0 oy
722 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (724 puan) tarafından

Aylık mutfak alışverişine 1500 gidiyor her şey ateş pahası birikim yapmaya çalışıyoruz 

Siz mutfak alışverişinizi nasıl yapıyorsunuz eşim bu ay 400 lira verdi bu ay sıkışığız biraz  yeter mi acaba 

Linçlemeyin kızlar :)

36 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla 1500-2000 gıdıyor nereye lıncleyeyım, 3 günde bır gırıyorum 100-150 bırakıyorum paranın degerı yok kı
(724 puan) tarafından
Gerçekten öyle :(
-Reklam-
0 oy
(401 puan) tarafından
Yok ya o kadar gitmiyor 2 ay ancak o para gider 
(724 puan) tarafından
Nasıl yapıyorsunuz alışverişinizi ya keşke bizim de bu kadar gitmese
0 oy
tarafından

Canim esim evde olduğu dönemlerde aylık 3500 mutfak masrafı oluyor.  Kızımla bizimde 1500 felan . 

Ama hamileligim.boyunca hep.disarsan aldim aylık 5000₺ kart ödedim :D

Yemek sepeti getire çalıştım 4 aydır.  

Ama canimdan önemli degil.ne yapayım. Kusmaktan konulardan biewye yapamadım. Şükür bu ay az az bieseyler yapmaya başladım.  

Herkes bütçesine göre harcıyor 

Rabbim herkesin yardımcısı olsun

(1,850 puan) tarafından
Linclemeye geldim :))
(724 puan) tarafından
Hahah MaşAllah ne diyeyim :):):)):)
tarafından
Kizzz lincleme hamileyim:((  hahahha şaka şaka yoruma açığım bacim. Ne yapam yemek.yapan olmayınca şuan tekim.esim.4 ay gemide :))
(1,850 puan) tarafından
Yok kız merviş söyle tabi ye hemde çatır çatır :)
tarafından
Sagol.bebegim Allah razı olsun ♥︎
0 oy
(678 puan) tarafından
Canım bu bütçeye göre değişir kimi 500 ile geçirir kimi 5000 harcar..bu dönemde de birikim yapmak neredeyse imkansız.biz iki öğretmeniz krediler falan derken tek maaş kalıyor elimiz de ay sonu zor geliyor..ki lüks bişey yapamaz olduk...
(724 puan) tarafından
Biz de öyle her gün dışardan yemek falan da almıyoruz nasıl bu kadar gidiyor anlamıyorum
(678 puan) tarafından
Herşey o kadar pahalı ki az önce marketten geldik gerçekten peynir deterjan bakliyat neredeyse hiç yok 350 lira manav 90 lira..yani sadece yaşamak için yaşar olduk
0 oy
(422 puan) tarafından
1500 gidiyor ya. Market pazar dahil (2 kişiyiz) ama biz biraz yemeyi seviyoruz. Hani her şeyden eksiksiz alıyoruz o şekilde 
0 oy
tarafından
1000 lira ayırıyoruz kenara ama tabii bazen aştığı da oluyor 
0 oy
(597 puan) tarafından
Vallaha etten yagiya kadar 200euroyu buluyo
(119,127 puan) tarafından
1 kiloluk sut diyari veya gazi peynir var 9 10 euro
(597 puan) tarafından
Vallaha cnm ben ne seviosam aliom hazir yemek pek almiom (pommes pizza vs tarzi cok fazla girmio eve) ama bioda almiok yani alles :) sanoi bio yazan. Hersey. Biomu :)

Cocugun yiycekleri bio dogru , yumurtayi pazardan bio ali, pekmezik trden geldo, tereyagimi ekmege surmelik trden getirdik oglanada veriom diye aa suda bi gercek ben reklamlari fln takip ediom oype kafama gore her ay kahve aomiom nescafe ucuzlayinca toplu aoiom yada dolcegusta kahve,
burda bio planet ver ben hep ordan aliyom ondan cok tutuyo
(597 puan) tarafından
Peki gerek varmi ? :)
Yani ben sahsen inanmiom bio olduguna her bio yazana ve bizim millete gore degil biz almanlar gibi gram geam almioz )
esimin aliskanligi herseyi cocuklukdan beri bio almislar yemis oyle alismis bio olmadimi yemiyo
0 oy
(28 puan) tarafından
aylık en az 400 gidiyor en fazla 600 gidiyor . kısıtlama yapmıyoruz şuan 2 kişiyiz 
(724 puan) tarafından
Alışverişinizi nasıl yapıyorsunuz canım keşke bizimki de o kadar gitse
(28 puan) tarafından
Her hafta pazara çıkmıyoruz ki 2 haftada bir gidiyoruz aldıgımız şeyler 2 hafta yetiyor gayet. Kahvaltılıkta genelde toplu alınıyor ayda bir defa. İndirimler kampanyalar takip ediyoruz çoğunlukla
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Canım daha az gitmesi lazım mesela yağ seke un vs bir ay alınca diğer ay a da gitmesi lazım sizin niye okadar gidiyor ki ben hiç hesap yapmadım ama bende bu ay bakicam bizim bebişin masrafı çok oluyor her ay birsey çıkıyor bez ıslak mendil kıyafet alıcam kışlık birkaç parça mont mama ay ne bileyim paranın değeri yok 
(724 puan) tarafından
Canım yağı falan büyük boy alıyorum eşim markete her girdiğinde  en az 100. Tutuyor
(2,671 puan) tarafından
Herşey pahalı alınmıyor ki ben markete girmeye korkuyrm girince eksiklerimi goruyrm aliyrm
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Haddini bilmiyorum cidden 2 garanti gidiyordur bebek hariç üç maaşla bizim de burcunuz var ev zor dönüyor 
(724 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun ya
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ben 3 senedir evliyim 3 senedir de eve çay şeker kuru baklagil almıyorum(kaynanam saolsun) sadece yağ kahvaltılık deterjan işte başka ne gerekliyse alıyorum 400/500 arası tutuyo çocukların bezleri mamaları hariç ama

(724 puan) tarafından
Ah bana da o kaynana lazım sjsjsjjsjsj
0 oy
(108 puan) tarafından
Geçim okadar zorki aylık alışveriş yapıyorum ama aç dolabı bak elde var 0   herşey çok pahalı yazık günah yani ay başına kadar 300 tl kaldı elimizdee allah yardımcımız olsun şükür rabbime ama herşey cok zamlı 
(724 puan) tarafından
Amin gerçekten öyle a fan z ye her şeyi alalım desek 1000 tutuyor en az
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Haftalık 200 tl civarı alışveriş yaparız by hafta 140 lik yaptık rahat yetti aylık 1000 i geçmez 
(724 puan) tarafından
Biz aylık yaparız onun için mi bu kadar tutuyor acaba
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Biz  genelde haftalik  alıyoruz canım  marketten  en az  150 200 ödeyip  çıkıyoruz 2 3 parça şeye  sonumuz hayır olsun Walla  
(724 puan) tarafından
Aldığımıza baksak çok az ama o da en az 100 tutuyor :(
0 oy
(430 puan) tarafından
2.500 gidiyor rahat eksra keyfi birşey almazsam yani  çok güzel bir ekonomimiz varya ondan . Yılbaşından sonra herşeye gene zam geliyo 
(724 puan) tarafından
Yine gelecek  :(((
0 oy
(1,739 puan) tarafından
Daha 2 gün once yaptım 600 tuttu cnm
(724 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun valla ya :(
(1,739 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Et kıyma tavuk bunları saymazsa 1.300 onlarida ayrı kasabtan aliyoruz
(1,739 puan) tarafından
Cnm valla kurbandan et kiyma oldugu icin o topa hic girmedim bayagidir bi tavuk alıyoruz işte pirinc ince bulgur yağ salca kahvaltılık tereyağ tuvalet kağıdı peçete flsn derken oldu 600 aslında ele gelir de pek bisey yok da işte buna da şükür aylik yetiyo bize
(44,603 puan) tarafından
Benim kayinbabam kurbanci adakci bize Her sene olesine bı koyun yada kuzu kesip veriyo ama eşim aşırı etçi bı kuzuyu 3 ayda bitiriyo:D
(1,739 puan) tarafından
Ne güzel cnm masallah :)
(44,603 puan) tarafından
Güzel olsa ne kız ben ağzına degmem koyun kuzu etini kokuyorr :D eşime yatiyo işte bolca
(1,739 puan) tarafından
Bende çok severim eti ondan guzel diyom kiz e yesin bol bol o da o zman :)  kuzu eti severim de koyun bana da kokar
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Her ay değişiyor ihtiyaca göre ama ortalama 100 1500 gidiyor içinde manav kasap market var bide günlük alınan ekmek içecek su gibi şeyler var 
(724 puan) tarafından
Bizim de öyle ekmek. De dahil. Her ay rahat 200 gidiyor
0 oy
(846 puan) tarafından
Eşim tek çalışıyor ben çalışamıyorum onunki zor yetiyor ay sonu gelmiyor 2 bin kredi ödüyoruz zaten market pazar için 400 falan anca harcayabiliyoruz biraz kısıyoruz tabi ve kayınvalidemlerde yardımcı olur sagolsunlar yoksa imkansız yani
(724 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canm
0 oy
tarafından
İki kişiyiz bir bebeğim var herşeyden eksiksiz yiyoruz şükürler olsun ona göreve harcama yapıyoruz yazalar olmuş zaten hemen hemen aynıyız hepimizde

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 531 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 721 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Demet2011 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 438 göst.
5 Eylül 2023 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 122 göst.