0 oy
444 göst.
Diğer kategorisinde (109 puan) tarafından
Arkadaşlar bir hayır severin ikiz torunu olacaktı ondan dolayı herseyi çifter çifter almışlar doğumda biri yaşamış biri yaşamamış yaşamayan bebegin kıyafetlerini besigini öbürünün sadakası olarak verdi annem de bana kıyafetleri kesinlikle giydirme kendi bebeğine diyor ben batıl inanç bosver birsey olmaz diyorum ama ısrarı kafamı bulandırdı sizce annem doğrumu söylüyor 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Batıl inanç evet ömür o elbiseyle biçilmez  
(109 puan) tarafından
Bende öyle diyorum ama anlamıyor hatta babam vefat ettiğinde kıyafetlerini verdiğin kişiler hayatta degilmi diyorum olsun sen giydirme diyor
-Reklam-
0 oy
(3,759 puan) tarafından
Batıl tabiki giydir bişey olmaz
(109 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Tabiki batıl inanç giydir birşey olmaz 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
giydir canim ne olucaki batil inanc bunlar
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Batıl  inanç  tabiki canım giydir   allhım  o aileye de sabırlar versin çok üzüldüm 
0 oy
(1,314 puan) tarafından

Batil inanç tabiki ömrü cani veren Allah kıyafet sadece bir mahrem örtme ürünü kıyafet ile ömur biçilmez ki 

Rabbim sağlık versin çocuğuna <3

0 oy
tarafından
Katılmıyorum canım ben giydir nolacak sankı batıl inançlara ınanmıyorum sende inanma 
0 oy
(36 puan) tarafından
Ya kuzum bu düşünde tamamen boş Bi düşünce. Benim  çocukluğum ergenliğim hep başka insanların kıyafetlerini giyerek geçti ve güzel bişey görsem eve gelmiş hemen giyerdim. Hiç öyle düşünceler gelmedi aklıma ve çok şükür rabbime hayattayım . 
0 oy
(3,833 puan) tarafından
canim ya batil dusunce ama o kiyafeti giydirince o bebek gelir aklima hep o yuzden bu olagi bilmeyen birine veririm acikcasi
0 oy
(985 puan) tarafından
Böyle şeylere inanmam ben olsam giydiririm tertemiz giysiler.  Herkesin ömrü kaderi önceden belli bir kiyafetle ömür mü kısalırmış.Giydirmiş olsalardı tamam derdim belki hastalığı vardı diye düşünüyordur lakin hiç giyilmemis bile
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Tabiki batıl canım yiyecek ekmegi yokmus malesef kuzunun. Biliyorsunki herkesin ömrü onceden belli
0 oy
tarafından
Giydir cnm ne olacak sanki bol bolda kıyafetin melegine dua et ☺️
0 oy
(1,691 puan) tarafından
rabbimin verdigi omru kitafet bicemicene gore tabiki bagtil giydir yani bence
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Yani ben olsam olmuş bı insanın kıyafetini giydirmem çocuğuma
0 oy
(1,161 puan) tarafından
ben giydirmem yerinde  olsam kendi dusuncem. ne  bileyim her bakdigimda  bebeyi hatirlar kotu olurum
0 oy
tarafından
Batıl inanç beim eltim ölen kızının kıyafetlerini yatağını kendi kızlarında kullandı hala daha kullanır batıl inanç onlar tamamen 
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Batıl inanç ama ben giydiremem galiba 
0 oy
tarafından
Ya nasip diye birşey var o bebeğin nasibini sizeymis yani birşey olmaz giydir 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,057 göst.
0 oy
6 cevap 70 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu