0 oy
295 göst.
Aile kategorisinde (164 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
12 katskterhcy

15 Cevaplar

+3 oy
(7,118 puan) tarafından
Kendin okumamissin ama mutlaka çocuğunu okumaya teşvik ve motive et. Ne demek okursa okur, okumazsa zorlayamam.  On teker nereye giderse arka teker de onu takip eder. 
(1,352 puan) tarafından
Katılıyorum
-Reklam-
+2 oy
(1,244 puan) tarafından

Kayınvalidenleri takdir ettim. Okumaya bu kadar değer vermeleri çok güzel.  Yalnız okumuş cahil kelimesinide hep ilkokul mezunu yada okumamış insanlardan duyuyorum. Öyle kendilerini avutuyorlar sanırım. :)

(1,160 puan) tarafından
Moda olmuş sanırım bu
+1 oy
(3,681 puan) tarafından
İster okusun ister okumasın demende bende katılmıyorum bu seçme hakkını çocuklara bıraksak hiç biri okumaz benim babamda hep o dusuncedeydi bende lisede bırakmıştım sonra kafama dank etti çalıştım çabaladım ünv bitirdim oğlum okumak istemese bile ben asla böyle birşeye müsade etmem çünkü her yerde karşına çıkıyor.kaynananda kendisi okumuş mu da sana laf yetiştiriyor.
+1 oy
(818 puan) tarafından
Okursa okur degil de cocugunu okumaya teşvik et cunku kolunda bi altin bilezigi olmali ve sende açiktan devam edebilirsin ben dogum yaptiktan sonra devam edicem.eşim şu an 33 yasinda ama açiktan okuyo okumak için gec kalmiş sayilmazsin 
+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Fazla gocunmuşsun ve maalesef haksızsın okusun diye şimdiden 13 aylık bebeğe okul araştırıyoruz biz okumazsa zorlayamam ne demek 
0 oy
tarafından
Ee sende okuyabilirsin çocuğunla beraber daha 22 yaşındasın 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Neden olamayasin benim görümcem Bulgaristan'da bitirmiş ilk okulu falan ki ötesi önceden zaten okunmuyormus şimdiki gibi ama oğluyla birlikte hep çalışır yani birinci sınıftan bilmem nereye kadar deftere bakıp ya da ona anlattirip sonra da destek olur neden olamayasin  boş laf şimdi herşey internette anlatımlı videolar var niyatine girdim mi valla onla öğrenir gene yaparım takilmaa bosver
0 oy
tarafından
Evladımın okuması benim için her şeyden önemli... Okursa okusun okumazsa napalm diyemem. Okuması için elimden geleni yaparım. 
0 oy
tarafından
Canim cok yalnis düşünüyorsun bende okumadim ama açıktan liseyi bitirdim 2 gun oldu diploma aldim oglumun okumasını cokk istiyorum butun yatirimi ben eğitimi icin yapicam bundan sonra okumayan valla kendini kurtaramaz allah hayirlisini nasip etsin tabikide ama okutcam sonuna kadar allahın izniyle inşalalh okumak istemiyorum diye bir tercihi ASLA OLAMAZ 
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Kayınvaliden çok doğru söylemiş :ermm: 

Bence sen karışma çocuk istediğini yapsın 

0 oy
(1,068 puan) tarafından
Canım okumamış olabilirsin ama bu okumayacağın anlamına gelmez dediğin gibi okumakla adam olunmuyor bende ilköğretim  mezunuyum 32 yaşındayım liseye yazıldım inşallah okuyup diplomamı alacağım okumanın yaşı yok sen istedikten sonra dünyayı parmağının ucunda çevirirsin
0 oy
(444 puan) tarafından
Ay keşke bana da öyle davransalar. Ben okudum ama hiç kimseyi hor görmedim hiç ben okudum vs demedim. Ama geçen tartıştık ben üniversite okudum ben İstanbuldan geldim diyosun diyolar. Halbuki her zaman mütevazı oldum. Bunlar her şeye kulp bulur bacım umursama ben okudum ama şu küçücük yerde 2 yıldır iş bulamadım hiçbir işime yaramadı bide çocuk yap çocuk yap diye ilk aylardan başladılar ah ah üniversite okusan ne evini kaynanan yönettikten sonra..
(444 puan) tarafından
Ama ileride kızımın kesinlikle kendini geliştirmesini isterim en az 1 bölüm okumasını okumasa bile bir sürü eğitim alsın yurtdışına çıksın hatta cok isterim
0 oy
(202 puan) tarafından
Oglunun okumasi icin tesvik etmelisin. Okursa okusun okumazsa zorlayamam gb bisey yok bence. Oglum hele bi okumak istemesin.. Oyle bi luksu yok. Sen okumamis olabilirsin sartlar onu gerektirmistir bisey diyemem. Ben uni bitirdim ve gitmeseymisim eksik kalirmisim. Sadece meslek acisindan degil insanin kisisel olarak kendini gelistirmesine de cok faydasi var. Oglun okumak istemedi diye ipin ucunu birakirsan cok buyuk kotuluk yapmis olursun cunku emin ol hayatinin bir noktasinda illaki pisman olur keske der..
0 oy
tarafından
Kaynanan haklı canım okuması laızm sen de kendini geliştir maden böyle düşünüyorsun çocuğa özel hoca tutmak yerine kendini geliştir sen öğret 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kayınvalden de kocan da sende haksızsınız. Umarım çocugun okur. Ama onu teşvik edecek anne baba olması lazım tabi oda sizde yok sanırım... 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 129 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,605 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde Masal2603 (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 295 göst.
0 oy
12 cevap 792 göst.

379,385 soru

11,356,356 cevap

34,832 kullanıcı

...