0 oy
1,126 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

• Yazı birazcık uzun.

Bugün saat öğleden sonra iki de bebeğimi  banyo yaptırmak için banyoya girdim. Bizim banyo kapısında arızalandı distan açılıyor içten açılmıyor. Banyo yaparken kapıyı kapatamiyoruz eşimde işte. Balkon kapısını açmıştım. Banyo yaptirdim havlusuna sardım kapı şak diye kapandı. Bebeğimi küvetine yatırdım kapıyı açmaya çalıştım yok olmuyor. Kulpu çeviriyorum ne yaptıysam açılmadı en sonunda bağırmaya başladım imdat yardım edin içerde kitli kaldık diye. Banyo ve tuvaletten yan komşunun sesleri geliyor üst komşu telefonla konuşuyor ben onlari duyuyorum bağırıyorum . Bayağı zaman geçti ağlamaya başladım bebeğim zature olur üşür diye çok korktum. Eşimin de işten gelmesi akşam 7-8 gibi kardeşi alırsa akşam 10u bulur telefon yatak odasında . Binaya girenleri ben duyuyorum merdivenden inen çıkanları kimse duymuyor. En sonunda sinirden cami kırdım . Fenalık basti kalbime ağırlık çöktü panikledim. O kadar çok ağladım ki anlatamam. Alt komşu da sabah hastaneye gitmiş ordan kızında kalmaya gidecekmiş vazgeçmiş eve gelirken apartmanın girişinden benim sesimi duymuş. Allah bin kere razı olsun ondan hemen kapıya geldi. Ben olanları anlattım eşimin numarasını verdim aradı. Eşim kırk dakika sonra gelmiş banyodan çıktığım da saat 5 e geliyordu. Apartmandakilere kızdı sizin komşuluğunuz batsın diye. Sesimi duymuslarda eşiyle tartışıyor diye cikmadik diyorlar. Demek ki ölsek kimse umursamayacak. Annem aramış o çıkıp geldi tabii ben banyodan çıkmıştım sen telefonu acmamazlik yapmazdın geri arardin diye.  Artık komşuluklar bitmiş insanlık ölmüş

55 Cevaplar

0 oy
(1,253 puan) tarafından
Komşuluk diye birşey yok artık surda ölsen cesedin kokana kadar kimsenin haberi olmucak
tarafından
Haberleri olurda kimseye haber etmezler.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaa geçmiş olsun canım benim öyle vallahi nerde eski komşular vallahi boğazımızdan bir şey geçmezdi herseyi beraber yer içerdik 
tarafından
Titreşim seslerini bile duyarım telefonların. Duyulmaması imkansızdı inlettim ortalığı. İnsanlık yokmuş onu öğrendim
tarafından
Heyy allahim ne kadar kötü insanlar yaa
tarafından
Göz yaşım sel oldu . Kafamın içi terliyor ömrümden ömür gitti
tarafından
Canım tahmin edebiliyorum yaa nasıl korkmuşsun işte bu yüzden ben lavaboya da gitsem banyoya da girsem eşim evde olmayınca telefonumu yanıma alıyorum vallahi hep o korku var içimde Allah korusun
tarafından
Bende de artık yeni fobi oldu bu bende ayirmam
0 oy
(643 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım ya eşinin numarasını bilmen iyi olmuş ben bilmiyorum şahsen ama lazim olabilirmiş
tarafından
O panikle unutmadığıma şükür ediyorum. Eşimde diyor iyi ki benim numarayı doğru verdin diyor.
0 oy
(1,094 puan) tarafından

Geçmis olsun bidaha dikkat et bacım 

Malesef komsuluk kalmamis benim komsular slm dahi vermezler 
tarafından
Valla çokta dikkat ederdim. Ama olacak işte. Bizim komsularda öyle görürler konuşmazlar selam veririm almazlar.
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ah cnm sen anlattın ben sıkıldım burda içim sıkıldı nasıl dayandın canım benim nasıl komşu bunlar Allah vicdan versin çok şükür kurtuldn en iyisi kapıyı yaptırın 
tarafından
Kırdım kapıyı. Eşim yeni kapı yaptıracak. Sorma çok daraldim bebeyle kalmak ayrı bir sıkıntı. Geçti gitti şükür
(1,618 puan) tarafından
Çok şükür Allah beterinden korusun
tarafından
Amin canım kimseye yaşatmasın
0 oy
tarafından
Ayy çok üzüldüm yaaa bende öyle panik yapardım ya Allah'tan kadın duymuş Allah razı olsun ya sanada çok geçmiş olsun cnm
tarafından
Teşekkür ederim. Apartmanın dışından duymuş kadın binaya girmeden yan komşu üst komşu nasıl sessiz kaldılar anlamıyorum
0 oy
tarafından
Canım cami kırdın cikamadin mi ? Bu havada hele ki banyoya giderken balkon kapını açman da tuhaf benim sıkı sıkı kapalı soğuk girmesin diye. Sen kendini anlatıyorsun da garibim bebek seni öyle gorunce ne kadar korkmustur geçmişler olsun
tarafından
Güney cephe ev biraz hava alsın diye mutfak balkon kapısını açmıştım.  Cam çok yukarda ve küçük çıkmayı denedim olmadı kapı kulpuna yetişemedim . Sinirden baygınlık geçirecektim. Korkmaz olur mu yavrum nasıl korktu.
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Ayyy okurken beni fenalik basti korktum onlar nasil komsularmis oyle yaa ah cnm.kiyamam sanaa rabbim korumus
tarafından
Valla ya umarım bebeğim hasta olmaz. . Komşu değil insan hiç değiller.
0 oy
(7,358 puan) tarafından
cok kotu ınsanlık kalmamıs ya kurtulduna da sevındım bende sınırden kafayı yerdım harelde duyan yok dıye 
tarafından
İnlettim ortalığı cami kırdım ki sesim daha rahat duyulsun diye . Bilerek gelmemisler
(7,358 puan) tarafından
bunun ıcın hıc bır zaman telefonumu yanımdan ayırmam kımseye guven olmaz
tarafından
Bundan sonra bende asla ayırmam yanimdan
(7,358 puan) tarafından
uzulme ısallah bıda boyle bısey olmaz
tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Valla benim üst komşum tanımam bir adam kalıyor evinde evli değiller galiba geçen gün bir gürültü koptu kadın adamı kovuyor gitmiyor kadın çığlığı bastı ne yaptıysa adam ben korkttum gittim hemen polisi aradım sonra geldiler felan kadın demiş yalan söylüyor biz tartışmadik ama Allah'tan bişey olmadı iyiki aramıştım bişey olsaydı kendi affetmezdim çok geçmiş olsun canım sen bana komşu gel :)
tarafından
Aynen evde olmasalar anlarım ama duyuyorum ben onlari . Allah merhamet vicdan versin
tarafından
Amin canım kapıda sorun varsa yerinden sökün bence birdaha kalmayın zaten diyorsun kimse yardım bile etmiyor Allah beterinden korusun
tarafından
Eşim yeni kapı yaptircak banyoya
tarafından
İyi canım benim  tekrardan geçmiş olsunnn
tarafından
Teşekkür ederim kuzum
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun çok kötü bir durum . İşte her an telefonu yanımıza almak lazım aslında ama akıl edemiyoruz çoğu zaman.
tarafından
Banyoya girer hemen yıkar çıkarım diye almadım. Ama bundan sonra alırım
0 oy
(209 puan) tarafından
Insanlar ne kadar kötü imdat diyorsun ya kavga ediyor olsan bile kendisi gelemezse polisi arar bâri vicdansizlik valla 
tarafından
Kurtarın yardım edin burda kilitli kaldık diyorum ve duyuyorlar. Umursamıyorlar kimseye de haber veriyorlar.
(209 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bidaha yaşanmaz inşallah
tarafından
Teşekkür ederim amin inşallah
0 oy
(762 puan) tarafından
Sızın postu okuyunca küçükken ben 6 yasında ıken annemle yasadıgımız olay geldi aklıma babam ılceye giderdi çalısmaya abim okula giderdi annemle banyoya girdik benı banyo edecekti sonra kendi aynı sızın banyo gıbı ıcten acılmıyrdu kapı kapandı saatlerce kaldık orada annem benı camasır sepetine koymuştu uşumeyeyım dıye tabureye cıktı banyonun penceresinden karsı bınadakımkomsuya durumu anlattı babamın iş numarasını  verdi aradı babam ilceden geldı kurtardı bizi ayy ne gunlerdı. Tabı komsuluk sımdı kiler gıbı degıl cok sukur kurtulmussunuz ama zor bir durum anlayabiliyor. 
tarafından
Evet zor bizim banyonun cami da yok asma tavan ile kapalı. Ama sesler duyuluyor.
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Aman canım o givi durumları ihmal etmeyin hemen yapsın eşin kapıyı. Allah kourusn bebe üşüse nolurdu. 
tarafından
Sardım iyice kombiyi açmıştım Allah'tan banyo ilikti
(3,551 puan) tarafından
Biraz daha suya tutsaydın da üşümezdi  neyse bunla gecmiş olsun canıö. Aman banyoya önlemini al. Dilini yada kapıya gecen yerine pecete falan tıka geçici olarak. Bebekle sen ayrı yerde olsan daha zor olurdu.
tarafından
Yapılacak kapı evet ayrı olsaj daha kotuydu
0 oy
(374 puan) tarafından
Gecmis plsun canim allah nirdaha yasatmasun aynen oyle insanlik kalmamis insanlik evin icindekiler insana insanlik yapmiyor kaldi ki disardakiler
tarafından
Teşekkür ederim kuzum evet maalesef öyle olmuş .
0 oy
tarafından

Allah'ım okurken ben bile çok kötü oldum, nasıl vicdandır onlardaki, ah kuzum ya kıyamam size çok geçmiş olsun bidaha olmaz inşallah :(

tarafından
Teşekkür ederim kuzum amin inşallah
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Ah be Allah merhamet versin gerçekten de. Çok çok geçmiş olsun canım. 
tarafından
Amin canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Tobe tobe aman bacım kendine de bebeğine de çok dikkat et ölsen kimsenin umrunda olmayacak kocasıyla kavga ediyormuş da sizi umursamamis Allah yardımcın olsun komşuluk hakkının dimizdeki yeri peki
tarafından
Eğer alt komşuda olmasaydı 8 saat banyoda kalacaktık . Sesimizi duyup gelmedikleri gibi polisi dahi aramamislar.
tarafından
O yüzden kendine de bebeğine de iki kat üç kat dikkat et en ufak şeyini ihmal etme o kapıyı biran önce yaptır ya da evde eşin olmadan ne kendin ne bebeğini yıkama hele kendin asla girip yıkanma Allah korusun kapı kapanır bebek dışarda sen içerse saatlerce Allah'ım esirgesin
tarafından
Bundan sonra tek yikanmam yıkamam da bende bugün onu düşündüm ben icerde bebeğim oda da kalsa nolurdu diye Allah'tan yanimdaydi
tarafından
Allah beterinden korumuş bacım seni eğer öyle bişey yaparsan imdadına yetişecek nerdeyse hiç kimse yok demiş dikkat et bundan sonra diyo belliki
tarafından
Aynen ya sadaka vermek gerekiyor bunun üzerine
0 oy
(659 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım. Vallahı insanlık ölmüş
tarafından
Banyo havlusuna sardım peteğin yanına getirdim. İnşaallah hasta olmaz en çok bundan korkuyorum
(659 puan) tarafından
Ay olmasın olmaz inşallah. Tecrübe olsun bu sana banyo kapı önüne birşey koy bundan sonra
tarafından
Koyarım ders oldu bu bana
(659 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım❤
tarafından
Teşekkür ederim kuzum ❤️
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bosuna demiyorlar cnm ev alma komsu al diye benim binamdaki herkez sukur iyidir ama gercekten komsu cok onemli
tarafından
Evet komşu önemli. Allah bin kere razı olsun alt komşuda. Kapıdan bir dakika ayrılmadı eşim gelene kadar beni teselli etti

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 472 göst.
17 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 187 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Eliftpe (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,159 göst.
24 Ocak 2022 Moda kategorisinde 1Anne1Melek (224 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 555 göst.