0 oy
960 göst.
Aile kategorisinde (188 puan) tarafından
Allah rızası için  bu yazılarımı  kendinizi benim yerime koyup okuyun buna  da eminim  kizlar bi önceki postumda gorumcemin çeyizi geldi ben ist katta olmama rağmen çağırmadılar demiştim  neyse bugün alışverişe  gitti geldiler  kaynanam az önce 2 tane kazak almış eline bak bi diyo beğenirsen  al  almazsan kziimin  çeyizine  koycam  dedi ses etm3dim yemek yapıyordum anne tmm  güzel almışsin  akşam da keşke çayırdaydın dedim gelseydin  çağırmak mi lazım  dedi ben gelmem anne oyle dünürler konuşacağı olur diye gelmedim dedim bende çağırmam o zaman  dedi bisey demedim ben gidiyon  dedi aldı kazakları  ama almam git falan asla oyle bisi  demedim 2 kızı var merdivenden  inip daha eve girmeden anne almasını almadıysa  almasın ver abamin  çeyizine koy dedi  diyen görümce  10 yaşında öteki 20 yaşında  bende sana  mi kaldı alıp alamadığım sanane dedim kaynana bi ağlamaya başladı almadi beni başından  savdu çağırmak  zorundaymışız ki ben böyle bisey demedim gelin olan pislik kızı gelmesin düğünüme istemiyorum evlatlarunda sende gör senin annen yapiyo sen böylesin  söylesin  diyo bende sizi allaha bıraktım rabbim gelsin hakkinizdan  dedim oyle bağırıyorlar  ki merdivene  biri cikiyo oburu  onu duruyo falan aklica ben korkucam  dovcekler  diye  eşim sokakta aradim annen boyle boyle yaptı  diye  ah ah ben basima geleceği biliyorum dugun arası  tm anne alırım tm deşeydin diyo e kardeşlerin  boyle dediler dedim tm siz haklısınız  diyadin diyo  kızlar gerçekten  ailemin evine gitmek istiyorum  gidersem neler olur eşim bile onları haklı goruyo

14 Cevaplar

+1 oy
(392 puan) tarafından
Bence gitte seni kaybetme korkusu yaşasın bi. Sensiz boş ev nasılmış görsün. 
(188 puan) tarafından
O kadar istiyom  ki gitmeyi eşimi bile gözüm gormuyo onun çocukları kaynbabam  sen haklısın diyo ben haklıyım kocam  haklisin demiyo  bana
(392 puan) tarafından
Kocanın çocuklarımı var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sey diycem ben gorumcemin ceyizinde cagirilmayi beklemem zaten kendim giderim ki evin insaniyim sonucta yabanci degilim  burda sen haksizssin gerisinde kaynananlar haksiz en haksizida kocan senin herseye he demeni beklemis sacma sapan isyanda bulunmus 
(188 puan) tarafından
Bn haksız degilim bi gün kendim  gittim görümcem laf etti çağrılmayan  yere hidilnez diye
tarafından
Ozaman bunuda deseydinde sana haksiz demiyeydim bacim :)
(188 puan) tarafından
Bilmiyorum ki cnm onceyi  de anlatsam  uzun oldu ya zaten
(188 puan) tarafından
Direk laf sokarlar çocuklu gelmez her yere diye
tarafından
Aman cocugunun bokunu yesinler bosver gitme sende getirdiginide alma baslarinda paralansin hic gonul koydum niye cagirmadinizda deme gotleri kalkar sonra luzumsuzlarin
0 oy
(119,237 puan) tarafından
o 10 yasindakine be oo ke yemek duser anca ona noluyo laa 10 yas ne edepsiz simdiden boyleyse buyunce vay haline
(188 puan) tarafından
Kaynanam o bana dedi  sen ona laf diyemezsin kimsin sen diyo ya kadın zaten verme o için değil beni suçlu çıkarmak  için gelmis
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Git kiz dügun arası ne yapacaklar bakalim kalsinlar öyle mal gibi

Bu ne yaa

Kızları evlenince görür onlar dünya kaç bucakmış

Ailene söyle gelip alsinlar seni 

Topla pılıni pırtını napacak bakalim hıyar kocan

...........
(188 puan) tarafından
Çocuklarımı almakla tehtit ediyo naoocam
(612 puan) tarafından
B.k alır
0 oy
(24 puan) tarafından
Canım Allaha havale et onlar öyleyse sende uzak dur onlardan gitme boşver bak kaynanam yeşil soğan dikip satıyor ben diktim ve ben eltimden çok yardım ettim ona ben sabahları yedi gibi inip yardım ediyordum eltim öğlen geliyodu bazende hiç gelmiyodu eltim kaynanamın evini temizlicekti görümcemde yardıma geldi sonra eşime dedim gideyim mi gitme hamilesin dedi altı yedi aylık hamileydim sonra gittim bitmişti nerseyse işleri sonra görümcem bana niye gelip yardım etmiyorsun dedi hep o yapıyo benim eltim yapmasa hakkımı haram ederim dedi ben şok oldum ağladım onlar görmefi ağladığımı kaynanama dedim o niye öyle diyoki ben sana yardım ettipimde diyomuydum o niye gelmiyor sonra neyse görümcem o gün kovasıyla kavga etmiş babasının evine geldi belkide o benim ahımdı aynı gün oldu
(188 puan) tarafından
Cnn esim eve geldi nefret  ediyorum senden istemiyorum  seni almasaydım seninle evlendigime lanet olsun  dedi  benim için bu evlilik  bitti
(24 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun
0 oy
(788 puan) tarafından
Bence gitmelisin ve çok haklısın
(188 puan) tarafından
Eşim istemediğini ailesinin haklı olduğunu söyledi simdi
(24 puan) tarafından
Canım birde ailesi ne kadar kötü olursa olsun eşine deme annen böyle kardesin böyle
(188 puan) tarafından
Bn demesen onlar  doldurur kac defa yaptılar
(24 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ne diyim canım
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Ben beklemezdim çağrılmayi giderdim. Sen çağrılmayi beklemissin ama bu tepkileri fazla. 10 yaşındaki velete ne oluyor. Büyükleri onun yanında bir şeyler konuşmuş ki onunda agzi laf yapıyor. Boşver gitme bir yere. Evinde otur. Ailen gelsin ama yalnız birakmasinlar seni..tek olmadığını bilsinler. Eşinle de aranı bozma. Onları haklı görüyorsa da peki de geç ama onlara karşı tepkini koru 
(188 puan) tarafından
2 tane cnm
(1,003 puan) tarafından
Allah bağışlasın. Üzme kendinide onlarada yansıtma. Uzaklaş ordan. Tek gelin misin bu arada
(188 puan) tarafından
Tek gelinim cnm onlar için yoksa  çoktan  giderdim
(1,003 puan) tarafından
Şimdi sen tek gelinsin ya. Küsüp gittiğini gorumcenin karşı tarafı duysa rezil olurlar. İster istemez senin peşinden koşacaklar. Seni tekrar eve getirmek için ugrasacaklar. Git ordan bence
(188 puan) tarafından
Sabah goturcem dedi cnm annem başka  yerde mecbur bu arabayla goturcek
0 oy
(670 puan) tarafından
Kaynana seni çok düşürmüş yapica varmış Allah böyleleri den korusun 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Cnm sana sabah sa dedim bi sey deme yapma diye ne diye cagirmadin diye laf ediyorsun ki cagirmadi ise gitme gitmek istiyor isen sen o 3vin gelinisin kendin git valla ne deyim ki zamansiz kavga etmissiniz 
(188 puan) tarafından
Kendileri çattı cnm 10 yaşındaki çocuk bilr neler diyo
(12,777 puan) tarafından
Cnm sen oyle demese idin su güzelmiş sagol desen kadin begenmedigini alır cikardi laf sokmussun oda duygu somursu yapmış 10 yasindaki cocuk tabiki terbiyesizlik yapmış
(188 puan) tarafından
Benim gözümde asla haklı değiller benle güzel konuşup aşağı inip bağırdı bunu evden kov diye kocasına diyo artik
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Ben açıkçası davet beklemez giderdim sonuçta artık ben o evin kızıyım yarın kayınvaldeni sana çağır sakince konuş özel konuşursunuz diye gelmeye çekindim anne de kadın seni düşünmese kazak alıp gelmezdi canım 
(188 puan) tarafından
Demem artik  istemiyorlarmış  bni
(12,854 puan) tarafından
Önemli olan onların değil eşinin ne düşündüğü
(188 puan) tarafından
Evet o tm bosver dese tm 'di ama demedi
0 oy
(612 puan) tarafından
Yaptıkları gerçekten edepsizce. On yaşındaki çocuk bile abisinin eşine nasıl öyle laflar söyler ya. Ama canım sen de ne minnet edip sürekli niye cagirmadinismz diyosun gerçekten anlamadım. Kendi kendimi yerim asla demem. Cagirmayacaklarsa benim dememle hiç çağırmasınlar zaten 
0 oy
(50 puan) tarafından
Yakın zamanda eşimle ağır sıkıntılardan geçtim ne desem tersledi ters anladı çok kırdı en son ona pes ettim dedim ki gerçekten etmiştim siz iyi olun nasıl mutluysanız öyle olun dedim ama ben azarlanmaktan haksızlığa uğramaktan yoruldum dedim istemiyosan beni istemiyorum de toparlanır giderim dedim sonra yok dedi konuşa konuşa topladık bi konuşmayı dene derim olmuyorsa aile büyüklerini devreye sok alıp karşılarına konuşsunlar
(188 puan) tarafından
Annem8n evine gelmiştim 4 gun oldu  evimize dön  çocuklarımız var demeye başladı eşim bilmiyorum  ben nasil davranacağımı bilmiyorum
(50 puan) tarafından
İçinde hiç birşeyi tutma büyür büyüdükçe seni boğar konuş derim çağır annen gile konuş Rabbim her daim iyi kapıları açar inşaallah iyi olursunuz
0 oy
tarafından
canm oyle esten hayir cikmaz benim esimde oyleydi ayrildik ailesine kavustu
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Yaaa biraz karışık olmuş herkesde biraz var gibi sanki mesela sen gidebilirdinn cevap verebirdin kazakları alabilirdin götümcelerle kavga edecene tmm deyim kapını kapatabilirdin eşini çagırarak hata etmişsin eşin annesinemi kızmasını bekliyorsun  öyleyse bekme ortada çok şaçma şey yapılmış onlarda suçlu tabi 
(188 puan) tarafından
Evet cnm  ama hep böyleler  geri döndüğümde onlarla hiçç muhatap olmamam lzm
(1,207 puan) tarafından
Aynen cnm sonuçda eşinin ailesi eşinin yanında onlarla kavga etmemeye çalış boşver konuşma ne derlersede he de geç yoksa yuvan yıkılır insanları anlamak çok zor
(188 puan) tarafından
Cnn bn nasil tepki koyacağımi bilmiyorum  nasil davranacağımı bile şaşırdı m artik

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 837 göst.
0 oy
20 cevap 1,195 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 291 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Gonulgungor (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 286 göst.

379,129 soru