+1 oy
642 göst.
Diğer kategorisinde (1,556 puan) tarafından
Burda bazen yardım isteyenler oluyor bu konuda ne düşünüyorsunuz?sizce yapılan muamele doğru mu?

24 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Buradan bir kaç kişi den kıyafet alıp bir kaç kişiye de kıyafet gönderdim allahım benim kalbimi biliyor inşallah ben temiz niyetlerle alıp temiz niyetlerle de verdim hayrını görürler inşallah 
tarafından
Öyle kibar öpme ama disleye disleye öp şöyle bi mıncir poposuna çarp iki tane "))) kikir  kikir kikirdesin bi öyle yalandan mucuk yapma "D
(4,875 puan) tarafından
Bende gönderdim de sonuç ☺️☺️ altınları dizi diziydi ☺️☺️☺️
(1,793 puan) tarafından
Ahahhaha tam da beni tarif ettin amaaaa :))) öyle ağzının yüzünün yerini değiştirmeden opemem iyice böyle sıkmam lazım :D Sapur şupur opmem lazım uyansın da ;))
(2,067 puan) tarafından
Allah senden razı olsun güzel insan :)
tarafından
Senden de allah razı olsun canım benim ❤❤❤❤❤❤❤❤
-Reklam-
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Çoğuna güvenmiyorum burdan biri vermiş ihtiyaç sahibi diye kadın letgodan sararken görmüş 
(1,556 puan) tarafından
Gerçekten mi yaaa
tarafından
Kim? Bana özelden yazsana canım
tarafından
oluyor valla bende verdim burdan..bu sefer daha fazla istedi bebegi için verdim kendine eve bizler istedi durdu
(1,556 puan) tarafından
Şaka mı bu
tarafından
Evet bende güvenmiyorum hiç
0 oy
tarafından
kime güveneceksin ki dile getirmek istemiyorum ama bende melegime aldığım kıyafetlerin yarısını 2 kişiye verdim. biri sürekli daha fazla ve farklı şeyler istemeye başladı. gerçek ihtiyacı olan tek parçaya bile bakmaz. ama bazıları zorluyor. yine de verdiğim helâli hoş  olsun asla kötü düşünmedim. 
(1,556 puan) tarafından
Ya ben gerçekten mana bulamiyorum çok darda kalirsin çocuğunun bezini alamazsın yada mamasını en son çare buraya yazarsın yada çevrendekilere söylersin ama bunu alışkanlık haline getirmek doğru deggil
tarafından
bilmiyorum. işte mez mama neyse ama normal şeyler için. ne diyim ki Allah o durumlara düşürmesin. ben kendim vermek istedim onlarca kişi yazdı 2 kişiye verebildim. biri 3 parçaya nasıl mutlu nasıl anlatamam ama diğeri. bambaşka. sağlıkla giysinler ona lafım yok gönlümden koparak verdim.
(1,556 puan) tarafından
Rabbim insanların iyi niyetinden faydalanmaya çalışanlara izin vermesin ins
(1,556 puan) tarafından
Onlar yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunulmuyo
0 oy
(119,156 puan) tarafından
gercek ihtiyac sahibi isteyemez ji cekinir
(1,556 puan) tarafından
Belki çok zor durumda kalmışsa soyler
(5,132 puan) tarafından
Utanır ama ihtiyac olduğunu hissettirir
0 oy
(968 puan) tarafından
Yani artik hersey sosyal medya olmus ben garipsemiyorum insanlar bi sekilde seslerini duyurmaya calisiyor devlet desen hc birsekilde olumlu sonuc alamiyorsun basvursan cevap cok gec geliyor kotu niyetle kullananda olabilir ama bu kadar kotu davranmamak gerekir insanlar oyle zor durumda kaliyor ki ne olacak bilmiuorum çalsin mi bu insanlarr 
(1,556 puan) tarafından
İlk önce devlete başvuru yapıp olumlu sonuç alınamazsa burdan sesini duyurabilir ama burda da hemen uyarılıyor o kişinin o an ne yaşadığını kimse bilemez
(968 puan) tarafından
Tabi ki bende pandemi zamani cok zor durumdaydim kendim asciyim devlet bana para vermedi sigorta primim vardi ama bazi sart kostulae  borcum vardi yeni evliydim hamileydim 2 kere corona oldum esim neredeyse 2 ay calisamadi bende basvurdum hc birsekilde cikmadi esimin covid zamani parasi ustelik 1.5 ay sonra yattiii bu yardim kolay kolay cikmiyor insanin tamamenbmi yoksul olmasi esyasi olmamasimi gerekiyor para icin anlamiyorum ev kira ne yiyip ne icicem ben
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Eşimden yana hayır görmüyorum. Ailem desem zaten kendilerine zor yetiyorlar nereye başvuru yaptıysam hiç bir sonuç alamadım. Hamileyim ve burdan iki melek Allah razı olsun doğacak bebeğim için kıyafet gönderdi o kadar mutlu oldum ki oturup ağladım o derece. Bende kullanıp başkasına veririm ve her çıkarttığım da dua edıyorum. Durumumu Allah biliyor zaten burda yadırgayan da oldu ama olsun birşey demedim sustum. 
0 oy
(2,840 puan) tarafından
ihtiyaci olmasa istemez hee tabi bide soyleleri var ihtiuaci olmayip isteyen ve bunu paraya ceviren gecim kaynagi belliyen
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Ben elimden geleni yaparım çünkü ben onu Allah için yapıyorum Rabbim bana onu fazla fazla vermese nasıl yapıcam yaptığım yardımı haketmeyen biri dahi olsa o onunla Allah arasında ben üstüme düşeni yapmışım gerisi onun vicdanını ilgilendirir sonuçta hepimiz bir kuru ekmeğe muhtaç olabiliriz halimize şükür bir elin verdiğini öbür el görmesin yeterki herkez kıymet bilsin 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Doğruluk payını bilemem ama insanların iyi niyetlerini istismar edenler yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerine de şüpheyle bakıyoruz ne yazikki ben başka bir platformda yaşadım hergun makarna yediğini kimi zaman aç yattığını yazmıştı yardım sağlayan bir tanidigim vardı onunla irtibata geçip yardım paketi gönderimi sağladım bana o yakınımdan telefon geldi senin hatrin için bıraktım ama lüks bir sitede oturuyor kendi evi ve komşuları da pek ihtiyacı olmadığını söyledi dedi kendisine ulaştığımda bana bir sürü diller döktü kandırılma duygusu beni oldukça üzdü böyle şeyler yaşanınca da insan ister istemez bir düşünüyor acaba doğru mu diye Allah darda kalsn herkesin yardımcısı olsun 
0 oy
(97 puan) tarafından
Yani yasadigi bolgede sosyal yardim vakfi vardir oraya basvuru yapmalari daha mantikli bu zamanda kimseye guvenilmez 
0 oy
(10,242 puan) tarafından
Kıyafet yardımı ve cüzzi de olsa maddi yardımda bulundum. Ufak bir sorun dışında bir problem yaşamadım. Açıkçası ben niyet önemli diyenlerdenim
(4,539 puan) tarafından
kizlar Halen giyiyor gonderdiklerini  :)
(10,242 puan) tarafından
Sağlıkla giysinler canım benim kıyafet dediğin 1 de büyütür 5 de büyütür ❤️
(4,539 puan) tarafından
sen nasilsin
(10,242 puan) tarafından
Şükür diyelim canım okul ev çocuk üçlü yorgunluk Allah sağlıkla sınamasın da günlük dertler yani. Senin kızın kulağı iyi inşallah ben okuyup çıkıyorum çoğu kez tekrar görmedim yazdıysan
(4,539 puan) tarafından
Rabbim hep iyi etsin zari kapanmis kabuk tutmus 1 ay daha dikkat et sonra tamamen gecicek dedi
0 oy
tarafından
Elbise gönderdim burdan birine kargoyu da ben karşıladım  ama insan inanmakta zorluk çekiyor cnm
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Ben sadece birine bez,mama gönderdim.Allah niyetimi biliyor.Gercekten ihtiyaç sahibiyse helali hoş olsun.
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Çok güvenemiyorum biri vardı bir kaç ay oldu tabi çok üzülmüştüm yardım etmek istedim marka takıntısı çıktı kadında gıda üzerine  sonra biri mesaj attı bana kandiriyo gibisinden 
(3,681 puan) tarafından
Ben gıda yardımı yapcaktim yok şu marka yoğurt yok şu marka deterjan :D
(1,556 puan) tarafından
Öylede olurmu ve ben utanirdim sahsen
tarafından
Onun amaçlı farklıymış demek kı
(3,681 puan) tarafından
Aynen öyle
(1,556 puan) tarafından
Bencede amacı farkliymis
0 oy
tarafından

Geçen yıl birine yolladım kızımın küçüklerini kadının nosu vardı hemde bez oyuncak kıyafet koydum kendi kıyafetlerimden bile 

Ama sonra kadın resim filan paylaştı benden daha durumda :D ayakkabısı giydiği kıyafetler hep markaydı 

Çok ihtiyacım yok çok şükür öyle zor bir durumda değilim ama temiz kullanılmış kıyafet verem olursa da kizlarima da giydiriyorum sonuçta kardeşler de kendi aralarında küçükleri giyiyorlar 

0 oy
(1,253 puan) tarafından
Valla gerçekten ihtiyaci varsa yardimci olurum ama emin olurum ihtiyacı olduğuna. Burda tanidigim 1 2 kisi var surekli yardimci oluyorum çok kotu durumu 
(1,556 puan) tarafından
İnş iyi insanların duygularıyla oynayıp kandırmaya çalışmaz menfaatciler
0 oy
tarafından
Valla bu uygulamaya gircek telefonu buluyorsa İnterneti buluyorsa ben pekte ihtiyaç sahibi olduğuna inanmam madem o kdr zor durumda satsın telefonunu alsın ihtiyaclarini
(1,556 puan) tarafından
Telefonda lüks deggil be canım ihtiyaç
tarafından
Burda takılmak lüks ama İnternet yiyor falan falan ayrıca önce ihtiyaçlar çocuğun bezinden yada mamasindan yada elbisesinden daha büyük bi ihtiyaç değil telefon tuşlu telefonlarda var ihtiyaç durumları için
(1,556 puan) tarafından
Herkesin bakış açısı
0 oy
(1,283 puan) tarafından
Valla ben birine mama ve kiyafet verdim ne ulasti dedi ne bisey. Son görülmesi ona ulastigi gunde kaldi. Umarim iyidir
0 oy
(940 puan) tarafından

Ben sole dusunuyorum genelde ihtiyaci olan insan grurlu oluyor ve birak istemeyi kolay kolay kabul etmiyor bile  (sen teklif etmeden isteyenleri diyorum)ama kendi  isteyenin bil ki  cok ihtiyaci yoktur:) Benim.kisisel fikrim

Okulda ogretmenlik yaparkende evini 7 -8 bin aylik girip cocugunu devletin tabletine yazdiranlar var
0 oy
(1,414 puan) tarafından
2 kişi ye yardımım dokundu burdan ikisininde maddi imkanının benden iyi olduğunu anladığımda çok geç olmuştu..  Aman neyse dedim çocuklarımın başının gözünün sadakası olsun.. Üzülmemin sebebi keşke gerçek ihtiyaç sahibini bulsaydı yardımlarım..
(1,556 puan) tarafından
O konuda haklısın keşke gerçek ihtiyaç sahibine gitseydi

İlgili sorular

+5 oy
23 cevap 783 göst.
+2 oy
17 cevap 522 göst.
27 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Denizinannesi (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 599 göst.
6 Ocak 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ozlemesrash (79 puan) tarafından soruldu

378,395 soru

11,326,294 cevap

34,778 kullanıcı

...