0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (470 puan) tarafından
Merhabalar. Sorum şu ki komşumun oğlu kapımızın önünden ya biseyler alıp kendi katlarına götürüyor ya da kapımın onune çöp getiriyor. Çocuğuma zarar vermişti bir defasında istemsiz şekilde çocuğa kızdım annesinin verdiği tepki ise bana surat asmak oldu.yaotigim doğru değildi çocuk sonuçta daha sakin olabilirdim ama bnmde çocuğum daha yuruyemiyordu bebek arabasında hızlı sürüyordu.elimden alıp çocuğumu sürmeye başladı.annesi hiç getir oğlum teyzeni ne diye uzuyon su bu demedi.ustelik bana abartiyorsun dedi ne yani ben çocuğumu sokakta mi buldm.onun çocuğu çocukta benimki değil mi. Sussaydim da bebeğim arabadan düşse miydi kibarca çağırdım ama yok.cocuk o günden sonra bize karşı kinlendi veya ailesi yanında ne knusuyor bilmiyorum sürekli kapınızdan bisehler alıp gidiyor. artık aramiyorm nereye gitti ayakkabım diye. direkt onların katına gidip bakiyrm .annesine söyledim bir kere defa bebek arabasinin parçasıni götürmüş, o dışarda bulmuştur dedi Allah aşkına çocuk bir yanlış yaptığında size biri kibar dille söylese siz kadını mi suçluyorsunuz ,yoksa çocuğa yavrum insanları rahatsız etme biraz sakin sursen bak bebek düşebilir mi diyorsunuz.ya hu bu çocuk sahi nasıl yetiştirilir 

6 Cevaplar

0 oy
(14,036 puan) tarafından
Kapıya bir şey koymasan içeri de yer Yok mu
(470 puan) tarafından
Ev küçük illaki kapının önüne koymak zorundayım ama birgün ayakkabılık içeri kaldırdım bu defada tahta getirmiş.biseyler getirmesi değil aslında sorum yani anne baba olarak çocuk yanlış yaptığında size söyleyen oldugunda söyleyen kişiye olan tepkiniz
(14,036 puan) tarafından
Komşunun yaptığı büyük hata canım senin yerinde olsam çok sinirlenirdim bende tavrim sert olurdu
(470 puan) tarafından
Madem fikirlerimiz aynı değil görüşmeyelim kavga dövüş yapmaya gerek yok mesafemiz olur görünce selamimizi veririz çocuk yüzünden kötü olmayalım dedim ne de olsa kapı komşusu ama düşünmeden edemiyorum araştırıyorum sürekli ama bir sonuç bulamadım.annem babam biz bişey yaptığımızda yapma kimsenin birşeyini alma lafgetirme derlerdi belki dayak yiyip ağladığımiz zamnlar olurdu simdj birşey dediğinde karşısındakini suçlayan bir nesili görünce biz boşuna ezilmisiz diyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
En sinir olduğum anne tipi. Ortaya bırakıyorlar aman kimin malına, kimin çocuğuna zarar vermiş umrunda değil.

Ben tavrımı söyleyeyim. Eğer annesi peşinde bir çocuksa yani bebeğime zarar verecek durumda bana fırsat vermiyorsa karışmam. Zaten çocuktur derim sakin karşılarım ki öyle yapıyorum. Ve aynı şekilde kendimde bir yere gittiğim zaman başında askerim.

Ama baktım ki annesi oralı olmuyor bir kere uyardım hala devam ediyorsa bir daha asla muhatap olmam.

En yakın örneği şöyle vereyim. Daha dün en yakın arkadaşımın oğlunun doğum günüydü oğlumla 48 gün var aralarında. Kutlamaya gittik haliyle çocuklar vardı. Oğlum saç çekmeye, şiddet anlamında değil cici yaparken vurmayı çok seviyor. Daha elinin şiddetini ayarlayamıyor. Haliyle devamlı başka çocukların yanına gidince cici annecim diyorum tepesinde bekliyorum eğer canını yakacak durumda olursa hemen mudahele ediyorum. Ki diğer annelerin hepsi öyleydi. Bir Kız çocuğu vardı 3 yaşında eline sevri birşey kaldı. Oğlumun yanına geldi ben bakıyorum birşey yapmasına musade etmem annesinin birşey demesini bekledim. Hemen aldı elinden kardeşin canı yanar diye. Olması gereken böyle. Bazılarına bakıyorum saldım çayıra mevlam kayıra. Benimde çok önem verdiğim bir durum çok uzun oldu :) 
(470 puan) tarafından
Yok aslinda yazını o kadar uzun tutman çok açıklayıcı olmuş çünkü bu konuda bir yazı bir kitap araştırmaya başladım.annemler biz birinin birşeyini alsak veya saygısızlık olarak gördükleri bişey yapsak kızıp tepki alırdık şimdi ki nesil karşı tarafı suçluyor çocuğa da üstelik kendine laf soylettiriyorsun demişti bebeğimi düşüreceği zaman. yani annemlerin zamanındaki şekilde mi yetistiriliyor bu çocuk.yoksa bir yerde okudum çocuğunu ne azarlayın, ne azarlamalarina müsaade edin diyordu. yoksa kızmayın çocuk sonuçta bu, önemsemeyin mi davranışlarını mi demek bu. benim kafam allak bullak:)) kim kimin annesiydi muhabbetleri ne döndü :D
tarafından
Bence zaten başkasının çocuğuna kızılmamalı çünkü aslaa bu konuda çok netim asla başkasının kızmasına müsaade etmem. Zaten önemli konuda burada başlıyor eğer başkasının kızmasına müsade etmeyeceksen de önlemimi kendim alıcam ona göre terbiye vereceğim. Kimsenin çocuğuna zarar vermeye hakkının olmadığını bilmeli.
(470 puan) tarafından
Evet çok doğru bir tespit oldu aradığım veya beklediğim bir yanıtı başkasının da düşünüyor olması. çocuğu ortaya salıp davranışlarını göz ardı etmek birisi birşey söylediğinde yanlış olan anne baba tutumu bu.peki annesinin tavrı böyle olan birine çocuğun kapıya sürekli biseyler getiriyoru nasıl dersin:D
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Haklısın açıkçası bende sevmem çocuk için kavga etmem kesinlikle ama .. kimse çocuğunu sokakta bulmamış hep dikkat ederim ne benim çocuğum birine zarar versin ne baskasininki  benim çocuğuma zarar versin   . Bakarim ederim ben bakıyorum karşı taraf napiyo diye eğer benim gibi yapmıyorsa anladığı dilden konuşurum.  Oldum olası sevmem zaten çocuğu bırak dünya umrunda olmasın.  Eğer bakamiyosan çocuğu dizginleyemiyorsan  evinde otur kimseyi rahatsız etme .. komşuna bisey diyemem hani hangi anne ister çocuğu biseyker alsın getirsin  belki oda uyariyodur  ama çocuk gizli yapıyordur canım bilemezsin ki alabiliyosan  içeri al eşyalarını  baktın oda olmuyo artık yönetici mi ev sahibimi  birilerini koy devreye onlar konuşsun 
(470 puan) tarafından
Çocuklardan dolayı görüşmüyoruz madem anlaşamıyoruz mesafemiz olsun biraraya gelmeyelim dedim başka çare yok ama biraz ben büyüklerime karşı alındım .biz birşeyler yapınca kızarlardi dayak bile yerdik.dovsun demiyrm kesinlikle yaşadığım şaşkınlık çok değişik geldi büyütüldügun ahlak mı değişti biz boşuna mı ağladık ,görmezden gelinseydik uzulmeseydik ne olurdu diye düşünüyoru
0 oy
tarafından
Kapıyı dinle ne zaman ses duysan aç kapıyı seni görmek bile onu korkutur yıldırır karşında görürsen nepiyosun sen çabuk evine çık bidaha gormiyim böyle yaptigini de ciddi ol ama kızma yukarı çıkmasini bekle tekrar şöyle sakın bidaha gormiyim diye. Baktın duzelmiyo babasına söyleyin babası anasına mutlaka kızar
(470 puan) tarafından
Çocuk 6-7 yaşında gelişim dönemleri korkutmak istemiyorum ama bazen dediğin gibi yapasim geliyor. Hatta asansörde denk geldim çocuğa sordum yine bir tahta almış eve goturuyordu. bunu nereden aldın,nereye goturuyosn diye lafa girdim.gecen bizim kapının önüne tahta bırakmış biri çok ihtiyacimi karşıladı lazımdı dedim bize kinlendiyse iyilik yapmaz diye düşündüm o an:D  sen mi getirdin dedim olabilir diyo niye getirdin dedim. olsun kalsın dedi çıktı gitti asansörden sonra ben çöp ev mi burası toplayıp geliyosun bseyler diye kendi kendime kızdım
tarafından
6-7 yasindaysa bariz söyle ben daha küçük sandım hırsızlığın başka versiyonu bırak ilerde hırsızlığa alisacagina iki azar işitsin kendine gelsin bagirmadan da tavrını koyabilirsin yarın okulda başkasının kalemini alır masalarina pis şeyler bırakır
(470 puan) tarafından
Bir de bu u deneyeyim umarım başıma iş almam eşimde sinirlenme çocuk için haberlerde ki gibi kavga mı edelim çöp gördüysen itekle geç git diyo .sanırım sorun bnde
0 oy
(13,099 puan) tarafından
Suç çocukta değil annesinde. Annesi bile bile uyarmiyor böyle konular biraz daha hassasiyet gerektiriyor. 
(470 puan) tarafından
Aslında annesi demesi lazım anne bilir çocuğun huyunu suyunu ona göre davranır ama yok
0 oy
(13,103 puan) tarafından
Annesi yapmamasi gerektiğini söylemeli 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 77 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 185 göst.
28 Eylül 2023 Aile kategorisinde 241224 (5,184 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 978 göst.