar evde durur, ve asla hesabini yapmaz. Hiç hoş degil, konunun kalanina odaklanamadim valla :) 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Almam çünkü hırsızlığa girer 
0 oy
tarafından
Yani kaynın bilmiyor mu. Sana kim dedi eltin mi? Kendi kocasındam hırsızlık mı yapıyor? Ben aldım bir kere çamasır atarken makineye 200 tl onu da kumbaramıza attım sayarken söylemiştim unutmuştum bile. Ama direkt cepten almakta çok kötü
0 oy
(594 puan) tarafından
Cebine aslaa dokunmam eşimde benim cüzdanımda asla dokunmaz bısey lazım olduğunda bile ben onun cüzdanını ona veririm anca öyle yada o benim cüzdanımı bana getirir haber olsa bile açılmaz o cüzdan yani. Banka kartı kredi kartı genelde bende durur harçlık veririm eşime ara arada sorarım vereyim mi diye ama zaten pek parada taşımaz üstünde evden işe işten eve olduğu için 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Asla almam. İsteyince veriyor zaten. Ne o benim cüzdanıma dokunur ne ben onun. Birbirimizden isteriz. 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bırak almayı aklımdan ile geçirmem hiç sevmedim şey sen o parayı alırsın adsm o paraya güvenerek bisi yapar ortada kalır ayıp böyle bisi eşim verirse alırım yoksa yok 
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Sen nerden biliyorsun aldığını
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Alsam da 5-10 alirim o da 5-10 benden alir lazim olunxa ki sonrasında haber veririz yani 300-400 hanersiz alamam esim en fazla 800 nakit tasir o da kira icin verir gelir :D 

Eltin ailesine veriyosa da bu senlik konu değil eşi dusunsun..
(11 puan) tarafından
İşimiz bir dedim
(7,791 puan) tarafından
İsimiz bir ama herkesin evine giren farklıdır yani kazanc hesaplanır gün sonu yahut ay sinu paylasilir onlarin harci onlara sizinki size ayri olur, degilse dahi oyke yapin.

İlgili sorular

0 oy
65 cevap 2,065 göst.
25 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde ✓bisusartık✓ (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 387 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (733 puan) tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 681 göst.
23 Ekim 2021 Aile kategorisinde mutsuzkz (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 619 göst.