+1 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (2,379 puan) tarafından

ey kızlar uyanın ben bittim biz bittk bugun evde cok işimiz vardı kız bebegm var  bende 2tanne :) buyuk kızım odasına alıssın siye yatagı söktuk büyüyen besikti.Neyse asıl sorum büyük kızım ı cise alıstıramadım 2.5ayasınds  3 ay snra 3yas olacak bugun o karısıklıkta gündüzden bezi söktüm sürekli pijamasına yaptı ve cok yordu bu gidişle ögretemeyecegm cok üzülyrm 14aylık da kardesi var gece emmeye kalkıyor esime dedim eger ögreteceksen gece kaldrrsan sökuyum tekrar bezi dedim yarın sabahcı esim de cok  yoruldu bişey demedi sizce ben napaym nasl yol izleyim fikirlerinize ihtiyacm var işe baslamadan ögretym diyrm cnku yazın yıllık iznimde ögretmek daha skntı enazondan suan 1ayım var birazda yıllık ızin alırım 1.5ay olur napym aa kızlar ltfen yardm edin:( bide diyorum ki aman buyusun yaza ,biraz kendini ifade etsin az konusuyor cnku cısı gelse bile var deniyor lazımlıga oturuyor hiç yapmıyor bide bundan önce 2hdta ögretmeye calstm kucuk bebegm var diye bez bagladm. tekrar kmse yardmcı olmuyor destek sıfır bezdik wlla 

11 Cevaplar

0 oy
(8,588 puan) tarafından
Bende alıştırcam. Şurada bekliyimm
(2,379 puan) tarafından
bekle cnm bekle nasl alıstıracaksak kac yasnda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Alışması zaman alıyor zaman ve sabır canım sadece kızma yüklenme çocuğa 
tarafından
Canım bende birşey sorabilirmiyim   bezi cikardigda çocuk cirip ciplakmi olmalı yoksa picama giydirmelimiyiz  bende baya tecrubesjzim 2 yaşına girdi çıksın artik bezden diyorum ama  hazır değil gibi
tarafından
Picama giydir hatta bu kalın kiskik picamalae giydir canım onlar dışarı çok sızdırmiyor
tarafından
Çok teşekkür ederim bitanem
tarafından
Kararlı ve sabırlı ol canım umarım alışır tatlı dil
tarafından
Alışır inşallah teyzesi akılı herşeyi biliyor bir tek onu bilmiyor oda ben üstüne dusmedigjm için 43 günlük kızım var ondan pek ugrasmiyordum yarın denicem bakalım inşallah hemen çıkar bezden baglatmiyor çünkü zor değiştiriyorum
0 oy
(2,379 puan) tarafından
bu aynı soru degıl benmki farklı ltfen yazın :( 
0 oy
tarafından
Bu havalarda uşutebilir en iyisi yaz mevsiminde ve tuvalet eğitimi çok ciddi sabır işi ortalama 10 gün civarı ogrenmeleri değişiyor tabii çocuktan çocuğa fark eder bu rakam
0 oy
tarafından
Cnm öyle uzun süreye gerek yok. Öğrenince 1 haftada öğrenmiş oluyor. Şuan denedin olmadıysa 1 ay sonra dene olur bence. Benimki 3. Denemem de öğrendi. 
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında alıştı canım 8 ay oldu nerdeyse ilk zamanlar lazımlık aldım süslü birşey heveslensin diye 2 3 gün normal küçük çişini yaptı büyük çişini tuttu oda korkudan oluyormuş sonra bak annecim yaparsan işte hediyeler vericem vs dedim verdim alıştı 2 haftada şükür ☺ kolay gelsin zamanla düzene oturur 
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Canım bak sana tavsiye benim oğlum 3 yaşında alışdı lazımlık aldım ona birde süsledim iyice onu artık bezlemeyelim seni dedim o anda istemedi Birdaha ve azda olsa konuşabiliyodu çişim geldi diyo du hep bana öyle öyle alışdı ve ben hiç gece kaldırmadım çişe valla çok kolay oldu öncelikle çocuğun buna kendini hazır hissetmesi lazım bu çok önemli 

0 oy
(1,368 puan) tarafından
Kızım 2 buçuk yaşında öğrendi. Bezi ıslak mendili ortadan kaldırdım ogretmeden bikac gun önce de lazimligi odaya koydum bebeklerini çiş yaptırır gibi yaptım gözü alışsın diye. Alıştırmaya başlarıyım gün kızım bezin gitmiş artık bez yok filan dedim. Ilk gün akşama kadar ne kaka ne çiş hiçbirini yapmadi akşam altına yaptı. Hiç kızmadık eşimle kendimiz ayy çişiniz geldi şuraya yapalım filan diyoduk lazimligi gösterip. Gece de bez takmadım yine altına yaptı 1 kere. Ikinci gün lazimligi oturdu gece de hiç yapmadı altına. Yani ben gündüz tuvalete yapsın gece bez takiyim olayına hiç girmedim birden kestim 2. Günden sonra çişini de söyledi gece ıslatması da olmadı. Haa daha önce de denemiştim kizimin hazır olmadığını anlayınca bırakmıştım korkmasın diye. Ben bunları yaptım canım belki örnek olur sana da
0 oy
(348 puan) tarafından
Gece hiç  altına yapmıyorsa eğer alışmaya hazırdır canım önce bunu gözlemle. Gece altına yapıyorsa gece bez takıp gündüz çıkartınca kafası karışır. Biraz dene baktın olmuyor 1-1buçuk ay sonra birdaha denersin.
0 oy
(2,379 puan) tarafından
kızlar yardım:(
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Geçen hafta cuma günü başladık ilk gün bizim de hep kaçırdı yazık bana çiş yaptım üzerime dedi her defasında :) şuan iyi gidiyor bakalım canım büyümüş artık başka bence 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 76 göst.
10 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Alya lina (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 424 göst.
30 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde Ayslyns (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
10 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Huthut (894 puan) tarafından soruldu

381,697 soru

11,426,465 cevap