0 oy
729 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Bu gün markette gittim  . Bir kadının   Çocugu tuturmuş bana oyuncak al . Kadın bağırıyor kızıyor cocuk ağliyordu cok acıdım. Yanına gittim dedim çocuk ne istiyor  . Bama sanane dedi . Dedim siz bu hareketle bu çocuğun pisikolojini bozacaksiniz. Dedim sakin ol tatli dille konuş.  Çocuğa yaklastım dedim söyle bakalim ne istiyorsun . Oyuncağı işaret etti gel bir tane seç , seçti. Aldım ve dedim al bu sana hediyem olsun. Kadına dedim ne olursa olsun hiç bir şry evladın yerini tutamaz . Boyle yapsaydin alişverisini rahatlikla yapıp çıkardın. Teşekür etti gitti .  Evlat başka <3

31 Cevaplar

+16 oy
(12,777 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet evlat başka ama belki annesinde para yok yada var ama yok demeyi ogretmeye çalışıyor çocuk inat ediyor her dediğini alarak he annem ağlarsam alır diye alıştırmak istemiyordur bilemeyiz 

Bende her istediğini alırım evet ama bazi kurallar ve hayır dediğinde yanlış olduğunu bilmesi lazım 

Oldu da kızım ağladı bende almadım ve tepki gösterdim sizin gibi biri gelse sanane diye elbet azarlamam ama o oyuncağı almanıza da izin vermezdim   
(10,329 puan) tarafından
Şerife canım ❤️
Sen iyi niyetli yapmışsın ama bunun psikolojideki yeri bu canım maalesef
tarafından
Ama etti iste hoşuna gitti hem ben kotü bişiy yapmadim
(3,159 puan) tarafından
Canım çok tatlisin ama belki evde çok oyuncağı var geçenler aynısı başıma geldi . Kızım aynı legolarim evde olmasına rağmen a 101 de çıldırdı annecim anlamayız sende var dememe ragmen yıktı ama ben almadım ve her markete gittimizde kızım her şeyden 2 şer. 3 alidiginda sadece bı seçenek sundum ve herkes bize baktı kimine göre doğru kimine göre yanlış belki ama . Eğer biri gelipte benim hayır dediğim şeyi alsa ben kızardım bu durumda çocukta şöyle bişey olucak başkaları beni annemden daha çok seviyor . Ama sen iyi düşündüğün için ama herkesin düşüncesi ne yazikki farklı.  Desenlerin bı lafı vardır herkesin aklı fikri bir olsa köyde sigira (ineğe) çoban bulunmaz derler :)
tarafından
Işte siz ne guzel hayir falan demişsiniz bu bagirarak olmaz ki öyle vallah dayanamadim. Şahsen ben asla cocuğuma oyle bagirmam . Benin kuzenim çocuguna hep bağiriyordu bana uyuduğunda sesler cikartiyor dedi .
(1,233 puan) tarafından
+artıladım canm
-Reklam-
+4 oy
(3,856 puan) tarafından
yaptiginiz olmamis .kizim almayacagim bir sey icin markette kiyameti koparsa biri de gelip alsa hediye niyetine asla kabul etmezdim   , annenin otoritesini sarsar boyle seyler . 
tarafından
Çok iyi oldu . Sonuçta bir çocuğu sevindirdim annesi sevindi . Sen demek ki öylesin. Kadın demek senin gibi degilmiş kalbül etti teşekür etti ve gitti
+2 oy
(10,329 puan) tarafından
Kadının o kadar parasının olmama ihtimali? 
(1,616 puan) tarafından
Olabilir ama güzel ni dille söyleyebilir kızmak yerine
(10,329 puan) tarafından
Belki söyledi fakat çocuk ısrarcı ve anne bunaldı. Bizler mekanizma değiliz kızlar. Farklı bir durum olabilir. Açıkçası arkadaş kendince çok şık bir davranışta bulunmuş fakat bir davranışı da pekiştirmiş. Ben direkt dışarı çıkıp dışarıda sakinleştirip markete dönmenin makul olduğunu düşünüyorum bu durumda henüz benimki minik gerçi bekara boşamak kolay da olabilir bu durum ilerde :)
tarafından
Kız çocuk dediği anda bagirdi
+1 oy
tarafından
Onun üslubu yanlış olabılır de sız de ayıp etmıssınız, sıze mı düştü kadının almadığını almak, belkı cok oyuncağı var belkı müsrif olmasın dıye almadı, belkı dün oyuncak aldılar, daha neler yani, hiç hoş bişey degil
tarafından
Ama çocuğa o kadar bagirmaması gerekiyordu  . Siz görmediginiz ıcin boyle konuşabilirsiniz. Ben çocugun gözlerindeki korkuyu gördüm
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Görümcem de sürekli çocuğuna sal.ak gerizekalı falan diyor sonra da çocuk ona söylediği zaman saygılı ol diyor neden sana saygı göstersin diye sorasım geliyor ama işte 
tarafından
çocuk neyi görürse onu yapar derdim valla ben çatlarım demesem sjsksj
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Güzel bisey yapmssin ama bi bakimdan da kötü bişey kadinin yerine koydum kendimi gururum yerle bir olurdu asla kabul etmezdim aldiginj
tarafından
Ama kabül  etti . Teşekürde etti . Vallah ben böyle gorünce dayayanamiyorum
0 oy
tarafından
Bana göre yaptığın çok yanlış birşey. Ben olsam asla aldığını kabul etmezdim. 
tarafından
Olabilir o sensin
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Canım bu hareketi bana biri yapsa ne derdim bilmiyorum.. ben çocuguma ne alıp almayacagıma karar verebilirim heralde benim kızımda her girdiginde oyuncak istiyo ama hadi 1 al 2 al her zamanda alınmaz. Çocugun huyunu annesinden başkası bilemez bana göre yanlış bi hareket yapmışsın şahsi fikrim :)
tarafından
İste malesef herkesin huyu senin ki gibi olmadığı icin senin gibi düşünmedi kadın .  Kadın çok sevindi
(1,045 puan) tarafından
Olabilir canım herkesin karakteri farklı :)
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Evlat başka tabi ki ama herseye kolay sahip olamayacağını hayır nedir öğrenmeli karismamak lazım 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
İyilik yapmak istemişsin ama bana göre de yanlış canım. O çocugun annesine olan güveni sarsılabilir. Hiç tanımadığım kadın bile oyuncak aldı annem almadı diye düşünebilir. Kadının çocuğa bağırması da yanlış tabi.
tarafından
Bakın benim bu yaptiğim iyilik yapiyim falan değil . Çocuğun ustüne bağırdı cok korktu hemde aşiri. Ve ben hemen yuzune çarpipda boyle niye yapiyonuz demedim . Aldım verdim kadın tesekür etti güldü  falan çocuk sakinlesti
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Senin yaptığın da doğru değil ki canım.  Belki parası yeterli değildi ya da başka bi  sebep yani..  Tamam başka şeyle aklını dağıtabilirdi sakinleştirmek boşuna ağlatmamak  adına. Ama yanlışı pekiştirmiş oldun sen de.. O çocuk ağlayarak elde edebileceğini bi kez daha teyit etti. Her zaman her dediği olamayacağını öğrenmesi gerekiyor. Kendi kızımdan biliyorum bi şey ister hayır dediğimde başkasına gider tekrar ister elde edince de bana nispet yapar gibi baak filan der.. Ki bu ben ne kadar çabalarsam çabalayım değişmeyecek ve ilerde de  devam edecek ne yazıkki.. O yüzden ben herkesten uzakta yaşamayı isterdim ama malesef öyle değil.. 
tarafından
Canim herşeye parası vardı da 10 liralik oyuncağa mi yoktu. Çocuk dediği anda bağırdı. Benim de cocugum var ama ben hic oyle yapmiyorum bak bak gel buralarda neler var diye kandiriyorum . Unuturuyorum ne gerek var cocugun uzerime bağirmasi
(3,695 puan) tarafından
Onu örnek verdim  sadece. Kadının yaptığını doğru bulmuyorum  benim kızım da öyle.. aglar her seye ama dikkatini başka şeye çekiyorum unutması için. Sende hem doğru hem  yanls bulduğum ağlıyo diye kıyamamak ve oyuncağı  almak..  Ama çocuklarımızın da  Hayır'ı öğrenmeleri lazım o yüzden dedim sana.  Sende de hata var diye.
0 oy
tarafından
Belki parası yoktu. Belki de çocuğuna koyduğu bir sınır vardı. Bilemeyiz?

Bazen benim kızım da ağlıyor istediği olsun diye. Ama ona koyduğum bir sınır var. Babası dahil kimse o sınırı geçmez. O kadının durumunu bilemem ama gerçekten çocuğuna kötü davranıyorsa Allah onun yüreğine merhamet koysun ki çocuğuna güzel davransın...
tarafından
Canim çocuğun uzerine bağırdı . Siz çocugun yüz ifadesini gorseydiniz. Ben burda kadini kuçük dusurmedim ve kadinda oyle algilamadı. Aldim teşekür etti . Dedim bağırmaniza gerwk  yok küçük seylerle kandirabilirsiniz
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Yok canım ya ben öyle düşünmüyorum param bile olsa ki kadının belki de yoktu öyle her istediğini yapmamak lazım biraz söz dinlesin sonra biliyor ki ağlayınca istediği oluyor öyle alışıyor oyuncağa da doyuyor 10 dk oynayıp fırlatıyor 

Anne babasından biraz korkmalı çocuk söz dinlemeli 
tarafından
Allahımm ben burda kadınin parasinı malini mülkunü küçük düşürmüyorum . Bir tanidiğimda da değil . Ben ne anlatiyorum cocuğun üzerine bagordi cocuk çok korktu ya . Insan kendi yasitindaki bir insana böyle bağiramiz
(2,874 puan) tarafından
Her insanın terbiye vermesi farkli bence karışamamak lazım
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Çocukların her istediği alınmaz belki parası yoktu annesinin yada almak istemiyo yok dediğinde anlasin istiyo siz bunu bilemezsiniz yaptığınız şey doğru değil o cocuk her markete gittiğinde aynı hareketi yapar  ve alınsın diye beklenti içine girer  siz bir çocuğu sevinirdim gözüyle bakıyosunuz ama anne ile çocuğun ilişkisini sarsmışsınız farkında değilsiniz 
tarafından
Hiç alakası bile yok. Benim burda size anlatigim sey şu . Alamayabilir ama o kadar bağırmasina gerek yoktu küçücük cocuk . Siz çocuğunuza hep bağoriyormusunuz. Sus gebertirim seni v.b kelimeri kulaniyormusunuz
(2,470 puan) tarafından
Siz sadece o ana odaklamışsınız bende cok iyi yapmış bağırmakla demiyorum ki ama o sınıfta onun annesi belki bütün gün kadını  deli etti cocuk ki çoğu zaman sınırları  zorluyo cocuklar bizimde ayarladığınız bagirdigimiz  zamanlar oluyo şimdi kızarsam 5 dk sonra sarılıp öperim kıyamam her annede aynıdır  bence kadin belliki artık dayanamamış sinirle bazı şeyler söylemiş bağırmış  çocukta korkmuş olan bu ama siz araya girmemeliydiniz o kadında size musade etmemeliydi  nerde kaldı şimdi kurmaya çalıştığı otoriterlik  seninle birlikte yok oldu cocuk bosuna yaşadı bunlari
tarafından
Kadinin bu tepkileri gostermedigi ıcin cok mutluyum allah bizleri oyle insanlarla karşilaştirsin. Ben  asla kotü sozleri bir anneye yakistirmiyorum yarin obur gün o cocuk buyürse annesine karsilik vercem ve bir çok cüğa ornek olcak
0 oy
tarafından
Benim  kızımda her markete gittiğimizde 10 tl ye oyuncak var  istiyor .evde aynısından olmasına rağmen almıyoruz markette kalem boya görüyor almıyoruz bi kere aldık duvarları boyadı kalemle  mamasına bandirim ağzına kalemi koyuyordu biz yanlış bi şey yaptığının farkında olduğumuz için ne aynı oyuncaktan nede kalemden almadık çünkü her anne çocugunu iyi tanır ona gore hareket eder belki evde aynısı vardır o yüzden almamıştır  bilemeyiz ben şahsen anne ve çocuk arasına girmem karışmam şiddet olmadığı sürece 
tarafından
Mesela düşunsenize bir marketin içindesiniz cocugun ozerine bagiriyor çouğun korkmasi ağlamisı . Siz ne yapardiniz.
tarafından
Evet ona cok üzüldüm ya
tarafından
Karşısındakinin  cocuk olduğunu hatırlatırım tatlı dille çocukla konuşarak  ikna edebileceğini söylerdim çocuğuda uzaktan severim bu kdr çünkü her anne baba çocuğuna başkasının yaklaşmasına izin vermez hoşlanmazlar
tarafından
Hayır ben sizin gibi düşünmuyorum . Şimdi geçenlerde bir kadin lokantada çocugumu sevdi tepki gostermedim   40 yaslarinda falandı. Kadın uzuldu boyle neden uzuldunuz dedim allah bana çocuk nasip etmedi dedi. Ben bu kadina tepki gösterseydim sizce doğrumuydu
tarafından
Ben öyle  yapmıyorum yapanları gördüm ama   yoksa benim cocugumu da dışarda gören seviyor her anne aynı degildir kimisi sevdiğir çocuğunu kimisi var uzak dur der demek  istedigim bu  sadece
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Bu arada her annenin çocuğuyla konuşma tarzı farklı olabilir siz bunada karışamazssiniz belki guzel guzel söyledi cocuk anlamiyo kadin sinirlenmiş olabilir size mi kaldı bir annenin evladına nasil yaklaşması gerektiğini ogretmen açıkçası bana yapılsaydı aynı şey ne oyuncağı kabul ederdim  nede kendini bilmiş insanların bana akıl vermesine musade ederdim zira benim anneliğimi  sorgulamak ta evladıma  istemedigim birseyi almakta kimsenin haddi degil
tarafından
Konuşma tarzı mesela seni gebertirim sus ***** ağlamaktan bu mu konuşma tarzı. Banane kadinin huyundan konusma tarzın dan ben burda o çucugun yuz ifadesini korkusunu gördüm. Dayanamadım.  Kadın bana hic tepki göstermedi . Çocuk çok sevindi  . Bana teşekür etti bunda ne var .
0 oy
tarafından
Belkide parası yoktur canm ya , tabikide davranış şekli doğru değil 
tarafından
Canim parası olmaya bilir . Bakin size anlatiğim şey bu . Ben burda kadinı kucük düşürmemişim . Ben orda cocuğun korkusunu aglamasindan bahsetim. Cocuk sevindi annesi teşekur etti . Sonra gittilier . Burda ne yanliş olmuş.
tarafından
Yalnış olan bişey yok canm belki kadınım parası olmadığı için alamamıştır çocukta ağlamıştır demek istedim
tarafından
Canim kadin herseyi aldi 10 tl bir oyuncağimı alamadı
tarafından
Canm insanların maddi durumunu sen nerden biliyosn 10 lira diyosn ama durumu olmayan biri 10 tl ile evine 5 gün ekmek götürüyo
0 oy
(13,843 puan) tarafından
Bir yabancida ne olursa olsun anneye karişmamali. Ortada çocuğa şiddet yoksa ben anneye karişilmasini doğru bulmuyorum. 
tarafından
Mesela siz çocuğunuza sus gebertirim kötü konuşmalar yapiyormusunuz. Benim burda kadi  tatlı dille konuşup çocuğu oyaliyabilirdi. Ne mutlu bana bir anneyi evladini sevindirdim belki oyle yaptim kadi  bir daha çocuğuma bağırmaz . Siz nersen biliyorsunuz
(13,843 puan) tarafından
Ben çocuğuma kendi dilimle anlatirim almayacağimi yada alamayacagimi. Annem babam bile bana sormadan çocuğuma gereksiz biseyler alip benim onun üzerindeki otoritemi sarsamaz. Sen kendince iyilik yaptiğini düşünüyorsun ama bence o anneyi o çocugun gözunde iyice ezmişsin.
tarafından
Ben iyilik yapmişim demiyorum ki zaten.
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bizde markete her gittiğimiz de oyuncak alıyoruz yer gök oyuncak iki gün önce aldığım arabayı kırma dediğim halde kırdı bugün yine aynı arabadan gördü almak istedi hayır dedim bı kaç defa istiyorum diye bağırdı bende istediğin kadar bağırabilirsin annecim almıcam sana dedim ilk defa kararlı oldum başka biri almak istese asla ama asla kabul etmezdim sonuçta ben orada hayır diyorsam hayırdır bence sizde yanlış yapmışsınız ve belki de kadının durumu yoktur o yüzden alamamıştır bunları da düşünmek lazım
tarafından
Allahim ya ben ne anlatim . Ne olursa olsun vir anne cocuğuna kotu laf edemez korkutamaz. Siz çocugunuz oylemi yapiyorsunuz. Ben burda bir çocugu bir anneyi sevindirdim bu yanlişmi .  Ben olurumde çocuguma bagirmam kotü sozler soylemem ister ölsem bile asla çocuguna tatli dille konuşuo cocugunu kandirabilirdi
0 oy
tarafından
Çocukların her istediği yapılmaz sonra şımarık oluyorlar baş edemeyiz herkes kendi çocuğuyla ilgilensin bence  belki oyuncağa para vermek yerine çocuğuna mama  bez alıcak faydali bi şey alıcak bilemeyiz çocuk ısrar edince kızmış çok ufaktan kızmasında  ne sakınca var ki annesi sonucta kötülüğünü istemez kızımın bi sürü ise yaramaz oyuncağı var hepsini kırdı oynamıyor keşke onun yerine faydalı şeyler alsaydım diyorum 
tarafından
Ama ne kadar olursa da olsun bir anne çocuğuna bağirmamali . Benim en çok cocuga kotü laf soylemesiydi bagirmasiydi cocuga acıdim aldim
tarafından
Bağırması yanlış tabi çocuğa bi kek alıp dikkatini baska tarafa dağıtması gerekirdi ben kızıma almış  gibi yapıyorum kasiyere veriyorum kızım  görmeden  eve gelince ztn unutuyor aklına  gelmiyor bağıran şiddet uygulayan annelerden nefret ederim
tarafından
Sizi tebrik ederim beni anladiginiz icin

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 1,229 göst.
3 Mayıs 2020 Aile kategorisinde yareeenn (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 125 göst.
17 Kasım 2023 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 666 göst.
13 Eylül 2021 Aile kategorisinde Alfa anne. (687 puan) tarafından soruldu