0 oy
581 göst.
Diğer kategorisinde (689 puan) tarafından
Kayinbabam cok severim cok degerlidir benim icin ama son zamanlarda kaynanam baya doldurmus gibi geliyor cok kavgamiz oldu su siralar bana eskisi gibi davranmiyor

Ben kayinbabamin adini koymadim cok pismanim uzuldu sanirim icten ice eski isim diye koymadim esimde bana karsi cikmadi sadece nuusa gidecevi zaman babamin adinida yazdiralim dedi bende bilmiyorum ama tulum kapi susu yaptirdik baban gordu bu saaten sonra olurmj bence yazdirma dedim yazdirmadi

Ama sunuda soyleyeyim kayinbabam ismimi koymayin istemiyorum herkes istedigi ismi koysun dedi ama kaynanam el koymanizi istedi falan dediler cok uzuluyorum kirdim onu diye siz olsaniz pisman olurmuydubuz ikinci oglum olursa hayirlisiyla sadece onun adini koyucam oxaman sevinirmi ..uzuldum acikcasi kirilmasina 

22 Cevaplar

0 oy
(8,879 puan) tarafından

Adı ne ki.            

(689 puan) tarafından
Mahmut
tarafından
Benim ki de Mahmut bende istemiyorum canim eğer çocuğum olursa koymam ne babamın adını ne kayinlederimjn adını... böyle bi kural da yok illa koymak zorunda değilsin ileride çocuğunun da sevmesi gereken  bir isim olması lazim
-Reklam-
0 oy
(48,648 puan) tarafından
hicte koymam kendi babam olsada koymam kendiai var işte yeter isim mi yok isim bollugunda. gurularini oksayacak baska seyler bulsunlar sevsemde koymam
0 oy
(202 puan) tarafından
Yerinde olsam hic uzulmem. Ben de babami cok seviyorum ama yine de kendi babamin ismini bile koymazdim ogluma. Ne gerek var. Bu gelenek gb bisey olmus artk ama cok mantiksiz. Kayinbaban seni gercekten seviyosa boyle biseyi de dert etmez bence 
0 oy
(19 puan) tarafından
Sakın üzülme hiçte koymak zorunda değilsin. Üstelik ismi de güzel değil. Bana da diyolar ama asla koymam. İsimle kırılcaklarsa varsın kırılsınlar.
0 oy
(119,262 puan) tarafından
ben dede nine ismine marsiyim hayatta olsada ölmüş olsada karsiyim
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ben verdim oğluma dedesinin adını hemde kendim isteyerek iyiki verdim sonuna hak eden bi insan inşallah oğlum herşeyiyle dedesine çeker 
tarafından
Kayinbabam =Mahmut
Babam=Kamil
Bayağı eski kuzum bizimkiler☺☺
(44,603 puan) tarafından
Niye gı İsmail de eski:)) valla ben mahmutta olsa yine verirdim nolcakki gönlü olsun sevinsin üç günlük dünya amaan birde eşim evin tek oğlu ondan çok istedim dedim babanın adını koyalım arası yanına ben yine kendim ek koydum çevremde de herkes çok beğeniyo ilk bı durup İsmail arasla ne alaka hani biri çok eski biri yeni isim sonradan baya herkesin hoşuna gitti hatta uyumlu olmuş diyen bile oldu herşeyden önemlisi zeka akıl olsun merhameti olsun insanligiyla dedesine ceksinde başkada bişey istemem kimin ismini verirsen ona ceker derler diyolar bakalım insallah
tarafından
Ay inşallah gönlünden geçen gibi olur kuzum,hayırlı güzel bir evlat olsun sana paşan♥️♥️
(44,603 puan) tarafından
Ne güzel bı dua❤️aminn aminn inşallah canım benim❣️❣️
tarafından
Insallan kuzum inşallah♥️♥️♥️♥️♥️
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Canım benim eşimde tutturdu annemin adını koyalım diye bu ara annelerimiz de adaş ama ben istemedim çünkü o kendi annesini düşünerek söyledi bende o doğurup bakmıcak bana 1 gram yardımı dokunmicak artı zamanında söylediği yaptıgı şeyleri unutmadım dedim ikinci çocuguma hamileyken de hiç yardımı dokunmadı hastalandım kackere zorla kalkıp diğer ogluma baktım ev temizledim o gecti köşeye yattı sadece bunlarıda unutmicam o yuzden hiç bi kuvvet koyduramaz eger benden gizli nufusada yazdırırsan ömür boyu konuşmam seninle dedim mecbur kabul etmek zorunda kaldı erken doğum yaptığım için gelemedi yurtdısında o yuzden kimliğinde ben cıkarttırdım kendi istediğim ismi koydum 
0 oy
(502 puan) tarafından
Ay ben de verdim kayinbabamin adını eşim üni.deyken vefat etmiş ben hiç görmedim. Herkes çok iyi bir insan olduğunu soyluyor.Eşim istedi ben de tamam dedim. Ama mesela kaynanamın adını asssssslaaaaaa vermezdim. Ki vermedim de bir de kızım var. Oğlumun adı Sadık Toprak
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm ben evlendiğinde kayınbaba benden istedi. Erkeke olursa benim adımı köyün diye. Ben açık açık söyledim. Ben karşıyım ile şeylere dedim. İlki kız oldu şimdi ikinci erkek olacak Allah'ın izniyle. Talep bile edemedi. Açık açık konuşursan anlarlar.
0 oy
(4,216 puan) tarafından
İsim anne babanin hakkidir canim kimse karisamaz, uzme kendini yani, ben hic hoslanmiyorum dedelerin nenelerin ismini koymaktan ne gerek var yani, ilerde cocugun begenmezse eski isim diye daha cok uzulmez misin
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Benim ilk cocugumda eşimle konuştuk Kuzey Aras koyacaktık kayınpederim benim adımı koymazlarsa ben çocuğu sevmem vs vs demiş (sözde) kocam tribe girdi kırılmasın koyalım dedi dedim ben babanın adını koymam koysamda söylemem tamam söyleme dedi kendi koyduğu isimden vazgeçti Taner Aras oldu ve kayınpederim bana niye sormadınız ben başka isim düşünüyordum onu verecektim dedi... ikinciye hamileyim daha cinsiyeti belli değilken kaynanam annenle benim adımı koyarsınız dedi hayır dedim annemin adı oya kaynanamınki gülbahar kocamda ne olacak gül oya yada oya gül koyarız dedi kıyamet kopardım kocama boşarım seni bile dedim Allah'tan bu da erkek şimdi ben kesin Atlas diyeceğim bakalım kocam ne koyacak o da Kuzey diyor ama her an değişebilir fikri bilmiyorum ben çocuğu aile isimlerini yaşatmak için doğurmuyorum sonuçta çok istiyorlarsa kendileri doğursunlar birer tane daha koysunlar 
0 oy
(4,149 puan) tarafından
Ben koydum cnm esım cok ıstedı babası vefat etmiş, cok ıyı ınsanmıs. Mahmud Said koyduk ne olacak ki hayırlı evlat olsun bı dahakine ben ıstedıgımı koycm ınsaallah olursa
0 oy
(1,465 puan) tarafından
İyi insansa neden konmasin biz iki isim koyduk biri kayınvalidemin adı hep o baktı bana doğum yaptım ettim . Her zaman yemek yapar yollar kışlık turşu salça vs yapar bana bişey istesem alır kızıma beğenirim ben alırım der. Peşimde dolaşır sürekli ben yapma dersem yapmaz etmez ne dersem o dur.  oyuzden eşim istedi kırmadım bende keşke sizde kirmasaydniz.
0 oy
(12,264 puan) tarafından
3 tane oğlum var çok istedi ama koymadım Allah'a Bin şükür ki kocam da sevmiyor onu ismini koy demedi 

Ölsün sinirinden yine koymam koyamadjm 
0 oy
tarafından
İsterse uzulsun kırılsınlar . Napalm. Cok ıstıyolarsa kendı cocuklarına koysunlar kendı ısımlerını. Herkez dogurduguna kendı koymalı bence ısmı . Benmde kaynanam yok koymayın dedı anra saga sola koysunlar felan dıye laf ettı bıze geldı laflar . Doguma 1 bucuk ay kala gelıp yanmda kaldı anamdan emdıgm sutu burnumdan getırınce bende koydurmadm ısmını. Uzulsn kırılsn ınan umrumda degıl. Bu hayatı baskaları ıcn yasamıyoruz snucta 
0 oy
tarafından
Bende koymadım Antep'e gelin geldim burda adetmis kayın babanın adını koymak kayınvalidem geldi gitti koyacaksın yapacaksın diye emir vermeye başladı bu çocuk bizim sana ne oluyo dedi sonuç benim istediğim oldu kendi de don lastiği gibi kaldı ortada kayınbaba da birşey demedi 
0 oy
tarafından
Ne gerek var ki onlar sevinecdk diye ömür boyu o ismi tasıcak
0 oy
tarafından
İsmi neydi ki kayinbabanin
0 oy
(5,836 puan) tarafından
Ben kayınbabamı çok severim Allah razı olsun nişanlılıktan beri gerçekten baba gibi davranır eşimde tek oğlu..Şuan oğluma hamileyim Allah nasip ederse doğunca 2 babanın adını koycam hem 2 isim sünnet hemde babaların adıda güzel huyuda.. Onlar istedi diye değil benle eşimin gönlünden geçti diye koyuyoruz :) 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Ben koydum çok pişmanım hiç söylemiyorum onun adını. Sevmiyorum hiç kayınbabamı oğluma diğer adıyla sesleniyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 75 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 245 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 401 göst.
2 Ekim 2023 Aile kategorisinde Ayan (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 122 göst.