0 oy
693 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından
durumumuz şükür iyi bit tane iyi kötü 60 70 bin tl arabamz ve köşede yüz bin 120 bin kadar paramz var artı maaş alıyor iste okadar   

esim sürekli para verir allah var eksik etmez ama ben harcamam geri ona veririm üzülüyorum diyorum saten lazım olanları alıyorsun   en basiti özel hastaneye gitmek istiyorum doğum için ama üzülüyorum parası gitmesin diyorum bütün cevrem niye bvyye yapıyorsun para almıyorsun diyor erkeğe acıma diyor bilmiyorum onun parasını alıp yemek zoruma gidiyor harcamak içimden gelmiyor .çalışmak istiyorum bırakmıyor normalde sgk da memurdum ayrıldım evlenince   

eltime bakıyorum asla acımaz eşine 500 gönder 1000 gönder der onu 2 günde bitirir o derece   ama ben bunu yapamıyorum en basiti para için bana al al der esim elini açıp o parayı almam oda çekmeceye koyuyor bise lazım olsa al diyor ama ben almıyorum sizce iyimi kötü mü yapıyorum

38 Cevaplar

0 oy
(1,447 puan) tarafından
Esin sana zaten onu isteyerek veriyor canım.  Eşini çok düşünüyorsun belli ama çok şükür durumunuz da iyi yani senin düşüncen önemli.  Ihtiyacin olan şeyleri alırsın 
-Reklam-
0 oy
(7,478 puan) tarafından
Ölümlü dünya Allah aşkına sizin için çalışmıyor mu ? Niye kendine eziyet ediyorsun tuhaf geldi yazdıkların... Kimse israf et demez ama gerekeni almamakta cimrilik bana göre kiyamamak değil 
0 oy
(659 puan) tarafından
Acımamam gerektigini ögrendim bende çekinirim ama bundan sonra çekinmiycem. 
0 oy
(1,109 puan) tarafından
Valla cnm çok da acımayacaksın gereksiz kullznmadığın sürece istediğin kadar kullan ilerde yemeyenin malını yerler hesabı olmasın adamın iki kaşıgı varsa birini kır derdi rahmetli ananem adamı borca sokki rahatlık yapıp başka şeyler düşünmesin derdi:))
0 oy
(272 puan) tarafından
Canım sende at bir köşeye harcamiyorsan kötü gün parası olarak seninde birikimin olsun kadinsin sonuçta yada altın yap tak koluna ilerde lazım olursa çıkarır yine verirsin. Ben benimki para versin diye gözünün içine bakıyorum önceden çalışıyordum hiç acimazdim paraya şimdi harcayacak para bulamıyorum. 
0 oy
tarafından
3 çocuğum var ve hamileyim bende ihtiyaç olmadıkça çok harcamam çünkü çocuklarima yatırım yapmak zorunda hissediyorum 
0 oy
tarafından

• Seninki cimrilige geçmiş:D
  • Bende bazen yapiyorum eşim kızıyor para harcamak için vardır diyor 
0 oy
tarafından
Eşimin parasını yemem kendi paramı kazanır onu yerim
0 oy
tarafından
Bana göre yanlış yapıyorsun canım hayveye harcamiyorsun ya kendine harcayacaksin e rahat yasamayip ne yapacağız 
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Eşim ay başı cebime 500 TL koyar ay sonu para bitince geri alır max 100 tl harcamış olurum oda o işteyken eve ihtiyaç.. Ama onun dışında ben fütursuzca o nasıl ödesen ödesin gibisinden almayı sevmem.. Sonuçta ev bizim para yine bizim.. 
0 oy
tarafından

Walla canım bu acımasız.bir durum değil ki. Sen har vurup harman savunuyorsun.ki acıyasin  adama. 

Ben devlet hastanesi gitmedim.hic eşim de izin vermez. Doğumunu medipolde yapacavum 7 bin doğum.parai muayene ücreti 350₺ canimdan değerli değil. Şimdi harcamayacaksam  o.parali 90 yaşında da  harcayamam:)( 
0 oy
(49,838 puan) tarafından
Neden almiyosun o zaman keske isini birakmasaydin. Bizde somurmuyoruz ama alamam harcayamam dersen esinle birligin olmaz ki
0 oy
(410 puan) tarafından

Valla ben başlarda kıyamıyordum 5krş olsa söylerdim.hala da söylüyorum ama artık kıymamazlık yapmıyorum ben eşime kıyıp harcamaya kıyamazken o da Cafe cafe gezip arkadaşlarıyla çatır çatır harcıyordu. Söyleyince harcamayacaksak boşuna mı o kadar çalışıp kazanıyorum dedi.haklısın dedim o günden sonra verirse yok demiyorum bazen acil ihtiyaç oluyor.senin ihtiyacın yoksa bile çocuğun için biriktir ilerleyen zamanlarda lazım olur.sakla samanı gelir zamanı misalinden;)

0 oy
(3,241 puan) tarafından
Banada eşim her ay verir sağolsun 700 falan verir genelde ama bundan ben 200 veta 300 tekrar eşime diye ayırırım çünkü maaş gelmeden omdski bştmiş veya azalmış oluyo ona verirğm eger birerse kalan parayı da ya biriktirim yada birşey alırım ama biriktirmeyi daha çok severim 
0 oy
(432 puan) tarafından
Yani canım seninde harcama yapman lazım öyle düşünme yani durumunuz varmış bak ne güzel özlendiğini sevdiğini ak herşey gençlikte güzel yaşanınca zaten para olsa ne olur ev olsa ne olur al gitsin :) 
0 oy
(1,466 puan) tarafından
İyi mi kötü mü bilemedim ama durum varsa bence en iyisi olmalı diye dusunenlerdenim . Durumumuz var çok şükür herşeyin en iyisini alırım bakarken zaten insan durumuna göre şeyler bakıyor ona göre alıyor . Eşimde hiç birşey eksik etmez şükür ikimizde imkanimiza göre en iyisini isteriz . Ben uygun bakardım ilk evlendigimizde o beni daha çok alıstirdi diyebilirim. Kazanılıyor ki harcanıyor da.
0 oy
tarafından
Kotu yapiyorsun cnm. Yemiyenin parasını yerler. Ölümlü dünya harca istediğini al. Hep fedakarlık yapan sen olma esin alisir bu duruma ilerde harcamak istediğinde sorun çıkarır. Esin sana bakmakla yükümlü. Almamazlik yapma . Fazlasını kendi köşende biriktir hatta
0 oy
(157 puan) tarafından
Yanlış yapıyorsun canım. Kendimden biliyorum ben de senin gibi hiç kıymıyorum hep idare ediyorum ama eşim zamanla bunu normal görmeye başladı. Şimdi çocuğun ihtiyaçları için para istediğimde gözüne geliyor. Bizim durumumuz da orta ev kira araba yok birikim de yok denilecek kadar ama Allah'a bin şükür aç açıkta değiliz kendi yağımızda kavruluyoruz. Ben sosyoloğum aynı zamanda rehberlik ve felsefe öğretmeniyim ama evlendiğimden beri hiç çalışmadım farklı ile geldiğim için. Eşim de sürekli iş değiştirdi tutturamadık bir türlü.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 32 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde esrausen676 (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 283 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
39 cevap 1,080 göst.
10 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (2,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 266 göst.