0 oy
611 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim ailesine o kadar düşkün ki herhalde canını ver deseler vercek. Ben küsünce oralı olmayan adam annesi küsse yalvarır özür diler ağlar vs bı işleri olsa evdeki işleri atar gider. 3 buçuk saatlik yol demez sürekli gider ben bı yere gidelim desem yol masrafi olur. 10 gün çalışmaya gitti bebekle yalnız anam ağladı. Dün geldi bugün köyüne gitti köyde işler varmış arayıp durdular. Soğukta bebekle bana da gidelim diyo. Gitmedim bende. İlk yilimizda saf gibi peşine takılıyodum her ay hatta ayda bikac kere..artık gitmiyorum ama bebekle de tek kalmak zoruma gidiyo. Ne banyoya girebiliyor ne yemek yapıp yiyebiliyom. Nasıl bı aile sevgisi anlamadım gitti...

28 Cevaplar

+2 oy
(802 puan) tarafından
Birncil aileniz eşiniz ve çocuklarınız.ikincil aile ise kök ailesi yani anne baba kardeşleri vs.. Bu durumda eşini kusurlu bulmuyorum, onu bağımlı yetstren anne ve baba kusurludur.Ogullari evlendi artık bekar değil ve sorumlulukları var.Senin isteklerini bir kenara atıp, onalrin isteklerine koşması çok yanlış.Bir eş, anne yada babayla kisyaslanmaz,  bir anne babada, es ile kisyaslanamaz.Her ikisinin de yeri apayridr.

Daha yeni evli yolun basindaymissin ne kayinvalideni karşına al ne de eşini.Saygida kusur etmeden arzu halini üslubunca dile getir.Duygu dusunce istek ve beklentilerini pes etmeden, annesinin adı geçmeden sürekli dillendir.Seni anlamasini sağla.Hersey gönlünce olsun, sevgiler..
tarafından
Yok canım çok da yeni değil 4 seneyi geçtik. Bunları eşimle konusunca ben kocaman bı aile olmaya çalışıyorum der. Burda işi olmasa köyde yaşamayı tercih eder o kadar yani. Bide ben şehirde yaşamış köy işi bilmeyen okumuş kızım adapte olmakta zorlaniyorum
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Anası o onun

adamin anasiyla kiyaslama kendini
(1,426 puan) tarafından
Ne saçma bir kıyaslama senide ana doğurdu ozaman sende bu kadar sık git gelme ozsmsn niye evlendin ananın evinde kal olur herkesin annesi değerli ama yerinde ve hususunda elinde küçük bebekle karısını evde tek bırakacak kadar da geçmeyecek karsiyla evladından
tarafından
Aynn öylr
(7,654 puan) tarafından
Hehe tamam kübra
(1,426 puan) tarafından
He he bu şekilde devam
(7,654 puan) tarafından
Tamam
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Daha geçen gün eşimle bu konuyu konustuk çok şükür benim eşimin öyle Bi tavrı yok ama sohbet sırasında Bi arkadaşından konu açıldı konustuk ikimizde Bi erkeğin eşinin ve ailesinin yerini bilmesi gerektiği kanısındayız ben yüzüne de dedim bak benim de Allah nasip ederse oğlum olacak ben de isterim oğlum annesini sevsin saysın ama eşinin yerinin ayrı oldugunu artık Bi ailesi oldugunu her şeyeen önce onlara değer vermesi gerektiğini de bilsin dedim kimi erkek malesef artık evli oldugunun kendi ailesinin oldugunun farkına varmıyor bu durumda evdeki mutluluğu da sağlayamıyor malesef 
tarafından
Aynen öyle. Elinden gelse köye taşınacak o kadar düşkün. Benim isteklerime de aynı onlara yaptığı gibi olsa gene gözüme batmayacak. Ama ben isteyince yapamam edemem koydekiler isteyince gözünün bile kirpmadan borca bile giriyo
(4,158 puan) tarafından
İşte aradaki dengeyi kuramıyor hala evli oldugunun kendi ailesinin ön planda olması gerektiğinin farkında değil malesef eşin canım
tarafından
Aynen kuramıyor evlendik evleneli böyle. Babası vefat ettikten sonra sorumluluğu almış. Daha bu iyi halimiz ilk sene sürekli sürekli cagiriyolardi
0 oy
(687 puan) tarafından
Annesi ikimizin yeri ayrı da bende essek başı değilim sonuçta ailemi bırakıp yanına gelmişim bide çocuk vermişim kıymeti hak ediyorum ama eşim köye gidince bende gidiyorum evde ne yapım tek başıma haftanın 4 günü haftasonunun tamamını köyde geçiriyoruz ama eşim normal olarak aileye aşırı bağımlı değil 
tarafından
Canım inan yaz boyu hazirandan eylüle toplasan evde 1 ay durmadım. Hep köydeydik zaten. Köyleri soğuk bebeğim küçük gidip hasta etmekten korkuyorum. Hem yollarda durmuyo bebekle bunaliyorum. Bebeğe tek bakmakta zorlandığımi da biliyo ama onlar arayınca akan sular duruyo
(687 puan) tarafından
Gerekeni karşına al konuş onlar ailesi amenna ama sende ailesisin ayrıca bebek var ilgiyi siz daha çok hak ediyorsunuz
tarafından
İşte bizde iletişim sorunu var ya konuşamıyoz kavgaya dönüşüyo bende konuşmuyorum. Konuşunca sorun çıkartıyor olarak goruyo çünkü
0 oy
tarafından
Kız ana kuzusu bunlar. 
(25 puan) tarafından
Sizinki duskunmus yine benimki bildiğin tapıyor ailesine kız kardeşi ve anası olunca mevzu akan sular durur.Ailem le ilgili bi paylaşım yapsam suç eşim ailemi aramaz bende aramayinca suç yani anlican kardeşi ve anası boşan bebeği de at dese hiç tereddüt etmez elini avcunu yiyor onlarda buda yediriyor benim ailemede gelince yok bana gelince para yok 
0 oy
tarafından
Sütten kesilme misler halen bunlar 
0 oy
tarafından
Benimki de öyle bence seninkinden de beter evlendikten sonra ailesi ona kıymetli oldu 
tarafından
Benimki evlendikten sonra değil hep böyleymiş. Hatta kayinbabam vefat ettikten sonra hep eşim almış sorumluluğu ondan
0 oy
tarafından
Aynı babam benim babamda öyle.Malesef ki onları mutlu ettiği zaman bizi mutsuz ediyor hiçbir özel günümde yanımda olmadı. Mesela hep babaannemle dedemin yada kardeşinin yanındaydı. İnşallah farkına varır ileride çocuklarınız için çok büyük bir sorun çünkü 
tarafından
Sorma canım özel gün dedin de aklıma geldi bu sene yıldönümünde de dışarı çıkalım dediğim halde ailesinin işine yardım etti  o kadar sinir oldum ki bı daha özel gün falan beklemeyecem ondan en azından beklenti olmazsa hayal kırıklığı da olmaz
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Çıkarı vardır ailesinden kopamiyodr ne kadar kotu o dengeyi bulmak zorunda niye evlendi ozaman bekar bekar takılsaydi ailesi ile bence bunu konuş esinlr kendine gelsin 
tarafından
Ya çocuklarımız bizden bağımsız birey dünyaya getirirken sormuyorruz tabi ki bakıp büyüyeceğiz o ödev ve sorumluluğumuz bunu ağza almak bile çok abes yani. Çocuklar bizim bir uzantimiz değil kuklamiz hiç değil bize göre yaşamak zorunda değiller ha zor zamanımız olur yanımızda olurlar o başka burda konuşulan o değil kendi ailesini ihmal etmesi, adamın ailesinin de adamı kullanması
(4,961 puan) tarafından
Bazı erkekler ki cevremde gördüklerimden yola çıkıyorum anne babasının küçük bebeği gibi görüyor kendini o gücü kendinde bulamadığı için de kopamıyor bebek gibi ailesinden böyleleri evlenmesin ya o kıza da yazık adam gibi dik duranlar evlensin.. benimde oğlum var ayakları üzerinde yuvasında mutlu olsun dizimin dibinde olmasın yetişkin olmayı bilsin cansuya cevap olsun buda
tarafından
Bende cansyta yazmıştım hala kaçıncı yüzyıldayız umudum vardı hala aynı zihniyetler ya aynı kör gelenek devam etsin hersey
(425 puan) tarafından
Ben  sadece çıkarı vardır ondan kopamiyordur dediğin için yorum yaptım  Bi adam zaten adamsa annesiyle ve karısıyla olan aile ayrımını yapar yapamıyorsa ana kuzusudur ama çıkarı vardır demek yanlış ben demiyorum ki ailesine yapışsın her kararı birlikte alsınlar evlenmisse biter  eşine çocuğuna bakicaksin tabiki sen haklısın orda her türlü
(4,961 puan) tarafından
Çıkar su konuda dedim canım mesela çalışmayı sevmeyen bir adam ailesinden de para desteği görüyorsa her türlü haklı haksız ailesine sen haksızlık yapiyosun diyemiyo çünkü çıkarı var gibi.. bnu bir yakınım yapıyor ordan blmiorm.. ailesine sen haksızlık yapiyosun diyemiyor çünkü değirmenin suyu ordan geliyor
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Oğullarımi o kadar güçlükle tek başıma büyütüyorum ki büyüdüklerinde bir gün bu duruma düşmekten korkuyorum açık kaci sende git gelme mi diyorlar.
tarafından
Ben ailesine gitmesin gelmesin mi yazmışım? Yaz boyu zaten her işe koştu beni hiç bı yere götürmeden köyde kalmaz zorunda bıraktı. Şimdi de işlerine kosmayiversin bu seferde kendileri yapsınlar benimde yardıma ihtiyacım var burda havalar soğuk küçük bebekle gitmek istememem gayet normal
(1,243 puan) tarafından
Ben sana gitmesin gelmesin mi dedim ne alaka iş yapmış mi dedim benimde oğullarım var korkuyorum dedim çünkü üslubun kırıcı
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Ailesine düşkünlüğü evet var cok fazla yüz vermemeye calısır ama beni cocugu asla ihmal etmez sıkıldım kalk bi yerlere gidelim desem hemen kalkar gideriz gezeriz bi keresinde görümcem bana mesaj atmıştı yine nerdesiniz diye gelmişler evde yokuz bende eşime gösterdim mesajı aradı ablasını hesap mı vericez size nerdeysek nerdesiyiz dedi kapattı kaynanamda bimkaç kere eşime çok geziyonuz para harcıyoruz tarzında birşeyler demiş onada niye karısıyonuz hayırdır tarzında seyler söylemiş bi işleri olsa çağırırlar evet koşar yapar ama banada sorar planıöız varmıydı diye coğunlukla oglumuda yanında yollarım tabi bizimkiler köyde yasamıyor evlerde yakın o yüzden fazla ahır yada uzun sürecek işleri olmuyo 
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Aynı bzmkide böyle
0 oy
(4,131 puan) tarafından
Bızde esımın oncelıgı biziz once ailesini yanı bizleri dusunur. Kendi ailesi 2.plandadır sever ama cok duskun degıldır. Sadece Annesine bıraz daha duskun babası vefat etti diye o da yanımızda kalıyor zaten anlasıp gıdıyoruz
0 oy
tarafından
Yok ben haksızsam eşim beni uyarır ama ailesi haksızsa ailesine karşı beni savunur 
tarafından
Yok canım beni hiç savunmaz. Bı kere uykusuzum ise gitmicem dedim diye annesi bagirmistida içime çiğ hamur yemişim gibi oturmuştu niye beni savunmadin deyince iş günü dinlenmemi olur vs diye geçiştirdi. Bikeresinde de bebegimi kaybettim çok ağlıyodum eltim aramış acmamisim kimsenin kimi açmadım bitek elti degil. Bana hesabı sorulmuştu niye telefon acmamisim diye. O günler geçti şimdi hesap soracak olsa karşılığını veririm ama ilk yıllar ağlayıp kaliyodum öyle
tarafından
Ana kuzusu eş alınmaz valla. Eşinin düşünceli olması gerekiyor,
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Yok benmki oğle değil hiç ama yaa  
tarafından
Ne mutlu size. Dengeyi kuramayan erkek kötü gerçekten
0 oy
(985 puan) tarafından
Eşim hiç öyle biri değil her zaman bana şey der sen bana Allahtan emanetsin seni kimseye ezdirmem.  Maşallah diyeyim umarım hep böyle kalır eşim. 
tarafından
Maşallah öyle olsun hep ne mutlu size
(985 puan) tarafından
Rabbım sizin eşinizde o anlayıştan versin
0 oy
tarafından
Çok şükür önceliği oğlum ve ben ❤️ bizden başkasını umursamaz☺️
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yok durmuyo :D
0 oy
tarafından
Malesef erkeklerimizde birey olamama sorunu var bunu da aileler farkında acitasyon sossuyla sürekli yanlarına çekmeye çalışıyorlar ve başarili da oluyolar tabi ki evlattir zor zamanda yanlarında olmaları gerekir ama artık bunu kullanmaya dönünce iş bunu da öyle güzel geline gözüne parmak soka soka yaparsa insan şikayette ediyor kiziyo rda. Burda hersey eşte bitiyor artık kendi ailesinin olduğunu birincil önceliği kendi seçimiyle kendi kurduğu ailesine vermesi gerektiğini bilmeleri lazım

Hukukta bile evlendikten sonra esin cocugun ailen oluyor geri kalan herkes akraba

Canım benimkiler yalnızca maddi değil manevi olarak ta çok yıprattılar bizi oğullarını dahi önemsemiyor lar oda farkında paran içeri sen dışarı diyolar kendilerini acindiriyplar para geldikten sonra da suratına dahi bakmıyorlar

Allah ıslah etsin ne denir k
tarafından
Seninkiler daha betermiş
0 oy
tarafından

Aksine eşim bana düşkün ailesi ile görüşmüyoruz 

tarafından
Bende aynı sebepten eskı nışanlımla ayrılmıştım
tarafından
Ben çok gözü kapalıymışım nişanlıyken
tarafından
Bişey diycemde üzerine alınma ben eskı nişanlıma aşıktım bana göre aşk (insanı aptallaştırır) gerçeği göremezsin ben köyde nişanlandım köyde nişan atma yok namus meselesi yapyorlar o yüzden nışanlım ve aılesi gerçek yüzünü gösterdi bana bende başka şehire kaçtım da nışan attım kurtuldum şimdiki eşimde sevıyorum oda çok sevıyor ama aşk yok mantık daha ağır basıyor
tarafından
Ben aşktan değil canım mantık evliliği benimkide. Yaşım 27 ye gelmişti ailemin evide hergün hır gür mutsuzdu. Bu da olmazsa bida evlenemem gibi geldi
tarafından
Bende keyfimden evlenmedim vala hır gur dayak huzursuzluk evlenmek istediğimde çalışıp para getirmemi evlenmemi istemediler bende kaçarak evlendim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 425 göst.
29 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Alyakus (2,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 499 göst.
24 Ocak 2020 Aile kategorisinde Persona Non Grata (3,446 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 286 göst.
16 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 409 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,994 soru

11,344,345 cevap

34,809 kullanıcı

...