0 oy
1,031 göst.
Aile kategorisinde (67 puan) tarafından
Selam kızlar 3aydan evlenecem inşallah 

Bu gün evli arkadaşımla buluşdum sohbet ettik falan sonra bana dediki evlendikten sonra aşk bitiyor eskisi gibi olmuyorsun hep kavga ediyorsun çoçuk olduktan sonrada hiç gezemiyorsun hep ev işleri ile uğraşıyorsun eşine de eskisi gibi sevmiyorsun her şey farklı oluyor onla konuştuktan sonra içim garip oldu 

Şimdilik nişanımla aramız iyi anlaşıyoruz bir birimize saygı duyuyoruz ama yinede içim buruk.. Burda olan olayları okuyorum onlarda beni endileşendiriyor eş, kayınvalide, elti, görümce, aldatma

Şuanda motive edici yorumlara çok ihtiyacım var.. 

50 Cevaplar

+8 oy
(4,875 puan) tarafından
Tam da motive edecek ablaların burda ☺️☺️☺️
(665 puan) tarafından
Puahahhaah...
tarafından
burası yeri değil dimi sjsjsjsk
tarafından
Hahahahaha aradigim yorum sjsjsjsmsm
(4,875 puan) tarafından
Hiiiç değil ☺️
(427 puan) tarafından
Sec bitane abla anlatsin bastan sona :) :) ne guldum bu ilk yoruma ya;)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Millet delirmiş olmalı aksine sahada artıyor sevgi canına can oluyorsun birde evlâd olunca tadından yenmiyor
(67 puan) tarafından
Bende bebeğim olsun mutlu aile olalım ama her kes insanın gözünü korkutuyor
+1 oy
(2,226 puan) tarafından
saygı devam ettikçe sevgide devam eder devamı gelir önemli olan saygıyı korumak bence 
0 oy
tarafından
Söyle soyleyim ben ask evliliği yaptım şuan sadece sevgi var ama eskisi gibi değilim tabi herkez için geçerli değildir bu. Karşı taraf anlayış olduktan sonra mutlu olursun
(67 puan) tarafından
İnşallah hep mutlu olursunuz❤
tarafından
Inşallah canım öyle çok isterim ki inan . Sende kimseye bağlı kalma her evlilik bir değil çünkü yeterki saygınız olsun
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Ben evlendikten sonra eşini daha çok sevenlerdenim ♥️ hele oğlumuz doğduktan sonra çok minnoş bir aile olduk ♥️
(67 puan) tarafından
Maşallah❤Bende mutlu aile olalım istiyorum ama insanlar öyle şeyler söylüyorki içim daralıyor
0 oy
(12,494 puan) tarafından

Yanlış yerdesin bacı :D

0 oy
(2,555 puan) tarafından

Valla canim cok motive etmek isterdim ama ister istemez bissuru sey degisiyor sevgiliyken nisanliyken elin eline degse heyecanlaniyorsun evlenince baci gardas gibi oluyorsun:D hersey siradanlasiyor 

(67 puan) tarafından
Tabiki her şey ilk gibi olmuyor ama hep kavga etmekden korkuyorum
(2,555 puan) tarafından
Yok canim ole bisey birbirinize sayginiz varsa etmezsiniz he illaki olucak ama o kadarda degil hergun hergun zaten isten geliyolar yorgun yorgun sesleri cikmiyor
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Ev işi kısmına katılıyorum iş bitmiyor ama o ayarı güzel yaoarda eşin işten gelmeden bitirirsen maddiyata ında idareli.olirsan gezmeye de paran kalır vaktin de kalır ben buna inanmıyorum bizim herşey aynı devam gayet de yine istediğimiz herşeyi yapiyoz önemli olan adam değişmesin tanıdığın gibi kalsın canım
0 oy
tarafından
Valla biz evlendik askimiz daha da artti hele cocuk olduktan sonra tadindan yenmedi ayni evin içinde hem kari kocayiz hem arkadasiz yeri geldimi herseyiz kisacasi. Evlilik bambaska cok guzel bisey Allah iyi insanlarla karsilastirsin mukemmel bi evliligim var şükürler olsun 
(67 puan) tarafından
Allah hep mutlu etsin inşallah❤
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Aşkın önemi yok ki. Sevgi ve saygı varsa tamamdır. 
(67 puan) tarafından
İnsanlar öyle şeyler söylüyorki içim daralıyor
0 oy
(119,334 puan) tarafından
sjsjssjsj kaynana varsa biter uzaksa kocani kendine hergun daha fazla asik etme senin elinde salma kendini evde polar donla gezersen ask mesk biter tabj
(67 puan) tarafından
Kaynanam uzak olucak
o zaman isin is kocani bagla kendine aklini kullan
(67 puan) tarafından
Bir ara senden tüyolar alıcam o zmn:)
anlastik ;)
(61 puan) tarafından
Bana da akıl ver nasıl gezmeliyim evde kocamı kendime bagla ak şçin ne yapmaml lazm
0 oy
tarafından
Evlendikten sonra eşim birgün dedi ki artık sen benim gönlümde kendi huyunla yer ettin demişti halada seviyorum oda beni 4yil oldu bazen şiir bile okur bana
(67 puan) tarafından
Maşallah❤❤
0 oy
(2,826 puan) tarafından
O durum kişiden kişiye yerine göre değişiyor biraz 3 yıl sevgili olup kişinin gerçek yüzünü evlendikten sonra öğrenen gören de var hiç değişmeyen de var ama evlat olduktan sonra evlilik başka oluyor biraz 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Ben 7 yıllık evliyim iki kizim var. Cok severek evlendik hala da ayni hatta daha fazla :D tamam cocuk olunca filan daha yorucu oluyo ama sukur cok daralmiyorum gezme tozmaya gelince kayinvalidem yan binamda o çok yardimci oluyo cocuklarla ilgili. Her istedigimiz yere gidiyoruz. Ayni yani hersey :) insallah senin de oyle olur canim bu tamamen ciftlerin elinde
(67 puan) tarafından
Allah hep mutlu etsin inşallah❤❤
0 oy
tarafından
4 yıldır evliyim aramızdaki ne aşk nede bağlılık hiç azalmadı hamd olsun hala ismimizle hitap etmeyiz birbirimize wptan durumlar atariz şarkılar şiirler yollarız kizimiz olduktan sonra ilgi evet ona doğru kaydı ama azalmadik aksine daha bağlı olduk eşim bana ben eşime kavga konusunda ise kolay kolay kavgamız olmaz ha trip atarım türk kadını milli sporu trip atmak en çok 15 dakika kus kalmisizdir İs bitmiyor evet ama önceliğim iş olmadı sabaha kadar gezdigimizde oldu apar topar çıkıp saatlerce dolastigimizda 
0 oy
tarafından
Evlendigin kişiyle uyumuna bağlı sağlıklı bir evlilikse aşkta sevgide katlanarak artar ama kişilerin olgunluğu terbiyesi evliliğe bakış acisi gibi bircok etmen var tam tersi durumda idare zorlaşır olan sevgi de maalesef biter birçok evlilik gibi ayrilamadigindan devam edersin yapilan işler görev gibi zor gelir. 
0 oy
(306 puan) tarafından
Arkadaşın kabaca herşeyi özetlemiş herkes aynı olmaz belki ama genelde öyle oluyor.. şahsi fikrim :)
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Hiiiç alakası olduğunu düşünmüyorum. Evlendik birbirimize daha çok bağlandık. Evet tartışmalarımız arttı fakat iki tarafta insan olunca sorun olmuyor. Eğer nişanlın tartışma anında sakin kalabiliyorsa ve insanca sonucu haklı haksıza getirmeden sorunun ne olduğunu bulup çözüm odaklı düşünüyorsa sorun olmaz. Biz mesela kin tutmayız en fazla 10 dk ya o gelir ya ben. Önce o gelsin diye gurur savaşı da vermeyiz. Kim istiyorsa o gelir. Belki 10 defa üst üste ben gitmişimdir belki o gelmiştir dikkate almayız.

Çocuğumuz oldu 5 ay önce. İlk 2 ay düzen oturmadı. Dışarı çıkamadık korktuk hasta olcak vs vs diye. Ev işlerini çok takan bir insan değilim. Evimi***k götürsün umrumda olmaz. Benim için önemli olan kızımın mutluluğu eşimle olan huzurum. Akşama yemeği bazen yaparım bazen yapmam. Eşim de ağzını açıp tek kelime etmez. Veya temizliği pazar günü şipşak yaparız hemen ikimiz de tez canlıyızdır. Gezmeye gelirsek. Bekarken 2 günde bir akşamları dışarı çıkardık. Ben öğrenciydim o çalışıyordu. Nişanlılık dönemi olmadı kaçarak evlendim. Bir süre beraber yaşadık zaten evdeki halini tanıdığım için rahatlıkla evlendim. Evde de mutluyduk birbirimizi idare edebiliyorduk. 

İşte çocuk oldu 2 ay gezemedik. Sonra her cumartesi fix akşam yemeği pazar kahvaltı ordan avm veya ormanlara gideriz. 

Önemli olan burda eş. Sen alttan alcaksın o alttan alacak birbirinizi idare edeceksiniz. 

Adam mesela haftanın 6 günü sabah 8 akşam 9 çalışıyor. Bak bu saat oldu hala gelmedi. Şimdi ben bu adama eve geldiğinde surat assam bu adam eve gelmek ister mi? İstemez. Ben trip atmam. Açık açık bir problem varsa söylerim. Bu yüzden de eşim evinde huzurludur bize bağlıdır. Tabi ufak ufak sorunlar oluyor ama ben büyütmem. O da büyütmez. Ölümlü dünya arkadaşım. Ben o yüzden yarına sağ çıkıp çıkmadığımızı bilmediğm için şuan ki anın tadını çıkarmaya bakarım. Benim kalbimi kırdı diye günlerce surat asamam tavır  yapamam. Giderim karşısına aşkım benim kalbimi kırdın özür dile gönlümü al derim :D o da alır öyle yaani uzun oldu birazcık :)
(1,352 puan) tarafından
Ve son olarak umarım çoookk mutlu olursunuz
(2,475 puan) tarafından
Sen de mi kaçarak evlendin:) özel değilse nedenini sorabilir miyim
(1,352 puan) tarafından
Babam 5 6 senedir bizimle yaşamıyordu. Ben üniversiteye gittim bir kere olsun 2 saatlik mesafeden gelmedi. Babalık görmedik senelerce. Babamın yapamadığı babalığı kardeşlerim yapmak istedi. En küçük çocuğum. Ağrıma gitti kardeşlerimin hayatımı yönetmeye çalışması. Emir vaki yaptılar vs vs. Baskıya asla gelemem. İstemeydi nişandı vs vs çok da saçma gelirdi bana. :D çıktım yola kaçtım sevdiceğime. Şimdi herkesle çok daha iyiyiz. Kardeşlerimle aram mükemmel. Babamla bir süre görüştük yaptığı hatadan dolayı çıkardım hayatımdan vs vs. Öyle işte şimdi evli mutlu çocuklu takılıyorum :D
(2,475 puan) tarafından
Ben de kaçarak evlendim çok mutluyum şükür ama hala vicdan azabı çekiyorum bazen o günü hatırlamak ıstemiyorum silmek istiyorum kafamdan

Bende fransada doğdum büyüdüm eşim şirnakli ben bayburtluyum aslen doğu onyargisi vardı ailem kurt istemedi eşimde kurt çok seviyordum asla olmayacağını bildiğim için kaçtım bende hiç pişman olmadım allah şükür eşimde pişman etmedi ama hala içimde burukluk var keşke başka türlü olsaydı diye
(1,352 puan) tarafından
Hiiiç için buruk olmasın. Hayatından memnunsan önüne bak geçmişi unut öyle oldu yaşandı bitti. Şimdi yaşayacaklarına odaklsn
0 oy
(859 puan) tarafından
Valla evlenmek için benden çok çabaladı benim için 300 km yol geldi gece 3 te şuan 1 senelik evliyiz karşımda telefonla ilgileniyo sohbet muhabbet kesinlikle yok
0 oy
tarafından
Evlilik öyle bir müesseseki düşen kurtulamiyo:))))

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 347 göst.
18 Haziran 2021 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 206 göst.
15 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Selma66anne (780 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
28 Şubat 2023 Aile kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 235 göst.