0 oy
824 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Annenize giderken annenizle gezmeye giderken evden çıkarken vs gibi konularda eşinizden izin alır mısınız sürekli? Ben yeni evliyim annem gil gezmeye gidersek torunla seni de alırız diyo eşime sormwm lazım dedim ki benimkinin huyunu biliyorum izin vermez o da niye biz senin aileniz köle misin niye izin alıyorsun dedi anneme darıldım özgüvenin gitmiş dedi bana. Eşime akşam sordum izin vermem dedi dört duvar arasında kimsesiz evin içindeyim mahalleden bir komşum bile yok. Sorum net her konuda izin almanızı isteyen bir eşiniz var mı?

62 Cevaplar

+15 oy
tarafından
Markete çıktığımda bile eşime haber veririm. Bilmek istiyor çünkü. Köle olduğumdan değil mücevher gibi değer verdiğinden ötürü bana ... Gözünden sakınır. Sende haber ver izin al. Karşında ki Ahmet amca değil karşında eşin canım. Bir şey kaybetmezsin
tarafından
Dinimize uygun yaşarsak  kendimizi köle olarak değil RAHMANIN KULU  nun dedigi gibi mücevher olarak görürüz
(10,450 puan) tarafından
Aferin kız sana :) bu analar da bazen sapıtıyor kocama haber veriyorum diye niye köle olayım
tarafından
Hem artı verdim hem +++++ ladim seni
tarafından
Öpüyorum kızlar ❤️
tarafından
Annem hep haber verirdi ben bekarken niye anne derdim markete gdiiyorsun ya diyordu bana orda araba çarpsa başıma birşey gelse nereye gittigimi bilsin annem sadece bir jere söylememiş ve başına iş gelmiş ☺️☺️ Allah beni cezalandırdı derdi
-Reklam-
+1 oy
tarafından
İzin almak değilde haber veririm suraya gidiyorum diye asla sorun yapmaz bazen geç görür ben gitmiş olurum izin almak bana göre yanlış 
0 oy
tarafından
İzinden ziyade haber veririm içi rahat etsin guvende olduğumuzu bilsin diye
0 oy
(13,113 puan) tarafından
Annene sorsaaydin keşke zamanında izinsiz hiç dışarı çıkmış mi ? 

Bu köle olmak değil bence ben izin almam ama haber veririm zaten yok derse gitmem veya gelemiyorum derim 
tarafından
Bende haber veririm genelde çünkü en son nerede olduğumu eşim bilmeli Dünya hali başımıza neler gelir neler bilemeyiz. Allah korusun kapının önüne çıkar çıkmaz araba da carpabilir az ileriye yürüyünce ayağımız takılıp düşebiliriz , yuvarlanabiliriz. Bana da habersiz gitmek saçma geliyor. Tvlerde görüyoruz tacizcisi tecavüzcüsü katili hiç bitmiyor bitmediği gibi de çoğalıp gidiyor. Markete gidecek olsam mesaj atarım ben markete gidiyorum bir şey istiyor musun diye. Bir kez olsun daha niye gidiyorsun demiş insan değildir , eksiği varsa söyler bana da şunu alır mısın diye yoksa da benim eksiğim yok dikkat et der. Bunun özgüvenle de alakası yok bence. Kölelik şöyle dursun
0 oy
tarafından
Izin almam haber veririm ben markete gidiyorum anneme gidiyorum carsiya gidiyorum gibi gibi 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
arkadaşlarla falan çıkacaksak bilgisi olur tabi ki 

ama ailem olunca nereye istersen git der izin almana gerek yok der 
0 oy
(659 puan) tarafından
Izin almak değilde haber veriyorum o işteyken dışarı çıkıyorsam diyorum avmye gidiyorum kuaföre gidiyorum vs gidebilirmiyim edebilirmiyim değil
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Var izin den ziyade haber veririm kapının önüne bile çıksam haberin olsun derim öyle ister bişey falan olsa en azından nerde oldugunu biliyim der annemlere de otobüse tek binmemden hoşlanmaz kendi arabayla bırakır araba ile alır iki çocukla da annemlerle dışarı çıkamam ama arabaları olsaydı gelip seni alcaz deselerdi haberin olsun derdim yine 
(4,700 puan) tarafından
Annemlerdeyken dışarı bile çıksam bak annemle markete gidiyoruz falan derim yine annemlerde bişey demez
0 oy
(670 puan) tarafından
Almam annem o benim dedin gibi kimseyi tanımam etmem köle değil haberi olur o hakkı şimdiden bulursa işin zor verme annen haklı sen çok üzülürsün
0 oy
(2,284 puan) tarafından
Malesef benim esimde aynı az önce aradi dedimki ben bugün anneme gidicem dedim bakariz sen beni gidecen zaman ara dedi gönlü yok bıktım artık bu huyundan 5 senelik evliyim hala izin haliyorum neyin güvensizliği anlamış değilim 
0 oy
(1,096 puan) tarafından
İzin almam canım ama haber veririm kölelikle ne alakası var ki eşimde bana haber verir çok güzel birşey bence 
(629 puan) tarafından
Yagniii katiliyorum cnm bendensn
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Anneme giderken çarşıda gezerken bakkala çıkarken parka giderken haber vermem annemlerle pikniğe gittik oldu da yolda söylerim ama ark lar la buluşacak isen semt fegiscek isen 1 gün önceden belirtirim
0 oy
(119,519 puan) tarafından

1 kere bile sormadim zaten gittigim yer belli yaa tr marketi yada diger market baska gitcek yerim kimsem yok :ermm:  o yuzden soylemem sormazda simdi heryere kamera taktirdik evden cikinca esimin tlf bildirim gidiyo zaten goruyo ne zaman ciktim ne zaman geldim 

0 oy
(690 puan) tarafından
Ailemle çıkarken haber veririm asla izin almam arkadaşlarımla çıkarken izin alabilirim sevmediği arkadaşlarim var çünkü eskiden herşeyden izin alırdım o ayrı konu ama eskidende aileyle çıkarken izin almazdım eşim olabilir ama asla ailemle çıkmama karışamaz arkadaşa bişey demiyorum da her erkeğin huyu bir değil burdan gaza gelip evliliğine huzursuzluk katma ama bunu münasip bı dile konuşup hal etmeye bak 
0 oy
(16,099 puan) tarafından
Onceden bende senin gibiydim. Her nereye gideceksen izin alırdım ve çoook nadir izin verirdi ama en sonunda tak etti bana. Çünkü bende bir insanim evcil ****** degil. Simdi izin almıyorum artık sadece gideceğim zaman ben suraya şuraya gidiyorum su saatte gelirim diye haber veriyorum o kadar 
0 oy
(698 puan) tarafından
Haber veririm herseyi sevgililikten beri oda verir cunku ama ailem konu olunca hayir asla demez cnku ailem kirmizi cizgimdir onun icinde oyledir biz aile olsakta anne baba baska sonucta 
0 oy
tarafından
Önceden var di bana hiç bir şeye musade etmez ama kendi fittir fittir gezerdi eh ben senin kolen miyim bu evde mahkummuyum dedim ve dışarı çıksam da sadece gidiyorum diye haber verdim çoğu zaman onu dahi yapmadım alıştı artık mecbur alışacak 
0 oy
tarafından
Izin alırım vermesede gitmem herkesin bir huyu bir geçim tarzı vardır oda bana sorar razı değilsem oda gitmez yapma dediği seyide yaparsam kesin basima bir hal gelir Allahutealada eşlerinize itaati emretmiştir Geçim için ortak yolu bulcan 
0 oy
(629 puan) tarafından

Izin al al diyen bir esim yok ama ben haber etmessem icim rahat etmez bak atiyim konusmayi baskici bir esim yok ama kucuk bir yere dahi gitsek oglumla hemn haber vrrm gtmeden kendide zaten tmm der 

image

0 oy
(537 puan) tarafından
Benim ablam da iki sokak aşağıda oturur ama bana gizli saklı geliyor eşi izin vermiyor sanki nereye gidiyor ama bakkala. Pazara market alışverişi hepsine gidiyor..Hiç sevmiyorum onu  geri kafalı cahil pis insan 

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 463 göst.
7 Aralık 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
60 cevap 978 göst.
27 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Zeynoş (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
83 cevap 1,177 göst.
7 Şubat 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 1,051 göst.