0 oy
804 göst.
Diğer kategorisinde (2,355 puan) tarafından
kızlar ben 2ay snra işe baalıcam Aralık 13 az zamanım kaldı kayınvalidem geldi bugun hiç bakarım nezmn baslıcan demiyor bacagından amelyt oldu annemin de kolları yırtık bacagıda öyle kaynanam uzakta  annemde kaynanam gelsin arada da ben geliyim istiyor cnku kaynanam kac senedir gelmiyor arada bir annem de yakın oda bazen geliyor geldiginde hep yoruldum kol cok kotu diyor tmm anladık yoruldunda surekli bu hallerde benı düşünüyormus gibi druyor ama benm canım ckıyor 2bebekle benim halimi hiç düşünmüy bende yoruluyorm bugünde ben uyurken gelmiş basomda diyor ki dun koşum cok agrıdı ezgi bakamam wlla bebege diyo ablamın cocuguna bakarken de agrıyodu enstemgl bakıcı bulmadı 4sene 1 saatlik yola gttı bende hiç hali kalmadı bilmyrm bakıcı mı tutsam vardiyalıym bakıcı da kabul etmez kaynanam baksa diyorm onla da anlasamyrm bazen , annemde cekilmez biri  huysuz herşeyden huy bulacak eminim ama vardiyalıym bazen aksam gitcem bazennöglen bazen gece bazende sabah katlanılmaz mı ya bakılamaz mı pekalada idare edilir gibi iki bebem var bi 7 3   3 11.     11 7 işe gitcem vardiya bu sekilde yanlız cok nadir kalcak annem yada kaynanam blmyrmda kafamı cok karıstırıyolar daha ciş ögretemedm hiç tahammülleri yok parklarda göruyorm bebeleri parka getiriyorlar bakıyolar hastaymda deseler 

36 Cevaplar

+4 oy
(7,623 puan) tarafından
Birincisi o senin annen. Bu şekilde düşünme. Onun sağlığı her şeyden önemli.

İkincisi bebekleri onlar bakacaklar diye yapmadın.

Üçüncüsü de madem hastalar bu kadar da laf ediyorsun tut bir bakıcı paranla.
(7,623 puan) tarafından
Kesinlikle kreşe ver o zaman imkanın varsa. Çok eğitici oluyor hem. Ayrıca çevremde kreşe giden tüm çocuklar daha da bir olgun oluyorlar. Annenlerden daha iyi olur hem. Yazık yani o kadına da. Kolu acıyordur. Sen de ve kreşe kafan rahat etsin
(2,355 puan) tarafından
öyle cnm  gercekten kres egitimi olunca biraz sımarıklıklarda gidiyor. . annem in kolu agrıyor evet ama kendisi ile biraraya geldgmzde bile cocuklara tahammul edemyr hep ben uyuturum cok sever ama ikimiz varken bile kolum kolum der  yani annemin genelii bu herkes diyor ya kadın bakmak zorunda degıl yuklenme diye içerigini bilmiyorlar ; bugun nahceye kahvaltıya gelin diye aradı babam tahmin ettim kesin annemin haberi yok ben gidersem kızar bize diye gitmedim babamda ısrarla seni aşmaya geliyorum dedi annem bir telefon ediyor bagırıyor beni hiç düşünmez baban kime sorduda getiriyor bana güya yardım edecekti ben sizi bebelerin uyusun uyansın yemek hazır olsun öyle cagıracaktm diye adamın burnundan getirdi belalar okudu ..cnku bizsiz kafa dinlicek sanki her gun görusuyoruz da 1hfta gorusmesekte annem böyle bende tedirgin oldum gerildim nerdeyse aglayacaktm bakıcı bulunsa sana gidiyorum 2gun kendime gelemyrm diyor ( bana gelnce mutfalta yemek yapar 2kızıma ben yedirip uyuturum) okadar canm skldı kı suan bahcedeyiz biieyler atıstrcammkalkıp da cocugu almıo uzaktan cnm cnm diyor bu anne normal mi sence ? sürekli baksa cocuklara ben varken bile anlıcam annemmyoruldu dicem ama etkilemeye baskasından baskası keyif yapıyor bakmıyor fln der
(7,623 puan) tarafından
Yani canım doğrusu ben de bana karışılmasından hoşlanmam. Annenin yapmak istediği bence bu. Terbiyesini, eğitimini hep sen ver diye bakmıyor olabilir. Tam tersine sürekli karışsa bu sefer de onu dert edinirsin emin ol
(2,355 puan) tarafından
cnm msjı mı tam okumadın sanrm annem tam tersi herşeye ve herşeye karısıyor keske herşeyi bana bıraksa yok yani
(7,623 puan) tarafından
Canım sen anlamıyorsun. Tam tersine annen çocuğun bakımını tamamen size bırakmış. Bu karışmak değil
-Reklam-
+3 oy
(185 puan) tarafından
Soyleyeceklerimi yanlış anlama ama kimse bakmaya mecbur değil bu gözle bakman idare edilir demen bence yanlış.. bakım işi gönüllülük ister..belliki kadın daha önceki torunlarından yorulmus sanada açıkça diyemiyor bu şekilde anlatmaya çalışıyor bakmak istemedigini. Cocuk bakmak çok zor heleki o yaşta.. 

Yaa sonuçta çocukları yaparken büyüklere sormuyoruz değil mi.. neden bakmakla yukumluylermis gibi düşünüyorsunuz..
(2,355 puan) tarafından
cnm yukumluluk degıl bu biraz mecbıroyet ya i ben mecburıyetten bırakıyorm yoksa annemlerin iksinnde nazı kahrı cekilmez annem hep huysuz memnnuyesz biriyle konusurm o laffo deme diye kas göz yapar cocuklara verecekg seye kadar evimdeki kaloriferi kadar yak Allh yak  bu zaman a kadar anneme yıl olmadım haketmyrmuyum bakılmayı gönululuk işi ama ben bakcıı ıstemyrm herkesin anneanne babaanne dısını sıkıyor benm annem kimdenn ekilenyrsa bakamam ayakları  ..zaten bi nazı bana geciyor 3sene hiç vermedim cocuklarımı kendım baktım bak biride 1.5yasa girecek digeri 3 hep evdeysm izinlydm bide diyrm hiç anneme bulasmasammı kızım gece 12olöadan yatmıyor annem tavuk gibi erkennyatar
(8,226 puan) tarafından
Benım annemde oyle yaptı dıger torunlarına baktı bı sekılde hele calısan ablamın bebesıne 2 sene aralıksız baktı 7 8 yasına kadar da aralıklı baktı benım cocugumu koyup ayagına sallamıslıgı yoktur.ınsanın zoruna gitsede anlayıs gostermek zorunda kalıyosun zaman acımasız maalesef
(2,355 puan) tarafından
yaaa gpnul koymadın mı cnm sana gelınce ne dedi peki wlla öyle ablamlar bide sabah cokarlardı aksam gelirlerdi biz vardiyalızy cogu zaman evde olacaz evde olmadgımız 3 4gun idare etsin istiyoruz cok mu sey istiyoruz burdakıler onların hayatı var söyle böyle diyor ama uzun sure olsa saati cok bakamaz derdim az olduğu halde burun kıvırıyolar
(8,226 puan) tarafından
Gonul koydum o zamanda dogumdan sonra asabi oldun sen dediler.Anlamak ıstemeyene ne anlatsan faydasız.Bı kolay yolu bulunur elbet sızın ıcinde ınsallah
(2,355 puan) tarafından
inş cnm inş rabbşm feraha cıkartır banada asabi oldun dedilerr hahaha bneı delirttiler yok bakamm yok kolum diye ediye yok Esin diye diye
+1 oy
(1,206 puan) tarafından
Valla bacım kusura bakma da annenler haklı ben 26 yaşında tek çocuğa bakmaya gözüm yemiyor sen kaç yaşındaki kadından bahsediyorsun ağrıları olabilir sizisi olabilir ve ezberlenmis bir cümle biliyorum ama kimse senin çocuğuna bakmak zorunda değil yani sonucta kimse bana güvenip de çocuk yapmadı ya da yaparken ben calisicam bakar mısın diye sormadi artı bir de daha tuvalet eğitimi de vermemissin galiba 50 yaşındaki kadın mı verecek senin çocuğuna tuvalet eğitimini benimde mesleğim var elimin altında ama ücretsiz izindeyim niçin sırf başkasına minnet etmemek için bakıcıya guvenmiyorsan alacan ücretsiz izin kendin bakacaksın 
(2,355 puan) tarafından
aldım ordan ezbere konusmayın lıtfen 1yıl aldım 1yılda pandemç izni ..zor konusuyor tuvalet egitimine bi türlü baslayamadmki yine :( keske 1sene daha verselerde alsam ..güvenip cocuk yapmamak degıl mesele tsbiki insanız gonul koyuylruz bu cok normal ve cocuk herkes ister herkes aile büyükleri destek versin ister bu anormal bişey deglki plan yapamazsn veya ay calısıyorm cocuk yapmayım diyen de görmedim herkes bi sekilde yolunu buluyor ben keske koymasam gönül ama kalbime söz dinletemyrm annemn agrıları hiç bitmez ki zaten :(
(1,206 puan) tarafından
İşte gönül koymican sağ gözünü kapat bakayım sol gözüne bir faydası var mı valla ben kimseye gönül koymuyorum bakmak zorunluluk değil gönüllülük ister içinden gelip de bakıyorsa başım gözüm üstüne ama kimse bakmıyorsa da gönül koymam bence sizde koymayın he şunu da belirtmek isterim bakalım biz 50 yasimiza geldiğimizde nasıl olucaz hani diyorsunuz ya annemin ağrıları hiç bitmez bakalım bizim bir yerimizin agrimadigi gün olacak mı ????
(2,355 puan) tarafından
öyle cnm ya anneme kızdıgom cok nokta var benı cok uzdü lohusaykem esim yardım ettiği halde etmemiş gibi daha cok beklenti ler laflar fln esimi savunuyorum diye bana neler saydırdı hakaretler fln kişiligime kadar laf saydı oyuzden her gun hastsym demesi ve gidip carsıda gezip komsularla oturması sinirimi bozuyor yine üzülüyor m koluna bacagına ama bu davranslarndan mecbur bakacal diye sinir oluyorm cnku bazen de bahane gibi geliyor gercekten hasta da sureklo söyluyor sureklo hıc susmuyor kolum bak sisti kolum diye diye böyle saglıkloda olmıycak
(1,206 puan) tarafından
Vallahi bacım bilmiyorum ya çıtayı ne kadar yüksek tutarsan o kadar üzülürsün valla ben bu hayattan o kadar şey öğrendim ki kimseye guvenmemeyi kimseden beklenti içinde olmamayı çünkü ne zaman birinden bir beklenti içinde olduysam sonu hep kötü bitti o yüzden kimseden bir beklentim yok kimseye eyvallahim da yok azıcık aşım ağrısız başım bence sende öyle olmayı dene beklenti içinde olursan üzülürsün kendi yağında kavrulmayi dene kimseden bişey bekleme inan daha mutlu olursun
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Tut bir bakıcı sende rahat et onlarda ikiside rahatsizmis sonucta hem 2 tane çocuğa bakmak kolay değil onlar da yaşlarını almis insanlar 
(2,355 puan) tarafından
böyle oldugunu biliyordum eger calıssa idin derdin ki gönuş koyabilirsin ama söyle yapabilirsin haklısın derdin cnku cok cok zor bende buzmanada kadar duygusal bagdan dolayı bırakamadım evdeyim bak 2.5senedir yavrumu atmıs gibi mi olurum diye diye heryere yanımda tasıdım hastanede zorluk cektim AVM'de zorluk cektim dısarda zorluk cektm bırakmadm annemde hastaneye gpturme gel demedi bazen agzını ucuyla dedi ama cok nadir anlatsbiliyormuyum ayıeca sunuda kafandan sil cocugum paraya ihtiyacı yok kokuma var diye bibayan on ekonomık ozgurlugude önemli bişey bence cocukları ve kendi için ha tercih meselesi eger kadrolu işim olmasa bende kres zamnna kadar kendim bakardım bu streslerle ugrasmazdm ama 12yıö oncesone dönemiyorm malesef bilmem anlatabildim   mi bnde annem buzmana kadar bebek baktı bizi büyüttü diyorum ama bi yanımda kırılıyor insanız kırılmamak kusmemek elde oluyor mu gönül bu kalp. bu kalpsiz değilim ki keske kalbim taş olsa spguk olsam ama olmuyor kırılıyor üzülüyor endise duyuyor cocuklarm için nasl olck bakıcı vs diye zaten zor yemek yiyolar bana cok duskunlee ben nasl bırakıp gitcem diyrm ,:( benm anneme gönül koyamaz lafı yapıstrrm zaten kendi anensine de öyle diyor bence kendo annenı ikna et gece kmse gelmez bakıcı dedim..esimi telkin etmek için bak filanca da bakıcı tuttu bu normal bsey artık anneler yaslandı yoruldu diyrm gezmeye gelnce yorulmadı ama diyr
(7,165 puan) tarafından
Neyse kardeşim herkesin düşüncesi kendine inşallah içine sinecek cocuklarin için hayırlı olacak orta yolu bulursun . Allah yardımcın olsun.
(2,355 puan) tarafından
inş Allah razı olsun
(7,791 puan) tarafından
Evde olcaksa esin baksin baba değil mi 8 saatcik idare etsin?
(2,355 puan) tarafından
eder etmem demez zaten diyo r ki cogu zamn evde olacam bakkcı tutmayalm diyor annelerde az idare etsin diyor emzirmeye getiririm diyor işyerim cok yakın benm ..bende bardıyalı olunca esim ile gece calısmamaz lazm yani ben. m ayarlayıp gece o yokken evde olmam lazm kwske ikimiz idare edebilsekte annelere gerek kalmasa anneme az baktıraxagm halde bakamam diyr esim gelsignde yollıcam bazen 8saat bazen 5saat bakıcak ki
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim suan icin en mantilisi bakici bence
(2,355 puan) tarafından
öyle de cnm nasl gucenecm zaten uzgunum bırakacam die bide vardiyalıym gecem gunduzum yok
0 oy
(301 puan) tarafından
Canım bakıcı ücretleri ne kadar bilmiyorum ama annene ücret mi teklif etsen ayıp mı olur? Bakıcılara güvenmek çok Zor
(2,355 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
cok zor bide annem anlasa bunu  annem e zaten para vermezsem memnun olmaz belli etmez ama yapısını bilyrm okadar bakıyorm para verdigimde yol der teklif edip olmaz öyle ya bakıcoya verelm der benm zaten anneme para vereceğimi biliypr kendisi .. yanıma yardımcı tutalım dedi tmm dedm yemekleri o yapsın hiçbirşye deyme 8saat calscm 2saati uyusalar 5saat idare edilmez mi ben kendmden fedakarlk verip onların bajcesine gidip esim ben yardım ediyoruz ya ücretleri 1.5fln bakıcı
(301 puan) tarafından
Canım bakıcıya ver gec . Yanlış anlama beni ama Ana baba hepsi yalan . Eşine sahip çıkmaya çalış. Keşke benim eşim de benim gibi düşünse onun için en önemlisi ailesi .
(301 puan) tarafından
Ben sana hak veriyorum. Aslında iki eli kanda da olsa  idare etmesi gerekir ama boşver etmesin . Annen nereye kadar yanında olcak ? Yani onlar hayatta yokmuş gibi düşün. Bir şey bekleme. İnsanı beklentiler bu hale getiriyor işte . Annen. De olsa.bir şey bekleme .
0 oy
tarafından

Bende kızkardeşimin çocuğuna bakıyorum 4 tane oldular ama benim yaşım genç onları yaşıda var tabi zor olur ama tabikide annen gibi Bakamaz bence kimse diye düşünüyorum 

(1,327 puan) tarafından
Canim cevabım yorum olmuştu ondan sildim
(2,355 puan) tarafından
yaaa 4tane ile iyi baaediyrsn kızkardesn calısıypr mu tabi olamaz annem gibi kaynnanam biraz öyle yediriym içriiym cesit veriym diyen insan degıl ve sanırım nyetlide degıl belli ediyor atarsak annesi baksın ilk diyebilir veya bakamam diyebilir cnk ıbaskasındndan akıl alan tip ..ama rahime annemi de anlamyrm bazen 5 6saat bakacak bazen 8saat uyuyacaklsr bazende nevsr katlanır kızım dese ne buyukler var parka gpturuyor gezdiryor hastada olsa katlanıyor tas yasımcak ya ben para vercem paso anneme zaten yemek yapma dosardan söyleriz de diyrm evi düzletme dyir.m yemeklerni yedikten snra oyun oynasın otursun ne var bundan ben vardiyalım  esimde öyle hangi bakıcı gelir anneme yemekleri yapmaya kadın tutarız diyorm benı nekadar strese sokuyor ben kurudum zayofladm yemeknyiyemyrm annemler aman yorulmasn aman yük olmayım diye diye kendimi feda ettim baskalarına bakıyorm arada bebeleri bırakıp geziyolar ben annemin sıreklı soylenmesnden dolayı cekınıyorm ben işten gelip yemekte yedirir yemezlerse oyle araogun meyve ufrasma ben verrm diyrm daha ne deyimmburdakıler bakmak zorunda degl diyor ama 3senedir tek baktm anneme yıl atmadım hiç haketmiyormuyum bakılmayı
tarafından
Yaa herkesn fikri aynı olmaz canım aslında bakması lazım yani sonuç olarak torunu
(2,355 puan) tarafından
okudun dmi msjımk cnm biraz uzun ama Ella annem hasta olabilir kaynanamda öyle ama dişlerini sıkıp 2sene ya kimisi 4sene krese kadar bakıyor ya bugüne kadar kendim baktım yuk olmadm istememelrini kabul edemyrm esimde kızıyor yüzlerini göstermem cocuklarn diyor
tarafından
Zor işin vallahide hayırlısı olsun inşallah hakkında
0 oy
(530 puan) tarafından
Bazen insan yeri geliyo kendi çocuğuna tahammül edemiyo başı almıyor bir de yabancı birini düşün valla ben bakıcıya guvenemezdim 
(2,355 puan) tarafından
öyle cnm bakıcı bende güvenemem millet tutturmuş bakıcı etrafmda veren cok annemin yanına mecbur tutucaö artk az saat bile baksa kadın istemyr cok seviypr tptunları ama az saat bile tmm kızım dayanrm yok bende bunu anlamyrm 5 6 saat bakacak ya zor mu esim evdeyken cagırmcam bile cok yorgunum bebekelrden dinlendirmyolar esim evdeyken de gelsin isterim ama
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Canim onlar ununu elemiş elegini asmışlar seni niye düşünsünler onu anlamadım. Ayrıca sağlık sorunları var diyorsun. Böyle bir durumda bence sen annen bebeğine bakamyacak diye anenin haastaliginı kucumseyecegine annene destek olmalısın. Ablaninkine bakmış olabilir, ama zman geciyo yaş ilerliyo hastalıklar çıkıyor ortlaiga , sen nasıl şimdi annem bakmayacak çocuğum a diye kndini dusunuyorsan , iki çocukla bunaliyorum, beni dusunmuyolar diyorsan onlarda kendilerini duusnuyolae haklı olarak.
(2,355 puan) tarafından
hastalığını kucumsemyrm cnması anbnemhemdem hasta olabilir evet ama ,hemde istemiyor rahatı bozulsun bebe sesine pek tahammul edemyr evde yatııym duruyum komsularla geziyim diyor bana gelince ay yavrum cok hastalandım diyor her gun hergun hasta hergun bak abartsz sana geldim ya ayakta duruverdm hastalandım kol bacak kopuyor der böyle yasanır mı hit tedavi ol ozmn diyrm ya keske sizin gibi düşünüp gonul ooymasam kafama takıp karalar baglamasam morlaim bozulmasa ama malesef gonul koyuyor. m 5 6saat idare edilmez mi diyrm ya 2cpcuk tmm ama ben yarı zaman evde Olcan bazen öglen bazen aksam ablamınkınde hiç yoktu 6da gelirlerdi ablamarla tmm ilerlemiş koşu bacagı ama bilmyrm ya bekarken calsym annemlere verdm para mı hep evlendim hep destek cıktım hala işe baslaynca kredinizi az öderim diyorm haketmyrmuym bi kac saatlık idare edilmeyi annem hemen laf yapıyor katlanmaya calsmıyor dpgru diyorsun en yorumuna katıldım cnm annemde olsa kendını dusunuyor bu cok dogru tespit güya bana kıyamaz bak cnm ckıyor ama kızım dınlen ben uyuturum demez nadir der iksinede ben uyuturum annem saatlerce mutfakta yemek pişirir ..
(1,327 puan) tarafından
Anladım canim haklısın sende . Gönül koymuusssin ama tavrı belli ise annein boşuna kndini yorma dhaa 2 ay varmış ise başlamana şimdiden bı bakıcı ayarla
 Hem istediin gibi de yonetirsjn. Eşimde varidyalymis. Eşin de isteriyle görüşsun. Mesela o gece giderse sen gündüz git ayarlayabilir lerde vardiyalarinizi. Böylelikle bakıcıya da para vermemiş olursunuz. Kndiniz idare edersiniz
(2,355 puan) tarafından
evet bana her geldiginde saatlerce yemek yapıyor beni dinlendrimyr iki bebegimide  ben uyutup yedirip ıcırıyorum  koşum bacagım diyor herzmn da söylenmez ki bi susulur katlanılır tas tasıymadım ya bebelerin pesınde ben kosarım hep .. öyle cnm annemle de gecim zor kaynanamla da iksinnde hareketlerine **** oluyorum annem kalorifer ve kadar karısır yakmadn etmeidn  bebemi abur cubura alıstırdı meyveli süt içsin die die.. 2ay dan 2gun dah eksildi :(  keske işyerim öyle bişey yapsa biizmklee fena  benm tek istedigm esim sabahcıylen gecici olmam yani 11de gidip sabah 7de cıkmam esim geceicykende sabah Co olup evde olmam lazım
(1,327 puan) tarafından
Bence konuş belki bı güzellik yaparlar. Eşinde sende. Yani aynı haftalarda varidyanizin farklı olması gerekir. Böyle de eşi goremezsin aama
(2,355 puan) tarafından
ay görmeyin gördıkce cok kavga ediyoruz :) ilk evliligimizde ki gibi vardiyamız hiç denk gelmezdi denk gelsin isterdik ozlm yaptılarsa pekala simdide olabilr
0 oy
(2,814 puan) tarafından
Tam okumadım :D ama şu kadarını söyleyeyim benim annem burda kayınvalidem il dışında annem genç 5 ay baktı bir çocuğa sonra istemedi kayınvalidem yaşlı gelse zaten bakamaz hasta kadın.. kimseye kırılmadim mis gibi bakıcı buldum komşum :D 8-4 arası bin lira verdim kafam çok rahattı şunu yap bunu yedir diyebildim annem.benim işime karışma diyordu hep söyleniyordu.. ne gerek var çocuktan çok ben yıprandım o dönem.. şimdi ikinci bebeğim yolda bakıcı bakarsa çalışırım yoksa ücretsiz izin alırım hayırlısi bakalım .. bir de ben bir çocukla arada kaldım sende iki taneymis mecbur bakıcı bulursun kimseye ağız eğme 
(2,355 puan) tarafından
neden tam okumadn bence okumalısın:)  wlla iyi gönül koymadn bendne önce esim sinirleniyor gpstermem cocukları diye annemde yarınyolda koyar gibi benm 2sene bakılacak toplamda ücretsiz izin yıllık iizn pandemiden dolayı idari izin 2.5sene olacak işe gitmeyeli diger kızımda 13aylık oldu burun haklarımı kullandım yani biraz yıllık iizn kaldı tuvalet egitmi var daha ben tek basıka nasl mücadele ediym annemler tmm yorgun su bu ama benı dusunmuyolar onca sene sadece arada gelip gittiler hala annem gelir bebeler uyumadan ben dınlenemem halbu ki oturduğu yerden oyun oynayabilir yorulmaz ki keske bende kırılmasam duygusallgm daha ön planda sennki gibi mi yapsam acaba kac aylık hamilesin cnm sen ..wlla ebnm annemde herşeye karısıypr benle kavga ediyor araba kullanırken bile sıraya park et su yoldan git yanlıs bieşye tahammulu yok gunduz hava iyiydi kaloriferi kapattım vay niye kapatrm banyo oldular bebeler usur kendi üşüyorda gercektende usunecek kara kısta degiliz ya mecbur actım yoksa susmuyor sıkısıgız 1sene ücretsi izin aldım anlamıyor bide cocuklara meyveli süt veriyor her gun ama herhun arada bi verilir benm bildigm öyle baskı oluşturuyorkş üstümde kakaolu cilelkli süt al meyveli ypgurt al bebem yesin diye diye bebe yemekten sogudu hala iştah acıcı ver diyor bana herşeye karısıyor smdi kcıugu de alıstıralm süte diyor yok diyorm olmaz diyor ne bu ısrar anneleri benm demi bana ates olmasa bile az öksürseker ilac verdirdi calpol ver Allh ver msj attı paso vitamin ver ver deli gibi .. süt kansızlık yapar 13aylık kızıma passteroze içse ne içmese ne diyrm olsun içsin boyu uzar diyor  yani blmyrm sen gibide yaparım apartmandan var bi kişide annem basında durrsa aslnda
(2,814 puan) tarafından
Bak yine uzun yazmış :D neyse bu sefer erinmedim okudum :D ben 33 hafta gebeyim bu arada.. hâlâ annem diyorsun pes artık :D benim annem çocukla pek ilgili değil daha bir gün getir birgün ben bakayım demedi yüzsüzlüğe vurduk götürdük 5 ay :D çocuğa kıyamıyorsun aman annem baksın emin ellerde olsun diyorsun ama bakıcıyı iyi ki bulmuşum dedim Allah iyi insanlarla karşılaştırsin hiç tanımadığım kadının evine bıraktım işe gittim .. çocuğu çok güzel besledi onun evinde mercimek falan yedi bizde yemezdi.. onun çocuklarına baktıkça konuştu açıldı sosyallesti çocuk
(2,355 puan) tarafından
anladm cnm :) ah cnm olumasaydn kendi zorlamasaydn :))) wlla yabancıya guvenemyrm hele cocuklarınfln yanlız kalmasın isterim devir kotu bi istismar olsa cocuk ta travma ..gerci yabancı yerde cocuklar daha cok acılıp yeme alıskanlıkları degilride
0 oy
tarafından
Aaah ah ne desem ki bacım ne desem boş 
(2,355 puan) tarafından
öyle cnm wlla ya girdigm strese bakarmsn ben bu stresi yebi de yasamyrm 1saat tahammulu yok annemn hemen ypruldm
tarafından
Güvendiğin bi bakici varsa ona ver bacım artık napalim ya da kreş falan bak daha güvenilir olur
(2,355 puan) tarafından
krese az zamanı kaldı bakıcı vermek istemyrm dedigm gibi bakıcı gece gelir mi biz işteyken :(. vardiyalyım ben esimde öyle gece 11de gittigm olacak yani topu topu 2sene bakacaklar buyuk 4e girecek kucukte 3.5a ama 1saat bile zor dayanıyolr
tarafından
Off bacım ne diyim ki aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık
0 oy
(2,355 puan) tarafından
yardımcı tutsam annemin veya kaynanam yanına nasl olrkı 
(2,355 puan) tarafından
artk son sans o yarın annemle konscm bi sorcam
0 oy
(442 puan) tarafından
Bence bakıcı tutun anneniz yada kayinvalidenizde yanında olsun bakıcınin böylelikle içinizde rahat eder
(2,355 puan) tarafından
inş kabul ederler annemler bide ben vardiyalıym bakıcıya git mi dicem hemen 8saat sonunda of of gece nasl olacak 11de gititgm olacak işe ve 3 de gititgm olacak esimde sabahcı olup 7de gelecek
(442 puan) tarafından
Çok karışık durumun canm Allah yardımcın olsun bence dediğim gibi mantıkli gecede annenler bakarlar belirli saate kadar bakıcı kalır
(2,355 puan) tarafından
annemi düşünemyrm ay uyumadılar ay yoruldum telefon acıyor herkese ay halimiz görsen perisanız diye artk mecbur öyle yapacaklar kızım kres yasına kadar idar edecklerrgece de evde olmadhmzda mecbur bakacaklar bakıcı gece gelmez aksama dogru gönderirler onu da
(442 puan) tarafından
Çalışmak zorunda mısın peki bu kadar zor durumda kalacağını biliyorsn
(2,355 puan) tarafından
evet cnm malesef calısmak zorndaym
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ne kadar anlayışsız insanlar var gerçekten hala ne demek bakılsın diye yapmadın hala şaşıyorum herhalde çalışma hayatı hiç yok ya da rahatları beyde yok bu insanların bazı insanlar üstelik okusalar da vardiyalı çalışırlar kaynanan daha sağlıklı ise ona desen annen sürekli kafanı yiyecek gibi duruyor. Ya da sen ondan fena olup ablamınkine baktın paşa paşa bakacaksın demen lazım eğer tüm şikayetletine rağmen bakabileceğine inanıyorsan. Vardiyalı bakıcı bulmak cidden zor. Annem bakmıştı biliyorum. 
(2,355 puan) tarafından
hm siizn ki bi nebze daha iyi annemde yemege bakar ben bebelere vardiya lı olmasam wlla bıktım calısmaktan 2sene acıgım var 12sene olacak Nisan'da calısalo tabi 2sene evdeym:)
(13,203 puan) tarafından
Ben geç başladım işe okul vs ekstra 4 yıl açığım var da nasılsa emeklilik yaşına kadar dolar gün
. Eh işte idare ediyoruz bir şekilde
(2,355 puan) tarafından
7ihm anladm 7200 olunca emekli oluyorsun dimç cnm ya 7200 15 yıla mı talabul ediyor ki nerde calısoyordm cnm
(13,203 puan) tarafından
Evet hem gün hem yaş ama yaşlar çok geç artık gün illa dolar 20 yol. Ben muhasebeciyim dış ticaret mezunuyum
(2,355 puan) tarafından
7200 15 yıl ise benm 3sene kalmıs 2yılda acıklar 5sene :) ben yaşı evde beklicem banane :) esime kasa calıs dur bebişler büyür ozman a diyo
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canim bi bakıci bul anacığinda baslarında dursun baska çare yok
(2,355 puan) tarafından
öyle gibi görunuyor cogu kişi öyle yazmıs yarı. telefonda eve gelmezse diyecem anne bakıcı bulsak ynaına aksama kadar dursa ben geceicykende biraz gelse dursa olur mu diye ..esim de diyrki idar e edecekleri az bişey diyor  bende evde olacam dyir
0 oy
(422 puan) tarafından
Ne olursa olsun kimseye güvenip çocuk yapılmamalı. Kimse bakmak zorunda değil. Evet insan kırılıyor ama gerçekler bunlar.
(2,355 puan) tarafından
ya alakası yok su ezberledgn kalıp laftan bi cıkın tabi ki cocuk yaptıktan snra eger ki ben gibi kadrolu olup calısıyordam tabiki destek ararsın beklersin ya siz calısmıyorsnz yada bakıcnız var
(422 puan) tarafından
Destek ararsın, bulamazsan başka bir çare düşünürsün. Şikayet etmeni gerektirmez. Çocuk yaparken biz bu çocuklara nasıl bakacağız diye zamanında düşünseydiniz zaten bunlar olmazdı.  Kardeşim senin çocukların sen bakacaksın. Esin de destek olacak yapacak bir şey yok. Onlar ikinizin çocuğu. Sadece ikinizin..
(2,355 puan) tarafından
ya ne diyorsun ne sacmalıyorsun sen arkadasm ? bunu dusunup cocuk yapacaktı nz ne demek ya Allah askına sacmalayın gece gec e her calısan ay ben kmseye baktırmam atıyorum ,polisliktem memurluktan istifa edeyim diye mi düşnüyor alla alala herkes gönül koyar ha koymayan olabilir sen gibi bilmyrm cocugun büyük herld ben koyuyorum ve mecbur kalıp bakıcı tutacagm içinde cok ğzşlüp sinir oluyorm bu fikrim degişmiyr keske degişse ama degişmyor ayrıca bebek işi olan degıl jerkes bebegm olsun ister ay bebegm orlsa bakıcı tutmma bebek yapmam diyen insan görmedim
0 oy
(48,392 puan) tarafından
eger maddi sıkıntın yoksa isi.birak kendin bak cocuklarina
(2,355 puan) tarafından
wlla bi an öyle diyorum kimseye minnet etmeyim ama bu devirde zor tek maasla ya ev kredisi yeni bitti maasım güzel. 4.5 5arası esimde diyor ilin iyi diyor ama yorucu emeklilik için pirim doldurup bırakcm wlla tak etti canıma kadrolu da degilim keske hiç calısmasaydm evde bebelerme baksaydm kmseyede minnet edçl gece yarılarına kadar dlünmeseydm
(48,392 puan) tarafından
bakici olsa annen ve kayinvaliden donusumlu gelseler. kayinvalidenden bekleme ona esin soylicek bakcan demi diye. benim annemde kizimi cok seviyor ama bakmiyoki calisayim sadece seviyo ☺️
(2,355 puan) tarafından
wlla esidme diyor ki annen ögleen kadar bakacak zaten ben evde olacam diyor anneme demem kotu olmam diyo r yani biraz tırsıyyor bakmam der diye düşünyor nasl bi dille dese ki anne ben seni istiyorum özledim senle oturmayı kaynanamı bpsver ona da mecbr kalınca derz mi dese ki ..esime diyor. annene demeden geliym bakym demez rica etcen tatlı dille diye annemin dusuncesş su kaynanam sabit kalsın annemde ara sıra yanına ugrasın istiyor e kadın nasl biz yokken idare etcek bacak amelytlı ikiside nazlı anam :)  wlla kaynanamda yan cizerse yanınıza yardmcı tutarız dicem annemde dişini sıkıp gelecek napym ablamnkne okadar sene baktı bende yuk olmadım bıraktgım sayı 3 4kezdir cocugumu
(48,392 puan) tarafından
esin kurnazlik yapmasın soylesin oh ne guzel o kötü olmicak. bakici olacaksa simdiden bakman lazim ha deyince bulamazsin
(2,355 puan) tarafından
öyle cnm apsrtmnda bi iki kişi var onları gorunce bi agız arayacm bakalm esim zaten tilki tilki mikrop olasıca:) yo bana sen de diyor ne diyecek ben kendi anneme derim ki kaynanam bana gelince tmm bakarız kızım diyen insan degıl cekinipte esim güzel dille anne gel diyecek bakıcıda bulamadı k bulan a kadar yanlarında durnhastalanıyolar fln diyecek yani bukadar sene gelmedi annesi ara sırada olsa benm annem geeldi aslnda sora annesinde
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Ne kadar maaş alıyorsun bakıcıya ne kadar vericeksin eğer arada az bı miktar varsa kendin bakman en doğrusu 
(2,355 puan) tarafından
cnm maasım iyi bence 4.800 civarı olmus mesaiye kalrsam 5i gecer ..keske maasım kotu olsa kadrolu olmasa da dilekce verip ben ckıyorum diyebilseydm inan cok isterdşm bakıcı burda bi arkadas tuttu ilcede 1.200 snra yukseleck
(12,852 puan) tarafından
Arada çok fark var bakıcı tutman en iyisi kimseye menfaat etme boşver gece vardiyasında da sırayla gelsin iki annede
(2,355 puan) tarafından
ya sende miidyrsn iş iyi diye .. wlla mecbur gece gelip uykusuz kalacaklar mecbr herzmnda böyle olacak degıl esim evdeolacak ben işteyken belki gerek kalmıcak biraz tasın altına ellerşni koysunlar diyrm ya
0 oy
tarafından
Nerede calisiyosun..yada çalışmak gibi bir ihtiyacın mecburiyetin varmi
(2,355 puan) tarafından
cnm tek maas zor esim masası var ama harcama masraf cok ev kredimiz yeni bitti araba degiştrmke istyorz iki bebek masraf cok kadroluyum  maasım güzel 4.800civarı aile calısma sosyal bakanlıktaym keske kadrolu olmasa da cıkıyorum diyebilsem cok cok isterdm ne ciş egitimine ne uyku duzenıne dikkat edip strese girerdim :(
tarafından
Tuvalet eğitimi yaşı geldiyse hazırsa senin vermen daha doğru olur zaten .ben her zaman çalışmak zorunluluğu yoksa annenin çocukları buuyutme taraftarıyım. Baba zaten evde yok..annede olmayınca çocuk tek başına buyuyo ..çocukken tek hatirladiklari.sey annem babam çalışıyorlardı ..eğer ihtiyacın varsa da bakmak zorunda değiller bir.bakici tutup yanlarında durabirler.o da.olmadi. camera koy eve..masa üstü cameralar var hem ses özellikleride var..akşam vardoyesine için eşin aksamlari kalmiyomu evde hiç .o bakamazmi..bir skeilde.bir ortak yol bulunur..
0 oy
tarafından
Kizzzzzz 

Beni yanlış anlama geçende postun vardi :)))

Sen hep milleti suçlu buluyorsun bence sende çok huylu değilsin. 2 çocuğun var bunu annen veya kayanvalidene bakmak zorunda değiller. 

Annem huysuz diyorsun 50 yasinds kadın 2 çocuğa nasıl baksin ki sen kendin baş edemediğini diyorsun . 

Ver bakiciya veya temelli işinden ayrıl kimse çocuk bakma zorunda değil 

ailende olsa hasta olsan etsen 2 3 gün bakılır ama sen aylarca çocuk bakılsın istiyorsun.
(2,355 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
hangi post acaba cnm :) hmmm öyle mi dersin :)))) cok güldüm ya tabi ki suclu olmasalar demem ki ve ben cok empati yapan insanım tek taraflı asla dusunmem hak veriyorum knşara ama bunca yıl al bunaldım biyere gitcem denedim kendim baktım hep 3sene hak ediyorm bence 8saat idare edilmeyi huylu degilm annemden gectı:)

edemiyorm cnm cok yoruluyorm cnm cıkıypr kmse dinlendirmiyor milletten duyuyorum zaman ayırın kendınze dıyolar atıyoşar anneanne babaanne lafa dinliyoşar cocuklarına daha saglıklı oluyoşar ben esimle biyere gitme derdinde de degilim muhakk kızlarına giderim kac kez kücügü bırakalm dedikte esim yol annen zaptedemez dedi yani içim rahat etmez eleştirmeyin hemen ltfen !

niye zorunda degl millet ezberlems bu lafı bakıcı guvenlir mi de vardiyalı gelirmi bu da var

cnm aylarca yıllarca cocuk bakanların  günahı  ne misal annemle kaynanası ablamın 4sene baktılar parkta biri gördüm 2senedir bakıyor kres yasına gelicek 3senedir ben bakyrm iksine 2sene dayanacakşar öyle cokta degıl tmm kolay degıl ama yapılr
tarafından
Ablanın çocuğuna bakmışlar diye sanada bakmak
Zorunda değiller.  Yas geçiyor senin çocuklarının yaşları ufak ve problemli dönemleri 50 yasinda uzeri  için 2 çocuk zor. Bakamayan birini de niye bakmıyorsun diye yargılamak olmaz annen de olsa.
Nasıl.cocuk.yaparken annelerimize sormuyorsak.bakma işine geldiğinde bakamam.dediklerinde bakacaksın deme hakkına sahip değiliz.
(2,355 puan) tarafından
keske yargılamasam ama ,kendimi silkeleyip duygusallığı bırakıp ısrar etmemem gerekir annemi eleycem ozmn ya bakıcı olmadgnda yardıma gelsinler dediginiz gibi son care kaynanam ona da deyim tmmen bakıcı bulurm artk napym of of evet ufak problemli zamanları yemıyolar içmiyolar uyumuyolar tuvaletlerini ögrenmedi 3yasa girecek konusması az fln :( esimde ayarlanıyor gönül koyuyor

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 384 göst.
23 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 442 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 335 göst.