0 oy
309 göst.
Aile kategorisinde (2,355 puan) tarafından
kızlar cok sinirliyi.m 1haftadır gecenin birine kadar uyumayan cocuklarınız varmı wlla ben deli oluyorum hala aglıyor bide 3yasında kücükte degıl 5kez yerine yatırdım kalktı sinirlerim tavan annecim gel uyuyalım bak nolur diyorum ylavarıyorm yok kalkıp tekrar geliyor bu bana normal gelmiyor gunduz cok uyuyan bebek olsa saatlerce 1saat bile uyunyor 4de yatıp 5de kalkıyor 3 4arası öglen anca yatıyor sizcede anormal degilmi altında yatan ne olabilir gündüz TV izliyor eline verşyorum huysuzlandıgı zaman iş tutuyorum gun boyu öyle az oynuyoruz yani kendi zıplıyor hopluyor fln esim diyor ki gece sen yatsan oda yatar kucuk kızım 13aylık onu uyutmak zaten bi saat sürdü 11i geciyodu büyük kızımda 1den asagı uyumaynca ben ne birşeyler yiyebilyrm ne dinleneblyrm kendi kendime söylenşyorm milletin bebesi erken uyuyor diye haklı deglmym kızlar ya azıcık dinlenmeyimmi kafamı dınlemeymmi bi saat gelip kanipede yatıyor istemyrm byrda yatmasını geri göturuyorum hala uyumadı 

16 Cevaplar

0 oy
(864 puan) tarafından
Benimde 2 yaşında ve 6 aylık bebeğim var senden daha kötü haldeyim bencd biraz daha şükret 
(2,355 puan) tarafından
sülretmedm evet Allh cezamı verdi bebem agladı dilini ısırdı agzo kanadı cok cnm skdlı 13aylık kardesi var onu uyumakta mesele esimle biribrmize girdik oda bebege bagırdo cok kotu aglado asagadkler hep duymuştr
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 yaşında ve hâlâ uyumadı :/
(2,355 puan) tarafından
cddmisin sinirlenmiyormsn
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Ahh ah bende aynı dertten yakınıyor um ama sana tavsiyem 3ihlas 3felak 3 nas oku çok iyi gelîyor. Benim ki de şimdi uyudu 
(2,355 puan) tarafından
nazar da degniş olabilir dpgru cnm her gun aynı seyler sinir krizi geçirdi. m sabahtan gece 1e kadar olunca sinirleri m malesef belli ediyorum esimle biribrmize girdik kızımın dudagı kanadı dilini ısırdı
(2,067 puan) tarafından
Aslında biz anne babada çok nazar var ve uyuduğu zaman da dile getiriyoruz malwsef. Benim bazen saat 2yi buluyor. Bende sürekli bu yüzden eşim ile tartışıyorum
0 oy
tarafından
Gündüz uykularını kezsen.mi acaba bnm oğlan 2  bucuktu kestigimde akşam üstü uyurdu bir saat gece uyumazdi..smdi 4 yaşında bazen yine geç kaliyo ama en geç yine 12 1 i buluyo .uyudugunzaman 2 3 de uyuyo..
(2,355 puan) tarafından
gece 2 3 den mi uyuyor anlamadım 4yasa kadar uyku sart dediler  ya oyuzden cnm bende uyutmaya calsyrm 4de yatıyor zaten ögleden snra 5de kalkıyor veya 5olmadan bugunde öyle .. gunduz bukadar az uyudugu halde uyumamasına deli oldum deli
tarafından
Gece 2 3 de uyuyodu..o yüzden gündüz uykusunu bıraktım..buna rağmen yinede 1 i.buluyo ..mesela.bugun 12.bucukta uyudu..
(2,355 puan) tarafından
ay gözün aydın ozmn
0 oy
(7,791 puan) tarafından
1 gec mi :D bugun yasina girdi kizim gündüz uykusu yok gubde bi kere 1-2 saat uyur ki o bile deliksiz degil. Gexe 1-2 den once asla uyumaz, ben uyumazdam 30-60 dk icinde geri uyanir ve bensiz uyumaz. Yani daha yaşı 1 uyumasi gerek ama o bile uyumuyor seninki yine iyi şükret :) 
(2,355 puan) tarafından
benm 1yasındaki kızımda böyleydi yeni yeni tam girmese de biraz düzenli olmaya başladı benmkıde deliksiz asla uyumaz .. wlla sülretmedm gerek sanırım cnku cok agladı dilini ısırdı kanadı
(7,791 puan) tarafından
Ya amaan kasarsan hic uyumuyo bak ne zmn desem ki cocugum uyu bi kahve iceyim o zmn uyumaz :)
Ama ne zmn uyursan uyu desem cocuk uyur yine gecenkn köründe uyuyo ama stres olmuyorum.
(2,355 puan) tarafından
dpgru cnm wlla dinlenym bişeyler yiyecem dedigm zama. n uyumaz :))) esimde cok kızıypr uyumazsa uyumasn die
(7,791 puan) tarafından
Aynen hic kasma otursun sizld o da yesin bosver tadini cikar.
(2,355 puan) tarafından
öyle surda işe baslıcam nekadar kaldo dmi of of bu sinirli hallerin 2 amelyttn sonra oldu böyle defildş cok üzüldüm öyle davrandıgıma esim de diyor onla birlikte ye ne var diyor bende o uysnda rahat rahat yiyin dedm sanki o bana napıyorsa
(7,791 puan) tarafından
Canim ben de kızım uyumuyo onla yiyorum bak simdi koltuk ve halim.full mandalina suyu verdim eline o onu yedi bende meyve yedim suyunu her yere doktu hiç ellemdim. Sonra guzelce yikadim odaya geldik oynamaya sevam ettik yatis hazirligi vs simdi uyuttum kizimi ortuleri maiineye atip hali ve koltugu da silicem tmmdr. Kizimdan onemli degil snucta. Hem onla yedik o da yemiş oldu hem mutlu oldu mutlu uyudu bir anne daha ne ister ki :)
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Offf 1bucuk yaş 5dk oldu uyuyali 6yasinda var hala uyanık :(

(2,355 puan) tarafından
nasl sabrediyprsn cnm kızmıyormusn
(3,274 puan) tarafından
Kızıyorum ama birşey değişmiyor ki alışkanlık oldu artık onların ki
0 oy
(3,681 puan) tarafından
1 de uyusa şükretcem bazen 4 kadar bile sürüyor uyumamasi günün aydınlandıgini bile bilirim dış zamanları 
(2,355 puan) tarafından
öyle cnm öyle ben böyle bi insan degldm ah ah kucuk kızım sabah 7 8 gibi uyurdu
0 oy
(612 puan) tarafından
Az önce başka postuna da yorum yaptım canım, bence kesinlikle ilk olarak senin biraz sakinleşmen gerekiyor ve tabi ki eşinin de. Seni biraz da eşin geriyor gibi geldi bana. Sen de gün içinde işlerimi tam yapayım ama kızım bana sorun çıkarmasın diye düşünüyorsun, o da istediğin gibi davranmayınca sinirleniyorsn. Ama malesef bu işler bizim istediğimiz gibi olmuyor. Robot değiller ki düğmesine bastım hadi gitsin uyusun, otursun, kalksın diyesin. Lütfen ona bişey derken ya da yaparken kendini onun yerine koy, o söylediğin şey sana nasıl hissettirirdi. Ayrıca işleri de sal biraz, bikac yıl sonra okula başladıklarında istediğin kadar zamanın olacak ama çocuklarınla gecirecegin zaman geri gelmeyecek. Gerçekten çok zor, ben tek çocukla kafayı yiyorum ama sakin kalmaya çalışıyorum, çığlıklarımı içime atıyorum. Sonuçta bu çocukları biz istedik onlar doğmak istemedi, hakkıyla buyutmemiz lazım emanetlerimizi. Allah nasıl temizlik yaptın ya da hangi yemeği yaptın diye sormayacak bize. Nolur bebeğinle iletişim kurmaya çalış, kizmadan bagirmadan. Onlar bizim aynamiz, biz hangi duyguyu verirsek bize onu yansitiyolar. Duygularını kontrol etmesi gereken biziz, çünkü yetişkin taraf biziz. Onlar bize bakıp öğreniyor. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Öğlen uykusuna o saatte yatarsa gece uyulmaması çok normal canım öğlen uykusu dediğin 1 gibi olmalı 
0 oy
(79 puan) tarafından
70 günlük bebem var 2 haftadır sabah 5ten sonra uyuyor ve galiba huy etti bunu 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
26 gündür tüm uyuduğum saatleri hesaplasam toplamda bir gece tam uymuş sayılmam halen su saat oldu ayagımda sallıyorum. Uyumuyor gram uyku yok ne gece ne gündüz. Bak biraz evvel tuvalete girdim. Afedersin yarı işedim yarı işeyecem çıktım. Durmuyor da. 
0 oy
tarafından
Bu saat oldu uyumadi cok ciddiyim en son dun oglen uyumustu nasil dayaniyor anlamiyorum. Ama ben alistim koymuyo artik uykusuzluk :) gece 1 nedir keske gece uyusa
0 oy
tarafından
Benim ki birde uyusa şükür ederdim valla benim oğlan hep tepemizde 
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Öğlen uykusunu 3 e kadar uyuyup kalkması gerekiyor akşam 4 te 5 te uyku olmaz o yüzden yatmıyor 5 dk bile uyusa onu idare eder baya o yüzden o kadar geç uyuyor bence gündüz yatırmayı bırak akşam yatsın sabah kalksın düzene girer ve hiç uyutmaya çalışma bırak kendisi istediği zaman uyusun o zaten düzene sokacak sabırlı ol
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Siz geç uyuyorsanız oda geç uyuyordur hergün aynı saatte ışıkları kapatın uyku moduna geçin bi süre sonra yapacak bişey bulamayıp uyuyacaktır
0 oy
(2,593 puan) tarafından
canım ya öğlen uykusu kesmen gerekiyor ya da daha erken uyuması lazım öğlen uykusunu sabah kaçta kalkıyor oda önemli.. evet çok zor biliyorum benim 1 tane olduğu halde bazen çıldırma noktasına geliyorum ama çok dikkat ediyorum ben sakin olduğum zamanlarda oğlum da daha iyi uykuya geçiyor ne zaman gergin olsam uyusun diye beklesem asla uyumaz çünkü gerçekten hissediyorlar benim oğlum da uykudan nefret eder bende çalışıyorum gece uyku yok gündüz uyku yok artık uykusuzluktan yer ayağımın altından kaymaya başlıyor gün içinde seni özlüyor olabilir ben ilk işe başladığım zaman oğlum asla uyumuyordu benimle oynamak istiyordu evin içinde olman seni özlemesine engel değil evet ev işi yemek olmadan da olmuyor ama plan yap kendine bir gün süpür ikinci gün otur evlatlarınla otur yemeği fazla yap ertesi günde yiyin

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 667 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde Huysuz Prenses (1,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 690 göst.
26 Aralık 2020 Aile kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 487 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.