0 oy
662 göst.
Diğer kategorisinde (534 puan) tarafından

Merhaba güzel anneler , gezinirken karsıma bu yazılar cıktı okudum ve gerçekten ara sıra bu duygulara fazlaca kapıldıgımı hissettim . Sıkılmadıgım yalan degil. Acaba sizler de benim gibi dusunuyor musunuz? Ara ara sıkılıp bunaldıgınız zamanlar oldu mu? Ozellikle ilk yazıda yazilanlari o anlara giderek okuyun , o an ne hissetmistiniz mesela?

image

image

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Arada bir "es"  vermek tabi ki isteriz. Anneyiz ama robot degiliz etten kemikten yapildik, bir dayanma gucumuz sabrimiz var, duygularimiz var, isteklerimiz var. Sıkılmak degil bıkmak da degil ama arada bir nefes molasi vermek evet iyi olurdu.

Kendime 2-3 saat ayirabilmek, oturup bir arkadasimla bir kahve icip sohbet edebilmek, cikip kosusturmadan bir magazayi gezebilmek, deniz kenarinda bir bankta tek basima oturup kafami dinleyebilmek. Evet bunlari isterdim. Ama cocuklarimdan sıkıldıgım icin degil asla, insan oldugum ve kendime ait bir alana arada bir ihtiyacim oldugu icin ☺️❤️
(534 puan) tarafından
Kesinlikle askim aynen boyle yaziliyor yazıda da onu anlatmaya calisilmis ♡ ben de aynen bu düşünceler icindeyim
tarafından
İste toplumdaki "anne" algisi bidigin superkahraman.
Kadin uyku uyuyamaz, yemek yiyemez, ya tuvalete gidemez tuvalete, e ama sen annesin denir. Eeee kardesim yani? "Sen annesin" kadar insanin uzerine manevi yuk bindiren bir kelime yok. Ac susuz perisan dolasman normal karsilaniyor. Anneyim evet ama yardima ihtiyacim olamaz mi? Birinin elimden tutmasina ihtiyacim olamaz mi? Dinlenmeye ihtiyacim olamaz mi?
Birazdan linçlerinirim muhtemelen boyle yazdigim icin ama işin reel boyutu bu :)))
(534 puan) tarafından
Linclenicek bisey yok bence attıgım yazıyı yazan da bi psikolog bu konuda uzman insanlar tarafindan yazılmis bi yazı . Toplumun hislerini (dile getiremediklerini) en iyi bilip ve sürekli olarak karıslastıkları bi durum bu . Psikiyatriste yada psikologlara giden insanların büyük bolumu anne olan kadınlardan olusuyor.  Bunun en buyuk sebebi de üzerine yüklenen bu tip gereksiz yüklemeler. İnsanların kafasında bi anne profili var ve sen o profile uymuyosan anne degilsin demek oluyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
uzun geldi okumadım ama Bazen bunaldigim oluyor 
(534 puan) tarafından
Sagol ya ahsjdhdjdj kısaca seyden bahsediyo iste sen annesin... gibi başlayan cümleler falan iste annesin sen artık diye annelik annelik annelik sürekli bunu kadına yuklemenin ve kadinin bu yükün altında ezildiginden
tarafından
evet anneyiz ama insaniz kuzum :) bazen herseyi kenara atip gidesin geliyo ama 1 saat sonra unutuyosun yada vazgeçiyorsun  :)
(534 puan) tarafından
Aynen oyle sorumlulugumuz buyuk
tarafından
kesinlikle :)
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Her insan arada bunalabilir tmm ama o ilk yazıya asla katılmıyorum annelikten sıkılınmaz  

Bir çok insan bu duyguya hasretken yüce Rabbım nasip etmiş sıkılmak ne haddime 
(534 puan) tarafından
Anne olmaktan degil anneligin vermis oldugu yükten yada insanların sana bakisin acisi ve sürekli sen annesin annelik soyle annelik böyle diye yuklenmelerinden dolayi sıkılmaktan bahsediyo aslında . Anlik sıkılmalar yani
0 oy
(17,649 puan) tarafından
Sıkılmak değil ama yorulmak bu almak bazen yetişemediim oluyor ama ona sıkılmak denmez 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Sıkılmak olmasaydı bana anne deme öleyim de sizden kurtulayım nerden doğurdum diye bagirmazlardi kimse sıkıldım demiyor ama bu laflar söyleniyor keşke anneler böyle bağırırken duyan anlayan olsa
(534 puan) tarafından
Kesinlikle iste özet olarak bu
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Zaten kolay olsaydı evlat büyütmek annelik kutsal olmazdı neden cennet annelerin ayakları annelerin ayakları altındadır denmiş yani 

(534 puan) tarafından
Tabi ki öyle ama burda baska  bi seyden söz ediliyor aslında
0 oy
(7,656 puan) tarafından
Sıkılma durumu değil. Bunalabilşr insan. O zaman da kendine vakit ayırmak için ya çocuğa bakabilecek birilerine ver ya da bakıcı tut kısa süre bir iki saat gibi ve kendine vakit ayır. 
(534 puan) tarafından
Evet oyle ama cevredeki insanlar tarafindan sürekli sen annesin artık alis hayatın bundan sonra böyle gibi kabus dolu cümleler gelince insan bi neye ugradıgını sasiriyor
(7,656 puan) tarafından
Çevren öyle diyor olabilir canım boşver onların dediklerini. Sen benim dediğim gibi yap. Ara sıra ve birisine. Kuaföre git mesela. Ya da ne bileyim arkadaşlarınla bir cafede otur. Sinemaya tiyatroya git eşinle
(534 puan) tarafından
Aynen kusum yavas yavas yapicam bunları suan daha kucuk bana bagli yasıyor shdhdj
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Kız okuyamadım ama bazen yoruluyoruz işte...ama onların sarılması bi tatlılığı anlık geçiyor yine 
(534 puan) tarafından
Tabi canim bi gulusu bile unutturuyor tüm olumsuzlukları ❤
0 oy
tarafından
Çocuğumdan sıkılma değil ama ev içinde durmaktan falan inanılmaz derecede bunalıyorum çünkü 12 seneye yakın çalıştım şu an evde durmak çok garibime gidiyor
(534 puan) tarafından
Al benden de o kadar
0 oy
(572 puan) tarafından
Bende boyle dusunuyorum bazen çok sıkılıyorum ne yalan soyleyin cocugumu cok seviyorum onun icin canımı veririm ama bu yazilanlarin aynisini daha oncede düşünüyorum çocuk olmadanki hayatimi özlüyorum o yuzden bir tane daha çocuk düşünmüyorum 
(534 puan) tarafından
2 cocuk sahibi olan anneler 2. Cocukta daha iyi oluyo psikolojin diyolar ama ben nedense inanamıyorum buna :Dd
(572 puan) tarafından
Bence ben olmam sorumluluk 2 kati oluyo basil daha iyi oluyo psikoloji anlamadim yasamadan bilemem tabi :))
(534 puan) tarafından
Aynen oyle valla bunyeye göre fark ediyo demekki
0 oy
tarafından
Çok bunaldığım günler oluyor ve bunu çok dile getiremiyorum. Başta annem ve iki evladı olan ablam beni eleştiriyor ne yazık ki. Kim sevmez evladını ama ben de çocuktan önceki hayatımı çok özlüyorum. En çok da öğleye kadar uyuduğum zamanları :) 
(534 puan) tarafından
Evet aynen öyle burda sıkılmak derken bıkmak anlamında degil de bunalmak anlamında kullanılmıs . Bi cok anne bunu yasadi aslında da bi gulusuyle bi bakısıyla unuttu gitti :)) ahhh ben de gece sabahlar öğlene kadar uyurdumm
tarafından
Benim bebe 4 buçuk aylık daha. Büyüsünler de en kısa zamanda gece sabahlayıp öğleye kadar uyuyalım :D :-D :-D
(534 puan) tarafından
Benimki de 5 aylık iple çekiyorum o zamanııııı phd.anne sayfasını instagramda öneririm canım takip et cok güzel motive ediyo ♡
tarafından
Teşekkür ederim bakarım şimdi :)
0 oy
tarafından
Eş olmaktan sıkılırım anne olmaktan sıkılmam çünkü çocuklarıma harciyacagim zaman eşime harcadığım dan daha değerli tabi oda sağ olsun ama evlat başka birsey 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Yazıyı okumadım başlığa göre yazıp biraz içimi dökmek istiyorum. Ben değil annem hakkında yazacağım. Yakın zamanda babamla boşandıktan zaten çok sağlıksız bir evlilikti. 20 yaşındaki kız kardeşim ve ben destekledik. Ama birde 1w yaşında bir erkek kardeşimiz var. Hadi ben evliyim, kiz kardeşim de nişanlı ama erkek kardeşim daha küçük. Bir aileye bir anneye ihtiyacı var. Ama annem boşandıktan sonra kendi hayatına çok fazla daldı. Çalışan, genç gayet güzel ve bakımlı bir kadın. Arkadaş çevresi çok geniş. Haftanin en az 3 4 gunu is çıkışı arkadaşlarıyla takılır eve geç gelir. Kiz kardeşim oğlana bakar. Bunu ne zaman anneme söylesem bıktım artık alıp başımı gidecem,  benim yaşamaya hakkım yok mu diyor. Bu durum oyle üzüyor ki beni. Küçük kardeşimi inanılmaz ihmal ediyor. Kardeşimde ne kadar çağırsam da bana pek gelmez rahat edemez halbuki onun rahatı için çok uğraşırım Ama çok evcimen. Yani annelikten sikilindigini annemde gördüm ve çok acı verici bi durum 
(534 puan) tarafından
Öncelikle böyle bir şey yaşadığınız için gerçekten çok üzüldüm anneniz psikolojik olarak çok ağır bir şey geçirdi sanırım . Aslında bu yazıda Sıkılmak kelimesi bunalmak bıkmak anlamında kullanılmış. Yani Maalesef bazen Biz Kadınlar olarak duygularımızı açıkça dile getiremiyoruz ya da yardıma ihtiyacımız olduğunda çıkıp bir el uzatan kimse olmadığı için bu yükün altında ezilip büzülüyoruz.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 147 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 59 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Daisylovess5 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 327 göst.