0 oy
771 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (514 puan) tarafından
Durumumuz çok kötü değil ama buzdolabımız da her zaman dolu olmuyor şehir dışında yaşıyorum Ailem gelip kalmak istediği zaman mahcup olacakmışım gibi oluyor her zaman etimiz tavuğumuz olmuyor kahvaltılıkları mız A'dan Z'ye olmuyor eksiklerimiz Oluyor sizin tam oluyor mu Her şeyiniz

39 Cevaplar

0 oy
(2,699 puan) tarafından

Dolap da 

Zeytin

PEYNİR

YUMURTA var birde

Neden mahçup olayım ki alıcak eşim ama 2 gün sonra tavuk falan her zaman olmuyo hayat şartları zor çünkü bi tavuk olmuş bütün 40 a yakın 

(120,065 puan) tarafından
rahoo dondunmu laa
(2,699 puan) tarafından
Hee laaaa özlemedin mi beni :=)
(48,972 puan) tarafından
Rahime bu kacinci hesap ☺️
(2,699 puan) tarafından
Niye noldu ikbal saymadım gidip geliyorum ara sıra
(120,065 puan) tarafından
hee cook ozledim
-Reklam-
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Anlattığın gibi bizim de bu devirde biraz zor dolar artık 
0 oy
(9,134 puan) tarafından

Dolap boş olsa bile 2 adım ötesi market dolu Allah cuzlana zeval vermesin o dolu olsun yeter:D

0 oy
tarafından
Eşim sebze yemiyor kendime göre alırım yarımşar kilo falan.dolmasa da önemli değil ama genel olarak meyve alırız
0 oy
(2,293 puan) tarafından
Ben depoluyor um çok şükür pek eksiğim olmuyo iki gün önce alışverişe çıktım eşimle ewde ne eksik dedi pek bişey kalmadı dedim aldım geldim depoladim gene bugunumuze çok şükür 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım bilerek öyle doldurmuyorum lazım oldukça alıyorum evde üç kişiyiz daha kızım 11 aylık bozuluyor biri geleceği zaman eşimden ya da getirden istiyorum hemen dün birden annem kardeşlerim geldi evde ne kahvaltılık ne  sebze meyve vardı ne olacak sanki mahcup olmam böyle şeyler için gerçekten elde avuçta olmayadabilir geçim zor alamayadabilriz 
0 oy
tarafından
Olmuyor bizimde 
0 oy
(167 puan) tarafından
Hayır tabiki de bazen dolu olamıyor ama önemli olan bu değil ki yuvanda ağzının tadı olsun eşin evladın yanında huzurlu sağlıklı olsun da varsın dolabın da dolu olmasın nolacak bugün boş olur yarın dolu olur hayat bu utanacak bişe yok 
0 oy
tarafından

Vala bzim durumumuz çok kötü dolap hiç dolmuyor 

image

tarafından
Utanılacak bşey yok bunda bence mahçup oluncakta bşey yok evime gelen durumumu bilerek gelir sedanın evinde şu yiyecek yoktu diyen zaten benım evime gelmesin
(1,137 puan) tarafından
Benim evime kimse gelmez zaten kapımı çalan hiç yoktur benim derdim bizim aç kalmamız :D
tarafından
Çünkü bu benım düzenim ben böyle kullanıyorum
tarafından
Allah razı olsun canım teşekkür ederim
Köyde teyzem ekmek pişiriyor bizede veriyor sağolsun bende öyle dolaba koyuyorum. Çıkarıp tost makınasına ısıtıyorum yiyorum çok şükür elhamdülillah
tarafından
Allah razı olsun canım :)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Benim de dolu dolu olmaz kardeşim her geldiğinde abla şu dolabı doldur gayrı der :))
0 oy
(253 puan) tarafından
Rabbime şükür birseyimjz eksik olmuyor. Görümcem Lee yada kendi ailem_esimin ailesi yemeğe de gelse kahvaltıya da gelse Allah razı olsun hep elleri dolu gelir. Annem yada babam geldiğinde ben içerdeyken dolabima yağima vs gizlice bakar eksik olduğunda farkettirmeden marketten alıp gelir. Allah hepsinden razı olsun
(253 puan) tarafından
Ayrıca eşin calisiyor yetmeye de çalışıyorsa bolluğa gerek yok ağzının tadi yerinde olsun yeter. Bosuna dememişler. Misafir umduğunu değil bulduğunu yer
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Bende sadece reçel var ekmek kemiriuoruz tabiri caizse . Kahvaltı yapamadık mesela bugün ayın 6sina kadar da böyle oğlumla oturuyoruz reçel yiyoruz 
tarafından
:((( Allah yardımcınz olsun
0 oy
(5,949 puan) tarafından
%80 herkesin dolabı  öyledir bizim de surekli et tavuk olmaz canım bu yüzden de  hiç bir zaman aileme  mahcup olurum diye  düşünmedim  allah ne verdiyse yeriz  canımız  istediği zaman da  alırız  
0 oy
tarafından
Niye mahcup olasin oyle dusunme.

Bazen dolu olur bazen bisey olmaz hic sorun degil canimiz sagolsun market iki adim otede 
0 oy
(12,263 puan) tarafından
Şuan dolapta domates  biber 

Salça ve yoğurt var vallaha Allah'a hamd olsun 

Ne mahcup olcam 

Bin şükür bunları bulamayanlar da var deyip kimseye de mahcup hissetmem kendimi evelallah 
0 oy
(868 puan) tarafından
önemli olan dolu olmasi değil ki canım kullandığın şeylerin olması herkesin durumu farklı bana göre bu mahçup olunacak bi şey değil
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Kuzum Rabbim gönül zenginliği versin Allah ne verdiyse yenir Rabbime hamd olsun çok iyi durumum ama tek çeşit yemek yaparım öle çeşit çeşit kahvaltılık yapmam bugün yumurta varsa yarın pişi olur ertesi gün patates kızartma olur reçel ekmek olur beynir ekmek falan hiç sevmem ile insanların durumunu didik didik eden leri ailen de olsa utanma bugün var yarın yok devir idare devri ayağımi yorgana göre uzatmayı bırak yorganı bile kısa tutar olduk biz evlatlar için .
0 oy
(7,096 puan) tarafından
Bu devirde zor bacim.her şeyin a dan z ye tam olması 
0 oy
(48,972 puan) tarafından
Yedigimiz kadar aliyoruz yari bos oluyo cok alırsam curuyo bozuluyor. Annemin halamin falan dopdolu ruhum daralıyor 
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Kahvaltılık eşimden et tavuk kaynanam gilden kıyma sebze annem gilden bende ekmek elden su gôlden geciniyom hahaha:woot:

(514 puan) tarafından
Ohh masalllah:)))
(1,850 puan) tarafından
Ay kız napalim :)

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 750 göst.
26 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 56 göst.
24 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 96 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,749 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 104 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Derya58 (2,369 puan) tarafından soruldu

384,985 soru

11,514,556 cevap

35,174 kullanıcı

...