0 oy
247 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Daha küçükler ama nedense hep bir korku var içimde 

Örneğin;okula gitme yaşı gelince nasıl yollarım kızımı diye düşünmeden edemiyorum buna çevreninde duyduklarıminda  etkisi baya oluyor .

Yada küçük bebegimin her an ölecek korkusu var mesela battaniye yüzüne yaklaştıramıyorum sürekli kontrol aşırı koruyuculuk var :(

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben canım düşün düşün maf oldum inan 
tarafından
Degilmi bide devirde kötü olmuş o haberler dinleyince okuyunca daha kötü oluyorum
tarafından
Sana yemin ederim her gece düşünüp saatlerce dua ediyorum ve bazen su dunyaya çocuk getirdigim için kendime kiziyorum
tarafından
Degilmi aynı valla bak ortada bişey yok birden aklıma gelir ilerde nasıl yollayacam yalniz ya o zmn bir bebeğim daha olursa nasıl okula götürecem gibi saçma şeyler düşünüyorum
tarafından
Yalnız degilsin canım şimdi hele bu devir de endişe etmeyen anne yoktur zaman bizim zaman değil biz saatlerce dışarda oynardik birinin veridfi şekeri almaya korkmayan , biri saçımızı oksayinca birşey yapar mı diye düşünmeden büyüyen çocuklar dik. Şimdi zaman malesef öyle değil evlat babaya bile guvenemiyor Rabbimden tek dileğim evlatlarımızı korusun inşallah
tarafından
Aminnnnn canım amin .cok doğru
-Reklam-
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Vallahi ayni ben. Kaygiliyim her konuda.
tarafından
Bende panik atak hastasiyim ama ilaç kullanmıyorum ilaçların etkisi varmı canım ömürlük mu o ilaçlar bağımlı olurmuyum
(1,253 puan) tarafından
Valla o ilaclar da bagimlilik yapiyor bende ömürlük gbi oluyor normalde 6 ay kullanip birakmak lazim
tarafından
Psikolog destek nasıl alıyorsun konuşarak hal olabilecek durum degilmi sence
(1,253 puan) tarafından
Benimkisi degil terapi işe yaramıyor panik atakta .
tarafından
Allah yardımcın olsun canım anlıyorum çok zor
0 oy
tarafından
Ayyy bu da ben bende aynı öyle canım vallahi 
tarafından
Neyseki benim gibi çok varmış aklımdan şüphe ediyordum artık
tarafından
Daha şimdiden öyle Allah yardımcımız olsun inşallah
tarafından
Inşallah canim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Özgüveni eksik bebeler yetiştirisiniz öyle tamam koruyun da gözünü çıkartmadan 
tarafından
Gözünü cikartigimizi nerden çıkardın canım onlara yansitmiyirum sadece kendi kendimi yiyorum
(13,202 puan) tarafından
Sadece uyarı zaten
0 oy
(23 puan) tarafından
Ben de öyleyim. Galiba okuduklarımız izlediklerimiz bilinçaltımızdan çıkmıyor ben buna yoruyorum. Biraz zihni rahatlatacak bir şeylerle uğraşmak uzaklaşmak gerek
tarafından
Aynen canım etraf kötü olunca dahada etkileniyor insan mesela biri desin filan kişi kucağında bebeği olmuş gece yanında uyutmuş diye ben ondan çok etkilenirim
0 oy
(818 puan) tarafından
Bende oyleydim nasil gondericem okula bensiz duracak mi ya okulda tuvaleti gelirse vs vs sonra karar verdim yazdirdim anasinifina 1 gun kapida bekledim sadece ve sonra kendisi alişti hatta şu an neden bu kadar uzun tatil veriyolar diye benimle tartisiyo ögretmenimiz de çok iyi cok şukur bütun endişelerim gitti 
(818 puan) tarafından
Alişirsin cnm emin ol evde tv telefon tablete bakmalarindansa okulda her gün yeni şeyler ögrenmesi seni de mutlu eder cocugunuda sosyalleşmesi açisindan cok önemli zaten gözün arkada kalmasin ilk gunler onu okula birakip eve dönene kadar elli kez arkama dönup bakiyodum acaba bugun nolucak diye duracak mi diye sonra bir gun okul muduru bekledigimi görunce bunu kendine yapma dedi su an cocugun en guvenli yerde zayen bisey olsa biz size ulaşiriz gidin biraz kendinize vakit ayirin boyle bekleyerek olmaz dedi kendinizi yipratirsiniz vs düsundum cok hakli ya dedim ben niye kendimi boyle strese sokuyorum cocugumun özguvenini yitiriyorum resmen kendiminde ondan sonra daha da beklemedim biraktim ve hemen döndum ve inan su an artik sinifa kadar da göturmuyorum okulun bahcesinden iceriye giriyo tek basina sinifina gidiyo
tarafından
Ayyy maşallah ne mutlu sana inşallah bende öyle olurum çünkü bu durum beni çok yıpratıyor sürekli bir gelecek düşünme kaygısı var içimde şuan öyle rahatladım ki Allah razı olsun canım. Allah çocuklarımızı korusun .mesela evdeyse öyleyim tüpü kapatimmi pencere kapalımı kapı kilitli mi bak cevrede çok güler yüzlü komik sevilen biriyim kimseye yansitmiyirum sadece kendi kendimi yiyorum. Panik atak da var doğumum olsun afedersin ilk gecem olsun hepsi üzücü anılar yaşadım şuan pişmanım keşke öyle yapmasaydim ama yine olsa emin ol yine öyle yapardim
(818 puan) tarafından
Benim su an ki kaygim dogum yapicam bu aralar son 14 gun acaba hastanede bebegim karisir mi baska bebekle degistirirler mi oturup kalkip bunu düsunuyorum
tarafından
Yeminle bende de vardı bu kaygı ama gerçekten boş sağlıkla kucağına al inşallah
(818 puan) tarafından
Insallah cnm insallah
0 oy
tarafından
Kizimda oyleydim, oglumda rahatim. Ay aman seklinde buyutmuyorum. Daha rahatim cok sukur.
tarafından
Bende kızımda öyleyim acaba kız çocuk diyemi öyleyiz
tarafından
Yok be kuzum sanmam, bu dewirde kizi da erkegi de zor.
tarafından
Aynen Allah evlatlarımıza sınamasın bizleri
tarafından
Amiiin amin insallah
0 oy
tarafından

Bende öyleyim yhaa

tarafından
Bu durumu atlatmak lazım yoksa kendi kendimize zarar veririz çok yıpratıyor beni
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Aynı şey bende de var canm doğduğu gunden bu güne hiç kimseye emanet edemedim 1 yaşında dün girdi hala öyle deprem oldu hissettik o an ağlamaya başladım sarılıp dedim ben ölsem umrumda değil bu napar ağlar falan dün gece hiç uyumadım her an bisi olucak diye Bir saniye yanlız bırakamaz oldum yan odaya bile gidemiyorum bisi olucak diye aklıma kötü kötü şeyler geliyor hep canımı sıkıyor ne olucak böyle bilmiyorum 
tarafından
Geçen sene elazığ depremi yaşadığımdan beri diken üstünde geziyorum zaten rüyamda bile bazen salınıyor gibi oluyorum zaten yaşadığım bir olay bu panik atak durumunu tetikliyor:(
(4,061 puan) tarafından
Aynen cnim öyle korkmuyorum çok gerckten bende
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Hic deme canim bende öyleyim helede su tv de cikan haberlerden bebeklerle ilgili olanlardan cok fazla etkileniyorum. En som atesi cikip hastaneye giden bi bebek vardi yanlış mudahaleden ölmüştü. Cok üzülüyorum bebehim için korkuyorum 
tarafından
Ayyyyyy ne üzücü yaaa.
0 oy
(2,651 puan) tarafından
O kadar çok kötü olay gündemde ki normal olarak paranoyak olduk anneler olarak bende sürekli nefesini dinliyorum oğlumun daha şimdiden hangi mesleği seçecek diye dertleniyorum
tarafından
Aynen nefes dinlemek zaten günde 10 defa rutin konrol artık
0 oy
tarafından
Olumsuz düşünme olumsuz olmasın böyle düşünerek üstüne çekiyorsun 
tarafından
Elimde değil canım
tarafından
Haklı olabilirsin ama başka şeyler düşün onlarla ilgili güzel günler vs ölüm gibi şeyler düşünme lütfen
tarafından
Deneyeceğim inşalalh çok sağol ❤
0 oy
tarafından
Ben ben ben sorma 6 Aylik olacak bende düşüne düşüne bir hal aldım işte kendimize vesvese veriyoruz. İnşallah bu huyumuzdan kurtuluruz
tarafından
Insalalh canım yoksa çok yıpranırız
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Bence her annede biraz vardır bende oyun oynarlarken battaniye örtüp saklanıyorlar aklım çıkıyo ay
tarafından
Benim gibiler biraz fazla takıyor bence canım çok yıpranıyorum
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Bende buna benzer post açtım bugün :(

tarafından
Demekkki cogumuz böyleyiz canım
0 oy
(366 puan) tarafından
Benimde 1.5 yaşında oğlum var çok üzerine titriyorum her an bişey olacak onu kaybedecek isim gibiyim hep o kadar çok seviyorum ki onu anlatamam 
tarafından
ALLAH acını gostermesin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 97 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Yusuf 427 (688 puan) tarafından soruldu
+3 oy
14 cevap 406 göst.
8 Şubat 2023 Aile kategorisinde AlinKara (663 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,200 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Beytnurrr2727277 (1,730 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 148 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde Zenit (3,491 puan) tarafından soruldu

380,331 soru

11,388,008 cevap

34,891 kullanıcı

...