0 oy
468 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
İlk doğumum normal doğum yaptım 4 gün oldu banyo yapmama izin vermiyor 3 gün bitsin öyle yap dedi az önce banyoya girecektim hayır diyir yapma bir süre daha ne yapıyorsam ikna edemiyorum eşimi de öyle bir korkutmuş ki banyo yaparsa şöyle böyle olur diye ,tuvalete gidiyorum banyonun kapısını kitliyirum neymiş dikişlerim ıslanmayacakmis bende baktım ona laf anlatamıyorum dedim hiç uslatmiyorum halbuki sıcak suyla yıkayıp batikon sürüyorum her tuvaletten sonra artık bıktım ondan başka uaffim edecek kimse de yok o yüzden idare etmeye çalışıyorum 1 haftaya gidecek zaten banyoyu da o öğlen uyuduktan sonra bebvi emzirip yapmayı düşünüyorum saçlarım kaşınıyor artık kilendimden tiksindim  banyo yapamadığım için,düşünün doktorun verdiği ilaçları bile gizli alıyorumneymiş kanamayi kesermis ,suyu bile gizli gizli içiyorum suda zararliymis o kadar zor ki eski kafalılarla uğraşmak anlatamam   ..

19 Cevaplar

0 oy
(3,730 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Burda bi ekip kursak böyle kaynanalar için sessizce eve girip alıp çıksak uzak bi yere bıraksak biri de anneye baksa 40 gün anne ne diyosa onu yapsa harika olmaz mı yaa
tarafından
Ayy ne güzel olurdu yaaa
(3,730 puan) tarafından
Sen hiç onu dinleme ha el kadar bebeğe pekmez vermek ne demek herşeyi geçtim yakacak çocuğun içini kafayı yemiş kocan da ondan beter yemiş
tarafından
Valla öyle canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet canm eski kafalı olabilir ama seni düşündüğü için yapıyor böyle şeyleri . 
tarafından
Peki banyo yapmak yanlış mı ya da ilaç kullanmak ben hiç bir şey kullanmadan vücudumu temiz tutmadan nasıl toparlqnacam
tarafından
Canm yanlış değil ama korkuyorlar işte lohusasin .
(10,329 puan) tarafından
Su içmenin neresinden korkuyor ki kız
tarafından
Orası bana da tuhaf geldi
(13,202 puan) tarafından
Ay kız bu da fazla düşünmek masum bakmak da zor
0 oy
tarafından
Acaba eski kafaliliktan mi yoksa art niyetli olduğundan mi diyor banyo o bu ilaç hadi anlarım da su neden icirmiyor ya 
tarafından
Kız su icmeden yasanirmi..tövbe tovbe
tarafından
Valla yaşamışlar öyle diyor
(101 puan) tarafından
Anne sütünü en çok arttıran şey bol su, siz için dinlemeyin
(775 puan) tarafından
Su içmemek değilde kuzum annemde bana ılık su içirdi hep ayran falanda aynı sütun üşür derdi
tarafından
İçiyorum cnm teşekkür ediyorum
0 oy
tarafından
Ne kadar saçma..sezeryan oldum eve gelir gelmez yikandim..duş su  sütte arttırır. Annesi eski kafalı da ya eşine ne demeli. Bebeği yanlız birakma cnm. Kim bilir  bebeğe ne yedirir icirir
tarafından
Dün baktım emzik almış pekmeze batırıp bebeğin ağzına koyuyor dedim anne ne yapıyorsun bu yaşta bebeğe bu mu verilir diyir altını değiştirirken ağlamasın diye bu sabah da diyir bana biraz reçel doldur bebek ağlasa emzige batırıp ağzına bırakayım altını falan açarken bunlara asla izin vermem zaten direk yol dedim 1 hafta daha Dişimi sıkayım sonra kendi bildiğimi yapacam zaten
tarafından
Yok cnm yok sen konusunda neyse ama bebek konusu nda taviz verme. Ne kadar saçma yaa..bir insan normalde kırk.gun dayanamaz su içmeden ..ayrıca yeni dogun.yapmislara su bol verilir banyo yaotirilirki  sütü gelsin bol bol..sen yine gizli gizli bildiğini oku .yada takma kitle.kaapini gir.yao.bnyonu taviz verirsen sürekli çekersin..
tarafından
Zaten bizden uzak oturuyor yılda 2,3 defa ancak gelir o yüzden kalbini  kırmak istemedim ama bebeğim konusunda ona dedim süt dışında bir şey vermeyecem diye emzik de almamıştım ben onu da kendisi alıp getirmiş
(1,145 puan) tarafından
Ay emdiği çöpe at ya da kaldır canım Allah yardımcın olsun
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(675 puan) tarafından
Yıkan canın hicbirsey olmuyor temizleniyorsun çocuğunu daha rahat emzirirsin ben doğumdan bir gün sonra eve gelir gelmez yıkandım 
tarafından
Öğleden sonra o uyuyor mecbur bekleyecem o uyurken yıkanacam
(675 puan) tarafından
Yıkan canım valla gözünün içine baka baka git yıkan
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Cahillik böyle  birşey işte  sende  dinleme  git  banyoya  kapat  kapını  yap 

Ben sezeryan oldum  2. Gün yaptım  temizlik  gibi güzel  birşey warmı ya 
tarafından
Zaten artık dayanamıyorum banyosuz kalmaya kendimden tiksinir oldum ya ,korkudan bebgimi ona bırakamıyorum ki arkamnı dönüyorum  ki emzik almış batırıyor  pekmeze bebeğin ağzına koyuyor ağlamasın
diye ki ben bebeğime emzik almadım onu da kendisi alıp getirmiş
(5,949 puan) tarafından
Ayy  allah yardım  etsin  insanın  sinir kat sayısını  ölçüyor resmen
tarafından
Aynen öyle canım cok  zor
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Benim annemle kaynanam vardı eve geldim çocuğu uyut git banyo yap da o uyurken sende uyu diye yolladılardı hastaneden çıktığım gün hemde 
tarafından
Bende hastaneden çıkar çıkmaz banyo yaoavam dedim verdiği teokiye şok oldum o eşimi de kendisi gibi yaptı ona da djyir banyo yaparsın şöyle böyle olur diye sinirlerimi bozdular zaten birazdan gidip banyoya kapıyı kapatıp  yapacam daha 1 hafta daha burda o kadar daha bekleyemem ona kalsa 40 gün yıkanmak gerekirmiş
(3,147 puan) tarafından
Normal şartlarda bile 40 gün yokanmasan kurtlanırsın bence ki lohusalıkta insan su gibi terliyo Allah sabır versin bacım bence öocupu da yalnız bırakma onla Allah muhafaza aman nolcak diyip ağzına bişeyler sokuşturur falan
tarafından
Sokuşturuyir zaten canım doğum yaptığım günün gecesi gece uyandım bebge hurma yediriyor simdi de evde yapmaya cakisgi o tarz seyelr bebeği aldım yanıma koydum asla izin vermiyorum
(3,147 puan) tarafından
Ay azıcık su verseydin kız şekerinden yihani bizde hurmayı zemzemle yıkayıp yalatırlar sadece değirip çekerler de ben ona bile gönüllü değildim de işte yaptı anamla kaynanam birlik olup
tarafından
Verdim cabim ama valla beni  delirtti beni kadin
0 oy
tarafından
Yıkan sütun de çoğalır sezeryandan sonra hemen dua aldım ben de taviz verirsen daha önünde duramazsın karıştirma
tarafından
Haklısın canım ama bildiğin gibi değil ya insani mahvediyor o kadar saçma fikirleri var ki ilaca karisır rbebege karışır banyoya aklına ne gelirse yani
tarafından
Benim başımda da var her şeyi kendisi istediği gibi olsun istiyor bizim evimizi ayrı bir ev olarak görmüyor çok sıkıldım artık
tarafından
Asla değişmez böyleleri, ben çok iyi anladım
0 oy
(665 puan) tarafından
Kuzum bol su içeceksin ki sütün gelsin neyse idare et rabbim selamet versin...
tarafından
Allahtan 1 haftaya gidiyor ya bebeğimin altını değişmeme bile kızıyor dihir bu ne ya azıcık kak yapmış diye çocuğun altı mi değiştirilir bez mi dayanır dedim anne madem bana diyorsun banyo yapma iltihap kaparsın dikislerin iyileşmez bu çocukta o kafayla mikrop  kapar  yok yol bir şey olmaz diyor, ama onu dinlemiyorum tabi ki bebeğimin altını asla pis bırakmam anlayacağın işine ne gelirse öyle davranır
(665 puan) tarafından
Valla canım Allah sabır versin...
0 oy
(4,430 puan) tarafından
 Allah yardımcın olsun dinleme bırak ya ben gelir gelmez yikandim bişi de olmadı dikiş islanmasin neymiş tuvalete gidincede islaniyo mecbur
tarafından
Aynen öyle canım
(4,430 puan) tarafından
Ama kötü niyeti olduğunu sanmıyorum su konusunda falan çünkü önceden öyle kırkı içinde cok su icipte ölenler varmış kaynanam anlatmıştı köyde olmuş onların doğumdan sonra ebe bile susadin mi dedi bana evet dedim su verdirdi ama sadece bardağın dibiyle ama 40 günde susuz durulmaz da eski şeylere dikkat ediyo eskiler isye
tarafından
İşte canım zor laf anlatmak
(4,430 puan) tarafından
İdare etcen canım napcan
0 oy
(545 puan) tarafından
Hayır canım ya banyo yapılıyor ben banyo yapmıştım sezeryan da bile hemen yapılıyor normal doğum neden banyoya engel olsun ki aksine sıcak duş süt kanallarına bile çok iyi geliyor masaj yapiyosun göğüslere süt gelmesini de sağlıyor. Kız su neden zararlı olsun su kadar yararlı bişey var mı emzirirken bol bol su içilir süt olsun diye sen bakma kaynanana bildiğini yap eskiler bazı şeyleri biliyorum sanıyor ama onların dönemiyle bizim donemimiz çok farklı sen kendini yiprattirma kuzum sütun de gider böyle strese girdikce
tarafından
Valla sinirlerimi bozdu canım Dişimi sikmayq çalışıyorum 1 hafta daha
(545 puan) tarafından
1 hafta sonra gidecek mi canım
tarafından
3vet canim
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Ay insan temizlenmek istiyor ben sezeryan doğum yaptım ertesi gün yıkandım temizlikten kime ne olmuş 

O kadar alttan bakıyorlar ben kendimi kirlenmiş gibi hissetmiştim kanamam olmasına rağmen gusül aldım ve sütüm artmıştı hemen 
tarafından
İşte gelee qnlat çok ama çok cahil ya bebeğe her şeyi yedirmeye çalışıyor arkamı dönmeye korkuyorum.. emzigi kendi ağzına sokup bebeğimin ağzına sokuyor daha neler neler desem inanmazsınız
(1,145 puan) tarafından
Ay Allah'ım hasta edecek çocuğu ya inşallah gider biran önce
tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Asıl banyo ypacaksnkı sutun gelsn artsın. Dogum snrası eve gldık hemen banyoya gırdım kaynanam soyledı bana da. Sutum var suan ayakda duracak halım yok desemde yok yıkanman lazım kanaman var ama yınede gusul al dedı sıcak su ıyı gelır dedı ki gercekdende banyodan cktkdan snra goguslerm daha da doldu sutle 
tarafından
Valla canım Allah beni de bu kadınla sınıyor ne yapayım elimden geldiğince yok diyorum ama tahmin ettiğin gibi değil her şeyi kendi bildiği gibi yapmaya çalışıyor
tarafından
E gnder tek bak cocuguna hepımız tek baktık atlatrsn bu gunlerıde hayırlısıyla. Kmse olmayınca daha ıyı oluyo
tarafından
Git desem olmaz ki eşim asla kabul etmez diyecek o bebeğe bakmaya gelmiş sen böyle yapıyorsun, anasının oğlu ne diyeyim mecbur 1 hafta daha sıkacam Dişimi
tarafından
Allah yardımcın olsun ınsallah canım
0 oy
tarafından
Bunun eski kafalilikla ilgisi yok cnm hasta o. Su hiç zarar verir mi tam tersine bol iç süt yapsın. Keşke ilk gün yazsaydın bu postu öneride bulundum. Benim doktor ameliyattan çıkınca bile istersen banyo yapabilirsin demişti. Eczaneden su. Geçirmeyen bant alın dedi. Aldık gerçekten onu yapistirinca hiç islanmiyor. Eve gelince hemen banyo yapmıştım. 
tarafından
Ne bileyim canım dikişlerim çok sızlıyordu yazmaya fırsat bulamadım şimdi gelmiş diyir o hazır su nasıl  bu kadar azalmış sen mi içtin evet dedim diyir ben bur şey demiyorum artık şöyle böyle dedim valla anne neye inanıyorsan inan zararı varsa Banadır sen karışma
0 oy
(10,329 puan) tarafından
Hadi o cahil Allah eşine akıl fikir versin asıl hangi devirde yaşıyor açsın netten baksın nerede var bu kurallar 
tarafından
Sözde okumuş öğretmen esim ama böyle bir kadınla bi yasa kadar gelmiş ona da hak verdim artık insanı etkisine alıyor dedikleriyle
0 oy
(7,935 puan) tarafından
ayyy kadın deli mi ne doktorun şu kadar gün banyo yapma demedikten sonra banyo yapabilirsin canım .Hele su , su içmezsen sütün azalır sütünün artması için bol bol su içmelisin
tarafından
Öyle yapıyorum zaten canim onun stresinden olan sütüm de gidecek
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Hem lohusasın hem böyle şeylerle uğraşıyorsun bence eşine söyle anneni de kaynananı da yollasın evine psikolojim iyi değil böyle daha iyi olucam canım de, ya bu kadınlar hem kendileri yaşıyorlar dert yanıyorlar niye aynı şeyi yapıyorlar ya bir dersin iki dersin ama bu kadar sıkmanın germenin anlamı nedir bir rahat bıraksınlar benim çocuğum en iyisinş ben bilirim de alıver kucağından  bir geride durmayı bilmiyorlar sen kendine güven
tarafından
Xaten bende bebgi yemin ederim onun yüzünden olan sütüm de gidecek
0 oy
tarafından
Su nasıl zararlı süt nasıl olacak su olmazsa. İdare et bacım ne edelim o ki gidecek
tarafından
Tek tesellim o zaten 1 hafta daha sıkıyorum Dişimi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 270 göst.
16 Şubat 2021 Aile kategorisinde Anne (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 133 göst.
0 oy
4 cevap 341 göst.
3 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy