0 oy
164 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (38 puan) tarafından
Merhaba arkadaslar 5 yasinda kizim var dunden beri atesli 36 sasttt diyeyim normalde 39 u gecene kadar ilac asla vermem kii 2 cocugmdada ates hep biraksam 39 .6 yi goruruz enfeksiyon sık olur kanda idRarda bagirskta vs aliskinm ve hemn dr gidip serum taktirirdk gecelerden korkuma iyi gelirdi bu sefer gitmedim antibiyotigi vardi gecen ayni sikaytten gittigmzde acilmamis kenarfaydi augmentin bogazlsri cok kotu ona basladim aynini verecek diye ve dolven veriyorum atesimz acayip inatci 39 u bulmasin dedim dr da gitmek istemiyorim ben oncesinden veriyim diye 38.8 falan oldu mu veiryorim 1 saate etki gosteriyo sorum şu 1-)  uyurkende kontrol ediyorim ama yatinca daha yukselir malum 37.5 suan versem erken mi oluyo rahat uyusun yukselmeden vereyim mantigi yani vereli 5 saat oldu oncekini??2-). gun icide 3 saat icinde ilaci veridkten sonra tekrar 38 bucuklari goruyoruz 3 saatte vermek tehlieli mi  4 satte verin diyirlar ya ciddi konu mi 2 soruma deneyimli annelrden cvp bekliyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(7,118 puan) tarafından
Yükselmeden uyusun diye birşey yok ki. Sen düştü zannedersin ama ateş yine yükselir. Uykuda olsa bile lütfen sürekli kontrol et ateşini kuzunun. O kadar inatçı bir ateşse doktora mutlaka götürmelisin. Belki başka bir sıkıntı vardır Allah korusun. 4-6  saat de dönüşümlü olarak verebilirsin ateş düşürücü. 
(38 puan) tarafından
Alrmlar dolu telim ama ates dusuricu hemen etki etmiyo ya ayaktayken 38 bucik oldumu veriyorum dusa sokuyorim yuzunu yikarim 1 saatede etki eder ama uyrken hem cabuk isiniyor ilaci versem gec etki edceek o acidan 36 bucuk erken mi dedim
(7,118 puan) tarafından
36 buçuk ilaç vermek için uygun bir ateş değil.  Şu an ateşi normalse verme canım.  Ne zaman 38 ve üstüne cıktı o zaman ver. Ayrıca uzerini incelt ama ayakların da çorap olsun. Ayaklar her daim sıcak.kalmali. Üzerine de ince bir şeyler ort.
(38 puan) tarafından
37 bucuk
-Reklam-
0 oy
(4,447 puan) tarafından
Deneyimli anneden ziyade bir hemsire olarak cevap vereyim sorulariniza

1.  enfeksiyonun kaynagi nedir

2. Tekrarlayan enfeksiyonlarin sebebi nedir bunlarin arastirilmasi gerek 

Siz ates dusurucu vermeden atesi yukselmeye yakin doktora gidin kan tahlili yapilir kultur alinir enfeksiyon sebebi bulunur lutfen antibiyotigi hastaligi bir oncekiyle ayni belirtileri varsa bile mikrobun kaynagi farkli olabilir kafaniza gore kullanmayin cok gecmis olsun
(38 puan) tarafından
Cok sagolun kanimizda hep enfeksiyon oluyor 2 cocugumda boyle neden bilemiyorum sordum hatta olir bubuas aralgnda dredi dr cevremdende surekli diyolar kanda enfeksiyon diyince sadiriyolar bana okadr normal geliyo onlara acayip gelince acaba anormal mi cok diyorum bizde ayda hir olur muhakkak enfeksiyon
(38 puan) tarafından
Yani kanda vs enfeksiyon twhlikeli mi olmamasi gerekn durummudri
(4,447 puan) tarafından
O zaman direk enfeksiyon doktoruna gideceksiniz tekrarlayan enfeksiyonların sebebi araştırılacak dediginize gore yavrucaklar her ay ayni aciyi cekiyorlar ihmal etmeyin  lutfen
0 oy
(2,598 puan) tarafından
Ateş dusurucuyu dönüşümlü ver canim 3 saat arayla ver ateş çok yüksek olunca bide eklemlerine ıslak bez koy 
0 oy
(2,598 puan) tarafından
Enfeksiyon inatçıdır kendinde demissin zaten tecrubeliyim diye 2 3 gün içinde faydası başlar antibiyotigin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 149 göst.
8 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zelihaanne (802 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 118 göst.
9 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Huysuz57 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
9 Kasım 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,458 puan) tarafından soruldu

379,479 soru

11,359,844 cevap

34,837 kullanıcı

...