0 oy
170 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Merhaba kızlar 21 haftalık hamileyim diğer postlarımı da görmüşsünüzdür çoğunuz dünden beri o kadar çok post açtım ki teselli arıyorum resmen yaşayan birilerini arıyorum herhalde :((

Pazartesi günü afedersiniz kabız olmuştum daha sonra malar bölgemde yırtılma olmuş tuvalete girince sonra tekrar lavaboys girdim leke gördüm ve bunu vajinal Bi leke olarak anladım bir de ilk gebeliğim çok korktum hayatımda  an yaşadığım stresi korkuyu hatta kaybetme korkusunu daha önce hiç yaşamadım hemen eşimi arayıp hastaneye gittik doktor kanama yok bir er idrara bakalım idrarda mı kanama dedi idrar da temiz çıkmış daha sonra ayrıntılı ultrasona gir hemen suyun biraz fazlalaşmış organlarında sıkıntı varsa olsbilir falan dedi doktorum hemen o korkuyla giidp anında girdim ayrıntılıya sadece kafasında sağ tarafta 4.2mm kist ve böbreğinde 5.2mm genişleme çıktı ayrıntılı yapan doktor ikisi de doğana kadar geçer %80 gebelerde karşılaşıyoruz dedi içim rahatlamış şekilde eve döndüm ama psikolojik olarak o korkuyu daha atmamıştım hala da aramıyorum neyse salı günü yani dün kendi doktoruma sonuç göstermeye gittim doktorum da ikisi varsa down riski olabilir dedi ve  önceki gün bebeğin suyu fazla olduğu için açlık şekeri ve tokluk şekerine baktırmamı istedi açlık 96 tokluk ise 149 çıktı aldım sonuçları gittim doktor şekerin yüksek diyete gireceksin dedi şu an moralim çok bozuk şükürler olsun her halimize kendim için değil ama bebeğime Bi zarar gelecek diye çok korkuyorum ayrıca zaten tiroid hastasıyım leke olduğunu söyleyince doktor bana düşük önleyici iğne ve fitil verdi dün sordum napacaz onları diye 1 hafta kullan sonuçta dün baya strese girdim iğneni yaptır fitili de bir hsfta kullan bırak dedi bu psikolojiden çıkamadım çok korkuyorum bşşry düşünecek tadım kalmadı hiç :(((

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım oncelikle sakin ol sen böyle stres yaptıkça daha kotu sonuclqr doğurabilir sakin ol doktoruna inan ve güven o böbrek genişlemesi vs geçiyor sıkma canını. Kabız olmamaya bak uzat ayaklarını çok fazla yorma kendini yap kahveni çocuk gelişim kitapları al onları oku eğer başka çocuğun yoksa bol bol kitap oku .. 
tarafından
Yok canım bu bebeğimde tedaviyle oldu zaten hiç iyi hissedemiyorum kendimi :-(
tarafından
Ama doktorun geçer demiş kendini bukadar strese sokarsan olmaz ki senin rahat olman lazım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bacım çok şey yaşadım. Oğluma hamile iken tam olarak 9 ay kaybetme korkusu ile yaşadım. Her hafta ultrasona girdim. İki gebeligimdede suyum azdı. Oğlum zamanında doğdu kızım korona sorası 34 haftalık doğdu çok şükür alacak nefesi varsa bunü hiç bişey engelleyemez. Biraz rahat olmaya çalış bu stres iyi değil 
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Canim benim inşaAllah Rabbim sagglikla kucagina almayi nasip.etsin inşaAllah bisey Doktor... Doktor olabilir demiş Allah korusun Allah korusun ve büsürü kisi taniyorum Doktor öyle olabilir dedi ama Elhamdulillah hepsi saglikli

Ne olursa olsun o senin evladin onu her haliyle Kabul et inanki kabullenmek insani sakinlestiriyo lütfen hamilieliginin tafini cikar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 303 göst.
31 Mart 2023 Aile kategorisinde htcdmrc (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eminekarakas (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 230 göst.
0 oy
50 cevap 992 göst.

377,817 soru