0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (545 puan) tarafından
Bu doğru mu ikincisini daha mi kolay yaptınız günler azaldıkça korku heyecan stres birbirine girdi uykularım kaçıyor :) azcik moral verin bana :) 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet valla evde 1 saat hafif sancı cekip hastaneye 9 cm ile gittim. 20 dk surmeden bebek kucagimdaydı. Kesi olmadi. Sadece 2 dikis oldu. Hayırlı dogumlar cnm
(444 puan) tarafından
İnsan o sancida geçsin fazla gezmeyeyim diye düşünüyor ama kabullenip sancı geldikçe esnetmek lazim. Nst yi o kadar zor cektirdim ki yatinca cok sanci vuruyordu ya
(545 puan) tarafından
Yusufeymen evet canım baya yorulmuştum hiç halim gücüm kalmamıştı yemek de yemeyince iyice fersiz düşüyor insan sürekli hareket halinde olmak istedim açılma hızlı ilerlesin diye oda haliyle yoruyor insanı
tarafından
Ay o nst de sancı cekmek cok fena :D hemsire baglayip gidiyodu hemşireeee diye bağırıyordum hahaha. Bide sancı aninda acilma icin muayene etmeleri cok zordu . Neyseki her ikiside 2. Dogumda olmadi direk doguma gittim
(444 puan) tarafından
Bende abla diye bagiriyodum ama ne gelen ne giden vardı sjdjsj saglikla geldiler ya o yeter :)
tarafından
Aynen cok şükür hepsi geçiyor
-Reklam-
0 oy
(12,500 puan) tarafından

Ben posttan çıkıyorum o zaman :D

(545 puan) tarafından
İri bebek olduğu için de olabilir canım iri bebekler genelde daha zor doğar derler ya kaç kilo doğdu ki :)
(12,500 puan) tarafından
Öyle de oldu valla 3.700 doğdu çok da iri değil aslında ebe iri dedi
(545 puan) tarafından
Aynen çok da iri değilmiş 4 kilo üzeri doğuran var kız
(12,500 puan) tarafından
Benim bünyeye büyük geldi herhal ;)
(545 puan) tarafından
Bakalım inşallah benimki büyük gelmeden hallederiz :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Sezeryandi ikisi de ama ikincisini yaşadıktan sonra ilkinde resmen ölmüş ölmüş dirilmişim:D ikinci doğumdan sonra ki zamanlarım aşırı kolaydı hic ağrım sızım yoktu sadece gece uyumadan uyumaya yatağa yatardım ama ilk dogumumda yataktan çıkamadım doğrulup kalkamiyodum kalkınca da ağlaya ağlaya kalkıyodum cok şükür ikinci de hemen toparlandım normal doğum yapmış gibiydim 

(545 puan) tarafından
Maşallah canım benim normaldi ilki inşallah bu da normal olur diyorum ama bir yandan da korkmuyor değilim :)
(9,626 puan) tarafından
Insallah hakkında hayırlısı hangisiyse o olsun canim Rabbim kolay doğu nasip etsin inşallah ❤❤ tabi insan ilkinden dolayı başına gelecekleri bildiği için hem tecrübeli hem tedirgin oluyo :))
(545 puan) tarafından
Amin inşallah canım benim çok sağol aynen ilkinde pek korkum yoktu çünkü ne olacağını bilmiyorsun ama ikinci öyle değil bile bile lades diyosun :)
0 oy
tarafından
Kişiden kişiye değişiyor malesef 2. Doğumum çok zor geçti ölümden döndüm 
(545 puan) tarafından
Hadi ya ne oldu ki
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Benim 2.ci daha zor gecmisti 
(545 puan) tarafından
Neden daha zor oldu peki
(1,921 puan) tarafından
Acilmam olmadi sanciyi hissetmedim 1gun boyunca suni takildi hissetmedim sanciyi acilmadi en son bi igne yaptilar da oyle oldu dogumum
(545 puan) tarafından
Suni genelde daha kuvvetli oluyor hissedilir ama demek ki senin bünyede ters etki yaptı canım
(1,921 puan) tarafından
Ilkinde kendi sancim gelmisti bagira bagira hastaneyi inletmistim ikoncide uyyordum hep ama dogumym cok zor oldu iste
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Hiç gözünü korkutma canım mecbur bi şekilde doğuyor Allah yardimcin olsun bi avazda kurtul insallah
(545 puan) tarafından
Amin canım sağol evet mecbur doğuyor ama işte insan korkmadan edemiyor
(1,621 puan) tarafından
Sordukça daha çok korkarsin canım herkezin farklı olur ilk doğumun üstünden ne kadar zaman gecti
(545 puan) tarafından
Evet her doğum kendine özgüdür biliyorum ama işte insan merak ediyor yine de 6 sene canım
(1,621 puan) tarafından
Uzunmus kiz benim de 9 yil sonra oldu zaman kisa olunca oluyor o kolaylik hani vucut kendini iyice toplamamis oluyor ya ondan kaynaklı ne kadar kaldı doguma
0 oy
(444 puan) tarafından
Evet canım bence öyle ablam bu gece doğum yaptı ilk bebekte 1 gece sancı çekmişti + suni almıştı biraz. Dün gece 8-9 gibi sancısı geldi 12 de hastaneye gittiler gece 3 buçukta doğurdu valla bende şaşırdım. İnşallah saglikla dogsun bebişiniz kolayca gelsin :)
(545 puan) tarafından
Ya genelde ikinci doğumlarda sancı süresi de kısalıyor rahim de zaten önceden alışık kolaylık sağlıyor sanırım. Amin inşallah canım benim sağol
(444 puan) tarafından
Evet canim olabilir :)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 229 göst.
3 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Araz im Berfin im (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 182 göst.
0 oy
8 cevap 349 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 61 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,535 puan) tarafından soruldu

382,173 soru

11,442,758 cevap

35,012 kullanıcı

...