0 oy
687 göst.
Aile kategorisinde (83 puan) tarafından
İşe başladım anneme gittik teyzemede uzaktan gelmiş diye hem gittik ama diyor  ki clsmya ihtycn mi var iki buçuk yaşında kızıni brakcaksn diyor bende yetiyor ama ilerde kizmm için gelecek bırakmak istiyorum dedim kız cocguna gelecek ev mi brakcaksn damada mi brakcaksnn diyor çok sinir.oldum kız çocuğuna bsy braklmaz.mi ya nsl düşünce dedim senden mahrum.kalcak kızın diyor  ben oysaki ona gelecek için istiyorum hemde ayaklarımın üstüne durmak istyorm ilerde eşim belki bsy glcek başına başkasına mi muhtaç olaym dedim çok morlimi bozdu

18 Cevaplar

+10 oy
(7,196 puan) tarafından
İhtiyacı olmayıp sırf daha fazla para için küçük çocuğunu annesinin kokusundan mahrum bırakan kadınları bende haklı görmüyorm. Para kaçmıyor ya okula başlayınca çalışılabilir . Ayrıca rızık Allah'tandir . Evladın da kızı erkeği yoktur . Oldu erkeğe ev verirken gelin rahat ediyor da neden kendi kızın rahat etmesin çok bencilce bir düşünce.. 
tarafından
Ayni seyi yazacaktim gerek kalmadı klavyenize saglik kizlar :) Bizim de ihtiyacimiz var kirada oturuyoruz tek esim calisiyo ama bebegimi birakip calisamam onu annesinden mahrum edemem babaanne anneanne ya da kres her neyse bir annenin yerini asla tutmaz o sevgiyi şefkati asla veremez ben de isterim cocuguma guzel gelecek saglayim yatirim yapalim ama her seyin zamani var buyur okula baslar o zaman ben de is hayatima geri dönerim ya da zamanin ne gosterecegini bilemeyiz o yuzden ben anı yasayip doya doya oglumu opup koklamak istiyorum cunku bu günleri geri gelmeyecek
(7,196 puan) tarafından
Aaa olur mu kizlar evde çocuklarına bakan anneler , çalışan kadınları kıskanıyormus :)
tarafından
Bence calisan kadinlar kendilerini tatmin etmek icin boyle bisey uydurmuslar :D ben cocuktan once calisiyodm suan calissam esim sonuna kadar arkamda kaynanamla da yakin oturuyorum sabahlari ona birakir ise giderim ama ben 1 saat bile birakip disari ciksam aklim kaliyo surekli ariyorum kaynanama ozel degil anneme biraktigim zaman da oyle acaba duruyo mu acaba agliyo mu acaba uyudu mu ben bunlari dusunmekten zaten ise konsantre olamam. Bebegimin butun anında yaninda olmak istiyorum mesela ilk defa döndü ben gordum ilk disi cikti ben gordum ilk defa baba dedi ben duydum o kadar guzel bisey ki alacagim butun maaslara bedel hem vallahi hem billahi gram kiskanmiyorum isterlerse 7/24 mesai yapsinlar hic biri benim evladimin kokusundan onemli degil
tarafından
Cok guzel bi dusunce oyle olursa ben de calisirim hem gozumun onunde olur hem de para kazanmis olurum. Ihtiyac derken bence herkesin paraya ihtiyaci vardir ama ne kadar gelir olursa bir o kadar da harcaman olur ben niye kendi luksum icin evladimdan ayri kalayim ki bi sekilde idare ederim ama butun ilgimi sevgimi cocuguma veririm
(5,108 puan) tarafından
Neden uyarı verilmiş ki çok haklı ve yerinde bir yorum
-Reklam-
+6 oy
(564 puan) tarafından
İhtiyacın olsun olmasın çalışan kadınların çoğunun ihtiyacının para olduğunu düşünmüyorum çalışmak kişiyi dinç tutar akşama kadar evde durmak geç fiziksel hemde psikolojik olarak insanı yıpratıyor sürekli ya iyi anne olsan çalışmazsın diyenlerinde tamamen kıskançlıktan dediğini düşünüyorum benim çevrem de de vardı öyle biri sonradan öğrendim kendisi de çalışmayı çok istemiş zamanında eşi izin vermemiş şimdi çalışanlara laf atıyor öyle annelik olmaz diye bebeğim şuan 19 aylık 2 yaşında iznim bitecek bende çalışacağım kimsenin dediği de umrumda değil ayrıca çalışan annelerin çocukların çok daha özgüvenli olduğu annelerin çocuklarıyla daha kaliteli vakit geçirdiğini gösteren araştırmalar var daha yeni okudum akşama kadar ev işi yapıp çocuğu tv karşısında büyütmek var işten geldikten sonra haftasonlarında çocuğunla kaliteli vakit geçirmek var önemli olan zamanın uzunluğu değil kalitesi 
(4,700 puan) tarafından
Maalesef ki çalışmıyorum ama dediğinize sonuna kadar katılıyorum çok haklısınız
(15,231 puan) tarafından
Kıskançlık konusuna tamamen katiliyorum.
(23 puan) tarafından
Çok haklısın.
+4 oy
(4,889 puan) tarafından
Ben konunun farklı açısından bakıcam. Hiçbir gelecek istikbal vs şuan çocuğunla geçireceğin vakitten önemli değil onun psikolojisi duyguları önemli istikbalinden önce.  
+1 oy
(4,853 puan) tarafından
Hayat senin tasası onların hiç takılma 
(11,505 puan) tarafından
++++ dım canım
0 oy
(119,342 puan) tarafından
bpzulmasin moralin takma konusmus bos bos
0 oy
(4,259 puan) tarafından
Bunu diyende bir kadın Allah islah etsin senin düşüncen cok güzel sen takma milleti
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Boş boş konusmus kız bosver ne takiyosun
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Ağzı olan konuşur aklı olan düşünür 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Erkekten önce kız çocuklarına bırakılmalı yapılmalı ev bence bu konuda yanlış düşünüyor teyzen biz 3 kız 1 erkeğiz babam bütün mirasını erkek diye kardeşime bırakması çok saçma olur bebeğine senin gibi iyi bakan varsa çalışman çok güzel
0 oy
tarafından
Amaann he he de geç boşver canım ağzı olan konuşuyor 
0 oy
(612 puan) tarafından
Bu tarz durumlar eşler arasında konuşulur ve karar verilir. Bir çocuğu anne babasından daha iyi kim düşünebilir ki. Hele bir de kız erkek ayrımı yaparak bu şekilde söylemek ne kadar yanlış. Erkeğe kalınca erkek eşiyle harcamiyor mu ? İşte bu kafadaki insanlar çocuk yetiştirince kendini erkek diye bişey sanan kocalar ve aman yuvam bozulmasın diye sürekli kendinden ödün veren, tek taraflı fedakarlık yapan kadınlarla doluyor etraf. Ben ücretsiz izne ayrıldım iki yıllığına, keşke imkanım olsa daha da uzatsam diyorum. Ama bu benim tercihim. Bu beni daha fedakar ya da daha iyi anne yapmıyor. Ben işimi feda ediyorum, çalışmayı tercih eden anneler de çocuğuyla geçirebileceği zamanı. Yani herkesin vazgeçtiği biseyler var iki türlü de.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Niye Allah korusun ya geçinemedi evim var deyip adamı defetmeye yüzü olacak çok saçma bir düşünce ben de en kötüsünü örnek verdim de cahil hala yazık 
0 oy
(2,368 puan) tarafından
kız cocugu diye birşey yok damada bırakmak diye bişey de yok e iyi ozmn damatlarda geline kalmasın diye bsey almasınlar ayrıca iyi bi gelecek için nakit yatırımda yaparsın kızın onu diledigi gibi harcar ben öyle dusunuyorum kızım sknto cekmesim evle ugrasmasn belki ev için bile biriktirebilrm kocasına muhtac olmaz ve o evı parayı da demk zorunda degl
0 oy
(5,917 puan) tarafından
Gelecek bırakmak için çalış tabi ama cok acele etmişsin Bi kac sene daha bekleseydin keşke teyzen haklı bence 
0 oy
(470 puan) tarafından
Cnm ihtiyacın yoksa çalışma bence senden daha iyi kimse bakamaz senin çocuğunu biraz haklı teyzen yani ilerde çalışırsın daha çok kucuk
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Paradan ziyade yıllardır emek verdiğim kariyerimi kızım için rafa kaldırdım . Para demiyorum bak yillardir dişimi tırnağıma takarak zorluk çekerek yaptığım kariyerimi biraktim .3-4 yaşına kadar çalışmayı düşünmüyorum . Eğer maddi sıkıntınız yoksa bencde çocuğu bırakmak bana yanlış geliyor çünkü en çok bu yaşlarda bize ihtiyaçları var
0 oy
(603 puan) tarafından
Çalış canım. Kendin için evladın için çalış. Ne işin var ne kadar zaman ayorırsın evladına bilmem ama eşine ya da başkasına bağımlı kalma. 2.5 yaşında evet küçük ama nice devlet memurları, çalışanlarda çalışıyor. Kimsenin çocuğu açta değil açıkta da değil travma da geçirmemiş vs. vs. Kız çocuğa gelince de kızım var dünyalara bedel. Şimdiden ona ev alıp oturmasa bile yarın bir gün kiram var evim var desin bağımlı kalmasın diye uğraşıyorum. Elimde olsa iç güvey alırım :)
0 oy
(231 puan) tarafından

Çalışın, biriktirin, hem şimdi hem sonra hep rahat olsun inşallah yavrunuz. Allah ruhen ve bedenen yardımcınız olsun :) kimseyi dinlemeyin. 

Ayrıca burası "evin temizliğinden çocuğuma bakmaya fırsat kalmıyor' paylaşımlarıyla dolu ama bazı müthiş anneler, bir işte çalışıp para kazanan kadınlara laf etmiş. Bebeğinizin fiziksel olarak 24 saat yanında olmanızın ona hiçbir faydası yok. Hatta deli gibi temizlikle uğraşıp çocuğa telefon televizyon açınca onu daha çok ihmal etmiş oluyorsunuz. Ellerine geçmeyen fırsatları kötülemeye bayılır herkes. Çocukla uzun değil kaliteli vakit geçirmek önemli olan. Kusura bakmayın da evi mobilya mağazası gibi şıkır şıkır tek toz tek dağınıklık olmayan, yemeği, ütüsü, bilmem nesi dört dörtlük olmadan rahat edemiyorum diye ağlayan bir kadının evde çocuğuna 24 saat ilgi gösterdiğini düşünmemizi beklemesin kimse. 

Allah kimseyi muhtaç etmesin para herkesin ihtiyacı. Bol keseden konuşmak kolay. Kimi çocuğuna bir tas çorba içirir yeter der kimi her mevsim meyvesini yedirecek para kazanmak ister kimsenin anneliğini sorgulamak da evde oturup popo büyütenlere düşmez kusura bakmayın. Gece gece insanlara hakaret edip durmayın. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 213 göst.
8 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 517 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 281 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde Emelinannesi94 (13 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 327 göst.