0 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Oglum 16 aylik yiğenim 6 yasinda. Oglum yigenimin arabasiyla oynamak istedi. Yigenim vermedi oglum agladi da ama ne yengem ne abim paylas biraz oynasin vs bir sey soylemedi. Ben olsaydim soylerdim verirdim oyuncağı ama bir dusundum de acaba onlarin yaptigi mi dogru siz ne dusunuyorsunuz

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cocukta olsa kisilik haklari oluyo bebem soyle dusun senin beben oynuyo ama elindeki oyuncagi oburune versen yada ver desen aglamazmi belki abin yengen anlatiyo ama bebe istemiyo olabilir
(2,252 puan) tarafından
Olabilir yani bende kendimi sorguladim belki de bende oyle yapmaliyim. Cocugum vermezse karismamaliyim
tarafından
Paylasimciligi ogret tabiki ama su doneminde israr edersen belki ters tepebilir ufak ufak ogretmeye calis
(2,252 puan) tarafından
Tamam canım sağol
-Reklam-
0 oy
(504 puan) tarafından
Evet onların yaptığı doğru çünkü o oyuncakalr çocuğa ait onun kararı paylaşıp paylaşmamak çocuğun alanına okadar da girmemek lazım biz küçükken bizm yerimze karar verrdi büyükler de doğru değl ama paylaşmak istemiyosa paylaşmaz 
(2,252 puan) tarafından
Haklisim galiba canim sanirim ben de oyle yapmaliyim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yani cocuga birsey diyemezsin ama paylasmayi ogretmeleri lazim.vermiyorsa o cocugunda elinden cekip almak onu aglatmak dogru degil bunu cocuga asilayip cocugun bunu istemesi lazim cnm
(2,252 puan) tarafından
Tabiki cekip almak dogru degil ama oglum biraz oynasin falan demelerini bekledim
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Çocuk 6 yaşındaymış aslında söyleyip öğretmeleri lazım sonuçta onlar öğretmeli 
(2,252 puan) tarafından
Aynen o an ver biraz demelerini bekledim aslinda
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Bence 6 yasindakinin gonlu yapilarak paylasmasi saglana bilir ben olsam oyle yaprdim
(2,252 puan) tarafından
Ben de onu bekledim canim 5 dakika oynasin falan diyebilirlerdi
(6,053 puan) tarafından
Aynn 16 aylik daha koly knddirilirdi o biraz bksa werirdi geri
0 oy
(543 puan) tarafından

Bir çoçuk ağladı diye istediği yapılıtsa her birşey talep ettiğinden yaptırana kadar ağlar.Bir diğer konu 6 yaşında da olsa küçük de olsa çoçuğa zorla oyuncak verdirmek doğru değil.Onun oyuncağı o karar vermeli paylaşması konusında.Tabi aile sormalı ya da sen de sorabilirsin oynamak istiyor beraber oynasanız olur mu diye.Fazla takılmayın başkası söylemezse siz sorun çoçuğunuz da sormayı öğrenir.Vermek istemiyorsa seçenek sunun gel kızım ya da oğlum bak bur da ne varmış beraber oynayalıö diyip sakinlesin.Küçük yaştan alternatiflere yöblendirilirse daha geniş açılı ve inatçı bencil olmuyor.Birşey olmuyorsa başka birşey denenebilir.

(2,252 puan) tarafından
Pyle yaptim tabiki kendi oyuncaklariyla oynattim. Ben de sordum ama o an anne babasi olarak hadi bir 5 dakika o da pynasin demelerini bekledim
(543 puan) tarafından
Evet herkes beklerdi en azından bir söylemeleri gerekirdi.Belki kafaları yoğunmuştur akıllarına gelmemiş olabilir başka sebep de olabilir sevdiğin insanlarsa takılmamak lazım
(2,252 puan) tarafından
Canımdan çok severim abimi. Takilmadım aslinda sadece dogrusu ne onu merak ettim
0 oy
tarafından

Paylaşmayı öğretmemişler 6 yaşında olmuş halada öğretmeyi düşünmüyorlar çok yanlış bi davranış 

(2,252 puan) tarafından
Ben de anne baba olarak hadi 5 dakika oynasin demelerini bekledim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 174 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde OznurY (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 578 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 739 göst.
26 Ocak 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu