0 oy
572 göst.
Diğer kategorisinde (1,311 puan) tarafından
Evde aradım taradım yok komşuda gördüm muhtemelen çocuk götürmüş siz olsanız ister misiniz?

29 Cevaplar

+3 oy
(82 puan) tarafından
Bizim çocuk burda mı unutmuş bi baksan acaba diye sorarım. Verirse verir vermezse bir gittiğimde bulup alırım. İnsanda zaten bakar bulur verir. Değilse de gittiğimde alırım bi daha da muhatap olmam.  
-Reklam-
+1 oy
(1,279 puan) tarafından
Çocuğum için özel bir oyuncaksa isterim, yokluğunu fark etmedi ise bırak kalsın derim.
(1,311 puan) tarafından
Oğlum daha 2 yaşında fark etmez ama yol setinin arabası
(1,279 puan) tarafından
Bizde de var setler, henüz yaşı tutmadığı için oynamasına müsade etmedim ama arabaları kaybolsa idi isterdim o araba zaten önemli olan araba olmayınca bir anlamı yok ki...  diyeceğin şey belli oğlumun oyuncağını arabası yok her yerde aradım, acaba size geldiğimizde düşürmüş olabilir miyiz?  çıktı mı hiç evden turuncu/sarı.. araba gibi sorardım. Yok derse ona göre tamam derdim. Eğer bakarım derse 2 üç gü sonra yine sorardım komşu buldun mu, çıktı mı diye? Yine yok derse üzerine soğuk su içerdim, bir daha da komşuya giderken 1 oyuncakla gidiyorsam o oyuncağını almadan evime dönmezdim.
(1,279 puan) tarafından
Samimiyetin iyiyse arabayı gördüğün anda ya bende günlerdir arıyordum... ali arabasını sizde mi düşürmüş? Der alırdım elime geri de vermezdim  :))
0 oy
(287 puan) tarafından
Evet isterim
(1,311 puan) tarafından
Nasıl söylenir ki?
0 oy
(12,926 puan) tarafından
Ben isterim yazacaktım da yok valla isteyemem kesin :)
(1,311 puan) tarafından
Aynen işte bende isteyemiyom
0 oy
tarafından
İsterim valla bende bayadır arıyorum çocuk bu oyuncağını çok seviyor deyip alırım . 

Zaten aslında annesinin direk getirmesi lazm cocuk getirmiş diye de 
(1,311 puan) tarafından
Pek dikkatli biri değil fark ettiğini bile sanmam. Mesela gelen tabakları biriktirir sonra kapı kapı dolaşır bu senin miydi bunun muydu falan diye öyle pek onemseyecek biri değil yani
(48,491 puan) tarafından
ona tabakta da bişey vermem atilacak plastik biseye koyarim
(7,922 puan) tarafından
İkbal yaa güldüm yorumuna )))
(48,491 puan) tarafından
kiz gülme gercekten oyle yaparim
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Aynı oyuncaktan onlarda da varsa? 
(1,311 puan) tarafından
Bu oyuncak bı setin parcasi yani yol setinin arabası onlarda olmayan oyuncaktan biliyorum
0 oy
tarafından
Oğlumun oyuncağını geçen karşı komşunun kızının elinde gördüm baktım oğlum da istemedi unutmuş herhalde istemedim evde oyuncak çok zaten yazık deprem sel olduğundan beri anladım ki dünya malı için değmez yani
(1,311 puan) tarafından
Evet canım dünya malı bizde de oyuncak çok bu yol setinin arabası olunca istesem mi diye düşündüm
tarafından
Boşver kuzum isteme
0 oy
(25 puan) tarafından
Ben olsam istemem doğru bişey değil yapması bunu ama. Oynasın derdim herhalde 
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Ahh ahh benim kız saf yeni aldığım bütün oyuncakları dışardaki arkadaşları istemiş kızımda annem kızar demiş onlarda sen camdam at biz alalım demişler ay delirdim yeni yeni oyuncaklar evden kayboluyor bı de baktıydim sokakta çocukların elinde istedum ama getirmediler bende bı daha peşine düşmedim 
(1,311 puan) tarafından
Ayy çok sinir olurdum herhalde kızına ceza olarak alma aklı başına gelsin... Gerçi yaşını da bilmiyorum
(6,516 puan) tarafından
6 yaşında ceza olarak oyuncak almadım bı süre kıymetini bilsin istedim hayır oynayabilirler ama geri vermiyorlar kızımda istemez bırakır gelir
0 oy
(3,571 puan) tarafından
Aa biz de bunu arıyorduk, en sevdiğimiz oyuncağımız burada kalmış, çocuğum çabuk al getir çantaya koyalım da tekrar burada unutmayalım. 
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Kendinde demişsin pek dikkat etmez diye ben istiyemezdim çocuğun gönlü kırılmasın diye çocuk almıştır üstünde fazla durma derim ama çocuğun sevdiği bir oyuncaksa dolaylı yoldan kalp kırmadan isterdim hayırlı geceler 
0 oy
(2,545 puan) tarafından
İsterim annesi de farkında değil heralde olsa verirdi. Sizde mi böyle bir oyuncağı diye. Yani neden istenmesin ki. 
0 oy
(774 puan) tarafından
Bizim de bir oyuncağımız akrabamızda kaldı kız kendisi resmini çekip attı bana unutmuşsunuz diye çocuğumun ilk oyuncağıydı bide yaklaşık 2 3 ay sonra oyuncağımızı geldiklerinde verdiler :)) ama komşuda olsa falan isterim çıcuğun oyuncağı sizde mi kalmış bi bakar mısın derim verirse alırım vermezsede onun ayıbı olur artık napayım ama çok pahalı bi oyuncaksa da alırım geri yani 
0 oy
(702 puan) tarafından
Evet isterim,siz istemeden annesinin akıl edip vermesi lazim.O bu nezakette bulunmadiysa siz neden çekinesiniz.
0 oy
(208 puan) tarafından
Görünce derim aaa bizim oyuncak burda mı kalmış bende evde arıyorum 
0 oy
(914 puan) tarafından
Yani bizim eve bir komşu emaneten tabak getirse Allâh im o tabağı hiç bir yere sığdıramam asla da kullanamam hemen götürmem lazim sanki bir şey olur diye ödüm kopar yani oğlum oyuncak getirse insan anlar hemen bu bizim değil vermeliyiz der ve verir senin istemene kalmadan
0 oy
tarafından
Bundan oglumunda vardı kayboldu siz yeni mi aldınız der lafı acarım sonra da isterim 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
O benmkinin oyuncağımı burda mı unutmuşuz derim alırım 
0 oy
(48,491 puan) tarafından
gittigimde oyuncakları toplarken aa bu bizimdi karismis der alirim anneler bilir evdeki yabanci esyayi bize gelip unutan da oluyo oyuncakları toplarken gozume batiyo ayırıyorum veriyorum kimsenin malını istemem benimki de kimsede kalmasin 
0 oy
(5,574 puan) tarafından
isteyemem ama oğlumun en sevdiği oyuncağı bulamıyorum acaba size gelirken orda mı untuuk diye sorarım tabi gittiysen oraya :-)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 237 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,384 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 479 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 520 göst.
20 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 171 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde OznurY (209 puan) tarafından soruldu

378,174 soru

11,318,597 cevap

34,765 kullanıcı

...