0 oy
625 göst.
Aile kategorisinde (346 puan) tarafından
Kizlar bebeğim bir ay sonra altı aylık bugün komşumla konuştum onun çocuğu büyük benimkinden bana sütun varsa hiç bişey verme ben birinci çocuğu bir buçuk yaşına kadar sadece emzirdim.dedi bende savundum tabii kendimi çünkü mantıksız geldi o kadar kişi ek gıda veriyor dokotrlar öneriyor hemşireler öneriyor bir buçuk yasian kadar sadece süt içmesi ne bileyim tuhaf geldi ona da dedim sen de başla araştır bak dedim aman zaten sen ne yesen çocuk onu emiyor senden dedi böyle yapanlar var mı doğru mu yani

26 Cevaplar

0 oy
(3,551 puan) tarafından
Çocuk sadece mama ile besleniyor sa 4.aydan itibaren ev yapımı yogurt falan tattırmak gerekir. Sadece anne sütü veya mama anne sütü karışık besleniyorsa 6. Aydan itibaren tuzsuz corba yogurt gibi gıdalar az az verilmeli. 
-Reklam-
0 oy
(4,224 puan) tarafından

Görümcem sütüm cok dıye ogluna 2 yasına kadar ek gıda vermemıs. Verılecegınıde bilmiyormuş sanırım. Ögretmen kendısı cahil bısey de degil 

0 oy
(5,132 puan) tarafından
Anne sütü çok faydalı, altın sıvı ama bazı kişiler ne yazıkki kendi kafasına göre davranıp bu şekilde bebeğine zarar veriyorlar. O aya kadar hiç bir çocuk yeterince besin anne sütünden alamaz
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben 6 ayda basladim 7 aya kadar yedi 1.5-2 ay dis agrisindan bi sey yiyemedi 9 aylikken yeniden basladik 0 dan simdi yasina girdek nerdeyse az cok yiyor masallah zaten tek sutle doymuyor artik ek gida vermezeem agliyo mesela yek yediriyom o azcik yese dahi doyiruyo ve aglamiyo oynamaya devam ediyo.. 

Süt yetmez bi yerden sonra hem de cocuk yemek yemeyi ogrenemez midesi bulanir, dokunur vs yani yapilan cok yanlis ve sacma
0 oy
(202 puan) tarafından
Yemin ederim aynisina sahit oldum 
(346 puan) tarafından
Benim gibi aaaa dedin mi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 59 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Canananga7 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 40 göst.
2 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu