0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (1,188 puan) tarafından
Kızlar nasıl birikim yapablyorsnz malum herşey ateş pahası oldu tam 2 kruus birkitrdm derken elimden uçup gdyo sinir oluyorum geçen sene daha iyi birkim yapmıştım 1 senede kendime 30 gram bilezik yapmıştım oğluma adaklık kestirtim 1 hafta sonra kurban bayraminds büyük baş hayvana hisse aldım eşimin bankaya 5 milyar kredisi kalmıştı onu kapattık yazdan beri kendimize gelemiyorz norlmde çok iyi birikim yaparm ama son zamanlarda elde var sıfır herşey pahalı olduğu için mi acba 

14 Cevaplar

+1 oy
(1,290 puan) tarafından

Bütün şansını gecen sene kullanmışsın :D

-Reklam-
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Evet herşey aşırı pahalı üstelik yılbasından sonra yine zam gelicek yine halimize binlercekez şükürler olsun ama yiyecek ekmegi bulamayanlar var böyle sistem olmaz olsunn dolar gittikçe yükseliyor normal olarak herşeye zam geliyo zamanında ürettiğimiz çoğu şeyi ithal ediyoruz zam üstine zam Allah kahretsin bizi bu hale düşürenleri
(1,188 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum bukdarda olmaz sonumuz ne olck bilmiyorum
0 oy
tarafından
canım kira faturalar mutfak masrafı bide kendi ihtiyacın olunca birikim olmuyor helede borcun varsa yine de çok şükür halimize Rabbim kimseye muhtaç etmesin yaşam pahalı istesen de yapamıyorsun yani
(1,188 puan) tarafından
Çok şükür kirada dglm ama banka borcu faturlar evin masrafı kızım okula gdyo oğlum 3 yasnda serabalpalsi yuruyemiyo onunda tedavi masrafı derken elde var sıfır
tarafından
canım bizde kira var borç var yine de şükür gerçekten karnımız doyuyor diye şükredeceğiz o dereceye geldik son dönemlerde
0 oy
(119,765 puan) tarafından
bizde bi sans var bi ara hani bebek kismetiyle gelir derler yaa oyle bisi oldu yazin bi ev aldik 50 bin acigimiz vardi ummadogimiz yerden para geldi altin bozmak zorunda kalmadim falan bilmiyom bu sene bizim senemiz oldu
(1,188 puan) tarafından
Ne güzel cnm maşallah darısı basima
0 oy
tarafından
Kuzum birikim işi bittti herkes karın doyurup evi çevirme derdinde bundan bir bir bucuk yıl önce sadece eşimin bana verdiği harçlıkları toplayıp bşr ayda 6 çeyrek yaptığımı bilirim iki aydır çeyreğe niyetliyim hala 100 tl eksik iki ayda bir çeyrek yapamadım para geldiği gibi gidiyor bir markete giriyorum iki üç parça abur cubur alıyorum 150 den aşşağı çıkamıyorum kaldı ki genel ihtiyaç yok içinde bende anlamadım son dönemde niye böyle oldu 
(1,188 puan) tarafından
Öyle wlla bnde geçen sene 30 gram bilezik yapmıştım oğlumun adaklık kestirtim kurbanda büyük hisse aldık bankaya 5 milyar ödedik ve bunalr 1 senefe olan birikimimdi smdi hiç bir şekilde yapamıyorum
0 oy
(7,527 puan) tarafından
kalan paradan ne kutarırsaz altın hesabına yatırıyoz bız
(2,678 puan) tarafından
Ayy maşallah ne güzel bizim akıl geç geldi cnm keşke önceden yapsaydık dedim dün eşime
(7,527 puan) tarafından
olsun gec olsunda guc olmasın evlendıgımız zaman yapsaydık dedık okdar para kaybetıkı yoksa daha cok olurdu para
(2,678 puan) tarafından
Aynen canm haklısın bakalım başladık bir yola devamı gelir inşallah
(7,527 puan) tarafından
ısallah hakınızda hayırlısı hersey daha ıyı olur
(2,678 puan) tarafından
Amin cnm hep birlikte inşallah
0 oy
tarafından

Çeyreğe niyetlendim 1 aydır elde avuçta 5 kuruş kalmıyo bi çeyrek alamadım yok böyle bişey yaa hiçbişey alınmıyo herşey ateş pahası olmuş dün kızımızı bi markete götürdük 2 abur cubur bişey alalım dedik 60 lira harcadık doğru düzgün hiç bişey de almadık hastaneye gittik gidiş geliş taksi parası 200 lira tuttu 

(1,188 puan) tarafından
Öyle cnm  ne olck bilemiyorum cidden birikim çok zor
0 oy
(629 puan) tarafından
Canim oncelikle ogluna harclik veren olursa at kenari ben bilmiyordum bu seneye kadr 1 gram altinin yarim gram olarakta varmis parayi biriktirip ondan alicm argik daha 2tane aldm bakalm nsl olck ve esinden para iste 5 tl 10 tl 20 fl ne kdr olursa at at kenari haberi olmsn birikimden yoksa gdiyor gunahida yok ilerde soylrsin zaten 
(1,188 puan) tarafından
Malesef kimseden zerre yardım yk eşimde maaşını olduğu gbi bna veryo tam kenara atym fatira gelyo.fatulari.bn.oduyorm kredi geldimi eşime werym öde dye.maasini bna verdiği için bütün sorumluluk.ustume.kalyo
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Valla canm oğlumun adına hesap açtık 200 300 ne varsa hesaba atıyoruz onuda altın hesabı yaptık bakalım ne kadar olacak bozdurmucaz

Şuanlık bizim birikim bu cnm malum zaman kötü yetmiyor ki 
0 oy
tarafından
Vala canım iki aydır altın alıyoruz bizde zorlanıyoruz ama ne yapalım dün eşime dedim sadece çeyrek al  ay başındayız öbür aya neyle gecinecez dedim geldi ki büyük altın almış 3500 TL ye aha dedim ne yapacaz bu ay olsun diyor elimizde kalsa yiyecez dedi zor da olsa üç beş atıyoruz kendim ayrı biriktirmek istiyorum ama kredi kartı bende nakit hiç kullanmıyoruz hep kartla gidiyoruz
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ben birikim yapmıyorum . Siz iyi yapmışsınız maşallah .bu ekonomi de birikim artık hayal 
0 oy
(603 puan) tarafından
Valla felaket durumdayız. İşler iyi diyen yok maalesef. Bir yandan sisteme kızıyorum Bir yandan dünya ekonomik olarak çöküşte sadece ülkemize ait bir durum değil diye kendimi kandırıyorum:) Allah sonumuzu hayır etsin. Beterinden beteri vardır buna da şükür. Geçen peynir rafında söylenirken kızım ay annee Afrikalılar napsın dedi. Utandım. 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kıvırcık olmuş 10 lira ne birikimi yapılır ki bu zamanda pırasa alamıyoruz herşey çok pahalı eskiler ev aldık şöyle yaptık diyor ama bu zanda ev araba alabilen helal olsun bir markete gidiyorsun yoğurt süt makarna alıyorsun 50 lira süt olmuş 10 lira geçen sene pazara gidiyorsun 200 TL yetmiyor 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Birikim? Eldekinden olmazdak sukrediyorum. Maas yeterse şükrediyorum.

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 443 göst.
23 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 415 göst.
6 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Sugra (1,188 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 179 göst.
24 Nisan 2022 Aile kategorisinde Emine&&& (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 226 göst.