0 oy
250 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (546 puan) tarafından
Arkadaslar selam.dogumum oldu bugun 4. gunum hala sutum gelmedi.masaj yapiyorum sicak suya giriyorum olmuyo.en sonunde dun dugum dugum sislikler olustu.arastirdigima gore sut bezesiymis ve sutun gelmesini engelliyormus.bebegim ac.nolur caresini bilen varsa yardim etsin bunlari nasil gecirebilirim ki açılsın da sutum gelsin?

Dr israrla mama verme diyor.dayanamayip verdim cunku hic kaka yapmadi.30 cc verdim ama sonra ogrendimki en fazla 10 cc verilneliymis.cok bilgisizim surekli internetten bakmaya calisiyorum ama hic vaktim de yok bebek surekli agliyor.annem gelecekti gelemedi kaldim bi basima

19 Cevaplar

+1 oy
(14,030 puan) tarafından
Ya süt gelene kadar mecbur vereceksin mamayı öyle şey mi olur bende dinledim vermedim sarılık oldu çocuğum aç bırakma çocuğu 
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından

Manuel el pompası al göğsünü sağmaya başla. .

Biraz canın yanacak ama yaklaşık 1 saat kadar sağ. .

Benim böyle ertesi gün göğüslerim taş gibi oldu sütüm geldi 

Ve sütün yoksa mecbur mama vericeksin sarılığı artar 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Israrla bebegini emzir mama verme verirsen ona alısir seni hic emmez o cektirce memen uyanır acilir kanallar
0 oy
(2,593 puan) tarafından
canım sütün gelmiyorsa tabi ki de mama vericeksin yoksa kan şekeri düşüp sarılığı yükselir cc lere takılma evet midesi henüz küçük ama uzun süre beslemiyorsan 30 olabilir sen gene de sürekli emzirmeyi dene elinle yada pompa ile sağım dene benim yengeminde 5. gün falan gelmişti stres yapma sıcak havlu koy yada duşa girdiğinde o bezelerin olduğu yere masaj yap 
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Sıcak havlu koy göğsüne canım bide el sağma pompası al baya uğraş süt gelene kadar inşallah gelir biran önce rezene var ise rezene iç günde 2 3 bardak 
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Göğsünü pompayla sağarak uyar canım.Aktardan yada eczaneden süt çayı al , iç.Bebeğine mama vermeye devam et .Biberona hazırla göğsüne damlatarak ver ki memeni unutmasın yada kaşıkla yedir .Asla biberondan direk içirme sütün gelince memeni almaz.Mama ver çünkü aç kalırsa şekeri düşer sarılık olur.Bende oğlumu yanlız büyüttüm , senin annen varda gelememiş ben hamileyken kaybettim , hiç gelemedi :( 

Hiç üzülme Allah bişekilde yardım ediyor , 

0 oy
(7,705 puan) tarafından
Eğer hastanedeki göğüs pompasını kullanabilirsen onlar çok iyi geliyor canım. Açılır ve akar göğüslerinden süt emin ol
0 oy
(25,224 puan) tarafından
O doktor aç kalsın bakalım napıyo. Mama ver tabiki de sık sıkta emsin canım sarılık olur 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
B3nim  doktorda  aç kalmasın  mama  ver  dedi  dogudu günden  beri  mama  verdim B3nim  hiç  sütüm  olmadı  2 3 ay  anca  emzirdim  ve ben 60 cc mama  veriyordum  sen doktorunu  değiştir  çocuk  açmı  kalsın  bu nasıl  doktor 
0 oy
(4,467 puan) tarafından
Panik yapma canim emzir bol bol emzir sutun artar arkasindan doymafigini dusunuykrsan 10 20 cc mama ver enjektor ile
0 oy
(119,289 puan) tarafından
o nasil dr bebek acmi kalacak
0 oy
tarafından
Benimde 2 gun inmedi bebegim açtı ve cok ağlıyordu 2 gun mama verdim mecbur aç kalip aglayacagina mama icsin bikac gun me olacak
0 oy
tarafından
Benimde 5.günde geldi sütüm valla ilk hastanede verdim mamayı hemşireler vermişti hatta 30 cc. Nasıl biz 4 gün aç duramazsak el kadar bebek nasıl dursun 
0 oy
tarafından
30 CC ver iki saatte bir benim 5. Gün geldi sütüm ama hiç pes etmedim damla damla da olsa yarım saate bile kalmadan sık sık emzirdim ılık duş al sıcak bı seyler iç ve stres yapma sütun var ve gelecek 
0 oy
(775 puan) tarafından
Bende yaşadım aynı şeyi dördüncü gün oldu bir damla bile süt yoktu sıcak banyo yap canım birde eşimin yengesi geldi masaj gibi falan değil bildiğin acitirsk gogsumu resmen yoğurdu aşağıdan ve yukarıdan memeyi kavrayacak şekilde tütüp tutup sikti bı onbdk yaptı sonra damla damla geldi bebek emdikçe ve sagdikca çoğaldı bebeğin aç kalırsa hem sarılığı artan hem kuvvetten düşer ememez kaşık biberon al yada direk ince çay bardağı ve kaşıkla ver CC lere takılma sütun gelene kadar bebeğini doyuracak kadarını ver bide stres yapma herkes yasiyo bunları yanlız degilsin
(3,895 puan) tarafından
Aynen cnm senin yaşadigini yaşadim bnmde yemgem masaj yapti sağdı.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bende de 1 2 tane beze vardı.Sicak duşta masaj yaptım.Surekli sagdim cunku bnmkilerde taş gibiydi süt gelmiyordu sicak havlu koydum.Çok tıkanıktı süt gelmiyordu göğüs süt ile dolu ama tikanikti süt gelmedi cok saglmdim cok masaj yaptim bir gun boyunca mama vermedim cocugumun gozlerinde sarilik başlangici vardi.Zaten gozlerindeki sarilik 15 gunde geçti.Ben o gün emziremedim çok az süt geldi bebegim aç kaldi ilk gün ama bebegim 2 günlükken sutum geldi sonunda kanallarin tikanikligi gitmişti.Zamanla daha iyi açildi sende pes etme açilir birde mama vereceksen 10 ml falan ver.Çocuğu mamaya aliştirirsan bu sefer seni emmeyi hiç istemez.
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Hic vermeden olmaz ama bu sefer beslenip diskilayamadigi icin sarilikta olur, kan sekeride duser. Tamam kimse mama taraftari degil ama 4 gun az bir sure degil canim, mecbur kaldikmi yapcak birsey yok.. Gogsunde tutsan bebegini o emdikce gelir uykuluykenn yapsan emzik gibi emsin dursun. Guzel kuvvetli bir pompa al, yoksa kirala devamli sağ insallah gelir biran once.
0 oy
(992 puan) tarafından
Hurma ye incir ye sağ 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
En fazla 10 cc mi kim demiş onu sarılık olur bebeğin doyur adam gibi mamayla emzirmeye çalış yine de 4 güne dayanır mı bir bebe hiç   inşallah gelir sütün bir an önce 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 183 göst.
10 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hyryegns1. (66 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 999 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde Mizginim ❤️❤️ (751 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 354 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
20 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Busrayertan111 (24 puan) tarafından soruldu

379,684 soru

11,365,682 cevap

34,845 kullanıcı