0 oy
370 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
 Merhaba, siz ne yapardınız gibi fikirler almak isterim. Benim yapmak istedim cok mu abartılı, ben mi acaba sucluyum başka bir bakış acısına ihtiyacım var. Herşeyi anlaticagım.  Olay şu. Zaten dügün olmadan evlendim Corona var diye. Eyvallah. Takı da kavga cıktı benim ve Damat arasında çünkü Babası param yok diye takmak istemdi (yalan) benim ailemin zoruyla 8 bilezik 1 kolye taktılar. Benden istenilen, evlendikten hemen sonra calıştım halde, her hafta Erkek tarafından insanlar agırladım. Dayılar olur Teyzeler olur Akraba olur herkez. Kimse yardımda bulunmadı. Balayına gittik geldik. Hamile kaldim. Her gün kuzmama, kendimi iyi hissetmedim halde zorla hep kendilerini davet etti Erkek Tarafi (benim Kiz tarafi nadir geldi nadir gidildi bir kere en fazla 6 ay icinde iki kere geldiler, ben onlara yanlız gidiyorum her ikinci hafta kocam işteyken kahve falan icmeye) nerde kalmıştım. Erkek tarafı şimdi geldi. (Bulaşık Makinem bozuk bulaşıkları yaklaşık bir saat ayakta yıkıyorum) geldiler Kaynanam benim evime Misafir davet ediyor 2 Aile yaklaşık 10 kişi. Ki bunu bana söylerken şakada bulunuyor Damat beyle ,,hahahaha sen istemezsin diye düsündük hahahahaha“ böyle garip imali imali konuşmalar. O yüzden birsey demedim artik. Sipariş veriyor ne yapaliyim yemek olarak onlara. Hep bi emir verme. Damadin iki kiz kardeşi var. Hamile canim istemedi halde o gün saatlerce onlara hazirlik yaptim. 10 kere cay doldurdum. Kardesleri ya da annesi bir kere de ben doldurim demedi. Kiz kardesi bardaklar boş oldugunda ,,cay koyim bardaklar boş“gibi laflar edip tuvalette gitti (ben cay doldurcak sandim) böyle basit birsey ama benim agırıma gidiyor böyle basit seyler cünkü biz en az haftada iki kere onlara gideriz bazen daha cok ben herseye yardim ederim. Ben onlarda kös kös oturmuyorum ki. Bir de kaynanam bulaşık makinemin bozuk oldugunu bildi halde o kadar misfair cagirdi evime. Damat bey annesi gibi garip onunla iletişim kuramiyorum hep agliyor ve cevap vermiyor bana. Ben ona bunlari anlattim dedim ben onlarda hep ayaktayim yardim ediyorum onlara bak bi bizde yerlerinden kalkmiyorlar diyorum ben napim diyor hep agliyor ama ben normal konuşmak istiyorum cogu zaman hep susuyor bu beni delli ediyor ben kötü birsey demiyorum ki ona. Bana hic birseyde yardimci olmuyor eşim elinden hic bir iş gelmiyor. Hep lafta yaparim ederimler. Bu son durum beni cok rahatsiz etti baska ne yapabilirim bu durumda. Son keh misafirlerini kabul ediyorum. Ama beni hep ezmeye calisiyorlarmis gibi geliyor ailede kaynananin erkek kardeslerinin eşlerı var onlara kimse gidip gelmiyor bizi de kimse davet etmiyor zaten. Kocamin gözünü nasil acabilirim bana yardimci bir eş olsun diye. Herşeyi annesine anlatiyor annesi bana laf sokuyor ben ona diyorum annene anlatmışsın işte yoksa nerden bilecekte bana laf sokcak ya da garip şaka ekmek kuran üzerine söylemiyorum diye yemin ediyor. Son olay oldu ya eşime dedim misafir istemiyorum daha cok stress oluyor bana saatlerce elimde tonca bulaşık yıkıyorum saatlerce ayakta yemek yapiyorum dedim o da tmm dedi bugün bana diyor ki ,,anneni yarin kahvaltiya cagirsana“ bu cocuk ***** mi ayiptir söylemesi bir gün önce ben ona de diyorum bugün o bana ne diyor resmen saniyor ki ben erkek kiz tarafi ayrimcigili yapiyorum ne alaka. Benim tarafta hic kimse yok dayim teyzem hic biri burda degil ailemde söyledim onlar kac kere geldi. Siz ne düsünüyorsunuz bu hikayeyi dinledikten sonra?

15 Cevaplar

+1 oy
(349 puan) tarafından
Damat beye ne zaman kocam esim diyeceksin diye diye sonuna kadar okumusum..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Offff.cok uzun kız ben nasıl okuycam bacım özet gecsen
0 oy
tarafından
Kaç git o evden uzak ol
tarafından
Tek tek okudum ve seni kullanmaya çalışıyolar arana mesafe koy sürekli gitme yani . Soğuk davran bırak gorumce diye herşeyi sen yapmak zorunda değilsin hasta gibi uzam az naz yap ya iyi gözükünce bunlar daha çok tepene biner
tarafından
Aynn bacım her gelmek isteyene de müsait değilim ev temiz değil gibisinden bahaneler uydursun ayıp olacaksa da olsun yani
tarafından
Aynen valla
0 oy
tarafından
Azmettim OKUDUM postunu 

Kaynana gelince çok anlayışsız bir kadınmış 

Eşine gelince ona bunları görmesini sagla Mak senin elinde 

Gorumcemlerde gelince neden sana yardım etmeyene yardım ediyorsun bu merak konusu sende onların yaptığı ni onlara yap bu kadar basit neden kendini ezdiriyorsun bacım sen eşinle.uygun dilde kimseyi kotulemeden konuş anlayacaktır elbet ssana haber vermeden misafir çağırmasına gelince bana sordun mu anne hazırlığın varmı yokmu dedin mi de şöyle yüzüne yüzüne ama yalnız şöyle 

Gorumcenler yardım etmiyorlarmis sende onlara gidince eşin görsün yeter gözüne göster yapma hiç bişey sana gelince de yardım edermisiniz de 
0 oy
tarafından

Eşine damat demen saçma geldi. Olayda çok abartılacak birsey gormedim.  Karmaşık bir şekilde anlatmışsın zaten aynı şeyleri döndür dolaş olmuş.  

Evine birileri geliyorsa hamile isen kahinvaliden soyle kendisi yemekleri yapsin veya kendi Evine çağırsın. 

tarafından
Evet canim neden damat bey diyorsun eşine ki aynı yabanci Gibi
0 oy
tarafından
Bu arada canim bu yaşadıklarının aynısını hepimiz yaşıyoruz ama. Sinek pis değil köyde bulandırır hani öyle küçücük mesela kocaman bir sorun haline dönüşmeden sana tavsiyem kendini ezdirme ama kiricida olma bugün misal bir olay anlatayım görümcem bana telde laf soktu ben anlamadım mi sanki anladım ama bende ona şak karışık soktum hemen o anda eşimde yanimda bitti gitti ve konuşuyoruz yine ama herkes haddini bilecek canim benim kaynanamda kendi başına evime misafirl çağırırdi eşimi uyardım sert bbi dille senin karın kim bu ev kimin dedim bizim ozaman gerekeni yap dedim yaptı 
0 oy
(985 puan) tarafından
Damat bey buda kocam beyin farklı modeli zaar
0 oy
tarafından
Damat yani kocan neye ağlıyor neyi var yaa 
(11 puan) tarafından
Yemek yapamıyor um midem bulanıyor kötüyüm de naza çek kendini saygini bozmadan artık misafir istemiyorum salgın var zaten kötüyüm de kocana da anladığı dilde anlat anlamiyorsa al telefonu konuş annesiyle aç hoparlör u söyle bak oğlun burda oda halimi görüyor de doktora gittiğinde doktor dinlen dedi de apart başka türlü anlamazlar yaranamazsin bunun lohusaligi bebek görmesi bitmeyen yol gibi başında al tebbirini geri kalma canım tecrübeyle sabittir hemen hemen hepimiz benzer ve farklı şekillerini yaşıyor uz yıpratma kendini
0 oy
tarafından
Apaçık kaynana ben muafir istemiyorum zaten hamileyim sizin de bı işin ucundan tuttuğunuz yok zaten istemiyorim çok istiyosan kendi evine davet et de. Tavrını koy. Yoksa daha çok hizmetçilik yaparsin
0 oy
(392 puan) tarafından
Açık açık söyle bence. Eşin ve kaynananla konuş. Kendi halini abart. İstemiyorum artık de. 
0 oy
(3,459 puan) tarafından
Damat bey kim onu anlayamadım 
0 oy
tarafından
Damat dediğin senin kocanmi?? Birde zorla 8 bilezikmi yaptirdin?? 
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Damat bey niye diyorsun sanki hala düğün salonundaymissin gibi artı erkek tarafı kiz tarafı mi denir aileler diyebilirsin neysee ben yorum yapmim
0 oy
(5,773 puan) tarafından
Bende hamileyim ve asla şuan 10 kişilik misafir ağırlayacak durumda değilim. Çünkü normalde bulaşıkları yıkadıktan sonra belime ağrı giriyor birde işin içine misafir girdi mi helede 10 kişilik mümkün değil. Eşin yardım etse bile mümkün değil.. Çok saygısız ve çok düşüncesizler ailecek herşeyden önce hamile halinle covid kapma ihtimaline karşı gelmemeleri lazım.. Eşininde ben bukadar misafir kabul edemem hem çalışıyor hem hamile demesi lazımken susması ayrı bir saçmalık valla bence arayan gelelim mi diyen olursa kabul etme artık ben çok ağırlaştım artık zor geliyor kusura bakmayın de geç 
0 oy
(482 puan) tarafından
Sen baştan kendini ezdirmeye baslamissin dişli ol gelirsin diye kimse sana köle muamelesi yapamaz!

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 509 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 413 göst.
8 Mart 2021 Aile kategorisinde Babysmom (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 405 göst.
0 oy
62 cevap 2,021 göst.
15 Haziran 2022 Aile kategorisinde Kumru_80 (897 puan) tarafından soruldu