0 oy
350 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
1 aya doğum var oğlum 29 aylık olucak. Korkuyorum şimdiden

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kıskançlık.. Ne yaparsam yapayım kıskanıyor. Bazen sevmeyi abartıyor. Bazen de kıskanmayı. Manda yavrusunu severken öldürürmüş hesabı seveyim derken çocuğu sıkıyor boğuyor. Bazen de kıskançlıktan alabildiğine zarar veriyor. Küçük 8 aylık. Büyük 3 yaş 4 aylık. Artık sinirim kaldırmıyor tahammülüm kalmıyor. Çok zor bir dönemden geçiyoruz ailecek..
tarafından
Araları da iyiymis dogmadan önce çocuğunuz nasıldı agresiflik var mıydı
tarafından
Hayır. Oldukça sakin bir kız. Hep karnımı severdi. Kardeşim olacak derdi. İlk eve geldiğimizde de çok mutlu olmuştu. Gözlerinin içi gülüyordu...
-Reklam-
+1 oy
(5,132 puan) tarafından
Kızım doğudugunda oğlum 3 yaş 2 aylıktı, 

1. Sezeryanlıydım sürekli kucagıma gelmek istedi

2. Altına çiş kaka yaptı bir kaç defa dikkat çekmek için

3. Defalarca kardeşimi ozledim tam uyutunca odaya girip bağırırdı uyansın diye

4.  Çok sert seviyordu boğazını sıkar gibi yapıyordu ama sıkmıyordu

5. Anne beni seviyormusun sorardı

İlk zamanlar çok zordu sonra ben toparlandıkca ilgi alaka daha çok ona verdim bebiş küçük emip uyuyordu 

Şimdi kızım 8 aylık abisi 4 yaşına geliyor maşallah iyi alaşıyorlar oynatıyor ağlamasına dayanamıyor hemen emzik su getiriyor,  beraber oynuyorlar çok şukur onlara baktıkca içim kıpır kıpır elhamdülillah
tarafından
Ay inşallah bende öyle diyebilirim:)
0 oy
(119,353 puan) tarafından
bemde bekliyim surda
tarafından
Üzülüyorum ya sanki ilkine ihanet ediyorum gibi saçma düşüncelere giriyorum
bende oyle dusunuyom hatta dogursam kizimi bu kadar sevebilirmiyim bilmiyom.diyom
tarafından
Yaaa bendee senin gibi düşünüyorum Sevda şuan ikinci çocuğu düşünmüyorum ama bazen diyorum ki ikinci çocuğum olsa acaba bu kadar sevebilir miyim diye
seversem kuzeyi uzucem gibi hissediyom ☹
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Hayal bile edemiyorum tek bebe yeter bana :) 
tarafından
Bende öyle hayal ediodum da kaza kursununa Kurban gittim :)
(6,859 puan) tarafından
Abowww deme :) nedense bu ay çabuk regl olmak istiyorum bnde ama daha çok var ay sonuna :D
0 oy
tarafından
Bende beklim 3 yasinda olcak benimkide
tarafından
Senin daha iyi yinede sanki
tarafından
Evet buyudu sayilir
tarafından
Korkma o yüzden:) Allah'ım kolay etsin:)
tarafından
Amin hepimize insallah
0 oy
(15,725 puan) tarafından
Bende beklim sırada :D ahahhaha
tarafından
Ne kadar kaldı doğumuna:)
(15,725 puan) tarafından
Daha çok var ya  martta
0 oy
tarafından
4 yas var benimkilerin arasında 3 ay önce doğdu ikinci sizi korkutmak istemem ama melek gibi oğlum çok değişti hırçın bi çocuk oldu yardım falan aldik nasıl davranalım diye ama ne olursa olsun huy değişikliği oluyor seninki biraz daha küçük umarım zorlanmazsin sağlıkla gelsin bebeğin
tarafından
İdeal aslında seninki sağol tatlım. Ya benimki maşallah aşırı uysal yerimde kim olsa özellikle planlı gebe kalır. Ama dediğin gibi değişim bekliyorum
tarafından
Benimkine de herkes imrenerek bakardı o kadar uslu uyumluydu ama küçüğün gelişi ile hersey değişti ben çalışan anneyim belki de o yüzden olabilir çünkü çocuk ilk defa beni bu kadar çok evde görüyor herşeyinden faydalanayim demiş olabilir :)))))))
tarafından
Yani değişti dedigim de tahammül edilmeyecek seyler degil tabiki gözün korkmasın bi şekilde olup gidiyor Allah yardım ediyor
0 oy
tarafından
Hamdolsun hiç bir sıkıntı yaşamadık şiddetli bir kıskançlık olmadı üç çocuğum var hepsinede gücümün yettiğince ilgi sevgi veriyorum ufak tefek şeyler elbetteki oluyor oda artık allahın emri mesela ortanca küçüğün biberonunu kıskanıyor beşiğe yatmasını kıskanıyor beşiğe yarar da ses etmem gider sallarım ") biberonda oğlumun emmedigi bir biberon var di onu verdim arada su falan içiyor 2 yaş 5 aylık kızım ") büyük kızımda banada bebek gibi davran diyo 6 yaşında oda onada öyle davranıyoruz arada ")) idare ediyoruz bir şekilde 
tarafından
Ne güzel tatlım darısı bizlere de olsun inşallah. Galiba bu süreçte sabır gerekiyor anlayış..
tarafından
Kesinlikle öyle canım aman o bebek sen büyüksün yapma etme dokunma elleme gibi sürekli çocuğu kısıtlamak ofkelenmesine ve kardeşine karşı soğumasına neden oluyor bırak ellesin dokunsun sarılıp öpsün oyuncağını alsın oynasın emziğini versin biberonunu versin hiç bir şey olmaz bebeğe ki olmuyor yani tecrübe ettim defalarca ") aralarinda ki bağ kuvvetlensin ") genelde annelerde bebek doğunca evde ki sanki bir anda büyümüş akli basında yetişkin olmuş gibi geliyor çocukca hareketler yapmasın laf söz dinlesin istiyor ama halbuki daha evdekide bebek bunun farkında olunduğu sürece aile ilişkilerinde hiç bir sıkıntı olmuyor
tarafından
Haklısın tatlım çok güzel bir tespit yapmışsın hemen abi abla moduna sokmamak gerek gerçekten de. Bende öyle yapmayı düşünüyorum
 İnşallah basarablirrim
tarafından
Başarırsın canım emin ol anneler her şeyin üstesinden gelecek güce sahip ")
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Bende bekleyeyim çünkü 40+1 oldum oğlum da 2 yaşına giriyor ay sonu hos karnım çıktığından beri bir değişti huyu suyu doğunca ne olacak Allah kerim 
0 oy
tarafından
Oglum 2 hafta sonra 2 yaşına girecek hic ikinciyi düşünmedim oğlum yaramaz başka bitane daha olsa ne yapardım bilmem 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Kızım Ağustos da 5 yaşına girdi oğlumda daha 5 buçuk aylık arada belli bir yaş farkı var ve bu durum bizim için çok iyi oldu kızımda da hiç bir sorun yasamadik. En büyük yardimcim.
tarafından
Ne güzel:)
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Hafsa Zeynep arkadaşın yorumu gibi benim yorumum da kızım çok değişti hırçın oldu kısacası onun yazdıkları gibi bu arada kızım 27 aylık küçüğü 21 günlük 
tarafından
Yakın bizimki ile yaş aralığı Bencede hırçın olur
(4,759 puan) tarafından
Öyle vallahi canım o melek gibi çocuk gidiyor yerini söz dinlemeyen herşeyi kırıp döken fırlatan bir çocuk geliyor
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Hiç öle zorluk görmedim çünkü kızım büyük tü bilincliydi kızımdan yana rahattım o yüzden oğlumla rahat ilgilendim rahat büyüttüm çok sukur
tarafından
Çok güzel:)
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Kızım 7 yaşında olmasına rağmen zorlandım kuzum kıskandı ona ilgi alaka zor yetistim başlarda gaz o bu zor geçti yeni yeni düzene girioz
tarafından
Çok şükür kuzumm daha iyi olursunuz inşallah
0 oy
tarafından
İki oğlum arasında 22 ay var offf ne sen sor ne ben söyleyim canım resmen kıskançlıktan deliye dönmüştü ama geçiyor zaman merak etme şimdi kocaman oldular 
tarafından
Bende üzülmesini hiç istemiyorum o yüzden yoksa sıkıntı çeksem de önemli değil benim için
0 oy
tarafından
Walla koca kiz, 11 yasindaydi kardesi dogdugunda, belli etmedi ama icten ice o bile kiskandi. Cocuk sonucta, anneyi paylasmak kolay degil onlar icin 
tarafından
Haklısın gerçekten anneyi paylaşmak hiç kolay değil

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
12 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 240 göst.
0 oy
45 cevap 658 göst.
0 oy
35 cevap 1,269 göst.
19 Ocak 2020 Aile kategorisinde Ozgemmsi (21 puan) tarafından soruldu

380,320 soru

11,387,400 cevap

34,889 kullanıcı

...