+1 oy
329 göst.
Diğer kategorisinde (1,897 puan) tarafından
Normal vajinal muayene biliyorsunuz acımıyor doktorun parmağını hissediyoruz duvara değer gibi 

Fakat açılma olunca içerde yırtık gibi bişey mi oluyor yani açılma olunca afedersiniz parmağı açılan rahimden içeri mi giriyor daha fazla mi acı oluyor rahim açıldıktan sonra muayene ?

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
İçim ürperdi 

Açılma olunca muane farklimi oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebeğin ne  kadarlık canim stresten uzak dur canim sen böyle şeyler düşünme hayır acımıyor merak etme sen tammi sağlıkla gelsin kuzu 
(1,897 puan) tarafından
38 haftayım vajinal muayeneden korkmuyorum ama aklımdan açılma olunca o muayene nasıl olacak aklımdan çıkmıyor ya
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Yok canım acımaz açılma oldukça ama sen böyle şeyler i düşünüp öğrenmeye çalışma 
(1,897 puan) tarafından
Kız doğuma günler kaldı korkuyorum napim
(2,321 puan) tarafından
Bakarak öğrenmeye çalışarak kendini daha çok korkutursn bende senn gibiydim herkes e sordum herkes Baska baska şeyler söyleyip korkuttu ama inan gözümde büyüttüm kadar yokmş bunu anladm kendim i aylarca boşuna tedirgin etmişm
(1,897 puan) tarafından
İnanki bende gayet rahattım da işte bu doğum anı akkimdan çıkmıyor ya:'(
0 oy
(124 puan) tarafından
Hayir sen acilmayi hissetmezsin. Rahim yumusayip hazir oldugu icin aciliyor zaten bu da bi aci vermez. Muaynesinde gene rahim ağzını kontrol ediyo icine niye girsin
(1,897 puan) tarafından
Sanki içerisi açılma olunca yırtık olacak gibi daha çok acıyacak diye çok korkuyorum
(124 puan) tarafından
Hayir hayir kendini korkutma o yirtik gibi birsey degil
(1,897 puan) tarafından
Evet arkadaşlar öyle dedi için rahatladı normal muayene gibimis teşekkür ederim hepinize
0 oy
tarafından
Ban ben stresten duguramadim 12 saat sonea doğum yaptım rahat ol normal muayene gibi düşün kan verme gibi düşün  normal miş doğum zaten 
(1,897 puan) tarafından
Şekerim muayeneden korkmuyorum ama açılma olunca acıyacak mi diye çok korkuyordum arkadaşlar bir değişiklik olmuyor acı yok dediler
0 oy
tarafından
Üç doğum yaptım canım ucundede elle vajinal muayene oldum açiklik kontrolü yaptı doktor yani çatı muayenesinden bir farkı yok kendini kasmadigin sürece acı duymadan muayeneni olabilirsin 
(1,897 puan) tarafından
Evet açılma olunca da bir fark olmuyor Muş acı yokmuş teşekkür ederim sana da
tarafından
Rica ederim canım benim hayırla sağlıkla kavuşun inşallah ")
0 oy
tarafından
Yok kiz açılmayı hissetmiyorsun. Ustelik açılma olunca muayene daha kolay oluyor.
(1,897 puan) tarafından
İçim rhaatladi arkadaşlar da böyle demiş bende açılma olunca içerde yırtık olacak hissedecez muyanede felan diye çok korkuyordum
tarafından
Hayir cnm esneyip genisliyor yirtilmiyor
(1,897 puan) tarafından
Hmm öylemi hiç aklıma gelmemişti bu teşekkür ederim ben yirtiliyor sannedim:D
0 oy
tarafından
Allah yardimcin olsn ben alttan muaneyi yaptiramadiydim cok aciyordu hemsireyle tartismistim sonra da ozele gittim sezeryanla dogurdum
(1,897 puan) tarafından
Yok ben yaptirabiliuorum korkmuyor um ama açılma olunda içerde yırtık olacak acıyacak diye korkuyorduk öyle bişey deilmis arkadaşlar anlattı
Allah razı olsun Allah cümlemizin yardımcısı olsun canm
tarafından
Bende burda post acmistim yaptiramadim diye yorum yapan herkes acimaz sen kendini sıkmışsındir dedi ama zor ya
0 oy
tarafından
İlkinde acırsa acır sonra o an aklına bile gelmex hiç yorma kafanı bunlarla
0 oy
(7,664 puan) tarafından
Tam tersine. Açılmayı hiç hissetmiyorsun ki
(1,897 puan) tarafından
Evet öyleymiş canm ben icerde bı yırtık olacak 10 cm ye kadar sanıyordum:D
(7,664 puan) tarafından
Hayır hayır canım. O sancı ile sadece çatala çıkması zorluyor biraz. Ama bazı hastaneler çatala bile çıkarmıyor doğum sandalyesi oluyor mesela. Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin
(1,897 puan) tarafından
Amin canm valla çatala çıkmak herhalde imkansız olacak bugün adım atamıyorum alt tarataki kemiklerin ağrısından nesne böyle oldu bilmiyorum
(7,664 puan) tarafından
Son zamanlarınsa normal canım. Zorlama kendini temizlik filan yapmaya
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Yoo açılma olunca acı daha az oluyor zaten acimiyorda geniş yere giriyor neden acısın mantıken 

Ve ben yaşadım acımıyor
(1,897 puan) tarafından
Ben icerde santim santim açıldıkça yırtık oluşacak diye düşünüyordum kız ondan korkuyordum öyle değilmiş işte :)
0 oy
(444 puan) tarafından
Canım hiç korkma ben 41. Haftada suni sanciyla dogurdum yok suni çok zor dayanamazsın, sen sezeryan olacaksın bence(ki olsam ne farkederdi), yok bebek kakasını yer bekleme hala doğurmadın mı diye millet beynimi yedi. 3 saat fitil 4 saat de suni verdiler. Sancı geldikçe yatagin ucunu tutup saga sola esnedim squat yaptım yere çömeldim çoğunlukla çok hızlı doğurdum sancı gittikçe oturdum doktor 6 cmle çatala aldı 30 dk içinde 3 ikinmada doğurdum. Ikınmayı bilmek çok önemli ama benim kilom oldugu icin damarim catlamis onu görmediler o yüzden sıkıntı yaşadım yani 5 tane olsa dogururum kendini hiç korkutma sabret ve yatarak bekleme ben nts için bile zor dayandim yatamadim gezip hareket ettim
(444 puan) tarafından
Alttan muayenede kendini sakın kasma rahat ol. Ben sancımı beklediğim için hurma, ilişki, ahududu yaprağı çayı, bol yürüme, doğum kolaylaştıran sporlar, ılık duş, göğüs ucu masajı bunları cok yaptım ama olmayinca olmadi. Ama kesinlikle dogumu kolaylaştırıyor bence
(1,897 puan) tarafından
Canm teşekkür ederim ben sancida da muayeneden de şükür korkmuyor um rahatım
Fakat içerde açılma oldukça santim santim yırtılma oluyor diye korkuyordum nasıl açılma olduktan sonra muyaene edecekler acıyacak diyordum o hissedilen bişey deilmis açılma yırtık deil esneme genişleme imiş senin adına da sevindim bende aynısını yapacağım çok sağol cnm
(444 puan) tarafından
Evet canim öyle yirtilma falan hissedilmiyor benim sancım sıklaşmış ben onu bile anlamamıştım sancı çekerken hic farkedilmiyor. Rabbim kolay hayirli dogum nasip eylesin canım sağlıkla bebeğinizi kucaginiza alın inşallah
(1,897 puan) tarafından
Amin amin çok sağol canım
0 oy
tarafından
1cm açılma ile muayene oldum.3 gün sonra doğurdum.doktor zaten gelir dedi oldu da.
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Benim o çatı muayenesi o kadar zorduki acımıyor demişsin ben delirmistim :) ama açılma olmaya başladığında haliyle sancinda oluyor canım o sırada kim sana ne yapıyor hissetmiyorsun 
(1,897 puan) tarafından
Yok ben muayene den felan rahatszi olmuyorum acımıyor da zaten
Beni korkutan işte açılma başlayınca acıyacak içerde yırtık oluşacak açılma ile düşünüyordum öyle deilmis gene normal muayene gibiymis hissedilmiyor Muş yırtık da deil genisleme imiş :D

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 691 göst.
15 Temmuz 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fund. A (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 231 göst.
31 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 297 göst.
6 Nisan 2020 Aile kategorisinde Leyla06 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 101 göst.
12 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,402 soru

11,326,542 cevap

34,780 kullanıcı