0 oy
288 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Birkaç gün önce bebeğinin cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendik kayınvalidemi aradım haber verdim bu erkek değil kızdır diyor ama cinsiyeti erkek gözüktü doktor ultrasonda cinsel organının fotoğrafını verdi dedim hayır o kızdır kızdır sende hep kız belirtileri var ne bileyim kalçam büyüyor su yüzün çirkinleşti hep uyuyorsun canın ağırlaştı falan dedi şimde anne erkek hala ne ısrar ediyorsun diye çıkış ınca iyi be tamam dedi olsun sağlıklı olsun neyse dedi ama yine de kuzu siz alacaksanız hem kıza hem erkeğe olacak kıyafetlerden alın dedi ben kız hissediyorum dedi yok uyutmaz benim oğlan beni hiç uyutmadı babası kılıklı olur asla uyutmaz seni hiç yerinde Durmaz vesaire şeyler dedi ben uyku eğitimi alıyorum dedim uyku eğitimi hız gelir ona dedi hep böyle olumsuz şeyler söylüyor yani kısacası kız olsun erkek olsun sağlıklı olsun olmayan da var sonuçta ısrarla kız demesi beni üzdü açıkçası ben de kızım olsun isterdim ama oğlan da olsa ne yapayım canımdır böyle uzatmanın ne anlamı var sürekli beni uyutmayacagindan kucağımdan inmeyeceğinden sürekli sallanmak isteyeceğinden bahsediyor halbuki bunların hepsi annenin kendi elinde olan bir şey bebeği sağlamaya alıştırmazsam sallanmak istemez ona bir düzen oluşturursan uykusunu da uyuyor gazını da çıkarır diye düşünüyorum benim ilk gebeliğim ilk defa çocuğum olacak ama bu düzeni oluşturmaya çalışacağım çünkü ben zaten öğretmenim bunun pedogolojik eğitimini de aldım öyle demesi beni üzüyor açıkçası ben mi abartıyorum sürekli bir konularda iddialı aşıyor mesela eşimle evlendiğimde de havlusunu ortalığa atar yatarak çay içer falan dedi ama eşim evlendikten sonra hiçbir şeyi dediği gibi yapmadı hatta kendisine de söyledim hiç de öyle değil dedim beni hiç incitmiyor dedim yani ara sıra olur öyle şeyler tabii ki havlusunu bı kenara atsa alırım asarım Çok mu zor gözümde büyütmedigim sorunlar bunlar öyle işte içimi dökmek istedim

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bu kadar konuşmama hiç gerek yoktu kanıtlamaya çalışır gibi. Dr erkek dedi diycen bitti gitti 
tarafından
Kız her konuda böyle anlamıyor ama işte ne yapacağım bilemiyorum laf anlatmaya çalışıyor baslı ispatlamak deyip geçtim ya ne yapayım kafamı karıştırıyor yani acaba hakikaten kız mı diyorum bir şeyler almak istiyorum alamıyorum
(782 puan) tarafından
Kocakarı hurafesi kaynanan o yuzden doktor ne dediyse o birde kacinci haftandasin 16 haftalikken belli ediyor
tarafından
Yok kız 20 de öğrendim on altıda belli olmamıştı
tarafından
Ben de hep suphedeydim sarı falan alıyodum veya maviyi kız da giyer ama erkeğe pembe giydirmek zor oluyor şimdilik ortak renkler alabilirsin veya oyuncak iki cinsiyet için de ayni
(782 puan) tarafından
Erkek al doktorun dedigi dogru
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sana söyleyebilecegim tek şey, mesela Sen vermeseydin cinsiyet haberini. eşin verseydi. Sende hal.hatir sormak için telefonu alsaydın. bebek konularına hiç görme biraz mesafeli ol ... Ona konuşma fırsatı verme. Bunun dışında bir çözüm olacağını zannetmiyorum. İşi tartışmaya götürür. Her şeyi anlatmak zorunda değilsin. Elinin altında bir tık ile doktorlar var videoları falan. İzle bol bol öğren. Onunla bu konuları konuşma fırsat verme. Konuya girdiği zaman bir şekilde çık içinden.
tarafından
Haklısın kız zaten eşim dedi erkek olacakmış diye erkek değil o kız ya falan dedi işte eşime de aynı şeyi söylüyor iddialı aşıyor sürekli
tarafından
Cevap vermemek en güzel cevap. Sürekli başka konulara atla
tarafından
Sen ona cevap verdikçe konuyu uzatıyor onu bu konuda muhatap aldığın için sürekli seninle bu muhabbeti giriyorm bir zamandan sonra bu konulara görülmediği ni fark edince O da zaten açmaz konuları diye düşünüyorum
(612 puan) tarafından
Aynen kesinlikle katılıyorum. Ben de başta biseyleri arkadaşlarıma soruyordum bu defa çok biliyorlar gibi saçma sapan şeylere bile karışıyolardi. Şimdi kimseye ne bişey soruyorum ne fikir istiyorum. Kimse de yorum yapmıyor.
tarafından
Haklısınız ben hiç kaynana bakayım gitmiyorum yani annemi aradım kadar onu da arıyorum sohbet ediyorum ama sürekli bana böyle asılsız iddialar yapıyor canımı sıkacak şeyler söylüyor sonra da yok ya öyle olmaz hadi boş ver falan deyip konuyu kapatmaya çalışıyorum alttan alttan sıkıntıyı veriyor haklısınız biraz mesafeli olsam belki böyle yapmaz
0 oy
(782 puan) tarafından
Mesafeli ol kaynana yoksa daha cok alinirsin birde daha dogmamis çocuk  laflara bak uzak dur canim sen mesafeli ol saygi cercevesinde
0 oy
(612 puan) tarafından
Alistirmayla alakalı olmuyor, evet kucak istiyor kucağında olmak istiyor tabi ki çünkü sana yakın olmak istiyor, ama bu problem olarak niye görülüyor onu anlamıyorum. Gözünü korkutmaya sanki canını sıkmaya çalışıyor gibi konuşmus. Bu laflar hiç bitmez, bu daha ne ki sen bi de diye başlayan çok cümle duyacaksın malesef :)
tarafından
Bence de gözünü korkutmaya çalışıyor Allah sağlık versin uyutmasının ne yapayım bebek zaten uyumayı nereden bilsin onun düzenli biz alıştıracağız ona 9 ay anne karnında kalmış ve yepyeni bir dünyaya doğuyor bunun bilincindeyim çok şükür ama kaynanam sağ olsun her zaman içime karartır
(612 puan) tarafından
Malesef kaynanan gibi insanlar çok var. Bebek bu her bakımdan sana ihtiyacı olan bir varlık. Tabi ki zor olacak. Ama hayatında hissedebileceğin en sıcak duyguları da onunla hissedeceksn. Bakış açısı işte. İnsanlar daha çok zorluğuna odaklanmayı ve etrafındakilere de bu duyguyu yaşatmayı tercih ediyor
0 oy
(2,013 puan) tarafından
İster uyusunda nnister uyumadin ister yaramaz olsun evlat insanın caninindan öte onun için uykusuz kalmak yorulmak anaların gözüne gözükmez herkes nasıl buyuttuyse sende öyle buyutursun öyle dediğinde evladım bakicam tabi gözüme gözükmez de cinsiyetide gülerek doğunca görürüz artık de 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Kısa konuş kes geç  bu kadar uzun konuşamana gerek yoktu canım 
0 oy
(704 puan) tarafından
Ilk cocugumda sallamaya alistirmadm die cok laf ettiler 14 aylik hala sallamiyorum gaz sancisina hep ac dediler benide cok aglattilar aman dinleme kucagimda emzirip uyuttum ama zamanla onuda biraktim bazi seyler senin elinde evet ama bazilarini cocuk belirliyo cidden birde cocuk senin cocugun mudahale etmek isteyen cok olucak dha cok yorucaklar seni ama pes etme egitimliymissin zaten herseyi biliyorsun takma bende saglikciyim hala da karisirlar ama ben he deyip gecip bildigimi yapiyorum 
0 oy
tarafından
Hahahah manyak kız :) bizimkilerde kız olsun diye tutturdulardı ben sağlıklı olsun dedikçe kız olsunlar dediler oğluşum onlara pipisyle birlikte el salladı ayrımcılık yapan kafayı sevmiyorum benimde kalmam büyüdü afedersin karnım kadar to.tom oldu yani hep istifra ettim hep uyudum ama erkek hormonlar herkesi farklı etkiliyor ama eski kafa işte benşm kaynanam da görümceden örnek veriyo o da hamile onun şunu yok senin var sen böyleyse o napsın gibi boşver gitsin keşke doğunca görürüz diyip kapasaydın 
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Ahahah desene bebeğin çüknü görmeyince inanmayacak. Aman boşver he de geç. 
0 oy
(3,067 puan) tarafından
Klâsik kaynana işte. Kaynanam da bana oğlum şunu yemez bunu yemez. Yok efendim şunu asla ağzına sürmez diyordu. O dediklerini eşim şimdi eve fazla fazla alıp bayıla bayıla da yiyor:) kaynanam çocuklarını duvardan duvara sallayarak uyuturmus hiç durmazlarmış zor uyurlarmış. Bende o alıştırmaya bakar dedim. Asla ne beşik de ne kucakda sallamadım. Oğlumu şimdi uyuyacağı zaman bazen sallıyor uykusu var diyor. İstersen salla da uyumaz oyun zanneder dedim. Kendi denedi ve gördü. Aynı binadayiz ama oğlum nasıl uyur en sevdiği yemek ne asla bilmezler. Herşey alıştırmaya bakıyor. Kaynannın derdi senin gözünü korkutmak. Öyle olursa gelir yardım edersin artık. Benim genlerimde öyle bişey yok alırsa babasından alır bu huylarını sende yardım edersin artık. Babaanneler ne günler için de. Belki ki doğruyu söyledikçe zıtlaşacak. Muhtemelen doğumdan sonra kendisi alıp sallamaya alıştırp sonra da ben sana demiştim babasıda böyleydi diyecek. Asla izin verme. Bebeğini kendi bildiğin gibi uyutup besle. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 384 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 100 göst.
3 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 239 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (842 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 569 göst.
6 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Haticeeeeeee (94 puan) tarafından soruldu

385,217 soru

11,519,950 cevap

35,181 kullanıcı

...