0 oy
269 göst.
Aile kategorisinde (66 puan) tarafından
Ben yaz boyu hergun cikardim parka ama artik havalar sogudu 3 gunde bir cikarmaya basladim ama annem kiziyor bana cikarma diyor bende hava almasi lazim diyorum sizce kotumu yapiyorum kar yaginca zaten cikaramam kar yagana kadar cikaririm diyorum

29 Cevaplar

0 oy
(119,153 puan) tarafından
21 aylik 40 ciktigundan beri gunluk geziyoz ☺
(66 puan) tarafından
Benimde 18 aylik canim soguj havada cikariyomusun
(119,153 puan) tarafından
bizim burada soguk cikiyoz hic bi yere gitmezsek arabada bi tur atip geliyoz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cikariyorum, hemen her gun disardayiz. Hasta olmadigi surece kar da yagsa cikaririm. Kizimi da boyle buyuttum oglumu da boyle buyutuyorum. Her hava kosuluna alissin, giydirdigin usutmedigin surece sorun yok.
(66 puan) tarafından
Yani hava almasida lazim ben sık cikarmiyorun artik 3 gunde bir
tarafından
Tabiki hava almasi lazim, eve tikilarak cocuk buyutulmez bence. Bagisikligi icin cikacak disari yeri gelecek mikropla da tanisacak.
(410 puan) tarafından
Çok iyi düşünmüşsünüz ben de hava sıcaksa çıkarıyorum hava soğuk olunca üşütür diye çkarmıyordum dışarı
tarafından
Havaya uygun giydirdigin surece sorun olmaz, bu sefer surekli evde ucan kustan nem kapan cocuklar oluyorlar. Her hava sartina uyum saglamasi biraz mikrobu da tanimasi bagisikliginin guclenmesi lazim. Bizler sokakta buyuduk, ben kizimi da her firsatta cikararak buyuttum. Cocugun sosyallesmesi farkli deneyimler edinmesi acisindan da en azindan gunde 1 saat cikmasinda fayda war bence.
0 oy
tarafından
Çıkarıyorum d vitamini alması lazım hem de hava almak iyi geliyor evde kalmak hasta olmayacağı anlamına gelmiyo bağışıklığı düşer 
(66 puan) tarafından
Gunes geliyor biraz 2 gibi o ara cikaririm
tarafından
İyi olur canım ruzgarli olmazsa sıkıntı olmaz kulaklarından rüzgar girerse ağrı olur ona dikkat et yeter
(66 puan) tarafından
Sapkasi kulaklikli canim
0 oy
tarafından

Bir belgesel izlemiştim  anneler hergun dışarı çıkarıyorlar hatta cafeye oturularsa çocuklar bebek arabasında disarda birakiyorlarmis hava alsın diye cafe önlerinde bebek arabaları görmen o ülke için ilginç bir olay degildi:D

(66 puan) tarafından
Ay ben birakamam ya kendini arabadan atarsa diye zaten atyoda :D
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Bu ara havalar biraz iyi ben güneşli olduğunda çıkarıyorum bebek soguda da alışmali bence kışın kar yağınca bile kar oynasın görsün diye çıkarmayı düşüyorum geçen yıl 7 8 aylıkken kara bile çıkarmıştım şaşırmıştı. Üzerini havaya göre giydir ne üşüşun ne terlesin o zaman biseycik olmaz
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Bende çıkarıyorum kendine geliyor bende geliyor. Güneşli havaları hiç kaçırmam. Kar yağsa bile bir beş dk çıkarıcam. Bağışıklığı kuvvetlensin alışsın. Evde durunca bebek alışmıyor daha çabuk hasta oluyor. Çok kötü olunca havalar. Balkkndan beş dk hava aldırırım. Şimdiden bir sonraki yazın gelmesini iple çekiyorum :)
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ya ben  yada  babası  çıkarıyor canım  2 3 günde  bir  parka  gidiyoruz 
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Üç günde iki günde bir bende çıkarıyorum valla park yok burda elinden tutup tavuk kedilerin yanına gidiyoruz 
0 oy
tarafından
10 aylık olmak üzere en son salı dişarı çıkarmıştm , hastane işleerim vardı bi kaç gündür çıkaramadm bugün öğlen esmezse çıkarcam mesela canm
0 oy
(721 puan) tarafından
Her gun çikaririm , bence aksine evde o kadar sure kalirsa hasta olur çocuk 
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Valla güneşli hava görünce çıkıyoruz yarim saat 1 saat oda park da o kadar takılıyoruz bahçeye çıkarsak daha fazla top falan indiriyorum daha çok oynuo
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Bende sürekli çıkarıyordum ama bu aralar fazla hasta olmaya başladı çıkartmıyorum aRTik
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Oğlum 9 aylık parka gidip çocukları görünce mutluluktan zıplıyo evde çok yalnız kalyo. O yüzden fırsat buldukça çıkarmaya çalışyorum ama o fırsatta anca 3 güne bir felan olyo
0 oy
tarafından
Bizim  bahçeli mahallede sakin o yüzden hergun çıkarız hatta bazen günde 3 defa cikiyoruz durmuyor çünkü gece 10-11 de dışarı ciktigimiz oluyor 
0 oy
tarafından
Ben esimle cikariyorum ama tek cikaramiyorum hantal bi bebek arabam var kullanamiyorum kucagimda da tasiyamiyorum esimle oldugumuz zaman o kullaniyo rahat geziyoruz 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Rahat uyku için şart yoruluyoar bebek arabasında olsa bile
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Kızım 5 aylık 40ı çıktığı gün bir çıktık o günden beri rutin haline getirdik. Her gün aynı saatte çıkarız kar yağsın yine çıkarız 
0 oy
(743 puan) tarafından
Ben hiç çıkarmıyorum canım evet kötü bir şey yaptığım ama eşim pazar günleri 1 saatiligine parka götürüyor 
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Annen niye çıkarma diyor çocuk delirsin mi içerde hergun çıkarıyorum gündüzleri hava güzel 

Akşamları da çıkarsak eşimle arkadaslarimla felan kapalı mekanlarda oluyoruz
0 oy
(6,815 puan) tarafından
Günlük çıkıyoruz canim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 349 göst.
5 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lelsie baya (702 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 271 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 80 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 198 göst.
1 Kasım 2021 Aile kategorisinde Nimet34 (66 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı