0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (1,464 puan) tarafından
Eylül ayında düşük yaptım. Doktorum rahimin dinlenmesi için 6 ay bekle dedi. Bebek düşündüğün zaman vitaminlerine devam et dedi. Bizde hemen istiyoruz. 6 ay beklemesem bı sıkıntı olur mu? Hamilelikte sorun yaşar mıyım? Tekrar düşük yaşar mıyım diye korkuyorum.

Bu arada 7 haftalıkken evde düşük yaptım.

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
En az 2 Ay bekle bence ki 6 Ay en ideali. Rahim sağlıklı olursa bedenin dinç olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah'ın bileceği şey o canım. benm kuzenim düşük yaptı 2 ay sonra hamile kaldı düşük yaptı yine. Dr. 6 ay bekle dedi beklemedi 2 ay sonra hamile kaldı şimdi 7. ayda sanırım sağlıkla ilerliyor 
tarafından
2  ay bekle o arada folik asit kullan sağlıklı beslen vitaminli şeyler tüket bedenini guclendir
tarafından
bende senin gibiyim su an bekleyemiyorum ama mecbur ben bide haftası büyük olduğu ve sorunlar olduğu için sezaryen oldum.
tarafından
Kız benim kuzenimde kışın düşük yaptı bilmiyom kac ay sonra hamile kaldı gecen 2 aylikken yine düşük yapmış cok üzuldum ilk cocuğu hasta yürüyemiyo kafası su topluyodu bir süru ameliyat fln bitane daha olsun istiyo hic anneliği yaşayamadi kız hep hastanelerde ameliyatlarda gecti :(
0 oy
(657 puan) tarafından
En azından bi kaç ay bekle doktorun tavsiyesine uy bnce rahmin kendini toparlaması lazım banada 3 ay bekle demişti 
0 oy
(392 puan) tarafından
Her doktor farklı söylediğine göre kişinin durumuna göre süre veriyolar galiba. Doktoruna uy bence risk alma. Çok düşük yaparsan bedenin alışır. 
0 oy
tarafından
Canım benim de 9 haftalık kalbi durmuştu bebeğimin kürtaj oldum doktorum 3 ay bekle dedi ama kurtajdan 20 gün sonra adet oldum ve bittikten sonra hamile kaldım dogum yapalı 6 bucuk ay oldu çok şükür bir sorun yok ama benim kan uyuşmazlığı olduğu için eşimle 2. Bebekte de kanamam olmuştu ilaçlarla ignelerle durdurdular
0 oy
(218 puan) tarafından
Kesinlikle 6 ay bekle derim 3 kez düşük yaptim hepsinde dr 6 ay bekledim ama rahim toparlamamış kendini 6 ay bekle dediyse rahmin geç iyileşiyor demekki eğer beklemeyip hamile kalırsan buda düşük olursa kendine kızarsın p evlada da yazık günah belkide doğum yaparsın ALLAH bilir ama belkilerle olmaz sabret bekle ALLAH bilir zamanını acele etme
0 oy
(3,462 puan) tarafından
7 haftalık küçük aslında ben 9 haftalikken kürtaj oldum doktor 2 ay korun dedi 2 ay bitti yine tedaviye başladım 
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Başka bir doktora git sor için rahat etsin cnm. Ben 9 haftalık kalbi durdu kürtaj oldum. Doktor hiç bekleme sadece adet olmayı bekle ilk dedi. O da 1 ay sürdü zaten. Sonra korunmadim 1 ay sonra hamile kaldım. Doktordan doktora fikirler değişiyor
0 oy
(629 puan) tarafından
Cnm benim oglumu almak zorundalardi normal dogurtturdular bana sanci felan cektim hersey ölü dogurdum 5 aylikti yavrum doktorum hic korunma dedi korunmadigima rahmen 6 7 ayda hamile kalabildim zaten ben cok sukur oglum saglikli dogdu bende cok korkuyordm ama sakn korkma ogrendigin an elini karnina koy bol bol dua et yavruya insallah cnm rabbim saglikli evlat nasip etsin sana canim benim 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bende bir kere düşük yaptim iki ay sonra yine hamile kaldım sorunsuz şekilde geçti sukur
0 oy
tarafından
6 ay uzun olabilir ama en az 2 ay mutlaka beklemelisin hem kendi hem bebegin sagligi açısından  
0 oy
(2,593 puan) tarafından
8 Haftalıkken kürtaj oldum doktorum 3 ay dedi 3 ayın bitmesine yakın folik aside başladım 4. ay hamile kaldım 11 gün sonra 17 aylık olacak oğlum her doktor farklı söylüyor eşimin kuzenide ilaçla düşük yaptı doktor ona da 6 ay dedi kişinin durumuna göre değişiyor sanırım ama benim görüşüm en azından 2 3 ay beklemeniz hem rahim toparlar hem sen kendini toparlarsın 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 129 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kizlarimmmm21 (1,313 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eso9090 (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 221 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 2516 (425 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 368 göst.