0 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar kız kardeşime ikinci bebiş olduğunu  söyledim de şimdi şimdi bunun düğüne de 7.8 ay varmış napalim kısmet artık işte kızım 20 aylık işte çocuğun gelişim geleceği için plan yaptınız mı filan kendi çocuk gelişim öğretmeni ya plan yapmadan ikinciyi getiriyon diyo tepki gösterdi biraz bakacak olan benim sonuçta kendimize güvendik yaptık haksızmiym kızlar bakabilecegimize inandık getirdik zaten çok da kucuk deil kızım zorlanmam fazla .neyde Diyecgim o ki kızlar yani kardeşim öyle diyince aklıma takıldı tepki gösterdim ona ama geleceğini gelişimi için planlar yapıp da mı ikinci 3uncuyu dünyaya getirmeliyiz yani yanlış mı yapıyorz her çocuk kismetiyle geliyor zaten Simdi o planları yapmaya kalksak hiç çocuk yapmicaz mi sizler gelişimi için  planlayip  mi yapiyorsunuz 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Çok haklı bence, her çocuk kısmetiyle gelıyor dıyıp 5 çocuk yapılır mı, tabıkı ıyı kotu bakılır büyütülür, ama ılk doğmuş olan ıcın ılerıde donuk planlar yapılmalı, maddı güç yeter mı ya da bız ona ıkıncı çocuk olunca gereklı ılgıyı verebılırmıyız vs vs dıye 
tarafından
Benım esıme kalsa hemen yapalım da yaşları yakın olsunmus kendı taşıyacak doğuracak bakıcak ya sankı, kayınvalıdem zaten sureklı ima eder tek kalmasın dıye, ben çalışamıyorum evde bunaldım depresyondayım kı benım halım beteerrr :D
tarafından
Benım kızın yemesı de problem baştan asagı problem bu Allah canına sağlık versin benım ömürden 5 sene gıttı rahat :D
tarafından
Hahahaa aynen ah bu eşler yokmu bu eşler düşünmüyordum eşim aklıma soktu bende bir an da heveslendjm tabi önce takılırdı bana bende sen mi doguruyon sanki kolay diyordum sonra aniden karar verdim heves geliyor aniden kız ne bilim güzel duygular aslında zorluğu olsada iyi yanları da var aslında unutup gidiyon annem o sancıları unuttun herhal diyor :)
tarafından
Ay o bazen bana sa gelıyor hazırlıklar heyecanlar vs vs cınsıyet merakı derken zor ama güzel zamanlardı Allah isteyene versın valla suanlık ve 3 sene kadar ben dusunemıyorum :D
tarafından
Bence de dusunme bacim tabi kısmet nasio ne zman geleceği belli olmaz herşey Allahdan planli programlı olunca  daha iyi oluyo bende senin gibi asla yapmam etme diyordum esime hatta evlatlik alırız ikinciyi diyordum daha neler diyordum kız:))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aslinda bi yonden hakli gibi iyice cocuk kendinin farkinda olmadan ikinci bi cocuk ilgi bolunecek bi yandan maddi sorumluluk hayat pahali ortam pis 
tarafından
Atlatiyorum yavru bugun 7.gun dayimin rsimlerini paylasmislar bikac kisi gordukce basima agri girdi bende vatsabi kapattim buraya girdim bakmiycam bi surr durumlara
tarafından
Dayin durumu nasıl kuzum sıkma canını hepimiz gidiciz bu fani dünyadan göçüp gidecez
tarafından
Çok zor mihri ya dayım aklıma geldi rahmetli çok yıkıldım ben ondan sonra zor toparlandım dayımın gidişiyle eşime şans verdim dayımın kazağını giyerdim gezerdim evde çok zordu ben mihri aklıma geldi agit çöktü :(
tarafından
Dayim vefat etti canim gecen persembe gunu malesef oda birakti gitti bizi :(
tarafından
Ciddenmi başınız sagolsn canım ya mekanı cennet olsun rahat eder orda umarım mihri :(( üzüldüm kuzum ya rabbim tahsilatın af etsin
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Kardeşin haklı maddiyat dediğin sadece çocugun karnını doyurmak değil ona güzel bir gelecek sunabilmek gerekir bizde çok kardestik ama birimizin bile Evi yoktu bekarken de evliyken de maddi engellerle karşılaştık ayrıca sadece maddiyat degil manen de anne çocuk sayısı arttıkça bence sağlıklı çocuk yetiştiremez birinden biri eksik kalır ha bu arada olmusla ölmüşe çare yok yapmissiniz kardeşin kötülüğünü dememiş ama ayıp da etmiş hani yapmayı düşündüğünü söylesen bunlari diyebilir ama yaptıktan sonra bunları diyemez okumuş ama adab bilmiyor kendi dugununun bencilligiyle öyle demiş olabilir 
tarafından
Valla cahilliğine veriyom napayım düğün heyecanı filan nasıl gelecen dugune diyo evlenmemi bekliyedin diyo bari bir kucahinda bebek bir elinde kızın .nasıl gelcen düğüne diyo  napalim kısmet nasip yani birsekilde gelinir bir sürü insan evlat için yanıp tutuşuyor olsun.diye neler yapiyo buda Allah'ın verdiği bir can çok şükür Rabbime herkese nasip etsin rabbim kızımdan 10 tane daha olsun hiç fark etmez evin neşesidir çocuk ya :))
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Uslubu yanlış ama düşüncesi doğru bacının..
0 oy
(2,545 puan) tarafından
İkinizinde haklı yönleri var ama pskolojik iki çocuk bakımıda insanı yorar. Yani ikisi beraber büyüsün ama ikisi beraber yaramazlık yapcak. İkisi beraber keşfe çıkacak. Senin bir karaktere anlatım yapmanla ikisi bir yapınca ikisine anlatman daha zorlama olacak. Yani belki birine bir sabır gösterirken ikisi ile sabrın kalmayabiliyor. Uykusuzluk zorluyor. Maddi herşeyi geçtim bereketi ile gelir zaten çocuk. Sadece manevi yıpranma olur tam karakterlerini oturtmak için. Yoksa tabi oyun oynarken sıkılmazlar. :)
tarafından
Evet bunun bilincindeyiz cnm bunu bilerek yaptık ama kendimi hazır his edince karar verdim . Evet biraz zorlanirim ama kızıma arkadaş geleceği için mutluyum çok üzülüyom öyle Kziim evde üzgün görünce çok şükür kızım zorlamiyo beni kardeşi doğunca belki düzelir büyüyünce oynarlar filan canı sıkılmaz birlikte aktiviteler yaparlar evin neseleri ya çocukmgun zorluğu olsa da iyi yönleri de var valla.kizimdan 10 tane daha olsun hiç fark etmez ay seviyom ya cıvıl cıvıl :)
(2,545 puan) tarafından
Ohh o zaman mis canım :) Allah sağlıkla sıhatle büyütmeyi nasip etsin :) pskolojik hazırsan sıkıntı yok :)
tarafından
Evet canım çok hazırım o doğum korkusu psikojisi vardı onu yenince ve kızım da biraz büyüyünce rahatladım istedim tekrar biraz zor oldu karar vermek ama olsun tşk ederim cnm rabbim herkese nasip etsn darisi sana inşallah :)
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Haklı bir yerde kardeşin canım benimde 15 aylık oğlum var durumumuz iyi şükür ama onun geleceğini düşünmem gerekiyor bu devirde eskisi gibi değil çünkü herşey almış başını gidiyor oğlum da kardeşlik kavramını öğrendiğinde ben ikinciyi istiyorum hem kendim için hemde oğlum için 
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Eşin ile biz bu bebeklere bakabiliriz yetebiliriz onlara güvence sağlayabiliriz dediyseniz sıkıntı yok. Yoksa kısmeti ile gelir nasılsa dye çocuk yplmas
tarafından
Evet rasgele çocuk yapılmaz kesinliklikle öyle düşündük bakabilecegimize inandık artısini eksisini konuşup öyle karar verdik pat diyene olmaz bu işler çocuklara da yazık günah biz bunun bilincindeyiz ikisi için plan yapacagz artık  kızım için planlarmz Var zaten biraz büyüsün de eğitimi için düşüncelerim var kesinlikle egitim önemli onlari egitimsiz birakmicaz
(4,962 puan) tarafından
Ozaman bunu kardeşine anlat canım. Biz Allah'tan bişey olmassa onların geleceğini dusunerek hareket ediyoruz sen merak etme de
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Kesinlikle yüzde yüz hakli kizkardesin. Bahaettigi şey maddi güç değil daha çok manevi olarak yetebilme.  Eğitim verilirken milli eğitimin hedefleri vardır bu çocuklar ilkokulu bitirince ne öğrenmiş olmalı liseyi bitirince ne öğrenmiş olmalı diye. İşte böyle de bizim çocuklar hakkında sürekli düzen ve plan yapmamız gerekir. Allah vergisi  olunca elden bişey gelmez bı kere karar verdiysen de ok düşünmemek lazım. Ama ülkenin genel sorunu maalesef çocuk yapmaya marifet gözuyle bakılmasıdir. Önemli olan neden çocuk bakıyorsun cevabını kendine verebilmen. 
tarafından
Zaten onun bilincinde olarak karar verdik bakabilecegimize onlara yetebilecgumize inandığımız için artık ikisi için plan yapacagz bir şey düşünürken ikisine plan yapacagz eğitim önemli bizim planlarmz var zAten biraz büyüsün de Kziim eğitimi için güzel şeyler düşünüyom
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Yanı  bazı  yönden  haklı  canım  bakarız  diye  4 5 tane  çocuk getirmek  çok  büyük  sorumluluk  aslında  en ideal  2 çocuk  3 te olabilir  çocukları  yapıyorlar  hep eksik  kalıyorlar bazı şeylerden  
tarafından
Yani öyle canım tabiki zaten rasgele yapılmamalı planlı yaptık artısını eksisini konuşarak karar verdik tamamen kendimize güvenerek yani yaptk evet dediğin gibi eksik kalmamaları lazım 2.3 ideal zorlanmassin en azindan

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 135 göst.
0 oy
6 cevap 105 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Gamze2247 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 333 göst.
25 Nisan 2022 Aile kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 439 göst.
22 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu