0 oy
327 göst.
Diğer kategorisinde (1,028 puan) tarafından
Kızlar evini her gün temizleyen var mı ben eringeçin tekiyim bide yavaş yaparım hızlı yaparsam baştan savma oluyor temiz olmuyor yavaş yaparım çok uğraşıyorum

Dip bucak temizlik deyince siz nasıl yapıyorsunuz herkesin temizlik yapışı farklıdır ondan soruyorum maksat muhabbet olsun:)

10 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Oooh en sevdiğim deeeerrrmişim

Canim koltuk,yatak,dolap ne varsa çekerim altta ustte temizlenmedik yer birakmamam

Silerim,ovalarım

Balerina ciff dir benim adım
(1,028 puan) tarafından
Maşallah canım ellerine sağlık
(14,428 puan) tarafından
Sağol canikom
Basarilar kolay gele
tarafından
Mesela bugün koltuk sildim, pencereyi sildim, perde yıkadım, ünite tozu aldım, halımı sildim, temiz halımı serdim, sildiğim halımı mutfağa serdim, mutfağın camini sildim, kapısını sildim, ara koridorun halısını sildim, süpürdüm kurudu serdim :D daha hatırlamadığım vardır yapmışımdır, daha yatak odam ve banyom bide büyük odam kaldı bitmez asla
tarafından
Sen yaz kış temizligi gibi yapmışsın baciiig
tarafından
2 ay oldu aslında kış temizliği yapalı, benim kafam atarsa baştan aşağı herşeyi siler yıkarım :D kafam attı bu ara benimkiler hastaydı evden hastalık havası gitsin diye yaptım, hapşurup tıksırıyolardı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hergun siler supururum 

Dipbucak perde yıkama cam silme koltukları silme süpürüp Vileda atma toz alma mutfak dolap içleri duaları buzdolabı içi aklına ne geliyorsa silmektir yani 
(1,028 puan) tarafından
Ben her gün yapamıyorum pasaklı yım biraz :)
tarafından
Yavrum çocuk var 2 yaşında mecbur ev kalk gidelim diyor yapıyorum. Zirt pırt birileri gelebiliyor bana aniden ondan bide içim rahat etmiyor
(1,028 puan) tarafından
Allah'tan bana ani misafir gelmiyor yoksa adım çıkar pasaklıya :)
0 oy
tarafından
Hergün halıları kaldırır süpürür siler toz alırım banyo nun durumuna göre yıkarım çocuklarımın toz alerjisi var 1 gün yapmasam hemen hapşırık başlıyor mecbur yapıyorum hergün 
(1,028 puan) tarafından
Yaa benim kızımın da polen alerjisi var senin de elin alışmıştır bir gün yapamazsan rahat hissedemiyorsundur
tarafından
Toz polen ağaç çimen ot hepsine var alerjileri ****** tüyleri falan mecbur hergün yapıyorum toz olmasın aman çocuklar hasta olmasın diye alerji ilerlerse astıma çevirme ihtimali var ondan korkuyorum
(1,028 puan) tarafından
Olmaz inşallah canım doktor 5 yaşından sonra geçebiliuor demişti
tarafından
İnşallah geçer zor böyle de valla çocuklar Bi çimen de bile oynayamıyor
0 oy
tarafından
Dip bucak her zaman yapmam bu benim açımdan mümkün değil. Canımı yolda bulmadım. Dip bucak yapacağım zaman da oda oda yaparım. 
(1,028 puan) tarafından
Aynen bende yavaş yavaş yapıyorum her gün bir oda mesala
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Hergün siler süpurüm kirlenmesine birakmam gözüme geleni yikiyorum esim bikmiş durumda :D
(1,028 puan) tarafından
Benim adam da tam tersi öyle olmamı istiyor ama yapamıyorum
(5,272 puan) tarafından
Neden yapamiyorsun cNm
(1,028 puan) tarafından
Zorsunurum :)
0 oy
(961 puan) tarafından
Ben simdi hamileyim önce ki gibi yapamıyorum riskli gebeliğim var ama önceden sabah çayı koyunca 8 gibi o sırada banyoyu yıkardım kahvaltıdan sonra mutfağı toplar, yatak odasını havalandırıp toplardım 1 gün almasam diğer gün mutlaka toz alırım. Fayanslarım beyaz mutfak, ara yerim, merdivenler o yüzdenn hergün silerdim. Camlar haftalık alırım kolay silinir camlarım o yüzden toz alırken 2 dak da alırdım. Sürekli yaptığım için büyük temizliğim olmaz gardırop içinide ayda 1 alırım düzenleme yaparken. Yemek yapmayı hiç sevmem, mutfaktan nefret ederim ama temizliği çok severim 
(1,028 puan) tarafından
Ben de zorsunurum her gün yavaş yavaş yaparım maşallah sana Allah'ım kolaylıklar versin
0 oy
(655 puan) tarafından
Ben gece yatana kadar yapıyorum hergün rutinim makine et viladala koltuk örtüsünü düzelt kızın dolabını sil yatak odasını sil viladala dagınık kıyafetleri düzelt sil banyoyu çamaşır suyu yap tuvaleti çocuk odasını süpür viladala misafir odasında aynı şekil sil süpür viladala ayakkabıları sil vesityeri sil bulaşık doluysa boşalt değilse bulaşıkları topla çamaşırların hepsini yıka ütüyü günlük işlerim bu belki de daha fazlası + kızım ve babası iş bitmiyor ömür bitiyor bu hayattan zerre anlamlı bişey görmüyorum 
(1,028 puan) tarafından
Maşallah maşallah kolay gelsin canım
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Hergun rutin süpürür Vileda yaparım 2 günde 1 de toz alirim ama gel gör ki hergun supurmeme rağmen sanki 2-3 gündür supurulmemis gibi oluyor pacamizdan pislik akiyor heralde diyorum eşime :) dip bucak temizliklerde önce tülleri çıkarır atarım makinaya onlar yıkanırken cam kapı silerim çekyat tarzı kanepeleri açar aralarını supururum koltukları silerim lamba anahtarlarının kenarlarını mutlaka silerim çünkü ister istemez el izi olabiliyor sonra odayı supururum toz alirim en son Vileda yapar kapısını kapatırım deterjan olarak da toz alırken de kanepe koltuk silerken de naspirin kullanırım tavsiye ederim ☺️ benim için resmen hayat kurtarıcı kıyafette ki yağ lekelerini bile çıkarıyor 
0 oy
tarafından

Şuan tam olarak dip bucak temizlik yapıyorum :)

0 oy
tarafından
Benim evimde eşya çok azdır çok eşyadan hiç haz etmem ") o yüzüden günlük supur sil yaparım toz alırım dip bucak yapmış gibi olur ") fırsat buldukça da perde yıkar cam silerim mutfak dolaplarımin temizliği çok kolay duru bezle bile silsem temizlenir her mutfak toplamada mutlaka.bi yüzlerini silerim fırsat buldukça da içlerini düzenler temizlerim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 135 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,802 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 407 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Vesile hakan (840 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 714 göst.
0 oy
4 cevap 176 göst.
30 Ekim 2021 Aile kategorisinde Aybikesaglam (265 puan) tarafından soruldu