0 oy
697 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Sevgili anneler benim kızlarım 13 aylıklar bu zamana kadar ellerine açıp telefon TV falan vermedim geçen eşimin izni için memlekete gittik bu süreçte araba da inanılmaz durmuyor çok sıkılıyordular telefondan çizgi film açtım sakinlediler ama bir şey çözdüm kızlar çizgi film telefon TV izleyen çocuklar çok asi çok huysuz oluyorlar gerçekten 1 hafta oldu hiç izletmiyorum sakin duruyorlar çizgi film izleyince her şeyi ağlayarak yaptırmak istiyorlar tavsiye bu size izletmeyin bol bol oyun oynayın bebeklerinizle

21 Cevaplar

+5 oy
(581 puan) tarafından
Bunun TV veya telle alakası olduğunu sanmıyorum benim kizim izliyor iyi bisey olduğundan demiyorum ama acmayinca da çıldırmıyor asi de değil şükür 
(1,921 puan) tarafından
Ayni sekilde
tarafından
Ne bileyim ya ben hiç izlesinler istemiyorum büyülenmiş gibi bakıyorlar çok zararlı ya keşke çözüm bulunsa 10 aileden 9 u izletiyor küçük yaştan beri ama zararlı
(581 puan) tarafından
Ya canim insanız mecbur kalıyoruz bazen hiç yapmam dediğimiz şeyleri bile biz yapıyoruz ne bileyim çok kasmamak lazım bence
(1,921 puan) tarafından
Saatlerce degil zaten 20 dk yarim saat artik ona bile vakti kalmiyor kizimin ana okuluna basladi arkadas edindi cok nadir istiyor
(581 puan) tarafından
Yani illaki bir süreden sonra vakitleri olmayacak napalim bizde yoruluyoruz
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Benim kızım da izliyor ara ara ama boyor delirme halleri yok çok şükür
0 oy
tarafından
Ben kendi videosunu izleyiyorum bazen sorun olur mu ya.mesela aynada da kendini görünce gülüyor .kendi videosunu açınca da heyecanlanıp gülüp izliyor :)
tarafından
Güzel bir şey aslında ama ne etki olur bilmem
0 oy
tarafından
Kesinlikle... kızım 3 buçuk yaşında. Küçükken hiç.izletmedim 2 yaşına geldiğinde az az izletmeye başladım.(evimde TV yok. Ekran pek bilmezdi) artık önünü alamadığım zamanlar oluyor maalesef. Doğdu doğası kesin katınkuralım ağlayarak istediği yapılmayacak. Ama büyüdükçe bunu başarıyor..
0 oy
tarafından

Benimkiler 3 tane 3 üde tv izliyo  telefon zaten bende vermiyorum ellerine okula gidiyo birisi 2 de geliyo ozamana kadar da ben müzik falan dinliyorum zaten birde ara sıra programlar oluyo onlara bakınıyorum günde en fazla 4 saat izleyebiliyolar

0 oy
tarafından
Erken yaşta başlamak tabi iyi değil ..3 yaşında.oglum.dedesj.tablet aldı ver.oynasin istediği zaman diye günde bir saat izliyo..başkada vermiyorum..oyun falan yükledim oynuyo...
0 oy
(27,364 puan) tarafından

Pek alakası yok TV telofonla çok sıkılır ağlarsa kendi video resmine bakar oda çok nadir 

Zaten istemeye kalksa ben vermiyorum şükür bağımlı değil 

Dikkat etmek lazim

0 oy
(371 puan) tarafından
Telefonu bilmiyor ama TV izliyor abisi okula gitmeden önce izlemezdi vakit olmazdı oynuyoruz diye ama abi evde olmayınca yalnız olduğum için işlerimi yaparken izliyor ve öyle uzun uzun bakmıyor biraz kendi başına oynuyor biraz izliyor telefon ile de konuşulduğunu biliyor eğer eline geçerse kulağına koyuyor bir yaşında bu arada oğluşum
0 oy
(2,375 puan) tarafından
of of bemkı de öyle herşeye aglıyor wlla kafa kalmadı muzır muzır az konusuyor bide 32aylık yemek yemedi TV ac hasta sakınlessn TV ac dısaro ıstıyor. TV ac ama annemden de kaynaklanıyor ac yavrum napacn mecbur iki bebekle nasl basedcen die die beyni mi yedi 11aylıktan buzaman kadar actık muğyela oldu artk gözleri bozulacak bide önceden telden ile yemekyiyprdu smdi hiç yemio zorlayarak telefn acmadgmzdada sabit drmuyor ki 
tarafından
Allah yardımcın olsun canım ama hiç bir şey için geç değil sen sürekli konuş onunla ya bebeginle belki düzene girer zorla kendini
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Tvyle alakası ne anlamadim bnm kızda izler bişiyi yok yani
tarafından
Ben böyle düşündüm canım izlemeden önce çok agresif değildiler o ara çok hırçınlaştılar gerçekten eve geldim hiç açmıyorum sakinler eskisi gibi
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bebeğim zararlı evet de ağlayarak yaptırmak çok da telefonla ilgili değil yani.sadece şuan onu kullanıyorlar. Bizimki de öyle ev kalabalık birine yaptıramazsa öbürüne yaptırıyor diye ağlıyor mesela
tarafından
Hım öyle de olabilir canım da ne bileyim şu an eski sakin modlarındalar nazar değmesin :)
0 oy
tarafından
Ayy olabilir bak benim kızımda 14 aylık kolay kolay izlemezdi bile ama bu bir aydır izletiyorum çok yoruyor beni yemek bile yapamıyordum bir yerde de hemen telefon açıyordum sabahları uyanıyor ben çok uykusuzum hemen cizgifilm açıp yanında yatıyordum artık şimdide kalkıp TV odasına gidiyor bekliyor ya elimden geldiğince izletmeyecem zaten çok hastayım bu aralar çok izlettim gözlerimi bile açamıyorum ama deidginiz gibi çok agresif olmuş kızım bana vuruyor bir anda bağırıyor yaaaa diyor sinirleniyor her şeye elini atıyor markette dururdu daha 1 ay önce bile markette çok usluydu şimdi çok değişti demek ondan olabilir gerçekten çok dikkat edecem
tarafından
Olabilir canım bu benim tespit ettiğim bir durum açıkçası ne kadar sakıncasız oldugınu düşündüğün video izletsen bile gerçekten öyle ya bıraktır oyuncakları dök ortaya onlarla oynasın kağıt ver bime kitaplar gelmiş okul öncesi etkinlik fiyor ben aldım kızlara üstündeki şekilleri anlatıyorum hoşlarına gidiyor öyle yap sende bence
tarafından
Ya benimki de çok seve kitapları hatta dün aldım bir tane sabahtir elindeydi bana getiriyor kucağıma oturuyor okumamı bekliyor ama tabi sonrada hepsini yırtıyor o yüzden almak da zor sürekli ya ama dediğim gibi tesbitiniz doğru veya yanlış olabilir her çocuk aynı da olmayabilir ama cidden benim kızımda çoktandır böyle bugün hiç izlemedi babası evdeydi maç falan açtı kızın dönüp bakmadı bile kendi kendine hep oynadı biraz iyileseyim dikkat edecem
tarafından
Allah kolaylık versin canım
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Çok zararlı o konuda haklısınız ama kızım 13 aylık olcak evde ikimiziz mecbur TV açık oda bakıyor ama çok çok nadir bakar açmayınca TV vs hiç aramaz tlfonla iş yaparken eğitici müzikler açarım kapatınca hiç aglamax istemex bezen ben tlfonda bakarken elimden alır ekranı kapatır izleme dıe :))
tarafından
En güzelini yapıyor kapatmakla akıllı bebek demek ki maşallah :)
0 oy
(10,561 puan) tarafından
2 buçuk yaşını geçti kızım var tv izliyor ama asi huzursuz değil asla savunmuyorum yanlış ama oğlum hiç izlemez çok asi huysuz daha çok yoruyor beni asla tv iyi demiyorum tabi
tarafından
Bebekten bebeğe değişiyor sanırım
(10,561 puan) tarafından
Bilemem cnm tabiki öyledir
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Valla mecbur açıyorum napim çünkü onuda acmazsam zaten dışarı ciktigimiz yok iyice kafayı yerim 
tarafından
Tabi herkesin durumu bir değil bende hiç çıkmıyorum benim ikiz tek bakıyorum eşim asker bırakacak kimsem de yok ama napalm başa geldi katlanıyorum:)
0 oy
tarafından
Normalde amerikan pediatri dernegine göre yaşamın iki yılı sıfır ekran maruziyeti diyolar amma velakin tv aşığı bir baba varken ben yapamadım ne yazık ki vicdan azabı duyuyorum 
tarafından
Esimin ailesi çok gerikafali bunu hakaret için demiyorum. İnsansın bilmiyorsun öğrenirsin ama bunlar o kadar kapalı öğrenmeye hayatları tekdüze kendi yaşamları için bile çaba göstermiyorlar. Yani öyle aileden gelen birisi ne kadar olabilir ki kendi babasından iyi ona da seviniyor babam hiç ilgilenmedi ben kucağıma alıyorum oynuyorum, alıyorum gezidiriyotim hsonlari diye
(612 puan) tarafından
Zaten bı sıkıntı varsa illa orda aileden gelen birşey oluyor.  Ama işte bunun ardına da sığınmamak lazım. Benim ailem de Allah var iyi insanlar ama sonuçta jenerasyon belli, hepimiz benzer yetisiyoruz. Ailemin ben büyürken hoşuma gitmeyen ne varsa hepsini düşünüyorum ve kızıma o şekilde davranmamaya çalışıyorum. Okuyorum, yanlış birşey yapmamaya çalışıyorum. Bu biraz da insanın kendi bilinç durumuyla alakalı. İnşallah eşin de farkına varır bu durumun. Yani sadece TVyle alakalı değil, çocukla ilgili her konuda
tarafından
İnşallah bende çok istiyorum yeniliğe açık olsun araştırsın diye inş zamanla olur
(612 puan) tarafından
Olur olur, gününün çoğunu seninle geçiriyor. En çok senden etkilenir o
tarafından
Bazen kendimi o kadar eksik hissediyorum ki ne yapsam az geliyor bazen eşim evde olunca ev işine yoğunlaşıyorum onu ihmal etmiş gibi hissediyorum of annelik çok zor altından kalkmak, kaldırmak her babayiğidin harcı değil başaran güzel annelere imrenerek bakıyorum dünle bugün arasında fark olsun diye çok istiyorum uğraşıyorum bir yandan ev bir yandan kpss hatta ders çalışmayı birkaç gündür oteledim bu yüzden
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Ben bunun telefon yada Tv le alakalı olduğunu düşünmüyorum. Tamamen izlediği şeylerle alakalı bence. Günümüz teknoloji çağı tamamen uzaklaştırmak da doğru değil bağımlı gibi sürekli izletmek de. Kısa süreli ve faydalı şeyler izletilebilir bence. Ben oğluma arada belirli şeyler açarım. Çizgi film değil de bebek şarkıları mesela. Nereye kadar yasaklaya biliriz ki zaten. Sonradan da aklı başına geldiği zaman hiç görmediği için daha çok ilgisini çekiyor ve bağımlı oluyorlar. Çevremden edindiğim izlenim bu şekilde. 
0 oy
(612 puan) tarafından
Oğlum 21 aylık ve ben günde bir miktar izletiyorum. Ama kendisi de bu sınırı ve zamanı biliyor. Günün diğer saatlerinde ve hatta açmazsam o saatte de illa telefon diye diretmiyor. Doğru bir sınırlama ile ben faydalı olduğu kanaatindeyim. Tutup da 1 saat tek başına bırakalım izlesin demek değil dediğim tabi. Ekran saati de birlikte aktivitemiz gibi. İzliyor ve izlediklerimiz hakkında konuşuyoruz. Ağlayarak istediğini yaptırmanın bununla alakası olduğunu sanmıyorum. Ama evet, dozu aşılmış ekran agresifliğe sebep olabilir bence de. 
0 oy
(979 puan) tarafından
Vala bnce alakası yok cnm. Bnm oglum 3yasında bu zmna kadar hiç izlemedi ne tv ne telden. Hatta o istemedi ama bn zorladım ara sıra tv tel tablet ama hala aynı çok agresıf huysuz bebeklikten beri aynı ve hala da sürekli aglıyor o kadar onunla oyun oynadgm halde. Yani yapı meselesi bnce
0 oy
(864 puan) tarafından
Of of hiö deme ya ikinci çoçk olduktan sonra sussun dite ilk çoçuga verdim suan 26 aylık ne yiyor ne konuşuyor ne uyuyo hep mız mız unutturamıyom da şaştım kaldım 

İlgili sorular

+1 oy
24 cevap 667 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 858 göst.
22 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (925 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 665 göst.
10 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 804 göst.