0 oy
376 göst.
Aile kategorisinde (159 puan) tarafından
Eşim askere gidecek bir bebegimiz var 19 aylık devlet askere gidince aileye para veriyor mu yoksa eşimin ailesine mi verirler verirlerse ne kadar verirler

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşinin aileso sensin ne diye onlara versinler bebenin hakkını
(159 puan) tarafından
Öyle söyledi de yakın çevremden bir kaç kişi birazını onlara birazını sana verirler dediler
-Reklam-
0 oy
(7,354 puan) tarafından
benım esım 6 aylına gıtı 400 tl yardım yaptılar sadece 2 ayda bır verılıyo sonuncusunu ıste obur ay alcem sonra esım gelıyo artık hak sensın evlı olmasa tm ozaman annesıne verırıler ama evlı sonucta sana verırıler
(159 puan) tarafından
Az vermişler ya
(7,354 puan) tarafından
az verdıler aynen
(159 puan) tarafından
Öyle böyle idare edeceğim artık
(7,354 puan) tarafından
2 ay sıkıntı cekersın esıme 2000 mılyar gıtı suan surıye sınırında her 700 alıyo ama ondan once almadı babam yardım etı yoksa bende zor durumda kalcektım
0 oy
(3,381 puan) tarafından
O değlde eşinin ailesi alır mı verirlerse ben olsm kıyamm ya
(159 puan) tarafından
Bence alır destekleri olur elbet ama cokda sanmam sürekli para yok derler olsa da onların desteğini beklemeden bitirmem gerekiyor bu zamani
(3,381 puan) tarafından
Benim hakkım dersin başında kocan yok yaren yolu gözlmk zordr acır insan yani
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Sadece eşine verirler diye biliyorum oda çok az bo miktar 100-200 falan canım 
(159 puan) tarafından
Evet ona da veriyorlar ama aileye de veriliyormus. Canım
0 oy
(398 puan) tarafından
Sana verirler durumuna gore 400 yada 800 iki ayda bir bide bebegine iste asker coxuhu icin onada 2 ayda bir 300 verirler
(159 puan) tarafından
Benim hiç gelirim yok eşimle biriktirdiklerimiz birde tazminattan alacağı para var inşallah verirler dediğin gibi
(398 puan) tarafından
Verirler canm hele kiracysan devlet cok yardmci oluyor asla boş donmezsin ayrıca butun haklar senin asla senden başka kimse yararlanamaz
(159 puan) tarafından
Kiracıyiz evet gelirim de yok hiç inşallah yardım eder bir çocukla bir sürü masrafı var nasıl olur bilmiyorum
(398 puan) tarafından
Gittigin zamn bunları belirt ayrıca asker eşlerine denizfeneride kızılayda yardm ediyor bilgin olsun
(159 puan) tarafından
Tamam canım sağol onlara da basvururuz olmazsa
0 oy
tarafından
Birincisi Allah şimdiden sağ sağlim gidip gelmeyi nasip etsin bacım ikincisi benim eşimde askere giderken kızım 20 aylıktı devlet üstünüze hiç bişey olmamasına rağmen vermedi ne bana ne kaynanamlarla zaten beraber duruyoz ama eşi askere giden çok arkadaşım var onalrada cikmadi çoğunun durumu pek iyi olmamasına rağmen 
tarafından
Nerede düştü usta birliği
(159 puan) tarafından
Yarın yeri belli olacak canım
tarafından
En yüksek veren yer doğudur 2018-19 yıllarında eşime 400 verilmişti vallaha bacım bilmiyorum şuan ne kadar veriyorlar
(159 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı olsun bakalım ihtiyacımız da var ama olduğu kadar geçecek de bir şekilde bu süreç artık
(7,354 puan) tarafından
2 ay sıkıntı para gonderdım 2000 yakın  sonra devlet esıme 700 tl verdı surıye sınırında yapıyo esım askerlıgı  1 ay kaldı gelmesını 2 ay sorun yasarsın bıraz babam ona para gonderdı her ay oyle ısın ıcınden cıktım bende
0 oy
tarafından
Cnm kaymakamliga gitsen sanada verirler eşim dedi yardim ederlermis sana
(159 puan) tarafından
İnşallah canım sağol
tarafından
Rica ederim
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Sana verirler canim.
0 oy
(909 puan) tarafından
Suan seninle evli sana verirler sen olmasaydin annesi alabilirdi askere gittikten sonra vakifi aradim ben asker ailesi yardimi muhtac asker cocugu yardimi elektrik yardimj ve sartli sağlık yardimj icn basvuru yaptılar 2 ayda bir alirsin asker ailesi 800 asker cocugu 150 her ay sartli saglik 90 
(159 puan) tarafından
Anladim canım çok sağol
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Öncelik eşe veriliyor canım ama ssk vs olmayacak Eltim ev üstündeydi evdekiler bile ssk diye vermiyorlardı ayrı ev açtı onun icin
0 oy
(468 puan) tarafından
Erkek kardeşimde askerde şuan anneme 2 ayda bir 800 yatırılıyor 
0 oy
(818 puan) tarafından
Asker eşi oldugun icin veriyolar diye biliyorum ama basvuru yapman gerekli benim halamin oglu gitti eşi donene kadar aldi ama ne kadar aldi onu bilmiyorum sosyal hizmetlere sor bi yonlendirirler seni cnm

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 554 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 268 göst.
15 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 149 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gmzasya (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 673 göst.