0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde (198 puan) tarafından
Oglum 36 haftalik dogdu. Erken dogdu zamanindan sutumde hemen gelmedi sadece emzirmeyle besledim. Daha sonra doktor kontrolunde doktor sarilik oldugunu soyledi degeri sınırdaydı. 2 saatte bir beslememi ve her ogunde 40 cc anne sutu yetmezde mama vermemi soyledi. Sıkıntı şuki memede uyuyakalıyor emmiyor bi türlü zaten kücük emmesi cok kuvvetli degil. Gittik süt sagma makinasi aldik mama aldik biberon beslemesine gectik hem ne kadar verdigini goruyosun hem de doyuyor Sarilik olup ayri kalmaktan iyidir diye o sekilde verdik. Iki gun beslenince sarilik degeri duzeldi. Fakat şuan hiç meme almamaya başladı. Memeyi alıyor agzina emmiyor öyle uyuyor. Boyle devam ederse hic mi almaz acaba meme. En azindan kendini toparlayana kadar biberonla besleyip memeye donmek istiyorum. Ama surekli reddederse diye de korkuyorum. ?

3 Cevaplar

0 oy
(8,832 puan) tarafından
Ah kuzum keşke biberon vermeseydin. Kaşıkla içirseydin sütü. Sen yine de zorla memeyi emdir. Sabır gerektiren bir iş ama bikaç emmeye alışır inşallah 
(800 puan) tarafından
Kesinlikle
-Reklam-
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Benim oğlum da kuvozde kaldığı zamanlarda biberona alışmıştı memeye dondurene kadar çok uğraştım ama başardım silikon göğüs ucu ile emzirdim arada ağzından çıkardığı an sadece memeyi verdim böyle böyle döndük memeye
(165 puan) tarafından
Canım bişey sorcm sana konu ile alakasız ama benim çok sıkıntı yaşadığım bir durum bende doğumdan sonra emzirme de çok zorluk çektim sütüm vardı ama gögs ucum hiç yoktu tutamıyordu kızım silikon gögüs ucu aldı eşim aventin yani iyi de bir marka ama ben onu gögsü me yapıştıramadım ya emerken bebek benim tutmam mı lazım o silikonu yoksa yapışması mı gerekiyor
(8,975 puan) tarafından
İçine biraz sütünü sağ İslaninca memeye yapisyo ama ben ağzından kaymasjn diye elimle tutuyodum
(165 puan) tarafından
Öyle yapsam süt gelir mi ağzına
(8,975 puan) tarafından
Bebeğin çekmesi güçlü ise gelir tabi ki. Ben öyle yaptım
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Meme vermeyi bırakma ben mama da verdim ama emerse sütün daha çabuk çoğalır daha minik oldukları için gücü yetmiyo annesi aynı şeyleri yaşadım daha çok yeni yaşadım o yüzden ayağına dokun başını sev uyusada bazen 2 saat sürerdi ayakta duracak halim kalmamıştı rahat pozisyonda otur ve sürekli saat beklemeden emsin kucağa alışır hurafesini duyma başta sağıyodum biberonun ucu kadar süt gelirdi şimdi çok şükür mama vermiyorum sana tavsiyem elinde varsa gümüş kapak kullan ve dikkatli emzir yara oluyor ve ben ağlayarakta olsa emziriyorum sarılık sınırdaydı 37 haftada doğum oldu çok şiddetli baş ağrısı oldu ama herşey geçer stres yapma imkanın varsa her şeyi unut sadece bebeğinle ilgilen ve yemekten cok bol sıvı komposto falan tüket

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 180 göst.
8 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
1 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubaa355 (745 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Elvan00 (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,248 soru

11,321,193 cevap

34,765 kullanıcı

...