+1 oy
727 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
düzenlendi

❤️❤️❤️❤️❤️❤️Kızlar tavsiyeleriniz için çooook teşekkür ederim bir daha ki kek yapmışımda hepsini uygulayacağım Allah razı olsun sizlerden❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Kızlar kabarmıyor kaç kere yaptım olmuyo kaynanamlarda yaptım davul fırında kabardı nerede yanlış yapıyorum 3 yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt yarım su bardağı 

imageyağ 2 su bardağı un kabartma tozu şekerli vanilin çırpıp 180 derece fırında yarım saat pişiyor sonuç bu 

39 Cevaplar

0 oy
(1,763 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Kabartma tozu ve un katildiktan snra cirpilmaz cnm hafifce kasikla karistirip birakacaksin yoksa kabarmiyor
(826 puan) tarafından
Ben 2 tane kabartma koyarım bide fırını açmaman lazım mesela 180 derecede pişiririm. Fırınının kapısını vurduğumizda pişmesini anlarız bi iki kere vurur eğer kek sallanırsa üstü demekki pişmemiş pişene kadar açmamak lazım ağzını derecesinide oynatmamak gerek vAlla benimkiıerde hiç kabarmazdı şimdi çok şükür herkese pastayı ben yapıyorum.
(2,014 puan) tarafından
Ben her zaman un kabartma tozu ve vanilini aynı anda koyup karıştırıyorum çokta güzel kabarıyor, bence kalıpla alakalı. Aynı tarifle yapıyorum
(1,763 puan) tarafından
Kabartma tozu erken aktiflesir o yuzden cirpilmaz kasikla hafif hafif karistirilir kabartma tozu firinda aktiflesmesi gerekir
-Reklam-
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Bu tepsilerde pek kabarmiyor canım ya 
tarafından
Canım siyahlarda yaptım borcamda yaptım eşim gitti bundan aldı en son kalıplarda sorun vardır diye yine yok
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Ben kabartma tozunu 2 paket koyuyorum  birde şekerle yumurtayı çırparken yarım çaybardağı ılık su ile çırpıyorum 
0 oy
tarafından
Aşkoo şekerle yumurtayi köpük olana kadar cirp ayriyetten ben hep 2 tane kabartma tozu kullanıyorum ne marka olursa olsun sende öyle yap bir tane kabartmiyor
tarafından
Poğaça da kabarık oluyor ama hiç başkalarının yaptığı gibi pamuk olmuyo ben de en son hamur işi beceremiyorum diye düşünüyorum arzum fırınım A101 den almıştım 2 sene önce
(59 puan) tarafından
Canım yumurtayı üç dört dk.cirp şekeri ekle yine çırp iyice kopuklessin diğer malzemeleri ekle çırp kabartma tozunu ekledikten sonra yavaşça karistir sönmesin kekin
tarafından
Tamam canım deneyeceğim
tarafından
Kek firindayken birde sakın açma kapağını sönüyor
tarafından
Hiç açmıyorum valla :)
0 oy
tarafından
Bende 2 paket kabartma tozu koyuyorm cnm benimki gayet güzel  şişiyor 
0 oy
(807 puan) tarafından
1 çay kaşığı karbonatla dene
tarafından
Karbonat acısmsı tat veriyor canım ya sevmiyorum
(807 puan) tarafından
Çok az koyunca kokmuyor
0 oy
tarafından
Şeker ve yumurtayı beş dk cirp iyice
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yumurta beyazlarını köpük yapıp yedirmen lazım, fırını önceden ısıtman lazım, malzemeler sıcak olması lazım içine bir parça tereyağ koyman lazım, yağ da yarım bardak az bir bardaktan bir parmak az olması lazım 
0 oy
(394 puan) tarafından
Bu tepsi de keki yapıyorsan malzemeleri fazla koyup çırpıcaksın. Mesela 3 yumurta kırıyosan 4 tane kırıcıcaan 1 su bardağı süt koyuyosan 1. 5 su bardağı koycan
tarafından
Tamam canım birde böyle deneyim
(394 puan) tarafından
Benimde kabarmıyodu aynen böyle oluyodu. Fazla koydum malzemeleri birde 2 tane k. Tozu koydum baya kabardı dene görüceksin
0 oy
tarafından
Kabartma tozundan iki tane kullan ben hep iki ya da bir buçuk kullanıyorum bütün kek ve pastalarım güzel oluyor.
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bu tepsiden kaynaklı olabilir 
0 oy
(5,365 puan) tarafından
Ben unumu eliyorum 
0 oy
tarafından
1 yumurta 

1 t.k karbonat üzerine 3 4 damla.limon 

1 s.b şeker 

1s.b sıvıyağ 

1s.b su 

1 pkt vanilya 

1 s.b yoğurt 

Aldığı kadar un bunu dene bak nasıl şişiyor 
0 oy
tarafından
Şekerle yumurtayı beyazlaşana kadar çırp sıvı yağını fln koy un ve kabartma tozunu en son koy ve mümkünse elinle çırp yada makına da fazla çırpma fırında sıcakken koy keki fırını aç sen kekı hazır edene kadar fırın ısınsın kabarıcaktır
0 oy
tarafından
Kekin püf noktası kabartma tozunu en son atıp elle biraz cirpman yeterli ve sıcak fırına atıp 10 15 dakika kapagini kesinlikle acmiycaksin
tarafından
Tozu unla elekten koyuyorum ben yanlış o zaman yaptığım
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm benim de tepside borcamda hiç kekim olmaz ama kek kalıbında yemeye doyulmaz valla ölçülerde aynı ama kabarmax tepsi borcamda :)) 

İlk önce yumurta ve şekeri çırparım iyice sonra yağ ile çırpsrım sütünü ekler çırparım en son un kabartma vanilya eklerim 
0 oy
(1,042 puan) tarafından
Ben fanli altlı üstlü çalıştırıyorum öyle guzel kabarıyor bide yumurtayla şekeri güzel çırp 10 dakika kadar 
0 oy
(1,741 puan) tarafından
3 yumurta ve 1 su bardagi toz şekeri iyice kopurene kadar cirp(Süt yumurta vanilya kabartma tozu ılık oda sıcaklığında olacak)1 du bardagi sıvıyağ 1 subardagi sut 2.5 su bardagi un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu su bardağının dibinde su koy(Bu az su guzel kabarmasını sağlıyor) önceden ısıtılmış 180 derece fırında pişir 40 dakikada pişiyor benimki
tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
3 yumurta 

2 şu bardağı şeker 

1 şu bardağı yoğurt

1 şu bardağı ndan 1 parmak eksik yağ 

2.5 şu bardağı un 

1 paket kabartma tozu

1 paket vanilya

Önce yumurta ve şekeri 5 dk mikserle cırp sonra yoğurt ve yağı ekle cırpma teli ile cirp 1 dk. Kuru malzemeyi ekle bir spatula yardımı ile yavaşça karıştır. Tepsi de değil kek kalıbına koy. Kalıbı tereyag ile yağla un serp fazlasını kalibi ters çevir arkasına vur dökülsün. Hamuru kalıba dök. Bir iki kere tezgaha vur. At fırına 180 derecede 35dk pişir. Kesinlikle önceden ısıtılmış fırına koyma

Bu şekil dene...
tarafından
Saol canım
0 oy
tarafından
Canım yumurtayı iki ye indir ve  kek hamurunu az yapıp geniş bir tepsiye koyarsanda kabarmaz kek hamurunu yumurta hariç ikiye katlayarak denemeni öneririm ben öyle yapıyorum güzel oluyo tabi kabin genişse bu dediğim 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 143 göst.
18 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde merica87 (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 303 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde Poyrazeynep (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 818 göst.
23 Ekim 2022 Aile kategorisinde Ceylannn (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 141 göst.
30 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Frezya (686 puan) tarafından soruldu

380,081 soru

11,378,291 cevap

34,863 kullanıcı

...