0 oy
448 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim bekarken oynamış borca girmiş babası tarla satmış kumar borcunu ödemek için tövbe etmiş yapmamış birdaha biz evlendik icguveysi aldık elektriğimi suyumu pazarımizi babam yapıyor benimki sadece belediyede çalışıyor haftasonu babam bir kere bahçeye geliver yardıma dedi gitmedi hiç adamın elinden ayağından tutmaz babam araba aldı bebeklendik diye bunu zorla ehliyete yazdırdım hep sınavda kaldı çalışmıyor .. babam peşine adam takmis kumar oynuyormuş etrafta babama kendi ailesine söylüyor ne biz ne adamlar insan içine çıkamaz oldu en son babam söylendi buna aileler toplandı birdaha yapmayacağım dedi bende boşanmak istiyorum siz olsanız boşanır mısiniz bir şans daha verir misiniz

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sevgi yoksa huzur yoksa boşardım. Ailemle yaşıyosam eşim bi baltaya sap olamadıysa hala işe gidip gelip bebeğimin rızkını kumara yatırıyosa boşardım. Öyle kocayı napiyim. 
-Reklam-
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Kumar zor bi aliskanlik wazgecmez ama esini en iyi sen biliyor taniyorsun sartlar ne nasil bilelim Allah korusun bunu benim esim yapsa ben esime gore bi tavır alırım  simdi ben bosan desem bosanancan mi 
tarafından
Bosanacagim anlaşmazlıya gelmez bu çekişmeli açarım bende davayı cocugumuda alırım ailem arkamda sonuçta oda naparsa yapsın birde ben altınları bozdum tarla aldık o parayı ödeme şartı koyarım bende tazminat alabilir miyim
0 oy
(356 puan) tarafından
Allah ıslah etsin benim eniştemde oynar birakamdi 10 yıl işte ablam  ilgi ondan kaç kez bıraktı gitti çok zor c mm vala allah yardım etsin
tarafından
Amin canım inşallah Allah razı olsun özünde iyi biri ama bir tek tembelliği var birde yeni yeni kumar adı çıktı ..
(356 puan) tarafından
Kabul etme ama cnn vala devamı geliyor ablam hep der alışkanlık olmuş gitmese olmuyor yazık neler çekti bi o bi allah bilir bi biz
0 oy
tarafından
Valla açık konusim hem onca şeye rağmen düzeldi diye onu kabul edecem arti benim babam bakacak o hala duzelmek yerine haram olan saçma sapan şeylere bulasip benim ailemin huzurunu kaçıracak bence bosanma sebebi
0 oy
tarafından

Ona bir şans verirdim yemin ettirirdim ama baktım aynı şeyi yapıyor boşanırdım

0 oy
tarafından
Alışmış kudurmuştan beterdir derler. O kumar oynamaya devam eder bence boşanma sebebidir bakar para yok adamlar onu öldürecek bu sefer karıyı satar kumar için 
0 oy
(82 puan) tarafından
Ah canim benim durumumdasin hemen hemen biz de iç güveysi aldik yeni öğrendim kumaroynamis 80 milyar borcum yapmış bende bosanma kararı aldım.. 
tarafından
Bunlar bosamamda der ozaman napiyorsun anlaşmalı boşanmada iki taraf gidiyormuş dilekçe yazdırmaya ben götüremem rahatı bırakmaz benimki donumuz gitmeden bende bosayayim bir an önce birazda annesinde suç var bizimkinin hiç calistirmamis sen yapma oğlum sen etme oğlum diye diye büyütmüş işe girmiş çalışmak için çıkartmış sen yapamazsin diye diye şimdide desene oğlum sen evliliği yapamazsın boşan ben sana bakarım diye kaynanayada soylenecegim
(82 puan) tarafından
Yok benim eşim calisiyo çalışmasına ama 80 milyar ne demek ya ben hala şoktayım atlatamiyorum mecbur gelcek anlasmaliya başka çaresi yok gelmezse de ben göze aldım yani uzatmalı da olsa umrmda değil uzawin farketmez içime hic sinmiyor çünkü ben pişmanlığını eminim birdaha yapacağıni da hiç sanmıyorum ama benim içim kabul etmiyor artik
0 oy
tarafından
Babana maşallah demek istiyorum

Ama kocan senide aileninde yüzünü düşürüyor hiç kolay kolay boşan demem ama bence boşan yapılan onca şeye rağmen adam olmamış 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Evet kumar boşanma sebebi 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Asla  vermem  kesinlikle  boşanma  sebebidir  bu zaten baban  bakıyormuş  size  eşini çekmek  zorunda  değilsin  ailene de yazık  
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Rabbim imtihan etmesin böyle bir durum ile ama ayrılırdım helal paramı harama yatıran insan hayatımda yer edinmesin 
tarafından
Yemin ediyor yapmıyorum diyor o kadar insan yapıyor diyor bir tek benimki hala yapmıyorum diyor
(5,311 puan) tarafından
Kuru yemine karnım tok derdim bu kadar insan yalan söyleyecek hali yok hadi biri söylesin 10 adamın 10 da aynı şeyi söylüyorsa yapacak bişey yok yol ayrımı
0 oy
(597 puan) tarafından
Ilk esimden kumar yuzunden ayrildim. Ustume titreyen annesinin kardrslerinin yaninda bana agzima kasikla yemek koyan adam piskopat cikti. Kumarin ardindan siddet ve sapiklik geldi. Tedavi olsaydi raziydim aff etmeye ama yok hep aynisina devam etti. Aylik geldigi gun adam ortada yok sonrada eve bi gelio aylikdan tek kurus yok ortada... Ustune bide siddetle sapikligi olunca dayanamadim. Ama bir gram umut gorseydim Allah bilio yuvamin bozulmasina izin vermezdim. Suan ikinci evliligim ve tek dedigim su: yastik degisiomusta kader degismiomus. Dayak yok, kumar yok, sapikliken azindan bana karsi yok ama ustume titreyende yok, agzimi aca bilecegim kendimi savunabilme sansimda, kendi parami yonetme sansimda yok. Kendi parami biriktiremiom onu gectim oglumun clcuk patasinoda biriktirmeme izin vermio neymis ooca oymus o dusunurmus, para mezarami gidecekmis eee doya doya harcatmionda, biriktirtmionda. Hesapta birikio duruyo ama hesapda durcqgina benim kasamda dursun oglanin ustune hesap yapilsin. Hesapdan 2 kurus ceksem kendi paramin hesabini veriom
tarafından
Bizimkinin huyu iyi ailesi iyi bir tembellik birde kumar varmis ben yok sanıyordum bende maaşımı biriktiremiyordum düğün borcu odeyeyim diye aileside bir evin bir kızıyla evlendi diye gururlanirken şimdi ağlıyorlar bosansam bununla tekrar evlenmem Allah'a şükür ailem başımda maddi yönden de iyiyiz Allah sağlığımızı daim etsin yeterki senin adinada üzüldüm gizli kapaklı biriktir sende parayı bunuda bosasan kadın geçimsiz derler
(597 puan) tarafından
Aynen oye o yuzden ayrilamiom.... Ayrilsam maddi yinden daha karliyim ztn eve gelir gelmesini saglayan benim. Adam 24saat tv basinda... Bari birikim yaparim ragat rahat ama dedigin gibi iste el ne der... Kimse 4 duvari bilmez yada anlamak istemez. Adam turkyiede almanyaya 0masrafla geldi herseyi ben yaptim, adam gelmeden heraey hazirdi ter temizdi, cay kasisinga igne iolege kadar yerlesmisti. Ellerim yara olarak dolaplari bi basima kurdum ne anam. Nebabam kimse Animda yoktu ona siginmistim deger sandim...
0 oy
(514 puan) tarafından
Babanlara boyle yuk olmaniz hic dogru degil bunu nasil yediriyorsunuz? Kocanda ben kocayim diye geziyor mu?? 
tarafından
Doğru değil tabi babam içinden gelerek yapıyor benimkide elinden tutacagina iş oldu mu kaciyor .. ya başı ağrıyor ya halsiz .. kumara giderken baş ağrısı geçiyormuş meğer .. huyu suyu iyi diye birşey demiyor ailem yeri geliyor .. benim adam öyle fikirsiz işte daha yeni suyu ayırdım ayıp diye gidip içine su bile yükletmemistir birde elektriği ayirayim en iyisi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet boşanma sebebi
0 oy
(104 puan) tarafından
Bu işler öyle söz vermekle yemin etmekle olmaz..Kumar bir bağımlılıktır alkol gibi,uyuşturucu gibi ciddi bir bağımlılık..Eşine sart koy evliliğimiz devam etsin istiyorsan randevu alicam tedavi olacaksın de ve seanslara sende onunla birlikte git..Yani şans vermek istiyorsan işini garantiye al derim..
tarafından
Bunlarla uğraşmaz demekki çare bosanmak
0 oy
(10,223 puan) tarafından
Zaten baban bakıyormuş şimdi de size. Ne bileyim bacım ben çok tahammül edemem sanırım 
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Haram olan hersey bosanma sebebi bnce ama ilk defa yaptysa ve yapmam diyosa bnce sans vermeli
0 oy
tarafından
Hem babam bakıyor size hem yardıma gitmiyor hem kumar. Sem evlenmemişsin ki aileye ek masraf gelmiş sadece. Değişeceğine inancın yoksa boşan rızkı başka yerlerde yiyenle zor, yıpranırsın. Kumar bir de en tehlikelisi 
tarafından
Napmam lazım çekişmeli boşanmak için adam boşamam seni diyor hem yediğin kaba s.c hem boşanmaya gelme
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Sizin ihtiyacınızı baban karşılıyorken o hâlâ birikim yapabilecekken hem vefalı davranıp babana azıcık yardım etmeyip kazandığını da kumara harcıyorsa ben olsam boşanırdım açıkçası. Sorumluluk duygusu yok. Babanın emeklerine yazık. Baban bu kadar şeyde yardımcı olurken çok güzel birikim yapabilirdi. Ama eşin demekki sizi ve geleceğinizi düşünmüyor. 
tarafından
Açıyoruz davayida nereye gideceğimi bilmiyorum çekişmeli olacak adam boşanmak istemiyor telefonda ağlıyor akşama geleyim konuşalım diyor birde utanmaz gelme eve falan dedim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 421 göst.
4 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 2,086 göst.
30 Nisan 2021 Aile kategorisinde Kübra Ö. (813 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 297 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 1995 (1,398 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 697 göst.