+1 oy
144 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,238 puan) tarafından
Kizlar bebegim 4 aylık olmak uzer 10 gun var. Beni emip hemde mama iciyordu ama mamayı bırakmaya basladı icmiyor artik. Karnida doymuyor. Gunde  4 bez degistirirdim simdi bir sabah bir aksam cişini bile dogru yapmiyor. Ne yapmaliyim  

7 Cevaplar

+1 oy
(346 puan) tarafından
Başka mama deneyin 4 aylık bebek için ek gıda çok erken sindirim sistemi kaldırmayabilir 
(1,238 puan) tarafından
Soguk algınlığı geciriyor onun icin icmiyor dedim ama yok icmiyor baska mama da sma kullaniyoduk ne alıcam ki icmezse ne yaparimki o mamayi
tarafından
Hipp al
(1,238 puan) tarafından
Bir de oyle denicem tesekkur ederim canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım biz 4.5ayligiz sütüm yetmediği için sebze pürelerinden başla dedi hemşirem ama çok yemiyorlar küçük olduğundan sanırsam sen hemşirenle bi konuş onlar yönlendiriyor x
(1,238 puan) tarafından
Saglik ocagina gittik bugun ufak ufak basla dedi durumlari biliyor cunku ama yine de yetmiyor doymuyor bu pirinc unu ari mama mi ne birseyler varmis onlardan dedi birileri ama olurmu bilemedm
tarafından
Onlardan vermedim kuzum ama evde gece mamasi yapıp verdim mısır unu irmik ve pekmezli internetten bak bakalım çok pirinç unu veren etrafında ama her cocuk bir olmadığı için sizinkine zarar filan olur hakka girmeyim
(1,238 puan) tarafından
Tamam canim bakarim gece mamasını nasil yapiyrsun
tarafından
Bi çay bardağı suya 1tali kaşığı mısır unu bir tatlı kaşığı irmik atıp kaynatıyorum bi okadar ben keçiboynuzu pekmezi ekliyorum biberonla veriyorum ama kaşık mamasi olarak verende var ben biraz daha sıvı yapıyorum bide zeytin yagi ekliyorum
(1,238 puan) tarafından
Denicem  biberon tutuyordu mama icerken  oyle denerim yoksa kasikla denerim  cok tesekkur ederim
0 oy
tarafından
4.5 ayda başladım sebze.puresi çorba falan vermeye benimki de doymuyor du onlarla bir kat soymaya başladı
(1,238 puan) tarafından
Kac kasik ne kadar veriyordun peki
tarafından
Valla canım ben yiyene kadar veriyordum hala öyleyiz yeni 5 aylık oldu bazen havuç kabak patrs püre gibi yapıp veriyorum bazen elmayi hasliyorum eziyorum içine armut muz ezip veriyorum bazen cici bebe muz mama karıştırıp veriyorum o şekilde
(1,238 puan) tarafından
Bende bugun bir elma ve muzu karistirip bi kac kasik verdim sevdi  sonra agladi dahada istedi ama vermedim
tarafından
İlk günden yavaş yavaş ver canm alışsın önce
(1,238 puan) tarafından
Tamam oyle yapayim tesekkur ederim canim
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Canim ek gıdaya için çok erken . Sadece parmak ucunda tadım yaptir tabi doktoruna bi danış önce kuzum. Bebisin aç kalmasın.
(1,238 puan) tarafından
Saglik ocagindaki hemsire anlattim durumu basla biraz dedi ama elmali muzlu karisim yapip bir kac kasik verdim sonra agladi daha da istedi ama vermedim
(1,019 puan) tarafından
Çok verme ama cnm kabız olur daha kötü. 3 gün kuralını uygulama cnm bu sayede neye alerjisi olup olmadığını da bilirsin.
(1,238 puan) tarafından
Tamam canim cok tesekkur ederim
0 oy
tarafından

Doktor tavsiyesi olmadan ek gıdaya geçme derim çok erken 

(1,238 puan) tarafından
Burda doktora gitmek gibi sansim yok canim cok uzak ozel arac yok taksi cok yaziyor. Saglik ocaginda hemsireylr konustuk biraz ufak ufak basla dedi
0 oy
(9,642 puan) tarafından
Bebek küçük ek gıdaları versen bile doymaz çünkü ilk aylar zaten tadımlık olur midesini doldurmayın rahatsız eder
(1,238 puan) tarafından
Tamam canim tesekkur ederim
0 oy
(24 puan) tarafından
Benim bı akrabam 3 buçuk 4 aylikken  cocugana arı maması vedi zayıf diye sonra çok bir kilo aldı ben şaşırdım şuan 1 bcuuk yaşında 15 kilo ben yanlış buluyorum ama onlar kilolu olduğu için seviyorlar böyle şeyler çocuğun midesini büyütüyor bence şuan olmasa bile ilerde sikinti yaratabilir şuan herşeyden yiyor ama çocuk yemek olarak 
(1,238 puan) tarafından
Bilmiyorum canim bende ne yapcagimi şaşırmıs durumdayim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 61 göst.
7 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Linasu (390 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 98 göst.
20 Ocak 2022 Aile kategorisinde Po htc (248 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 188 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde Mrn47 (945 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 91 göst.
4 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur2810 (43 puan) tarafından soruldu

380,883 soru

11,403,646 cevap

34,942 kullanıcı

...