0 oy
129 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (177 puan) tarafından

19 aylık veya üstü bebeklerinize günde neler yediriyorsunuz kaç saat arayla veya hergun ayrı yemekler mi yapıyorsunuz. Evde nasıl vakit geçiriyorsunuz konuşması nasıl. Kaç kilo boyu ne çok soru sordum analık işte merak :)

8 Cevaplar

0 oy
tarafından

18 aylık olurmu :D gün içinde kinder veriyorum çorba içiriyorum meyve yiyor çubuk kreker yiyor akşamda yemek yediriyorum derdini anlatmaya çalışıyor 

(177 puan) tarafından
Olmaz mı kuzum:D mesela kaç ana ogun ara öğün veriyorsun hergun ayrı yemek mi yapıyorsun.
tarafından
Biz ne yiyorsak onu yediriyorum kahvaltıyı 10.30 da yaparız 1.30 e kadar bir kinder yer uyanınca çorba yada olan yemekten birkaç saat sonrada meyve 8 dede akşam yeriz
(177 puan) tarafından
Anladım kaç kilo canım erkek mi kızmı
tarafından
Kız canım 12 kilo
(177 puan) tarafından
Maşallah.rabbim sağlıklı bir ömür versin
-Reklam-
0 oy
(1,043 puan) tarafından
25 aylık oğlum. Günde iki öğün ancak yiyor. Arada meyve ve kuru meyve falan yiyor. Kahvaltıda genelde krep pankek falan yapıyorum kahvaltiliklari yemiyor hiç. Akşam yemeğinde de biz ne yiyorsak öyle biraz çorba pilav veya yemek. Boyunu tam bilmiyorum ama 14 600 kilosu. 
(177 puan) tarafından
Maşallah canım. Peki konuşma kelimesi vs nasıl.
(1,043 puan) tarafından
Bizimki konuşmuyor bir tek anne diyordu. Iki ay önce doktora götürdüm. Doktor bir sorun olmadığını söyledi. Bir-kac tavsiye verdi onları yapmaya çalışıyorum. Yeni yeni birkaç kelime daha söylüyor
(177 puan) tarafından
Pekala tv falan izliyor mu canım.
(1,043 puan) tarafından
Bir bebeğim daha var 5 aylık. Onu uyutacağım zamanlar açıyorum yoksa uyandırmaya çalışıyor uyumasına izin vermiyor. Isım bittikten sonra kapatıyorum. Bir de birkaç yemek dışında gönülsüz yiyor akşam yemeğini yarıda sıkılıp kaçacağı zaman yemek yesin diye açıyorum. Bitirince kapatıyorum geri
0 oy
(2,878 puan) tarafından
26 aylık. Sabah peynir zeytin yumurta pankek. Oglen corba yada yemek ne varsa. Aksam da corba ve yemek. Ekstra bir şey yapmıyorum. Şekerli şeyler vermiyorum hazır gıda asla. Bu 3 öğün dışında arada meyve kuruyemis falan yiyor ama belli bir düzen saat yok.
0 oy
(930 puan) tarafından
Haşlarsam bir yumurta yer yeşil zeytin yer sucuklu yumurta seviyor kahvaltı öyle geçiyor işte öglen çorba olur genelde sonra muzla süt cicibebe ezer yedirim yogurt yer makarna sever patates kızartması bazen ona özel güveç yaparım ezer yogurtla sever bu tarz şeyler gece yatmadan sütle büsküvi ıslatıp yedirim 27 aylıga geçtik kilomuz 12 idi 2 yaş aşımızda şimdi 3 ay geçti tartırtmadım sünnet oldu ayagı yandı zayıfladı 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Sabah erken uyanir kahvalti yapar patates tostu yaparim bazen yumurta tahin pekmezi sever birde zeytin peynir com az yer ogleye dogru yatirirken sut icer uyaninca corba sonra meyve cubuk kraker falan atistirir aksam yemegini de 5 6 gibi bizle yer yatarken tekrar sut bunlarida zorla yediriyorum inan 13 kilo 21 aylik anne diyo babayi dedeyi hep unuttu konusmuyor 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Oğlum 20 aylik sabah kalmaktır yapar yumurta peynir zeytin ekmek pekmez yada bala banarim  . Sonra zaten uyur kalkar öğle  yemeği  ona özel yapmıyorum hani zaten o gün akşam yemeği ne yaptıysam ondan yer yada bi önceki günden kalan hazırda yemeğim varsa onu yer . Bir saat sonra gibi diyim eline bisey veririm oyalanir yer gofret olur çubuk krater olur bisküvi olur kek olur daha sonra belki meyve veririm hani onu yer akşam yemek yer çayın yanına biseyler getiririm kendimize ondan da işine yarar bisry olsun yer :) en son bize meyve getirince ondan da yer kendine göre:) konuşmaya gelince maalesef  konuşmuyoruz biz daha anne baba  su kaka çiş vs onları diyo yani ama konusuyo diyebileceğim kadar bi konuşması yok. Ama kendini anlatıyor bisey istesin etsin hal hareketleri falan güzel o yönde.  Oyuncaklarla oynar gün içinde ablası var bazen kavga ederler bazen oyun oynarlar mandalları  vazgeçilmezi bu arada habire onlarla oynar diker biseyler yapmaya  cabalar :)
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Mukarnaaaa:)
0 oy
tarafından
Sabah 6 da süt içer 9 da kahvaltı yapar tahin propolis keçiboynuzu özü labne cici bebe falan 

12 de muz yer bit tane yada öeyveli yoğurt 

3 te çorba 

5 te akşam yemeği ne varsa pilav sulu yemek faşan yer 

8 de muhallebi

11 de süt 

26 aylık ama 13 aydan beri hep bu düzende 
(4,962 puan) tarafından
11 de derken kaçta uyuyor bu bebis
tarafından
9. 9. 30 gibi uyuyor kuzum 11 de süte kalkıyor

İlgili sorular

0 oy